نقش برند سازی شخصی در بازاریابی و فروش

بازاریابی و فروش فرآیند جذب مشتری به محصولات و خدمات شما است و از مشاغل پردرآمد و حرفه ای محسوب می شود. بازاریابی و فروش از طریق برند سازی شخصی نه تنها فراتر از بازاریابی سنتی است بلکه برند های شخصی نیز از بودجه و برند های بزرگتر تاثیر می پذیرد. با ما همراه باشید با بررسی نقش برند سازی شخصی در این حوزه.

نقش برند سازی شخصی در بازاریابی و فروش

بازاریابی و فروش فرآیند جذب مشتری به محصولات و خدمات شما است و از مشاغل پردرآمد و حرفه ای محسوب می شود. بازاریابی و فروش از طریق برند سازی شخصی نه تنها فراتر از بازاریابی سنتی است بلکه برند های شخصی نیز از بودجه و برند های بزرگتر تاثیر می پذیرد. امروزه برند سازی شخصی با وجود بی اعتمادی های روز افزون به تبلیغات آنلاین، در اولویت اعتماد مصرف کننده قرار دارند. بازاریابی و فروش از طریق اینترنت و فضای اجتماعی آنلاین توانسته است اعتماد و ارزش متقابل را برای افراد آسان کند. در این جا یک سوال مهم پیش می آید: برند سازی شخصی چقدر مهم است؟

برند سازی شخصی برای هر کس که به دنبال پیشرفت و رشد در شغل خود است مورد نیاز است. شرکت های تجاری اهمیت نقش برند سازی شخصی در بازاریابی و فروش را بهتر تشخیص می دهند.

برند سازی شخصی به عملکرد بازاریابی و فروش اشاره دارد. وقتی که شما به برند شخصی فکر می کنید ممکن است تصاویر و شعارهای شرکت های تجاری بزرگ به ذهنتان بیاید. تاثیر و موقعیت شما در بازاریابی و فروش از راه برند سازی شخصی ایجاد می شود. در واقع برند شخصی بیانگر  “چرا” و هدف شما در بازاریابی و فروش است.

اشتراک گذاری مطالبی ارزش دارد که صریحا برند را تبلیغ نمی کنند بلکه علاقه به پیشنهادات خود را در مشتریان تحریک می کنند.

تاثیر برند شخصی در بازاریابی و فروش

 • افزایش قدرت فروش
 • استقبال بیشتر مردم از برند های شخصی
 • ارائه یک مزیت رقابتی

 

بازاریابی و فروش

برند شخصی دسترسی به بازاریابی و فروش را گسترش می دهد.

قدرت برند سازی شخصی در بازاریابی و فروش

در بازاریابی و فروش، قدرت برند سازی شخصی روز به روز در حال افزایش است. بیشتر افراد از محصولات و خدمات برندی استفاده می کنند که به آن اعتماد دارند. هنگامی که شما برند تجاری شخصی خود را می سازید از یک برند معمولی به یک شخص شناخته شده و مورد اعتماد تبدیل می شوید. مشتریانی که مطالب با ارزش یک برند را مطالعه کرده باشند، تمایل بیشتری به استفاده از آن محصولات یا خدمات دارند و این مزیتی است که بازاریابی و فروش را قدرتمند می کند. بازاریابی و فروش در کنار یک برند قدرتمند کلید نگهداری و ماندگاری برند تجاری شخصی شما است.

راهکار های ساختن یک برند شخصی موفق از طریق بازاریابی و فروش

ما در این مقاله قصد داریم راه های موثر افزایش بازاریابی و فروش از طریق برند سازی شخصی معرفی کنیم:

 1. کتاب بنویسید

نوشتن کتاب نشان می دهد که شما چقدر درباره صنعت و حرفه خود می دانید. شما می توانید صدا، دیدگاه، نظریه و بینش ارزشمند شخصی خود را از طریق نوشتن به اشتراک بگذارید. چیزی که باعث متخصص شدن می شود این است که نوشتن یک کتاب شما را در موقعیت “فردی که کتاب را نوشت” قرار می دهد زیرا نوشتن کتاب موفقیتی است تعداد کمی از افراد به آن دست پیدا کرده اند. این ابزار بازاریابی موثر در ساخت برند تجاری و جذب مشتری است.

