برنامه بازاریابی دیجیتال نیاز همه مشاغل

برنامه بازاریابی دیجیتال نیاز همه مشاغل

تمامی صاحبان کسب و کار در پس زمینه ذهنشان بازاریابی دیجیتال دارند. آنها نیک میدانند که این راهی است که برای مرتبط بودن باید آن را بپذیرند. به هر تقدیر آنها در تلاش برای گنجاندن این موضوع در استراتژی بازاریابی فعلی خود هستند. در واقع همه کسب و کارها نیازمند برنامه بازاریابی دیجیتال می باشند.

برنامه بازاریابی دیجیتال

اولین مرحله از بازاریابی دیجیتال داشتن درک شفاف از این موضوع است که در حال حاضر چه کاری انجام میدهید و کجا میخواهید باشید. برای طرح کلی برنامه شما باید بفهمید در چه نقطه ای ایستاده اید و چقدر باید کار انجام دهید تا به قله بازاریابی دیجیتال صعود کنید.

بر طبق یک نظر سنجی تقریبا ۵۰٪ کسب و کارها استراتژی دیجیتال روشنی ندارند. در اغلب اوقات ما این برنامه کامل را ایجاد می کنیم اما پس از آن شخص یا تیمی که قرار است آن را به اجرا درآورد بطور روزانه از آن تبعیت نمی کند و بنابر این دسترسی به هدف دشوار می گردد.

تعیین و رصد کردن KPI ها درست برای کسب و کار شما حیاتی است و برای دستیابی به آنها سخت تلاش کنید. ارزیابی آن در زمان حقیقی کمک می کند تا از هر شکست احتمالی جلوگیری شود خصوصا زمانی که این KPI ها حتی نزدیک مقصد نیستند(به اهداف نزدیک نشده ایم). داشتن یک داشبرد که این استانداردها را فراهم کند می تواند در تعیین مایل استون ها کمک کند.

به دفتر کار متکی بودن

ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال تفاوتی با ایجاد هر استراتژی بازاریابی دیگری ندارد. در اینجا چالش این است که چطور مدیریت ارشد را متقاعد کنید که به یکی از آنها نیاز دارید.برای کسانی که مدت زیادی در فضای دیجیتال حضور داشته اند درک این نکته که بازاریابی دیجیتال لازم الاجرا می باشد آسان است.ما به آن باور داشته و شاهد موفقیتش هستیم. به هر حال همه آن طرز فکر را نداشته و فقدان یکدلی در این افراد و حس آشکار بودن ما در جهت فروش عالی به ما کمک نمی کند.

تصور می کنید انقلاب دیجیتال طرز فکر مالکان – مدیران عامل – مدیران میانی و … را تغییر خواهد داد. متاسفانه مردم کماکان به دفاتر کار و تلاشهای سنتی متکی هستند و گمان می کنند که اینکار برای همیشه موثر خواهد بود.دشوار خواهد بود اگر بخواهیم مردمی که این رویه را برای مدت زمانی در پیش گرفته اند متقاعد کنیم که بودجه را به درستی برای دیجیتال مارکتینگ صرف کنند خصوصا اگر دلیلش را ندانند.

چرا الان باید شروع کنید؟

از یک دیدگاه تجاری سوالی که مدیران عامل یا مدیران میانی در اغلب اوقات می پرسند این است که : آیا این به سرعت نتیجه می دهد؟ یا آیا این به چیزی مهمی که ROI را فراهم می کند تبدیل می شود؟ ما نیاز داریم با این زبان ارتباط برقرار کنیم تا برنامه بازاریابی دیجیتال را مدیر ارشد بفروشیم.

ما باید در مورد مدل های تخصیص داده شده به رسانه – مدل های ارزش مادام العمر مشتری و قیف های چند شبکه ای صحبت کنیم. اینکه مدیران در سطح C مایل به دیدن چه چیزی هستند  استانداردهایی است که حول محور درآمد می چرخد.

هزینه بدست آوردن مشتری (CAC) که به هزینه به ازای هر بدست آوردن(CPA) معروف است : این استاندارد این بینش را به شما می دهد که چه مقدار دلار خرج کرده اید تا یک مشتری جدید بدست آورید و در نهایت شما را برای بدست آوردن ROI کل هدایت می کند.

درصد فروش و بازاریابی CAC : معمولا با فروش کل و مخارج بازاریابی محاسبه می شود. مهم است که درصد اختصاص داده شده به هر مورد را رصد کنیم. از این طریق قادر خواهیم بود هزینه ها را کاهش داده و بهبود دهیم تا CAC نهایی را کاهش دهیم.

سهم ارزش مادام العمر مشتری (CLV) to CAC (LTV:CAC): با استانداردهای CAC و CLV می توانید ROI نهایی را برای تجارت خود کسب کنید. این به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که با مشتریان خوبی قرارداد بسته اید که برای طولانی مدت در کنار شما خواهند بود و سود پایدار و رشد مالی را برایتان به ارمغان خواهند آورد.

این حقیقت که بازاریابی به یک رویکرد نتیجه محور تغییر پیدا کرده برای بسیاری از بازاریابان سنتی قابل هضم نیست. در حال حاضر آنها باید برای هر دلاری که خرج می کنند پاسخگو باشند. هر چه به تکه پازل مرتبط تری تبدیل می شویم باید با ارزیابی کاری که انجام می دهیم آن را در آغوش بکشیم.

در اینجا هفت دلیل اینکه چرا هر کسی باید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال را بپذیرد بیان شده است:

 

شما هدف و مسیر را دریافت می کنید.

شما نیاز به یک استراتژی مشخص دارید تا به اهدافتان دست یابید. نیاز دارید خود را بسنجید که آیا در مسیر درستی در حرکت هستید و اینکه آیا قادرید آنها را در زمان های مقرر به انجام برسانید.

شما پیشنهاد ارزش آنلاین ویژه ای را دریافت می کنید.

این به شما کمک خواهد کرد تا خودتان را متفاوت کرده تا شهامت روبرو شدن با مشتریان بالقوه و بالفعل خود را داشته باشید. در این دنیای دیجیتال شلوغ که ما در آن زندگی می کنیم گرفتن یک کلیک بیشتر دشوار است (اشاره به جذب بازدید کننده). متمایز ساختن برند به شما کمک می کند تا میزان click-through خود را نه تنها برای بازدید کنندگان جدید که از وجود شما و باارزش بودنتان مطلع گردند بلکه خصوصا برای کسانی که برای بار چندم از سایت شما بازدید خواهند کرد افزایش دهید. اگر قبلا این کار را انجام داده اید تمایز برندتان با پیشنهاد ارزش ویژه کلید راضی نگه داشتن آنها خواهد بود.

شناخت بهتری نسبت به مشتریانتان خواهید داشت.

داده های کمی و کیفی را ارزیابی کنید. اعداد به تنهایی کافی نیستند. باید قادر باشید تمایلات آنان را بفهمید تا نقاط درد مشتریان را آن ارتباط داده و بیشتر بشناسیدشان. یافتن رفتار مشتری با فن آوری های بازاریابی درست اهمیت دارد.از طریق بصیرتی که از این راه حاصل شده قادرید تصمیمات سریع بگیرید.

از انباشتگی جلوگیری می کنید.

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال جامع چشم اندازی که مطابق با هر بخش باشد را به ارمغان خواهد آورد. شفافیت موجب تمرکز می شود. با برنامه بازاریابی دیجیتال در محل می توانید مدیریت مورد نیاز را ایجاد کنید تا فن آوری جدید را راهبری نمایید- داده ها را در سازمان به اشتراک بگذارید و فرآیندها و قابلیت ها را مدیریت کنید.

بودجه خود را بهتر طرح ریزی خواهید کرد.

داشتن منابع کافی کفایت نمی کند. به منظور موفقیت باید قادر باشید چیزی که برنامه بازاریابی دیجیتال شما نیاز دارد را از پیش برنامه ریزی کنید. برای نتیجه گرفتن چه مهارت هایی مورد نیاز است ؟ ممکن است کارمندانتان زمانشان را به اندازه ای که باید و شاید بطور موثر بکار نمی گیرند.

شما بطور دائم در حال بهینه سازی هستید.

استراتژی بازاریابی دیجیتالی که توسط KPI ها مورد ارزیابی قرار گرفته جهت بهبود مستمر و ساختن فضایی برای پیشرفت به شما خط می دهد . پیگیری مستمر و مدیریت انرژی های صرف شده در محیط کار اهمیت دارد.

ROI را کسب خواهید کرد.

توانایی اندازه گیری تحرکات بازار یک استراتژی هزینه موثر را بدنبال خواهد داشت. از این طریق می توانید برای پشتیبانی عملیات بازاریابی دیجیتال قابلیت های لازم را ایجاد کنید.

بازاریابی دیجیتال دیگر آیتم های آنلاینی را به مجموعه بازاریابی شما اضافه نمی کند بلکه برنامه صحیحی را در محل برای دگرگونی کسب و کارتان ایجاد می کند.