ثروتمندترین افراد دنیا در دوران کرونا چه کردند؟

ثروتمندترین افراد دنیا در دوران کرونا چه کردند؟

در حالی که بیماری همه‌گیر ناشی از ویروس کرونا تقریبا به تمامی نقاط جهان رسیده‌، برخی از ثروتمندترین به تلاش‌های جهانی برای مبارزه با شیوع کرونا کمک می‌کنند و اقدامات لازم برای اقتصاد انجام می‌دهند. در این مقاله با ما همراه باشید تا ببینیم ثروتمندترین افراد دنیا در دوران کرونا چه کردند؟

ثروتمندترین افراد دنیا

 

برخی از سرمایه‌داران تکنولوژی مانند (‏بیل گیتس)‏ میلیون ها دلار برای کمک به واکسن و تحقیق در مورد بیماری اهدا می‌کنند.. جک دورسی متعهد شده‌است تا یک میلیارد دلار به عنوان کمک مالی به کرونا ویروس و پیامدهایش بپردازد. بسیاری از صاحبان تیم‌های ورزشی، از جمله مارک کوبایی، از کارکنان عرصه حمایت می‌کنند در حالی که برنامه ای فصلی تعطیل شده اند.  افراد دیگری نیز مانند جرمی جاکوبز، از کارمندان خود خواسته‌اند تا بخشی از بار مالی را بر دوش بکشند. فوربس با به روز رسانی این لیست میلیاردرها به ترتیب الفبا ‏و چگونگی واکنش آن‌ها به بیماری همه‌گیر کرونا ادامه خواهد داد:

رومان آبراموویچ: مالک چلسی و از ثروتمندترین افراد دنیا به کارکنان خدمات بهداشت و سلامت ملی برای اقامت در هتل “استامفورد بریج میلنیوم” که در نزدیکی بیمارستان “وست مینستر” قرار دارد، پول پرداخت خواهد کرد.

بیل اکمن: بنیانگذار میدان پرشینگ بازگشت صد برابری برابر با ۲.۶ میلیارد دلار برای بررسی­های ویروس کرونا داشته‌است. بنیاد این صندوق، که به سرمایه‌گذاری موثر معروف است، در حال سرمایه‌گذاری در شرکتی به نام کواکس است که در حال توسعه کیت‌های آنتی‌بادی ویروس کرونا است.

​​​​​​​​گوتام ادانی: غول بزرگ بنادر، ۱۵.۴ میلیون دلار کمک مالی بابت کرونا ‏اهدا کرده‌است. بیش‌ترین کمک مالی به صندوق اضطراری نخست‌وزیر هند اختصاص دارد. گروه آدانی همچنین به ارائه تهویه، ماسک و غذای رایگان به فقرا می‌پردازد. در روز هفدهم مارس، این هتل به طور موقت املاک شرکت اساند لاس وگاس در نوار غزه – ونیز و پالازو – را تعطیل کرد. این شرکت در بیانیه‌ای گفت که هیچ اخراج یا مرخصی وجود نخواهد داشت و به کارکنان در طول تعطیلی موقت حق و حقوقشان پرداخت خواهند شد. در سی و یکم مارس، شرکت لاس وگاس اعلام کرد که تعهد ۲۵۰ هزار دلاری خود را نسبت به برنامه‌های کمک به گرسنگی در نوادا عملی کرده و دو میلیون ماسک و بیست هزار لباس حفاظتی به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی، اولین پاسخ دهندگان و سازمان‌های غیر انتفاعی اهدا خواهد کرد. این ماسک‌ها بین نوادا و نیویورک تقسیم خواهند شد. این شرکت قبلاً ماسک‌ها و کیت‌های آزمایش برای متخصصان مراقبت بهداشتی نوادا و پلیس و نیز مواد غذایی و آب بطری شده به سازمان‌های محلی ارائه کرده‌است. گفته می‌شود که این میلیاردر نیجریه‌ای نزدیک به ۳.۹ میلیون دلار (‏۱.۵ میلیارد نایرای نیجریه)‏به دولت فدرال و دولت ایالتی لاگوس برای تلاش‌های کرونا اهدا کرده‌است.

آنیل اگراوال، گروه ودانتا: غول معادن و فلزات، ۲۶/۵ میلیون دلار برای مبارزه با گسترش کرونا اختصاص داده ‌است که نیمی از آن صرف بودجه نخست‌وزیر هند شده‌است. گروه “ودانتا” از آغاز ماه آوریل تاکنون صد هزار ماسک اهدا کرده‌است و قصد دارد دویست هزار ماسک دیگر نیز اهدا نماید.

ماسیمیلیانا لاندینی آلوتی: لانینی آلوتی و سه فرزندش مالک منارینی، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های داروسازی ایتالیا، هستند.این شرکت در ۱۹ مارس اعلام کرد که یک خط تولید را در کارخانه خود در فلورانس به تولید ژل ضد عفونی‌کننده تبدیل خواهد کرد که به صورت رایگان در آژانس حفاظت مدنی ایتالیا توزیع خواهد شد.

موکش آمبانی: غول صنعت نفت و گاز، ۶۷ میلیون دلار به صندوق اضطراری نخست‌وزیر هند کمک کرده‌است. بنیاد خیریه این شرکت همچنین نخستین مرکز کرونا هند را با یکصد تخت در بیمارستان هفت هیلز در بمبئی تاسیس کرده‌است. منابع همچنین روزانه صد هزار ماسک تولید می‌کنند و غذای رایگان در شهره‌ای مختلف فراهم می‌کنند. او همچنین ۶۶۰۰۰۰ دلار به صندوق امدادی وزیر مختار ماهاراشترا، دولت محلی آمبانی، و ۶۶۰۰۰۰ دلار به صندوق مشابه ایالت گجرات، که بزرگ‌ترین مجتمع پالایشگاهی وی در آن واقع شده‌است، پرداخت کرد.

میکی آلیسون: میامی هیت، متعلق به موریسون و آرنا خطوط هوایی امریکن ایرنا در حال ارائه کمک‌های امدادی به کارکنان پاره‌وقت تیم و عرصه و همچنین امتیازات و همکاران خانه‌دار خود هستند. او همچنین یک میلیون دلار به یک صندوق برای کمک به کارمندان و دیگر اعضای جامعه اهدا کرده‌است. در نوزدهم مارس، ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که آلیسون، رئیس کارنیوال کورپ و دوست قدیمی ترامپ پیشنهاد کرده‌اند که کشتی‌های کروز را برای تبدیل به کشتی‌های تفریحی انتخاب کنند. بیمارستان کارناوال تا اواسط ماه مارس سفره‌ای دریایی را به حالت تعلیق در نیاورد با وجود اینکه مسافران زیادی که با ویروس کرونا در شاهزاده دایموند و کشتی‌های کروز شاهزاده بزرگ قرارداد بسته بودند.

جورجیو آرمانی: طراح مد گروه آرمانی یکی از اولین شرکت‌هایی بود که برای جلوگیری از گسترش این بیماری همه‌گیر اقدام کرد و تصمیم گرفت برنامه هفتگی میلان مد را در بیست و سوم فوریه پشت دره‌ای بسته برگزار کند. در بیست و ششم مارس، گروه آرمانی همه تولیدات کارخانه‌های ایتالیایی خود را به تولید روپوش پزشکی تک منظوره تبدیل کرد. آرمانی حسن حدود ۲.۲ میلیون دلار (‏۲ میلیون یورو)‏به بیمارستان‌های میلان، رم، برگامو، پیاچنتسا و ورزیلیا و آژانس حفاظت مدنی ایتالیا اهدا کرد.

برنارد آرنولت: سرمایه‌دار کالاهای لوکس در حال تبدیل سه کارخانه عطر  لوی ویتون برای تولید ضد عفونی‌کننده دستی به جای آن است. این بیمارستان به طور رایگان بین مقامات فرانسوی و بزرگ‌ترین سیستم بیمارستانی اروپا توزیع خواهد شد. این سازمان متعهد شده‌است که دست‌کم چهل میلیون ماسک به فرانسه تحویل دهد و در حدود ۵.۴ میلیون دلار (‏۵ میلیون یورو)‏برای تحویل در هفته اول پرداخت نماید.

جان آرنولد: تاجر سابق انرژی و بنیاد همسرش، بیش از ده میلیون دلار برای کمک به واکنش داخلی به کرونا از جمله دو میلیون دلار برای کمک‌های سریع، یک برنامه سرمایه‌گذاری تسریع شده برای دانشمندانی که با  کرونا مبارزه می‌کنند، اختصاص داده‌است. چندین میلیاردر دیگر، مانند جان و پاتریک کولیسون، نیز از طرفداران طرفداران فست گرین هستند. آرنولد همچنین سه میلیون دلار به صندوق شهر که بودجه آن توسط “رید هیستینگز” نیز تامین می‌شود، داده‌است تا در میان چهارده شهری که گروه اصلاحات آموزشی کمک‌های مالی فعال در آن‌ها دارد، توزیع گردد.

مایک اشلی: میلیاردر اسپورت دایرکت و از ثروتمندترین افراد دنیا حتی پس از دستور نخست‌وزیر بوریس جانسون مبنی بر فروش اقلام غیرضروری برای بسته شدن، سعی کرد فروشگاه‌ها را باز نگه دارد. در نامه‌ای که عصر روز ۲۳ مارس فرستاده شد، مدیریت اشلی اشاره کرد که کارکنان باید به هر حال مغازه‌ها را باز نگه دارند و گفت که مشتریان برای کار در خانه به تجهیزات ورزشی نیاز دارند. پس از واکنش‌های شدید، کریس ووتن  مدیر مالی به فوربز تایید کرد که فروشگاه‌ها بسته خواهند شد.

بیل آستین استارکی: فن‌آوری شنوایی، متعلق به آستین، به ده درصد از نیروی کار خود را در اوایل ماه آوریل به خاطر این بیماری همه‌گیر مرخصی موقت داد.

استیو بالمر: ‏بنیاد بشردوستانه مدیرعامل سابق (‏مایکروسافت)‏بیش از بیست و پنج میلیون دلار کمک کرده‌است، که شامل یک میلیون دلار به سازمان‌های اجتماعی در لس‌آنجلس، از جمله منطقه آموزشی شهر و ده میلیون دلار به سازمان‌های خدمات اورژانسی دانشگاه (‏واشنگتن مدیسین)‏می‌شود. بال همچنین سه میلیون دلار به صندوق بیمه کرونا ‏بنیاد (‏سیاتل)‏اهدا کرده‌است که به سازمان‌هایی که با افراد آسیب‌پذیر و بدون بیمه کار می‌کنند، کمک‌های مالی اعطا خواهد کرد. در هم‌کاری با لیکرز سنتر، کینگز و استیپلز سنتر، کلیپرزکه مالک آن بالمراست. به صدها کارمند استیپلز سنتر برای باقی فصول عادی NBA و NHL غرامت پرداخت خواهد کرد.

جولیانا، لوچیانو و سابرینا بکتن:بازوی سرمایه‌گذاری خانواده بکتون، ادیزیون، حدود ۳.۲ میلیون دلار (‏۳ میلیون یورو)‏به بیمارستان‌های میلان، رم و شهر شمال شرقی تریویسو ایتالیا اهدا کرد.

مارک بنیوف: موسس نیروی سلسه در پانزدهم مارس در توییتر نوشت که سلسه فورس و مجله تایم، که او مالک آن است، با وجود بستن همه دفاتر همچنان به پرداخت ساعتی کارگران ادامه خواهند داد. در ۲۲ مارس، بنیوف گفت که سلسفورس نه هزار ماسک به دانشگاه کالیفرنیا، سان‌فرانسیسکو اهدا کرده‌است و افزود که این شرکت برای تحویل پنج میلیون ماسک دیگر و تجهیزات حفاظت فردی بیشتر کار خواهد کرد. بنیوف رهبری یک تلاش بخش خصوصی را برعهده داشت که ۲۵ میلیون دلار هزینه داشت، از جمله، علی‌بابا، فدکس، اوبر و والمارت، تا بیش از ۵۰ میلیون قطعه تجهیزات حفاظت فردی را تهیه کنند.

گایل بنسون: مالک بیلیونر شرکت پلیکان‌، در بیانیه‌ای در شانزدهم مارس اعلام کرد حقوق کارمندان پلیکان‌ که سه روز پس از اینکه ستاره تازه‌کار نیو اورلینز پلکان‌ها، زیون ویلیامسون، قول داد که سی روزپرداخت برای همه کارکنان را پوشش دهد. او همچنین یک میلیون دلار به صندوق اهدا کرده‌است که بین افراد نیازمند از طریق بنیاد نیو اورلینز بزرگ توزیع خواهد شد.

