بیت کوین ۲۰ هزار دلاری خواهد شد؟

آیا بیت کوین ۲۰ هزار دلاری خواهد شد؟

بیت­ کوین در دو ماه گذشته، پس از شکستن چند سطح مقاومت کلیدی که در حال تماشای آن‌ها بودم، رو به رشد فزاینده ای داشته ‌است. از اوایل اکتبر، قیمت بیت کوین از ده هزار دلار دلار به بیست هزار دلار نزدیک به دو برابر شده ‌است. بیست هزار دلار دلار مانع بزرگی است که بیت­ کوین باید در مرحله بعد آن را برطرف کند. این سطح از نظر روانی حائز اهمیت است، زیرا اوج شیدایی اواخر سال ۲۰۱۷ را نشان می‌دهد. به عقیده شما بیت کوین ۲۰ هزار دلاری خواهد شد؟

بیت­کوین برای تایید این تغییر جایگاه باید مبلغ بیش از بیست هزار دلار را به صورت مصوب ببندد. در این مرحله از اقدامات متفرقه و سرسری آگاه باشید زیرا بسیاری از تجار در حال تماشای آن هستند و احتمالاً سفارش‌های زیادی داده خواهد شد. اگر بیت کوین بتواند روی این عدد بسته شود و بالای بیست هزار دلار باقی بماند، تصویب ترقی بازار خوبی خواهد بود. از سوی دیگر، اگر بیتک نتواند مرز بیست هزار دلار را رد کند، نشانه ضعف است.

 

بیت کوین ۲۰ هزار دلاری

 

نمودار هفتگی بیت­ کوین اهمیت بازگشت سطح بیست هزار دلاری به اواخر سال ۲۰۱۷ را نشان می‌دهد. موج اخیر بیت­ کوین با الگوی کوه مانند که طی چند سال گذشته شکل‌گرفته بود، از قبل پیش‌بینی می‌شد.

 

بیت کوین ۲۰ هزار دلاری

 

صعود بیت­کوین توسط دارایی‌های امن دیگر مانند طلا و نقره تایید نشده و دلیل اصلی نگرانی هاست. طلا و نقره طی چند ماه گذشته کاهش‌یافته  که نشان می‌دهد افزایش اخیر بیت کوین در درجه اول بیشتر از طریق سفته‌بازی بوده تا از طریق رشد ایمن واحدهای پولی مانند دلار آمریکا.

 

بیت کوین ۲۰ هزار دلاری

 

بیت کوین ۲۰ هزار دلاری

 

همانطور که چندین سال مشغول نوشتن هستم، معتقدم داشتن بیت­کوین، طلا و نقره نمی توانند به عنوان محافظی در برابر بدهی جهانی و حباب دارایی­ها در نتیجه سیاست‌های بانک مرکزی بی‌سابقه در حال توسعه باشند. من شخصاً تا وقتی که قیمت مناسبی بیش از بیست هزار دلار نباشد، خرید بیت­ کوین را در این سطح مد نظر نخواهم داشت. اگر بیت کوین بتواند رشد کند، مشخص نیست که چقدر می‌تواند بالاتر برود چون هیچ جای نگرانی وجود ندارد.