برندسازی کسب و کارهای کوچک در دوران کرونا

برندسازی کسب و کارهای کوچک در دوران کرونا

پاملا باربا از کودکی در خانواده‌ای بزرگ شده است که  صاحب کسب و کار خود هستند. بزرگ‌ترین درسی که این کارفرمایان آموخته‌اند، تغییر کردن به روش‌های هوشمندانه است. روش هایی که به برندسازی کسب و کارهای کوچک در دوران کرونا کمک می کند.

برندسازی کسب و کارهای کوچک در دوران کرونا

 

باربا می‌گوید: «من اهل اکوادور هستم، و در خانواده‌ای به دنیا آمدم که تجارت خانوادگی داشتند، بنابراین شغل من از همان کودکی مشخص بود. از کودکی با تمام فوت و فن‌های یک تجارت پر رونق آشنا شدم، هم‌چنین تجربه‌ی شکست در کار و شروع دوباره را دارم. خانواده‌ام زمانی که ۱۰ ساله بودم،  تمام دارایی‌ خود را از دست دادند. بعد از آن به ایالت متحده مهاجرت کردیم. این زمانی بود که من شخصاً متوجه شدم که شروع یک تجارت چگونه است. میز شام‌مان محلی برای تجارت و راهکارهای تجاری بود و من در این شرایط بزرگ شدم».

باربا در حال حاضر متخصص برندسازی مشاغل است و به صاحبان خلاق کسب و کار کمک می‌کند تا از ایده‌های خود برای داشتن تجارتی موفق استفاده کنند.

باربا در زمان همه‌گیری کووید-۱۹ به افرادی که به او مراجعه می‌کنند کمک می‌کند تا از ماهیت تجارت خود استفاده کنند و مطابق با شرایط کنونی به سرعت آن را به‌روزرسانی کنند.

باربا توضیح می‌دهد: « ۹۰ درصد راه‌اندازی یک تجارت به احوالات و نحوه‌ی تفکر شما در روز بستگی دارد. افرادی که به من مراجعه می‌کنند چگونگی برقراری ارتباط با ارزش‌های خود و جستجو برای آسایش و راحتی را فرا می‌گیرند. آنها یاد می‌گیرند که چگونه پاسخ‌های صحیح را پیدا کنند. تنها کاری که من انجام می‌دهم کمک کردن به آنها برای پیدا کردن ویژگی‌ها و توانایی‌های خودشان است.

باربا در ادامه پنج رهنمون را به اشتراک می‌گذارد که صاحبان کسب و کارهای کوچک باید در زمان تغییر به روشی بنیادی و مناسب در نظر داشته باشند.

باید خرید کردن از شما برای مردم آسان باشد

باربا توضیح می‌دهد: «این به این معنی است که در تمام شبکه‌های اجتماعی و وب‌گاه خود یک جمله‌ی ثابت و مشخص داشته باشید. در اینجا فرمولی برای راحتی شما وجود دارد: من به (شما) برای (رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه‌تان) بوسیله (کاری که شما انجام می‌دهید) کمک می‌کنم، داخل پرانتز نیاز مشتریان و خدماتی که ارائه می‌دهید را بنویسید. سپس لینکی ارائه دهید که بتوانند به آسانی از آن خرید و هزینه را پرداخت کنند. ما معمولاً فکر می‌کنیم که مردم می‌دانند، ما کجا هستیم، چه محصولی برای ارائه داریم، اما در حقیقت آنها نمی‌دانند».

مشکلاتی که مشتریان شما در حال حاضر دارند را برطرف کنید

به جای فکر کردن به مشکلاتی که قبل از همه‌گیری بیماری برطرف کرده‌اید، به مشکلاتی فکر کنید که در این شرایط می‌توانید برطرف کنید.

باربا گفت: «اخیراً تبلیغاتی از یک شرکت نظافتی در نزدیکی محل زندگی‌ام دیدم که خدمات «تمیز کردن ورودی ساختمان» را ارائه می‌داد، زیرا اکثر همسایه‌های من در ورودی ساختمان همدیگر را می‌بینند. رستوران‌هایی را می‌شناسم که در این زمان به تهیه‌ی غذای خانگی تغییر کردند و شما می‌توانند غذای خانگی از آنها بخرید. اکنون، زمان نوآوری و خلاقیت است، به ایده‌ای فکر کنید و آن را به ساده‌ترین روش ممکن آزمایش کنید. مردم برای شما و کارتان اهمیت قائل می‌شوند- پس کاری کنید که حمایت کردن از شما برای آنها و حمایت کردن از آنها برای شما آسان شود».

 متوجه شوید که چرا باید خدمات آنلاین ارائه دهید

اگر خط مشی شما ایجاد کردن خریداران آنلاین است، مطمئن شوید که تنها به پیام‌های سفارش توجه نمی‌کنید، بلکه به این اصل نیز توجه دارید که چگونه آنها را ارزشمند می‌کنید.

باربا بیان کرد: «مهم‌ترین هدف فروش آنلاین جلب اعتماد مشتریان است. هر پستی که در فضای مجازی به اشتراک می‌گذارید یا با هر پست الکترونیکی که ارسال می‌کنید، در حال برقراری ارتباط با مردم هستید. به زمان و احساسات آنها احترام بگذارید و محتوایی ارائه دهید که ارزش زندگی آنها را افزایش می‌دهد. محتوایی که به اشتراک می‌گذارید باید آموزشی، سرگرم‌کننده، یا الهام‌بخش باشد…. با پیشرفت کردن توجه‌ی آنها را هیچ‌وقت از دست نمی‌دهید».

برای سلامت روانی خود زمان بگذارید

باربا می‌گوید: «مراقب سلامت روانی خودتان باشید. در فرهنگ ما به سلامت روانی توجه نمی‌شود، و در حال حاضر شرایط واقعاً سخت است، در نتیجه اولین قدم مراقبت از خودتان است. از خودتان بپرسید، «امروز ساده‌ترین و کوچک‌ترین روشی که با آن می‌توانم از سلامت روانی خودم مراقبت کنم چیست؟»

باربا افزود:

بزرگ شدن در یک خانواده‌ای که صاحب کسب و کاری کوچک بود به من آموخت، اگر کار خوب باشد، خانواده هم خوب است. اما در گذر زمان آموختم که ما حقیقتاً باهوش نیستیم، چرا که اگر ما خوب باشیم، کارمان هم خوب پیش می‌رود.