سیلویو برلوسکونی: نخست‌وزیر وقت ایتالیا و عضو فعلی پارلمان اروپا یازده میلیون دلار (‏ده میلیون یورو)‏به منطقه لومباردی، که برای بیمارستان جدیدی که در محوطه نمایشگاه فیرا میلانو در میلان ساخته خواهد شد، اختصاص داده بود. ​

میوکیا پرادا: پاتریزیو برتلی، میوسیا پرادا در نوزدهم مارس، مدیران عامل شرکت‌های مد تیتان پرادا اعلام کردند که هر کدام دو واحد مراقبت‌های ویژه و احیا به بیمارستان‌های ویتس بوزی، ساکو و سان رفا یل در میلان اهدا کرده‌اند.

جف بزوس ثروتمندترین فرد این سیاره در دوم آوریل اعلام کرد که صد میلیون دلار به فیدینگ آمریکا، یک شبکه غیرانتفاعی ملی از بانک‌های غذایی و بسته‌های مواد غذایی اهدا خواهد کرد. آمازون بیست میلیون دلار در طرح توسعه تشخیص AWS سرمایه‌گذاری کرده‌است تا آزمایش کرونا را سریع‌تر به بازار بیاورد. آمازون در حال استخدام صد هزار نیروی تمام‌وقت و نیمه‌وقت جدید در سراسر ایالات‌متحده برای برآورده کردن افزایش تقاضا و افزایش دستمزدها با اضافه کردن دو دلار در ساعت در آمریکا و افزایش دست‌مزد در سراسر جهان است. آمازون همچنین یک میلیون دلار به صندوق اضطراری کرونا در واشنگتن دی سی کمک کرده‌است، یک صندوق کمکی پنج  میلیون‌دلاری برای شرکت‌های کوچک ایجاد کرده و یک میلیون دلار به یک بنیاد جدید در سیاتل برای کمک به افراد آسیب‌دیده از کرونا کمک کرده‌است. در بیستم مارس، چهار سناتور نامه‌ای به بزوس فرستادند و ابراز نگرانی کردند که این شرکت به اندازه کافی برای حفاظت از کارگران انبار در برابر کرونا کار نمی‌کند.

آینل بوساری: مدیر عامل روز کار به صندوق بانک غذایی منطقه خلیج به رهبری شریل سندبرگ کمک کرده و یک میلیون دلار به صندوق  سانفرانسیسکو کمک کرده‌است.

استفان بیسکیوتی:  بالتیمور رونز و بنیاد مالک آن به طور مشترک یک میلیون دلار برای حمایت از چهار سازمان غیر انتفاعی در منطقه بالتیمور، از جمله بانک غذای مریلند اهدا کرده‌اند.

لیون بلک: بیلیونر سهام خصوصی بیست میلیون دلار، شامل ده میلیون دلار اولیه و برنامه‌هایی برای ده میلیون دلار در قالب وجوه تطبیقی، برای حمایت از طرح ابتکاری قهرمانان مراقبت‌های بهداشتی نیویورک اختصاص داده‌است. این برنامه که توسط صندوق شهردار، رابین‌هود، و صلیب‌سرخ آمریکا راه‌اندازی شده‌است، از ۳۰۰،۰۰۰ تا ۵۰۰،۰۰۰ بسته مواد غذایی با ثبات در قفسه، محصولات بهداشتی شخصی و داروهای اضافی را تا ماه ژوئن در اختیار کارکنان بیمارستان قرار خواهد داد.

آرتور بلانک: صاحب تیم آتلانتا فالکونز NFL و تیم آتلانتا یونایتد ام.آل.اس، به کارمندان ساعتی در استادیوم مرسدس  بنز غرامت پرداخت خواهند کرد. بنیاد بلانک نیز تقریبا ۵.۴ میلیون دلار برای تلاش‌های  کرونا در آتلانتا و مونتانا اهدا کرده‌است.

لن بلاواتنیک: رئیس شرکت سرمایه‌گذاری صنایع اکسس دو میلیون دلار به سیستم بهداشتی کوه سینا در شهر نیویورک برای به دست آوردن تهویه کمک کرده‌اس. تا هشتم آوریل، بنیاد خانواده بلاواتنیک ۶.۲ میلیون دلار از جمله هدایایی را به خدمات بهداشت ملی در انگلستان و جوامع یهودی در نیویورک و لندن اهدا کرده‌است.

ناتان بچرچیرک: او و موسسین هم‌کار ایربنب، جو گبیا و برایان چسکی هر کدام سه میلیون دلار به صندوق کمک‌های امدادی ایربنب اهدا کرده‌اند، جایی که افراد می‌توانند برای کمک‌های بلاعوض حداکثر پنج هزار دلاری درخواست دهند.​

مایکل بلومبرگ: از ۲۳ آوریل، این میلیاردر رسانه‌ای حداقل ۷۴.۵ میلیون دلار به تلاش‌های کرونا اختصاص داده‌است، از جمله یک ابتکار چهل میلیون‌دلاری برای جلوگیری از گسترش کرونا در کشورهای در حال توسعه، یک کمک شش میلیون‌دلاری به آشپزخانه مرکزی جهانی برای تامین حدود یک میلیون غذا برای ۳۰،۰۰۰ مامور بهداشتی در شهر نیویورک و یک کمک هشت میلیون‌دلاری به صندوق واکنش سازمان بهداشت جهانی، در حمایت از برنامه شهروند جهانی: با هم در خانه.

در ۲۳ آوریل، بلومبرگ ۱۰.۵ میلیون دلار و حمایت سازمانی از برنامه ردیابی کرونا ایالت نیویورک کرد. روز بعد، ده میلیون دلار به کمیته نجات بین‌المللی اهدا کرد. بلومبرگ همچنین . ۹۵ میلیون دلار به سازمان‌های غیرانتفاعی مستقر در شهر نیویورک کمک مالی و وام‌های بدون بهره اعطا کرده است. بنیاد بلومبرگ چندین ابتکار از جمله یک ردیاب اقدام محلی برای جمع‌آوری و به اشتراک گذاری اقدامات رهبران ایالات‌متحده در پاسخ به کرونا و نیز یک عملیات مشترک را آغاز کرده‌است. برنامه پشتیبانی برای کمک به دسترسی شهره‌ای ایالات‌متحده و پی‌گیری برنامه‌های فدرال و منابع مالی موجود برای تلاش‌های واکنش کرونا. نخبگان بلومبرگ با سازمان بهداشت جهانی و استراتژی‌های حیاتی سازمان بهداشت جهانی هم‌کاری می‌کنند.

تیم بویل: مدیر عامل ورزشی کلمبیا حقوق خود را به ده دلار کاهش داده‌است. او در سال ۲۰۱۸ مبلغ ۳.۳ میلیون دلار دریافت کرده بود. براساس گزارش اورگونیا، ۳،۵۰۰ کارمند خرده‌فروشی این شرکت همچنان حقوق معمول خود را دریافت خواهند کرد.

ریچارد  برانسون: ۲۲ مارس اعلام کرد که ویرجین آتلانتیک در طول ماه‌های آینده ۲۵۰ میلیون دلار برای پشتیبانی از ۷۰۰۰۰ کارمند خود فراهم خواهد کرد.

وارن بافت: عضو ارشد اوماها و گلدمن ساکس، شریک ارشد ریچ فریدمن، از جت‌های شرکتی برای آوردن صد و سی هزار ماسک از چین به سیستم بهداشتی کوه سینایی نیویورک استفاده کرد.

نیکولا و پائولو بولگاری: جواهر فروش لوکس بولگاری، که پیش از این برادران بیلیونر مالک آن بودند، تا زمانی که سهم کنترلی خود را در سال ۲۰۱۱ به ارزش ۵.۲ میلیارد دلار به موزه اسپالانگانی در رم فروختند.

فرانچسکو گائتانو کالتاگیرون: سرمایه‌گذار ثروتمند و شرکت هلدینگ او، گروپو کالتاگیرون، حدود ۱/۱ میلیون دلار (‏۱ میلیون یورو)‏ به موسسه اسپالانگانی و بیمارستان پلینیکو یونیکو آگوستینو جملی در رم اهدا کرد.

بوبا و دن کتی: برادران چیک. فیلا. ای که از ثروتمندترین افراد دنیا هستند برای کمک به نمایندگان محلی متاثر از کرونا، هشت میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

گروه دانین کاروانون پوکفلاند: تولید کننده برجسته خوراک دام، چندین طرح ابتکاری کرونا را راه‌اندازی کرده‌است. سی.پی.جی ۳ سه دلار برای ساخت کارخانه‌ای در بانکوک سرمایه‌گذاری کرده‌است تا از آغاز ماه آوریل روزانه ۱۰۰،۰۰۰صد هزار ماسک جراحی برای کمک به کارکنان بخش مراقبت‌های بهداشتی تهیه نماید. این مجتمع همچنین در بیش از ۴۰ بیمارستان در سراسر تایلند به بیماران و کارکنان خدمات غذایی رایگان ارائه می‌کند. این شرکت تخمین می‌زند که ۲۹.۱ میلیون دلار برای این تلاش‌ها هزینه کرده‌است. برای مقابله با افزایش تقاضا، چاروین پاکسفند ظرفیت تولید محصولاتی مانند تخم‌مرغ را افزایش داده‌است.

آدریان چنگ: پسر غول بزرگ هنگ‌کنگ، هنری چنگ، گروه توسعه جهانی جدید را اداره می‌کند که در حال ساخت ماسک‌ها در هنگ‌کنگ است. در هفتم آوریل، چنگ اعلام کرد که این گروه ده میلیون ماسک ساخت هنگ‌کنگ به جوامع هنگ‌کنگ و خارج از کشور اهدا خواهد کرد. این ماسک‌ها از پایان ماه آوریل و زمانی که هر چهار خط تولید در حال بهره‌برداری باشند، آغاز خواهند شد. در هنگ‌کنگ، ماسک‌ها از طریق ماسک سازان در سازمان‌های غیردولتی محلی به خانواده‌های کم‌درآمد و جوامع آسیب‌پذیر توزیع خواهند شد. این شرکت همچنین ۱.۳ میلیون دلار ‏برای تحقیق و توسعه ماسک‌های ضد میکروبی و ضد ویروسی سرمایه‌گذاری کرد، ۱.۳ میلیون دلار دیگر ‏برای کمک به کاهش گسترش کرونا در هنگ‌کنگ و ۷ میلیون دلار برای تلاش‌های امدادی در چین بزرگ اهدا کرد.

اندرو و پگی چرنگ: بنیانگذاران شرکت پاندا اکسپرس که از ثروتمندترین افراد دنیا هستند، شخصا سه میلیون دلار برای کمک مالی به  کرونا هزینه کرده‌اند، ۱ میلیون دلار برای تغذیه آمریکا و ۲ میلیون دلار برای تامین تجهیزات حفاظت فردی برای بیمارستان‌های کالیفرنیا، نیوجرسی، واشنگتن و دیگر جوامعی که پاندا در آن‌ها کار می‌کند.

برایان چسکی: مدیر عامل شرکت ایربنب، روز شنبه ۱۴ مارس در صفحه توئیتر نوشت که به مهمانان سراسر جهان اجازه می‌دهد تا بدون متحمل شدن هزینه‌های ثبت‌نام تا ۱۴ آوریل، آن را لغو کنند. چسکی در ۲۶ مارس اعلام کرد که ایربنب برای صد هزار آسیب دیده کرونایی در سراسر جهان مسکن فراهم خواهد کرد. چسکی و موسسین او جو گببیا و ناتان بچرکزیک هر کدام سه میلیون دلار به صندوق کمک‌های مالی میزبان آیربب اهدا کرده‌اند، جایی که سوپر میزبان‌ها می‌توانند برای کمک‌های بلاعوض حداکثر ۵۰۰۰ دلار درخواست دهند.

بن چستنات، دن کورزیوس مایچیپ: که با هم‌کاری چستنات و کورزیوس تاسیس کرده­اند، برای حمایت از مشتریان کسب و کارهای کوچک که تحت‌تاثیر بیماری همه‌گیر کرونا قرار گرفته‌اند، مبلغ ده میلیون دلار کمک مالی می‌کند.

ایوان چوئینارد تا روز جمعه، سیزدهم مارس، پاتاگونیا، تولیدکننده لباس، همه فروشگاه‌ها و ادارات را بسته‌است، اما گفت که به پرداخت حقوق کارکنان خود ادامه خواهد داد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که جان و دنیس کوتس خواهر و برادر این بیلیونر قول داده‌اند که علی‌رغم لغو قرارداد، کارکنان روز مسابقه را برای چهار بازی در باشگاه فوتبال استوک سیتی پرداخت کنند. حقوق کارکنان تمام‌وقت به مدت پنج ماه تضمین شده‌است. بنیاد دنیس همچنین حدود ۱۲.۵ میلیون دلار (‏۱۰ میلیون پوند)‏به بیمارستان‌های دانشگاهی میدلندز جهت حمایت از کارکنان و بیماران اهدا کرده‌است.

جان و پاتریک کولیسون: برادران سرمایه گذار در کمک‌های مالی سریع هستند، برنامه‌ای که از ۱۰۰۰۰ تا ۵۰۰،۰۰۰ دلار به دانشمندان در موسسات دانشگاهی کمک می‌کند. کمک‌های سریع تصمیم می‌گیرند که آیا در کم‌تر از ۴۸ ساعت بودجه پروژه‌ها را تامین کنند یا خیر.

مارک کوبان: مالک دالاس ماوریکس است که بازپرداخت کاملی را برای خرید صبحانه یا ناهار کارمندان از موسسات محلی مستقل در منطقه دالاس فراهم می‌کند. کوبایی در مجله فوربز تایید کرده که کارکنان مرکز خطوط هوایی آمریکا چنان دست‌مزد خواهند گرفت که گویی این فصل متوقف نشده است. او همچنین با بازیکنان ماوریک، لوکا دونسیک و دوایت پاول هم‌کاری کرده‌است تا ۵۰۰۰۰۰ دلار برای حمایت از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی در مرکز پزشکی دانشگاه تگزاس ساوت وسترن و سیستم بیمارستان سلامت پارکلند در دالاس اهدا کند.

جک دانگروموند: غول تکنولوژی GIS، که توسط دانگروند تاسیس شده‌است، به منظور حمایت از واکنش کرونا خود، امکان دسترسی آزاد به پلتفرم FEMA را فراهم کرده‌است. از این بستر می توان برای تعیین بهترین مکان‌ها برای سایت‌های تست، شناسایی جمعیت‌های آسیب‌پذیر و پی‌گیری تجهیزان حفاظت فردی استفاده کرد. فن‌آوری تری توسط سازمان بهداشت جهانی و سازمان ملل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

​​​​​​آلیکو دانت: ثروتمندترین فرد آفریقا، ، حدود ۵.۲ میلیون دلار (‏۲ میلیارد نایرا)‏ برای جلوگیری از گسترش کرونا در نیجریه اهدا کرده‌است. بنا بر گزارش‌ها، وی هزینه ساخت یک مرکز ۶۰۰ تختخوابی در کانو را تامین می‌کند.

جان پل دیجوریا: شرکت مراقبت از مو و شرکت سیستم‌های جان میشل میلیاردر تکوئیلا  برنامه کمک چهار میلیون‌دلاری کرونا را برای سالن‌ها و متخصصین مد تحت‌تاثیر تعطیلی این شرکت آغاز کرده‌است.این شرکت همچنین بیش از ۲۰۰۰۰ واحد ضد عفونی‌کننده دستی به اولین پاسخ دهندگان در کالیفرنیای جنوبی، افسران پلیس لس‌آنجلس و خانواده‌های کم‌درآمد با بچه‌های کوچک اهدا می‌کند.

بنیاد لیوناردو:  دل وکیو حدود یازده میلیون دلار (‏۱۰ میلیون یورو)‏و شش ماسک تنفسی به بیمارستان صحرایی جدید در فیرا میلانو اهدا کرده ‌است.

دیگو دلا واله : در ششم آوریل، خانواده دلا واله از اهدای حدود ۵.۴ میلیون دلار (‏۵ میلیون یورو)‏به صندوق مدیریت‌شده توسط آژانس حفاظت مدنی ایتالیا خبر دادند، که به خانواده‌های کارکنان مراقبت‌های بهداشتی که جان خود را به کرونا از دست دادند کمک خواهد کرد.

مایکل دل: در سوم آوریل در لینکدین اعلام کرد که بنیاد خیریه او ۱۰۰ میلیون دلار به کمک‌های امدادی کرونا از جمله تعهد بیست میلیون‌دلاری به شتاب‌ده درمانی بیل گیتس کمک خواهد کرد. هشتاد میلیون دلار باقیمانده صرف حمایت از سیستم مراقبت‌های بهداشتی، سازمان‌های غیرانتفاعی، آموزش و تجارت‌های کوچک خواهد شد. این غول فن‌آوری که به نام او شناخته می‌شود، ۲۸۴،۰۰۰ دلار (‏۲ میلیون یوآن)‏برای تامین لوازم پزشکی مانند ماسک‌های جراحی به بیمارستان‌های چین اهدا کرده‌است. دل همچنین ۸۵۳،۰۰۰ دلار (‏۶ میلیون یوآن)‏به مرکز پیش‌گیری و کنترل بیماری‌ها در استان هوبی کمک می‌کند. این شرکت همچنین ۳ میلیون دلار بودجه و کمک‌های فن‌آوری در نوع خود برای کمک به تلاش‌های مربوط به کرونا در سراسر جهان اختصاص داده‌است.

باری دیلر: بنیاد خانوادگی او، برای خرید غذا از رستوران‌های محلی برای تیم آی.سی.یو در بیمارستان بلویو شهر نیویورک، ۵،۰۰۰ دلار به یک کمپین داده‌است.

دومنیکو دولس:  استفانو گابانا دو نیمه نیروگاه مد، دولس لاگبانا، یک کمک مالی نامشخص به دانشگاه علوم انسانی در میلان کرد تا تحقیقات در مورد واکنش سیستم ایمنی بدن به کرونا را پیش ببرد.

انیو دوریس: در ۱۹ مارس، رئیس بانک تجاری عمومی بانکا مدیولانوم حدود ۵.۴ میلیون دلار (‏۵ میلیون یورو)‏به مقامات منطقه شمال شرقی ونتو، که با شیوع قابل‌توجه ویروس کرونا در حال مبارزه است، داد.

جک دورسی در ۷ آوریل، میلیاردر تویی‌تر در توییتر قول داد که ۱ میلیارد دلار به عنوان کمک مالی برای عملیات امداد رسانی به ویروس کرونا با استفاده از سهام خود در میدان اهدا کند. دورسی می‌گوید که پس از شیوع بیماری کرونا، این وجوه برای حمایت از بهداشت، آموزش و درآمد پایه جهانی زنان تغییر خواهد کرد.

استنلی دراکن میلر: میلیاردر صندوق بیمه، با مشارکت بشردوستان، ریاست نصف‌النهار آبی را بر عهده دارد. مریدیان آبی در ۱۰ آوریل اعلام کرد که صندوق واکنش ۱۰۰ میلیون‌دلاری کرونا را برای حمایت از سازمان‌های مبتنی بر جامعه و کمک به افراد کم‌درآمد برای دسترسی به کمک‌های عمومی مستقر خواهد کرد. همه شرکای مریدین آبی، از جمله بنیادهای تحت رهبری دراکنمیلر، بیل و ملیندا گیتس، دیوید تپر، لین شوستر من، جورج کایزر، مکنزی بزوس و سرگئی برین، در این مراسم هم‌کاری کردند.

جیمز دیسون:  در ۲۶ مارس، شرکت فن‌آوری بیلیونر بریتانیا اعلام کرد که کار بر روی ده هزار دستگاه تهویه برای دولت انگلستان را آغاز کرده‌است. این نگرانی وجود دارد که تهویه کننده‌ها به موقع به قله کرونا در انگلستان نرسند. گزارش‌ها حاکی از آن است که به رغم دستورالعمل‌های دولت به کارکنان گفته شده‌است که به دفتر باز گردند و پس از اعتراض دولت برنامه را لغو کرده‌اند. دیسون گزارش گاردین را مورد بحث قرار می‌دهد.

کنث فلاد فلد انترتینمنت: شرکت مادر دیزنی در یخ و مانستر جم، تمام برنامه‌ها را در بیستم مارس به دلیل شیوع جهانی کرونا به طور نامحدود تعطیل کرد. شرکت مستقر در فلوریدا پس از آن ۱،۴۶۷ کارمند خود را اخراج کرد.

جیووانی فررو: ماریا فرنکا فیسولو جیووانی فررو و مادرش صاحب یک شیرینی‌ساز مشهور به نام فررو هستند که محصولات نمادین آن شامل نوتلا و کیندر شکلات‌های است و شرکت متعلق به خانواده ۱۰.۷ میلیون دلار (‏۱۰ میلیون یورو)‏به کمیسیون اضطراری ملی دولت ایتالیا برای مبارزه با ویروس کرونا داده‌است. به تمام کارمندان برای کار از خانه پول پرداخت می‌شود و به کارمندان کارخانه‌ای که در حال حاضر مشغول به کار هستند، افزایش حقوق داده شده‌است.

تیلمان فرتیتا: میلیاردر هیوستون تقریبا تمام اغذیه‌فروشی، کازینوها و هتل‌ها را بسته‌است و چهل هزار کارگر دارد. او مزایای کارکنانش در هتل پست اوک را کاهش داد اما پس از واکنش شدید این تصمیم را معکوس کرد.

اندرو فورست: در هشتم آوریل، میلیاردر معدن استرالیا اعلام کرد که در حدود ۳۲۴ میلیون دلار (‏۵۲۰ میلیون ای یو دی)‏به بنیاد خود اهدا کرده‌است که بخشی از آن صرف کمک‌های مالی به کرونا و نیز کمک‌های امدادی و دیگر موارد شده‌است. بنیاد او قصد دارد حداقل صد میلیون دلار برای تلاش‌های امدادی کرونا، از جمله خرید تجهیزات فردی، پزشکی و توسعه آزمایش برای ویروس کرونا هزینه کند.

لوکا گاراوگلیا اسپیریت: سازنده گروه کامپری، که در آن لوکا گاراوگلیا مدیر عامل شرکت است، از اهدای ۱/۱ میلیون دلار (‏۱ میلیون یورو)‏به گروه فاد فراتلی بیمارستان‌های میلان خبر داد.

بیل گیتس: ملیندا گیتس بنیانگذار و همسرش در ۵ فوریه اعلام کردند که بنیاد بیل و ملیندا گیتس صد میلیون دلار برای کمک به کشف، ایزوله کردن و درمان جهانی کرونا متعهد خواهد شد. بیش از نیمی از آن صرف توسعه واکسن‌ها، درمان و تشخیص خواهد شد. تا اواسط ماه می، این بنیاد تعهد خود را به ۳۰۵ میلیون دلار افزایش داد. (‏گیتس)‏خواستار یک سیستم ردیابی ملی برای (‏ویروس کرونا) ‏در ایالات‌متحده در طول یک سال شده‌ اما از تصمیم رئیس‌جمهور دونالد ترامپ برای توقف سرمایه‌گذاری در سازمان بهداشت جهانی انتقاد کرد.

جو گببیا:  او و بنیان گذاران هم‌کار ایربنب او ناتان بچرکزیک و برایان چسکی هر کدام سه میلیون دلار به صندوق کمک‌های امدادی سوپرمیزبانش ایربنب اهدا کرده‌اند، جایی که سوپر میزبان‌ها می‌توانند برای کمک‌های بلاعوض حداکثر ۵ هزار دلاری درخواست دهند. ​

دیوید گفن در ۲۸ مارس، غول موسیقی تصاویر اینستاگرام از انزوای خود را بر روی قایق بادبانی ۵۷۰ میلیون‌دلاری خود منتشر کرد. گفن قبل از حذف این پست و گرفتن پروفایل شخصی خود، که بسیاری آن را تونکر می‌نامند، اظهار داشت که ۱ میلیون دلار اهدا کرده‌است. .

دن گیلبرت: صندوق جامعه کوئیکن لونز و بنیاد خانواده گیلبرت، برای کمک به تلاش‌های کرونا ویروس در دیترویت، ۲ / ۱ میلیون دلار کمک می‌کنند. در ۲۳ مارس، شرکت املاک و مستغلات گیلبرت اعلام کرد که از تمام مال‌الاجاره، هزینه‌های ساختمان و هزینه‌های پارکینگ در طول ماه‌های آوریل و می برای رستوران‌ها و خرده فروشان با فروش سالانه کم‌تر از صد میلیون دلار چشم‌پوشی خواهد کرد. کسب و کارهایی که ماهانه ۸۰۰۰۰ دلار یا کم‌تر فروش دارند نیز می‌توانند برای ماه ژوئن معافیت داشته باشند. ​

دیوید گرین: در ۳ آوریل، لابی به طور موقت تمام فروشگاه‌ها را تعطیل کرد و تقریبا تمام کارکنان فروشگاه و بسیاری از کارمندان شرکت و توزیع آن را از کار انداخت. گزارش‌ها حاکی از آن است که این زنجیره پیش از بستن دره‌ای ارتباطی با فیل ویسر دادستان‌کل کلورادو و دیو یوست دادستان‌کل اوهایو، احکام ثابت را نادیده گرفته بود. با توجه به یادداشتی که یک شرکت در تویی‌تر منتشر کرد، کارمندان در فروشگاه‌های بسته ۷۵ درصد از دست‌مزد ساعتی خود را به مدت دو هفته دریافت خواهند کرد که با میانگین تعداد ساعاتی که شش هفته قبل کار کردند تعیین می‌شود. بعد از تمام مزایای پرداخت حقوق،لابی هابی از نظر دادن یا روشن کردن اینکه چند نفر از کارمندان این مزایا را برای فوربز دریافت می‌کنند، خودداری کرد.

