تلاش برای ساخت ربات خودکار برای مطالعه اروپا (سخنرانی Ted)

تلاش برای ساخت ربات خودکار برای مطالعه اروپا (سخنرانی Ted)

ساخت ربات خودکار

جمعی از دانشمندان، مهندسان و کارشناسان معدن مشغول تهیه نقشه اولیه سخت افزار و ماموریت‌هایی برای اکتشاف یخ آب در قطب‌های ماه هستند. در این قسمت از سخنرانی های تد با شما هستیم با موضوع تلاش برای ساخت ربات خودکار برای مطالعه اروپا.

یخ را می‌توان به اکسیژن، آب مایع و سوخت موشک تبدیل کرد. استفاده از ذخایر این منابع که به عقیده محققان در قطب‌های ماه به وفور یافت می‌شوند، به فضانوردان کمک می‌کند در ماه زنده بمانند و از سوی دیگر برای تاجران فضایی نیز سودآوری همراه دارد.

بیل استون , یک غارنورد مستقل کاوشگر است که به عمق ژرف ترین ورطه های زمین رفته است , او تلاش های خود را پیرامون حفاری یخ در کره ماه برای دستیابی به سوخت در فضا و همین طور ساختن یک روبات خودکار برای مطالعه اروپا (ماه سیاره مشتری) شرح می دهد.

برای پخش ویدئو Ted روی دکمه play کلیک کنید!

 

شرکت United Launch Alliance در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد به ازای هر کیلوگرم سوخت موشکی که از مواد موجود در ماه ساخته شده و به مدار زمین آورده شود، ۳ هزار دلار به توسعه دهنده پرداخت می‌کند. این شرکت همچنان بر پیشنهاد خود پابرجا است.

صنعت ماهواره‌های مخابراتی نیز نخستین بازاری است که از سوخت تهیه شده از ماه استقبال می‌کند.

به همین دلیل دانشمندان، مهندسان و مکتشفان طرفدار حفاری در ماه مشغول بررسی خصوصیات یخ ماه به عنوان یک کالای تجاری هستند. برای این منظور آن‌ها به اطلاعات بیشتری درباره مخازن یخ، نحوه توزیع آن، غلظت، کمیت، مکان، عمق، ویژگی‌های ژئوتکنیکال هستند. همچنین آنان باید سیستم‌های استخراج و فرآوری را نیز طراحی کنند و بسازند.

در همین راستا فیلیپ متزگر یکی از سیاره شناسان در انسیستو فضایی فلوریدا در اورلاندو می‌گوید: به طرز باورنکردنی ما فاصله کمی تا حفاری در ماه داریم. 

برای دانلود فیلم کلیک کنید: