بازاریابی مشاغل جدید

بازاریابی مشاغل جدید

اگر در حال برنامه ریزی برای جذب نیرو هستید زمان آن فرا رسیده است که آیتم اساسی استراتژی استخدامی خود را مورد ارزیابی قرار دهید: برای مشاغل ایجاد شده فعلی بازاریابی کنید. در این مقاله قصد داریم یک راهنمای سه مرحله ای مختصر در مورد بازاریابی مشاغل جدید را به شما خواننده محترم ارائه دهیم.

 

بازاریابی مشاغل جدید

جذب کاندیداهای مناسب برای پست های قابل احراز می تواند وقت گیر – هزینه بر و اعصاب خردکن باشد. اما واقعیت این است که نباید اینطور باشد. به عنوان مدیر بازاریابی در یک شرکت کاریابی من صدها شغل جدید را برای مشتریان در هر فصل طرح ریزی کرده مکتوب می کنم سپس بازاریابی انجام داده و در میان کارجویان آنها را توزیع می کنم.

بدون تردید اگر تنها یک مکان وجود داشته باشد که متخصصان منابع انسانی و استخدام کنندگان در زمان یافتن نوابغ با صلاحیت اغلب به آن رجوع می کنند آن اینترنت است. جویندگان کار فعال و غیرفعال غالبا در اینترنت به جستجوی مشاغلی می پردازند که با اهداف حرفه ای آنان مطابقت داشته باشد. اگر کسب و کارتان در خصوص جذب افراد زبده مصمم است در زیر یک راهنمای قدم به قدم در مورد بازاریابی برای پست های قابل احراز بدون اتلاف وقت ارائه شده است.

۱- فرصت های شغل یتان را بصورت آنلاین منتشر کنید

اولین قدم برای ارتباط برقرار کردن با متقاضیان پست های قابل احراز نشر فرصت های شغلی بصورت آنلاین است. قویا توصیه می کنم تا ار وب سایت شرکت تان بهره ببرید و از سایت های اعلان شغل مانند Indeed.com بهره ببرید.

در وبسایت شرکت یک پیج مربوط به مشاغل ایجاد کرده و یا در ساده ترین حال بلاگی بسازید مطالبی شامل اطلاعات کلی و عمومی فرصت های شغلی را ذکر کنید. زمانی که یک پست مربوط به شغل را منتشر می کنید ضروری است که پیش از دریافت تماس ها یا برگزاری مصاحبه شغلی یک خلاصه از هدف آن شغل – یک لیست با جزئیات – شرح وظایف اصلی آن شغل و الزامات مورد نیاز برای احراز آن را نیز ذکر کنید. اضافه کردن آدرس  – حقوق و مزایا فراموش نشود . در آخر یک جمله جذاب در مورد اینکه چرا این فرصت شغلی منحصر بفرد است بنویسید و آن را با تابعی دستوری برای اقدام مقتضیان به پایان ببرید.

۲- در مورد فرصت های شغلی قبلی بازاریابی کنید

قدم بعدی بازاریابی فرصت های شغلی منتشر شده قبلی برای مخاطبان هدف شما است. دو روش عالی برای جذب متقاضیان ایجاد کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی است.

در هنگام ایجاد محتوا برای کمپین های ایمیل و شبکه های اجتماعی خواهید خواست تا هویت برند شما نیز در این میان گنجانده شود. همچنین من پیشنهاد می کنم  از یک جلوه بصری اغوا کننده یا یک عبارت مرتبط گیرا در پست اجتماعی یا سطر مربوط به عنوان استفاده نمایید.حتی می توانید جهت صرفه جویی در زمان از اطلاعات پست اصلی وب سایتتان یا سایت اعلان شغلی مجددا استفاده نمایید.

در طی کمپین یک یکپارچگی با پست اصلی شغلتان ایجاد کنید تا مطمئن شوید متقاضیان درک درستی از الزامات شغلی دارند و اینکه فرصت شغلی برای هر دو طرف(کارفرما و کارکنان)
خوب است. این امر به متقاضیان شغل این امکان را می دهد تا به آسانی رزومه و اطلاعات را بصورت آنلاین ارسال کنند.

مهم است که بخاطر داشته باشید که هدف نهایی از بازاریابی مشاغل مورد نظر برانگیختن متقاضیان شغل برای یک اقدام است یا با ارسال رزومه شان و یا با تکمیل نمودن فرم استخدامی — هر چیزی که نشانگر علاقه بوده و آغازگر ارتباط مستقیم با سازمان شما باشد.

۳- کارکنانتان را تشویق کنید تا جهان را گسترش دهند

آخرین قدم در بازاریابی فرصت های شغلی کنونی تشویق کارکنانتان به اقدام است. از آنها بخواهید در مورد فرصت های شغلی کنونی در شبکه های دوستان و آشنایان شان به تبلیغ بپردازند. اینکه کارکنانتان پست های اجتماعی شرکتتان را به اشتراک بگذارند یا کمپین های بازاریابی ایمیلی را فروارد کنند کمپین شما را گسترش داده و افرادی را که از جذب نیروی شما مطلع نیستند را آگاه خواهد ساخت. معمولا مرحله آخر دست کم گرفته می شود اما همچنان پتانسیل زیادی برای یافتن متقاضیانی که برای اضافه شدن به تیم شما بهترین هستند را دارد.

سرانجام در زمان بازاریابی برای پست های قابل احراز در مورد توقعات استخدامی خود برای کار مربوطه صادق باشید.چنانچه ضوابط و مسئولیت های شغل مربوطه در طی فرآیند استخدام تغییر کرد مخاطبان و محتوا را بروز کنید.