بی عدالتی ! (سخنرانی Ted)

بی عدالتی ! (سخنرانی Ted)

بی عدالتی | سخنرانی Ted

همان طور که قبلا اشاره کردیم یکی از روش های آموزش سخنرانی و تقویت فن بیان، مرور دقیق سخنرانی های اثر گذار مانند سخنرانی ارزشمند TED می باشد. در همین راستا بر آن شدیم که بخشی از این سخنرانی ها را با ترجمه فارسی و به صورت زیرنویس برای شما در وبسایت منتشر کنیم. اگر به این سخنرانی ها علاقه مند هستید می توانید از بخش سخنرانی های TED بقیه فیلم ها را مشاهده کنید. در این بخش هم با ما همراه باشید با یکی دیگر از این سخنرانی ها با عنوان بی عدالتی.

بریان استیونسون حقوقدان، فعال حوزهٔ عدالت اجتماعی، بنیان‌گذار و مدیر اجرایی سازمان غیرانتفاعی شهروندان پییشگام در زمینهٔ عدالت برابر و استاد کلینیکی دانشکدهٔ حقوق دانشگاه نیویورک است. استیونسون ساکن آلاباما است و تبعیض علیه فقرا و اقلیت‌ها، به ویژه کودکان، را در نظام عدالت کیفری به چالش کشیده است. او به صدور آرا دادگاهی که منجر به منع محکومیت کودکان زیر ۱۸ سال به مرگ یا حبس ابد بدون آزادی مشروط شد، کمک کرده‌است.

پرونده های معاضدتی استیونسون در موارد مختلف، منجر به نجات ده‌ها زندانی از مجازات اعدام شده‌است. او وکالت افراد فقیر زیادی را بر عهده گرفته و به اصلاحات صنفی با هدف بهبود مدیریت عدالت کیفری دست یافته است.

در یک بحث جذاب و شخصی – با حضور جوهره وجودی مادربزرگش و رزا پارکس – آقای برایان استیونسن برخی از حقایق تلخ را در مورد سیستم قضایی آمریکا، با آغاز کردن ازنبودن توازن گسترده‌ی نژادی، با ما در میان می‌گذارد:

یک سوم از جمعیت مرد سیاه پوست آمریکا در برخی از مقاطع زندگی خود زندانی شده اند. این مسائل، که در تاریخ بررسی نشده آمریکا پیچیده شده‌اند، به ندرت در این سطح از خلوص، بینش و آگاهی‌بخشی درباره‌شان بحث شده است.

 

برای پخش ویدئو Ted روی دکمه play کلیک کنید!

 

برای دانلود فیلم کلیک کنید: