برندسازی طلا و جواهر

برند سازی طلا و جواهر

برندسازی طلا و جواهر یک شروع هیجان انگیز برای یک سازنده جواهر محسوب می شود. یک سازنده جواهر با استفاده از برندسازی طلا و جواهر می تواند آثار هنری خود را به جهانیان نشان دهد و رد پای خود را در زمینه صنعت محکم کند. برندسازی طلا و جواهر باعث می شود اثر شما از دیگر آثار هنرمندان جواهرات در بازار جدا شود. هدف از برندسازی طلا و جواهر این است که شما در مورد اینکه چه خصوصیاتی از شما یک جواهر ساز بی نظیر و با استعداد می سازد، فکر کنید.

 

برندسازی طلا و جواهر

 

برندسازی طلا و جواهر چیزی است که کار و طرح شما را به عنوان یک کل برتر از کالاهای دیگر قرار می دهد. برندسازی مربوط به اصول طراحی، خدمات به مشتری، ارزش، هویت بصری و تمایز بازار در جواهراتی که می فروشید، می شود. برای اینکه یک سازنده جواهر فعالیت خود را شروع کند لازم است که موارد و مزایای صنعت خود را بشناسد. اگر یک مبتدی باشید آشنا شدن با اطلاعات شغلی برای شروع هر حرفه ای ضروری است. اگر در زمینه طراحی طلا و جواهر یک شروع کننده باشید، داشتن یک مدرک طراحی جواهرات به سود آینده شما است  و اگر در حال حاضر در سطح تجربه برای شروع تجارت جواهرات هستید بهتر است خود را با تمام جنبه های تولید جواهر آشنا کنید. داشتن دانش عمیق از حرفه خود نقطه شروع برندسازی طلا و جواهر شما است.

توصیه می شود برای شناسایی صنعت خود، هدف رقابت با برند های بزرگ و موفق جواهرات باشد. کسب و کار شما باید روشن و محور باشد و بدانید چه کسی بازار هدف شما است . همچنین چقدر واقع بینانه می توانید خرید و فروش کنید.

برای شروع دوره برندسازی ابتدا باید بدانید که چگونه برند و هویت جواهر را توسعه دهید.

در هنگام برندسازی طلا و جواهر باید ویژگی های مختلف آن را در نظر بگیرید.

دوره های برندسازی طلا و جواهر

دوره برند سازی طلا و جواهر به ۴ دسته تقسیم می شود.

  1. داستان برندسازی

سوال: چگونه آثار را به مشتریان بشناسانیم؟ و آنها را به خاطر بسپارند؟

کسی که در نهایت کار شما را در بازار می فروشد، خودتان هستید. افرادی که اثر شما را می خرند ، می خواهند بدانند که چگونه شما به عنوان یک صنعت گر توانایی تبدیل جادوهای روزمره به تقویت کننده سطح علمی، زیبایی، شناختی زندگی آنها از طریق خلاقیت، غریزه و تجربیات شخصی و مهارت های دستی دارید. در واقع آنها می خواهند با دیدن آثار شما، نگاه اجمالی به جهان بیندازند. در جواهرات شما باید نوعی داستان وجود داشته تا بیان کننده دلیل ساخت آن و ارتباط با مشتریان باشد. ارتباط داستان برند به عنوان یک طرح مهم تلقی می شود که شما می توانید با استفاده از آن از نحوه طراحی و ارزش برند خود مطلع شوید. رسانه های اجتماعی بهترین بستر برای اشتراک گذاری داستان برند شما است زیرا افراد ترجیح می دهند از رسانه ها برای برقراری ارتباط استفاده کنند. بهتر است این داستان در قالب یک کارت پستال، رسانه اجتماعی یا یک کتاب در وب سایت به اشتراک بگذارید. در نتیجه یکی از سریعترین راههای دستیابی به مشتریان، توسعه برند و شناختن آن به مشتریان استفاده از رسانه های های اجتماعی است.

امروزه رسانه های اجتماعی بهترین مکان برای تبلیغ و ترویج برند سازی طلا و جواهر است.

  1. هویت بصری (طراحی هویت)

سوال: از نظر بصری چه چیزی شما را از بقیه طراحان جواهر متمایز می کند؟

هنگامی که صحبت از هویت بصری می شود بیشتر افراد به آن به عنوان یک آرمی که در همه جای آن مهر باشد فکر می کنند، اما یک هویت بصری فراتر از یک آرم است. طراحی هویت تصویری در برندسازی طلا و جواهر به اندازه داستان سازی اهمیت دارد. ممکن است تمایل داشته باشید که مدل قیمت گذاری، درباره مواد و رنگ های به کار رفته در طراحی و ارائه آن به مشتریان خود اطلاع دهید، بنابراین شما از برندسازی طلا و جواهر استفاده می کنید. برای ساخت هر جواهر استعداد و اصالت هنری مورد نیاز است. مطمئن باشید عکس هایی که از آثار خود تهیه می کنید رنگ، مواد و فرآیند های طراحی شما را نشان دهد تا مردم برای خرید کار شما ترغیب شوند.

ایجاد یک برند فرایندی تدریجی است پس عجله نکنید. نکته مهم این است که برای شناساندن جواهرات خود نه تنها به یک آرم و رنگ نیازی ندارید، بلکه بهتر است با یک زبان بصری آشنا شوید.

  1. ایجاد هویت

سوال: شما چه کسی هستید و چرا این حرفه را انتخاب کرده اید؟

 تعیین هویت برند شما برای کسب و کار موفق مهم است. طراحی هویت فرایندی پیچیده است. برای افزایش فرصت برخاستن تجارت ابتدا خود را تاسیس کنید سپس سبک امضای خود را توسعه دهید. بسیاری از جواهرسازان ادعا می کنند که بیان هنر یک راهکار عالی برای ایجاد هویت برند است. این امر به مشتریان می فهماند که شما کی هستید؟ و چرا طراحی جواهرات را انتخاب کرده اید. برندسازی طلا و جواهر با طراحی، احساسات، الهامات و علایق زندگی سازنده در ارتباط است.

  1. توسعه برند (تمایز بازار)

سوال: چرا مردم باید از شما بخرند؟

بهترین روش برای ایجاد یک برند منحصر به فرد، ایجاد نقطه فروشی که شما را از بقیه جدا می کند است. شما می خواهید که مشتریان با نگاه کردن به جواهرات شما، بدانند که شما آنها را ساخته اید. به عنوان مثال شرکت مشهور و شناخته شده Dior بر روی برخی از قطعات و جواهرات خود حرف D گنجانده اند.

استراتژی تمایز بازار مهارت های نهایی شما را درگیر می کند. در عصر اینترنت دسترسی طراحان به عمل مهره های خود آسان شده است و ذوب کردن لیوان برای تهیه آویزه، مهره و انگشتر بسیار ضروری نیست. در برندسازی موقعیت یابی خیلی مهم است. موقعیت یابی به توصیف آنچه که برای ارائه به مشتریان و زمینه کالای دست ساز شما تعلق دارد، کمک می کند.

بهتر است خود را از جمع جدا کنید و به دنبال ساختن جواهرات بی نظیر خود باشید. بازاریابی و برندسازی طلا و جواهر شما بهترین روش برای بدست آوردن موفقیت است.

 

برای دریافت مشاوره در حوزه بازاریابی و برندسازی طلا و جواهر و رشد کسب و کارتان با کارشناسان خبره هلدینگ برندآفرین از طریق تلفن ۲۲۱۴۵۴۵۱-۰۲۱ در تماس باشید.