فیلیپ کریستینا گرین: گروه خرده‌فروشی آرکادیا، شرکت مادر تاپ شاپ، همه ۱۴،چهارده هزار کارمند فروشگاه را با استفاده از طرح حفظ شغل دولت آزاد کرده‌است. براساس گزارش اسکای نیوز، آرکادیا همچنین قصد دارد تا مقررات بازنشستگی را حداقل به مدت سه ماه به حالت تعلیق درآورد.

کن گریفین در چهارم فوریه، شرکت سرمایه‌گذاری میلیاردی سیتادل قول داد ۷.۵ میلیون دلار برای کمک به استان هوبی چین، مرکز شیوع ویروس کرونا، اختصاص دهد. در نوزدهم مارس، شرکای ارگ و ارگ اوراق بهادار ۱ میلیون دلار برای کمک به ۵۰۰ مدرسه شیکاگو که دانش آموزان را تغذیه می‌کنند و ۱.۵ میلیون دلار برای مخزن غذا شیکاگو بزرگ که معادل ۴.۵ میلیون غذا است، اختصاص دادند. در روز ۶ آوریل، ارگ از اهدای پنج میلیون دلار به بیمارستان‌های نیویورک برای پیشبرد تکنیک‌های آزمایش، درمان و پیش‌گیری از کرونا خبر داد.

جاش هریس، مالک فیلادلفیا و نیو جرسی دویلز به کارمندان حقوق‌بگیر اطلاع دادند که دست‌مزد تا ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت تا از حقوق ۱۵۰۰ به علاوه ساعتی کارگران نگهداری شود. پس از خشم بسیار، هریس تصمیمش را عوض کرد. او در بیانیه‌ای نوشت: این زمانی فوق‌العاده در دنیای ما است. برخلاف بسیاری از ما که تا کنون زندگی کرده‌ایم و تصمیمات تجاری معمولی برای رسیدن به این لحظه کافی نیستند. من برای کارکنان و هوادارانمان از اینکه این اشتباه را مرتکب شده‌ام عذرخواهی می‌کنم.

بیل هلم: فرماندار سابق تنسی و همسرش کریسی یک برنامه آموزشی در سطح ایالت برای کمک به دانش آموزان کلاس که تحت‌تاثیر بسته شدن کلاس‌ها قرار گرفته بودند، راه‌اندازی کردند. گروه آموزش تنسی در نظر دارد حداقل ۱۰۰۰ دانشجو را استخدام کند و تا ۱۰۰۰ دلار کمک‌هزینه ارائه دهد.

جیمی هلم صاحب کلیولند براونز ۱.۵ میلیون دلار به کمک‌های امدادی کرونا در اوهایو کمک کرده‌است.

رید هیستینگز: بنیانگذار نت فلیکس به همراه همسرش پتی کویلین ۳۰ میلیون دلار به ائتلاف غاوی کمک کردند، سازمان غیر انتفاعی ایمن‌سازی که توسط بنیاد بیل و ملیندا گیتس در ۱۷ آوریل آغاز شد. نتفلیکس در بیستم مارس اعلام کرد که یک صندوق رفاه ۱۰۰ میلیون‌دلاری برای متخصصان تولید خارج از کار از جمله بازیگران و خدمه ایجاد کرده‌است که بسیاری از آن‌ها ساعتی و براساس یک پروژه پرداخت می‌شوند. رید هیستینگز بنیانگذار نت فلیکس به همراه همسرش پتی کویلین سی میلیون دلار به ائتلاف غاوی کمک کردند، سازمان غیر انتفاعی ایمن‌سازی که توسط بنیاد بیل و ملیندا گیتس در هفدهم آوریل آغاز شد. نتفلیکس در بیستم مارس اعلام کرد که یک صندوق رفاه صد میلیون‌دلاری برای متخصصان تولید خارج از کار  از جمله خدمه  ایجاد کرده‌است که بسیاری از آن‌ها ساعتی و براساس یک پروژه پرداخت می‌شوند. این کمک‌ها تنها به کارگران پروژه‌های نت فلیکس محدود نمی‌شود. غول جاری همچنین متعهد به پرداخت دو هفته به همه کارکنان در مورد تولیدات معلق شده‌است.

برادران هندو:  سازنده کامیون آن‌ها (‏آشوک لیلند)‏ماسک‌ها، دستکش، دست شویی، ضد عفونی‌کننده و تجهیزات حفاظت شخصی را برای کارکنان بخش مراقبت بهداشتی و همچنین ژنراتورهایی برای بیمارستان‌ها تامین می‌کند.

رید هافمن سرمایه‌گذار یکی از حامیان کمک‌های سریع است، برنامه‌ای برای دادن کمک‌های مالی از ۱۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰۰ دلار به دانشمندان در موسسات دانشگاهی. کمک‌های سریع تصمیم می‌گیرند که آیا در کم‌تر از ۴۸ ساعت بودجه پروژه‌ها را تامین کنند یا خیر.

هوی کایان در ماه فوریه، توسعه دهنده املاک گروه اورگراند، به ریاست هوی، ۱۱۵ میلیون دلار به دانشگاه هاروارد و موسسه بیماری‌های تنفسی گوانگجو برای یک طرح تحقیقاتی مشترک پنج ساله کرونا کمک کرد.

ماریان الیچ صاحب شرکت Pizza یک صندوق یک میلیون‌دلاری برای پوشش حقوق یک ماه کارکنان برای مسابقات تیم رد وینگز دیترویت، دیترویت پیستونز و دیترویت تایگرز ایجاد کرده‌است. این صندوق همچنین شامل کارمندانی می‌شود که تحت‌تاثیر به تعویق افتادن کنسرت‌ها و رویداده‌ای دیگر در کافه کوچک، آرنا و تئاتر فاکس قرار گرفته‌اند.

جیم ایرسای مالک ایندیانا کولتز بیش از ۲ میلیون دلار برای کمک به کرونا هزینه کرده‌است، یک میلیون دلار به بانک غذای گلریز و ده هزار دلار به وزارت بهداشت ایالت ایندیانا کمک کرده‌است.

بایدزینا ایوانیشویلی، نخست‌وزیر پیشین گرجستان، در میانه ماه آوریل اعلام کرد که خانواده‌اش سی میلیون دلار به صندوق کمک‌های مالی دولت کمک کرده‌اند.

