ترک کار کارمندان و دلایل آن

ترک کار کارمندان و دلایل آن

امروزه بازار کار بسیار شلوغ می باشد و کارکنان دنبال فرصت های بزرگ بعدی خود هستند. بیش از یک دهه است که کارفرمایان سعی می کنند کارمندانی که جویای کار بهتر هستند را حفظ نمایند. در این مقاله دلیل اینکه چرا کارکنان بیشتر از قبل ترک کار میکنند بررسی شده است.

ترک کار

 

طبق گزارش اداره آمار کار ایالات متحده ( U.S. Bureau of Labor Statistics)  ، تا پایان ماه جولای ۲۰۱۸،  ۲٫۴ درصد کارگران استخدامی آمریکایی به صورت داوطلبانه کار خود را ترک می کنند. آخرین بار  آوریل سال ۲۰۰۱  تعداد داوطلبان ترک کار تا این حد بالا بود.

این فقط بدین معنا است که تعداد پست های شغلی بیش از تعداد افراد بیکار از جولای ۲۰۱۸ می باشد.

در بازاری که جویندگان کار به دنبال فرصت بزرگ بعدی خود هستند، بررسی دلایل و گرایش های این تصمیم گیری ها می تواند برای درک آنها و چگونگی متقاعد کردن آنها برای ماندن در شغل خود، مفید باشد.

انگیزه های جستجوی شغل

چند سال قبل من دلایل اینکه چرا هزاران نفر می توانند و باید در جستجوی شغل باشند را بیان کردم. دلایلی که در طول زمان ثابت ماندند ولی انگیزه جستجوی کار می تواند سال به سال تغییر کند.

حقوق دریافتی می تواند دلیل روشنی باشد که یک کارمند بخواهد کار خود را ترک کند ولی عدم امکان رشد یک دلیل چالشی جدی می باشد. مشکلی که کارفرمایان با آن مواجه اند این است که آنها سعی می کنند آنچه را بازار برای آینده شرکت آنها پیش می آورد را ببینند و بعد به این بپردازند که یک کارمند کجا می تواند کارش را انجام دهد. شغلی که یک کارمند برای پیشرفت خود می خواهد ممکن است سال آینده به آن نیازی نباشد.

نکته جالب دیگری که در طی بررسی ها بدست آمده تفاوت انگیزه ها در جستجوی شغل بین زنان و مردان است. زنان جستجوگر شغل بیشتر جهت ایجاد تعادل بهتر کار و زندگی شغل خود را ترک می کنند در حالی که مردان بیشتر برای بدست آوردن دریافت حقوق بالاتر در جستجوی شغل دیگر هستند.

شبکه های مدرن قدرتمند هستند

در دهه های اخیر، شبکه ها و ارجاعات شیوه اصلی برای پیدا کردن شغل بین مردم می باشد ولی از زمانی که رسانه های اجتماعی به یک امر عادی تبدیل شده است یک زندگی جدید مختص به خود پیدا شده است. LinkedIn و سایر ابزار شبکه ای اکنون امکان جستجوی آسان را برای جستجوگران شغل فراهم آورده تا ارتباطات لازم را در شرکتی که به آن علاقه دارند را پیدا کنند.

طی بررسی انجام شده توسط Jobvite  مشخص شده که ۳۵ درصد از پاسخ دهندگان فعلی یا جدید خود را از طریق یک مرجع بدست آورده اند. من شخصأ فکر می کنم این درصد کمی در مقایسه با کل بازار کار می باشد. ارجاعات اغلب به این معنی است که رزومه شما را در بالای گروه قرار می دهند و به شما یک مزیت غیرعادی در مورد جستجوی شغل می دهند فقط به این دلیل که درخواست آنلاین داده اید.

بعلاوه جستجوگران شغل فراتراز جستجوی فوری شبکه و دنبال کردن انجمن ها و شبکه های فارغ التحصیلان، دسترسی خود را به مشاغل و شرکت های مختلف گسترش می دهند.

درب گردان

براساس نظرسنجی Jobvite ، ۳۰ درصد از جستجوگران شغل طی ۹۰ روز پس از شروع، شغل خود را ترک می کنند. صادقانه بگویم این آمار مرا شوکه کرد، حتی اگر من هم بخشی از این ۳۰ درصد باشم. اجازه دهید نگاهی دقیق تر به دلایل پشت پرده بیاندازیم.

سه دلیل اصلی ترک کار پس از ۹۰ روز عبارت اند از نقش روزمره چیزی نبود که آنها انتظار داشتند، تجربه بد آنها را وادار به این کار کرده بود و یا فرهنگ شرکت یک مشکل بود.  این توضیحات با دلایل من برای ترک کار ظرف ۹۰ روز پس از استخدام مطابقت دارند.

راشل بایت، افسر ارشد پرسنل در Jobvite ، براساس یک نرم افزار استخدامی و سیستم ردیابی متقاضی گفت : ” من از این تعداد شوکه شدم !  ولی با توجه به فرهنگ شرکت و اینکه  تا امروز رضایت شغلی مهم میباشد، کارکنان فقط تناسب ضعیف را تحمل نخواهند کرد. امروزه فرصت های شغلی چندانی برای ارائه چند شغل دریک زمان وجود ندارد بنابراین اگر یکی کارکردی نداشته باشد احتمالأ بایستی در انتظار بماند. به همین دلیل برای شرکت ها مصاحبه و پردازش بسیار جدی می باشد، زیرا درک آنچه یک کاندیدای شغل از یک شغل برای موفقیت در شروع کار می خواهد، بر ماندن طولانی مدت او بطور واضح اثر دارد.”

اگر شما کارفرمائی هستید که در حال استخدام یک مدیر، استخدام کننده یا مدیر پرسنل می باشید، باید اطلاعات مربوط به کارکنانی که ترک کار کرده اند را بدقت مطالعه کنید.  می دانیم که گردش مالی کارمند یک مشکل فوق العاده گران است. چرا باید یک کارمند را در اولین سه ماه استخدام از دست بدهیم؟ این یک اتلاف وقت و پول کامل می باشد.

همانطور که بایت اشاره کرد، فرهنگ و آموزش شرکت بسیار مهم است. حتی اگر شما می دانید که فرهنگ شما پائین تراز حد ایده آل است، در جریان مصاحبه ها و استخدام، بسیار مهم است تا مطمئن شوید که یک کاندید را برای آنچه برای روز اول خواهد یافت، آماده خواهید کرد.

آموزش حتی مهم تر از شفافیت در هنگام استخدام می باشد. هیچکس نمی خواهد احساس غریبی کند و یا در انجام وظایف روزانه خود مبارزه کند. آنها را با ابزاری که برای موفقیت لازم دارند آشنا کنید.  آنها را حداقل به یک نفر در هر زمینه از کسب و کارتان معرفی کنید تا بتوانند از آنها کمک بگیرند. در مورد تمام اختصاراتی که در شرکت استفاده می شود به آنها توضیح دهید. به آنها کمک کنید تا بتوانند در محیط کاری خود موفق شوند. مدت زیادی طول  می کشد تا برای همکاری بلند مدت آماده شوند.

فرهنگ همیشه آماده در میان نسل هزاره و نسل Z

تحقیقات Jobvite نشان داده است که ۸۲ درصد کارمندان جوان پس از ساعت ها ایمیل ها را چک  می کنند در مقایسه با ۶۶ درصد کارمندان مسن تر.  بعلاوه ۵۱ درصد کارمندان جوان برای کار آخر هفته ها و پس از ساعت ها احساس فشار می کنند برعکس ۳۴ درصد کارکنان مسن تر.

نسل هزاره اولین نسل بومی دیجیتال بودند، بدین معنی که آنها فقط دنیایی را می شناختند که فن آوری در هر جنبه از زندگی شان آمیخته شده است. این ممکن است دلیل اصلی پذیرش تفاوت کمی بین زمان کار و زمان شخصی شان باشد.

به گفته بایت ذهنیت ” همیشه آماده” مطمئنأ بیشتر بین کارمندان جوان محبوبیت دارد ولی این جمعیت ارزش زمان دور از کار را نیز می دانند. او می گوید: ”کارمندانی در تیمش داشته که برای یکسال کار را ترک کردند تا دور دنیا سفر کنند یا یک مشغولیت جنبی را درست کنند. فکر می کنم آنها برای کار تا ساعات طولانی تر مناسب تر هستند تا برای یک سبک زندگی متفاوت تجدید قوا کنند. مهم این است که آنها در بعضی جنبه ها تعادل را پیدا کنند.”

اگر شما یک جستجو گر شغل هستید، شاید دلایل شما برای ترک شغل دراین مطلب آمده باشد. در غیر اینصورت جزئیات بیشتری در Jobvite Job Seeker Insights survey  آمده است که  در این مطلب به آنها اشاره نشد.

اگر کارفرما هستید یا مدیر پرسنلی، به انگیزه هایی که چرا کارمندان ترک کار می کنند توجه بیشتری بکنید. نیروی کار مدرن به مدیران اجازه نمی دهد  به راحتی حقوق های بالا ویا مجموعه ای از مزایا را پرداخت کنند. کارمندان به دنبال چیزی بیش از آن هستند و می توانند آنرا جای دیگری پیدا کنند. به آنچه آنها می خواهند گوش دهید و ببینید آیا می توانید نیمی از خواسته آنها را برآورده کنید تا کارکنان خود را حفظ کنید.