بازاریابی تاثیرگذار چگونه عمل می کند؟

بازاریابی تاثیرگذار چگونه عمل می کند؟

این عشق در نگاه اول است: با مبل جدید دوستتان ، یا شاید کیف دستی رئیستان. شما می خواهید بدانید که کجا می توانید آن را تهیه کنید ، اما هرگز فرصتی برای پرسیدن پیدا نمی کنید. یا شاید لباسی باشد که یک فرد مشهور روی فرش قرمز می پوشد توجه شما را جلب می کند. شما یک نتیجه گوگل را یکی پس از دیگری جستجو می کنید تا آن را پیدا کنید. شما حتی امیدوارید دوستان بتوانند به شما کمک کنند، تصویری در شبکه های اجتماعی خود قرار می دهید. در این مقاله قصد داریم تا حدودی شما خواننده محترم را با بازاریابی تاثیرگذار آشنا کنیم.

 

بازاریابی تاثیرگذار | اینفلوئنسر مارکتینگ

هر بار که چنین اتفاقی می افتد ، نه تنها یک خریدار ناراضی ، بلکه یک فروش از دست رفته را نیز نشان می دهد. کسب درآمد از نفوذ این زمینه ها ، کاری که من در تجارت خودم تلاش کرده ام ، می تواند یک فرصت عظیم بازاریابی باشد. من آن را “تأثیر بازاریابی” می نامم.

بازاریابی تأثیرگذاری را نباید با “ بازاریابی تاثیرگذار ” اشتباه گرفت ، این تمرکز بر روی افزایش فشار بر روی افرادی است که محصولات را به سمت مصرف کنندگان سوق می دهند. درعوض ، این امر مربوط به قدرت محتوا یا زمینه و توانمندسازی مصرف کنندگان با داده های مربوطه در کل مسیر خرید است ، از آگاهی از برند و توجه به تصمیم خرید ، که شامل مقایسه کیفیت محصولات ، قیمت ، محبوبیت ، مجاورت و حتی قابلیت بازپرداخت است.

در دنیایی که بیش از حد از تبلیغات اشباع شده است ، اینفلوئنسری که  لب خود را برای یک “باید داشته باشید” جدید خود  در اینستاگرام تکان می دهد ، می تواند بخشی دیگر از این چرخش باشد. در مقابل ، بازاریابی تأثیرگذار محصولات را تحت فشار قرار نمی دهد بلکه آنها را در متن روایت ارائه می دهد. موفقیت در بازاریابی سازگار با محیط زیست ، مانند کمپین Patagonia “Don’t buy this jacket” ، قدرت یک روایت معتبر و مثبت را نشان می دهد.

برای ایجاد جهانی قابل خرید ، ابتدا باید منابع اثربخشی را دسته بندی کنیم.

طبقه بندی اثربخشی

من تأثیرگذاران را به سه دسته تقسیم می کنم تا مفهوم بازاریابی تاثیرگذار خود را بهتر تعریف کنم: تأثیرگذارهای کوچک ، کلان و مگا.

میکرو اینفلوئنسرها افراد روزمره هستند ، از جمله کسانی که می شناسیم ، که به طور معمول کمتر از ۱۰ هزار دنبال کننده دارند. آنها محتوا یا آنچه من “بافت قابل خرید” می نامم را ایجاد می کنند. آنها نیرویی قدرتمند با میزان تعامل بالا هستند: ۸۰٪ آمریکایی ها قبل از خرید به دنبال توصیه هستند. به عنوان مثال ، مشاهده مبل در راحتی و صداقت خانه پسر عموی خود ، زمینه ای را برای فروش ایجاد می کند.

با وجود میزان بالای درگیری ، میکرو اینفلوئنسرها بخشی رسمی از زنجیره ارزش نیستند زیرا سیب زمینی سرخ کرده کوچک هستند ، حتی اگر بتوان آن را قوی ترین نیرو در کل دانست.

اینفلوئنسرهای کلان از شبکه های اجتماعی مشهور با ده ها هزار دنبال کننده تا افراد مشهور با ده ها میلیون نفر دنبال کننده هستند. این گروه بزرگ و تأثیرگذار تاکنون یکی از عوامل اصلی بازاریابی تاثیرگذار بوده است. از آنجا که آنها تبلیغات بیشتری را برای مخاطبان گسترده تر از تأثیرگذارهای کوچک انجام می دهند ، مارک ها اغلب از طریق شبکه های وابسته یا آژانس ها با آنها کار می کنند.

در حالی که نمونه های بسیاری از تأثیرگذاران کلان وجود دارد که با تأیید نام تجاری و محصولات خود ، هزاران دلار پول کسب می کنند ، اما اغلب مشخص نیست که آنها واقعاً چه میزان فروش را افزایش می دهند.

به عنوان مثال دیوید بکهام را در نظر بگیرید. این بازیکن سابق فوتبال سالانه ۳۰ میلیون پوند از حمایت از مارک و محصول کسب می کرد. از نظر فروش شرکت های وابسته ، بر اساس تجربه ما با ۳۰ خرده فروش برتر و میانگین نرخ کارمزد ۵٪ شبکه سنتی وابسته ، تأییدیه های وی باید ۶۰۰ میلیون پوند ارزش کالای ناخالص (GMV) ایجاد کند. اما واقعیت این است که هیچ کس نمی داند در مورد وی بیش از حد پرداخت شده است یا کم پرداخت شده است.

بکهام چقدر در فروش برند تأثیر دارد؟ آیا بعد از پایان قراردادش هنوز نفوذ او فروخته می شود؟ شاید اگر او می توانست به طور دقیق از نفوذ خود درآمد کسب کند ، می توانست در مورد تأییدهای خود اصیل تر ، مرتبط تر و گزینشی تر باشد.

وقتی از میکرو اینفلوئنسرها به سمت تأثیرگذارهای کلان حرکت می کنیم ، فرصت های بالقوه پرداخت بیشتری را می بینیم ، اما اصالت کمتری را تجربه می کنیم. اعتماد مصرف کنندگان به دوستانشان بیشتر از دیوید بکهام است ، همانطور که در جهان مشهور است.

به نظر من ، به عنوان یک روزنامه نگار و ناشر سابق ، تأثیرات عظیم توسط آگاهی جمعی ایجاد می شود که حتی بیشتر از سوپراستارهایی مانند بکهام بر مصرف کنندگان تأثیر می گذارد. منابع تأثیرات عظیم شامل رسانه های جریان اصلی ، فیلم ها ، تلویزیون ، نمایش های فرش قرمز ، جشنواره ها و کارشناسان است. این تأثیرگذاران روندها را تنظیم می کنند ، میلیون ها مشتری را با محتوا یا زمینه کاری خود تحت تأثیر قرار می دهند.

مطالعات نشان می دهد که این ویدئو – چه یک ویدیوی YouTube باشد و چه فیلم پرفروش هالیوود – به شدت بر آگاهی از محصول تأثیر می گذارد ، زیرا مردم نه تنها برای سرگرمی بلکه برای آگاهی از روندهای جدید ویدیو را تماشا می کنند. این تأثیر افراد را به سمت خرید سوق می دهد ، و از قدرت خط داستانی استفاده می کند که باعث ایجاد ارتباطات عاطفی فوری و قدرتمند بین مصرف کنندگان و محصولات می شود. کسب درآمد دقیق از این تأثیر مگا منتشر شده دشوار است زیرا اندازه گیری دقیق میزان آن غیرممکن است.

با استفاده از تأثیر میکرو و مگا

قبلاً اشاره کردم که به اعتقاد من بلاکچین دارای قدرت ، DNA و پهنای باند برای تأثیرگذاری در بازاریابی ، مقیاس بازاریابی دیجیتال و امکان پرداخت خرد است. برای تأثیرگذاران خرد که برای دریافت حقوق با استفاده از حسابداری سنتی و مدیریت برند بسیار کوچک هستند ، ما از فناوری بلاکچین استفاده می کنیم تا به طور خودکار با پرداخت های خرد به آنها پاداش دهیم تا تبلیغات همکار را انجام دهند ، زیرا محدودیت های GDPR و FCC در بازاریابی تأثیرگذار به یک گلوگاه تبدیل می شوند.

ما دریافتیم که تأثیرگذارهای بزرگ ، که محتوای قابل خرید ایجاد می کنند و با میلیون ها مشتری درگیر هستند ، همچنین می توانند از طریق پرداخت های خرد در بلاکچین پاداش بگیرند. به عنوان مثال ، یک استودیوی فیلم می تواند بلافاصله از طریق بلاکچین برای هر فروش تولید شده توسط محتوای متصل به یک فیلم پرداخت شود.

مزایای بازاریابی تاثیرگذار بلاکچین برای تأثیرگذارهای کوچک و مگا لزوما تأثیرگذارهای کلان را مستثنی نمی کند. دیوید بکهام همچنین می تواند از بلاکچین برای پشتیبانی و تأیید محصولات مورد علاقه طرفدارانش برای خرید استفاده کند. او برای فروش خود کمیسیون عادلانه دریافت می کند و ارزش خود را دقیق تر ، مقرون به صرفه و معتبر می کند.

تعدادی از فن آوری های مبتنی بر بلاکچین به صنعت معرفی شده اند ، مانند فناوری جدید گروه تبلیغاتی پیشرفته Comcast که از بلاکچین در شبکه ای از شرکت کنندگان استفاده می کند تا به مارک ها اجازه دهد از طریق پخش یا از طریق بازار خریدهای رسانه ای انجام دهند ( OTT) تلویزیون همانطور که در فوربز گزارش شده ، غول کامپیوتر IBM یکی دیگر از بازیکنان بزرگ در فضا است. اما شاید جالب تر باشد که تأثیر این فناوری در تبلیغات مدل pull است.

من معتقدم بلاکچین می تواند یک استاندارد صنعتی برای تحقق تلاش های غیرمتمرکز بین رسانه ها ، مصرف کنندگان و خرده فروشان باشد تا دنیای اطراف ما را قابل خرید و تأثیرگذاری در فروش دلاری را بدست آورد.