 1. وبلاگ هفتگی

یکی از بهترین نقاط قوت دنیای دیجیتال این است که شما می توانید مطالب را با آسان ترین راه چاپ و به اشتراک بگذارید. مرتبا با نوشتن وبلاگ مخاطب و مشتری خود را تحت تاثیر قرار می دهید و این شما را در یک مقام و موقعیتی قرار می دهد که مشتریان را علاقه مند به خدمات شما می کند در نتیجه با گذشت زمان برند شخصی شما به یک برند قابل اعتماد تبدیل می شود.

بیایید نگاهی کوتاه به آمار قانع کننده وبلاگ نویسی در جهان بیندازیم:

 • ۸۱% از مشتریان آنلاین ایالات متحده برای کسب اطلاعات و مشاوره به وبلاگ ها اعتماد دارند.
 • وبلاگ ها به عنوان پنجمین منبع معتبر رتبه بندی شده اند.
 • ۶۱% درصد از مصرف کنندگان و خریداران ایالات متحده بر اساس توصیه های یک وبلاگ اقدام به خرید کرده اند.

توصیه می شود وبلاگی بنویسید که در آن به موضوعاتی بپردازید که درباره آنها اطلاعات دارید و قصد جذب مشتری دارید.

 1. ارسال مدام اطلاعات در رسانه های اجتماعی

هرکسی که بازار هدف شما باشد، از رسانه های اجتماعی استفاده می کند.. طبق آمار به دست آمده بیش از ۷۰% مردم در ایالات متحده از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند. رسانه های اجتماعی شانس تعامل آنلاین شماست. این روزها سر و صدای زیادی در رسانه های اجتماعی وجود دارد در نتیجه توصیه می شود اطلاعاتی ارسال کنید که نمایانگر ارزش برند شخصی شما باشد تا قدرت بازاریابی و فروش شما در برابر این همه شلوغی، بدرخشد. تلاش مستمر در ارسال محتوای هدفمند، افراد مناسب را به سمت شما جذب و موجب رشد جامعه می شود.

 1. شرکت در مصاحبه

پس از ظاهر شدن در ویدیو، وبلاگ و پادکست نوبت به مصاحبه می رسد. یکی از راه های موثر در معتبر سازی برند خود، شرکت در مصاحبه ها و تبلیغ خود از طریق مکالمه است. در مصاحبه  شما با مشتریان جدید آشنا شده و قدرت اقتدار شما نشان داده می شود.

مصاحبه فرصتی برای شبکه سازی با هدف افزایش بازاریابی و فروش است.

 1. استفاده از فیلم

فیلم باعث تقویت برند سازی شخصی می شود. فیلم به عنوان یک محتوا رایگان و قابل دسترسی شناخته می شود. فیلم و ویدیو یک پیوند عاطفی بین شما و مشتریان ایجاد می کند. از این طریق صدا، چهره و شخصیت شما زنده می شود و برای ایجاد روابط مهم است.

 1. استفاده از پادکست

اگر از نشان دادن چهره خود بر روی صفحه نمایش هراس دارید، بهترین جایگزین تولید پادکست است. با استفاده از پادکست مردم هنوز صدای شما را می شنوند و این برای شما اعتماد می سازد.

 1. پرسش و پاسخ

معمولا مشتریان ایده آل به دنبال کمک آنلاین هستند. آنها نه تنها در گوگل سوال می کنند بلکه برای پاسخ به منابع دیگر روی می آورند به عبارت دیگر آنها در جستجوی یافتن تخصص شما هستند. درواقع پاسخ به سوالات مشتریان دانش و مهارت شما را نشان می دهد. بهتر است یک حساب کاربری در وب سایت هایی ایجاد کنید که برای پرسش و پاسخ ساخته شده اند. در این وب سایت ها با انتخاب موضوع مورد علاقه خود می توانید به سوالات مخاطبان پاسخ دهید. یکی دیگر از مکان های مهم برای پرسش و پاسخ قسمت نظرات وبلاگ شما است.