جرمی جاکوبز دلاویر نورث، شرکت خدمات غذایی و امتیازات جاکوبز، پس از تاخیر بسیار اعلام کرد که از یکم آوریل ۶۸ کارمند تمام‌وقت در مرخصی موقت گذاشته خواهند شد، یک هفته مرخصی پرداختی و هشت هفته مزایای کامل دریافت خواهند کرد. هشتاد و دو کارمند حقوق‌بگیر حقوق خود را به طور نامحدود کاهش خواهند داد. براساس گزارش بوستون گلوب، گاردن، عرصه جیکوبز که بوستون برونز نیز در آن بازی می‌کند، کارمندان تمام‌وقت خود را اخراج کرده‌است. جیکوبز یک صندوق ۱.۵ میلیون‌دلاری برای کمک به کارمندان نیمه‌وقت روز بازی تاسیس کرده‌است. ​

جی زی و ریحانا: میلیاردر و خواننده هیپ هاپ، هر کدام یک میلیون دلار برای حمایت از کودکان کارکنان مراقبت‌های بهداشتی اولیه و نیز جمعیت‌های آسیب‌پذیر، مانند کارگران غیر مستند و زندانی، اهدا کرده‌اند.

خانواده ساویتری جندال، بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد در هند، وعده ۱۳.۲ میلیون دلار داده‌است. این شرکت مبلغ ۳.۳ میلیون دلار به صندوق نخست‌وزیر کمک کرده‌است.

لورن پاول جابز آتلانتیک، که اکثریت آن متعلق به جابز بود، در ۲۱ ماه می ۶۸ کارمند – تقریبا ۲۰ درصد نیروی کارش را اخراج کرد.

جیم جاستیس میلیاردر فرماندار ویرجینیای غربی از بعد از ظهر بیست و چهارم مارس دستور اقامت در خانه را اعلام کرد. او از واکنش رئیس‌جمهور ترامپ به بیماری همه‌گیر کرونا راضی است. جاستیس به فوربز گفت: «برای کسانی که از او انتقاد می‌کنند خیلی ناعادلانه است.»

جورج کایزر تولسا، میلیاردر اوکلاهما تا ۱۴ آوریل بیش از ۱۰ میلیون دلار برای کمک‌های امدادی کرونا هزینه کرده‌است. بنیاد او ترتیبی داده‌است که به هزاران نفر غذا داده شود، به موسسات خیریه خدمات اجتماعی هدایای تکمیلی بدهد و تجهیزات فردی را به کلینیک‌های غیرانتفاعی و دانشگاهی توزیع کند. کایزر می‌گوید که کسب و کاره‌ای انرژی و سهام خصوصی او کسی را بی‌کار نکرده است. او به فوربز گفت: « این مایه تاسف است که خیریه خصوصی به دلیل کوتاهی دولت در انجام وظایفش، باید نقش شبکه ایمنی اولیه و حتی مدیر زنجیره تامین و لجستیک را برعهده بگیرد.»

جکسونویل جگوار، اوایل ماه آوریل ۴۵،۰۰۰ ماسک جگوار خریداری کرد تا در میان گروه‌های غیر انتفاعی در منطقه جکسون که بر روی کمک‌های مالی  کرونا متمرکز شده‌اند، توزیع شود. در ماه مارس، خان یک هدیه شخصی به مبلغ ۱ میلیون دلار به کمک “کوویدا ۱۹” در شمال شرقی فلوریدا اهدا کرد.

فیل نایت، بنیانگذار شرکت نایک، مارک پارکر، رئیس اجرایی و جان دوناهو، مدیر عامل شرکت، در مجموع ۱۰ میلیون دلار به تلاش‌های واکنش به این شرکت در اورگان، از جمله ۷ میلیون دلار به دانشگاه علوم پزشکی اورگان، کمک می‌کنند. ​

چارلز کوچ از نهم آوریل، یک انجمن بشردوستی که با هم برپا و از سوی کخ حمایت می‌شود، در کم‌تر از دو هفته ۲۴ میلیون دلار جمع‌آوری کرده‌است. یک طرح ابتکاری به نام جویوتوگودر حال حاضر ۱۹.۶ میلیون دلار برای خانواده‌هایی که از نظر مالی از کرونا آسیب‌دیده اند، جمع‌آوری کرده‌است. این صندوق به بیش از ۳۹،۰۰۰ خانواده و خانواده با کمک نقدی مستقیم کمک خواهد کرد. چندین شرکت از صنایع کوچ محصولات و خدمات ضروری را به تولید قطعات سازنده برای ونتیلاتور و فیلیپس‌ به کرونا کمک می‌کند.

اودی کوتک، بنیانگذار بانک کوتک ماهیندرا، ۳/۳ میلیون دلار به هند اهدا کرده‌است. این بانک پنج میلیون دلار دیگر به همراه ۳.۳ میلیون دلار ‏به صندوق نخست‌وزیر و بقیه به سمت صندوق رفاه وزیر مختار ماهاراشترا در حرکت است.

رابرت کرافت هواپیمای میهن پرستان نیوانگلند که متعلق به کرافت”است، در روز دوم آوریل ۱.۲ میلیون ماسک ان. ۹۵ از شنژن چین به بوستون آورد. قرار است حمل ۵۰۰ هزار ماسک از هفته آینده آغاز شود.

تنسنت: غول فن‌آوری چینی، که متعلق به پونی ما می‌باشد، یک تیم ۱۲ نفره را برای کمک به تضمین و تامین تدارکات فرودگاه شنژن فراهم نمود. بیشتر این ماسک‌ها در ماساچوست توزیع خواهند شد اگرچه ۳۰۰،۰۰۰ نفر به ایالت نیویورک و ۱۰۰،۰۰۰ نفر به جزیره رود خواهند رفت. تا ۱۰ آوریل، خانواده کرافت بیش از ۷ میلیون دلار برای تلاش‌های امدادی هزینه کرده‌اند

هنری کراویس و جورج رابرتز:  بنیانگذاران شرکت سهامی خاص KKR، یک صندوق ۵۰ میلیون‌دلاری برای حمایت از کارگران خط مقدم و ارائه کمک‌های مالی به کارگران آسیب‌دیده و تجارت‌های کوچک در مناطقی که KKR سرمایه‌گذاری می‌کند، تاسیس کرده‌اند. در نامه‌ای که توسط فوربس منتشر شد، کراویس و رابرتز گفتند که همچنین روسای جمهور جوزف بی و اسکات نوتال از هر گونه پاداش پایان سال و حقوق باقی مانده آن‌ها در سال ۲۰۲۰ صرف‌نظر خواهند کرد. هر یک از آن‌ها سالانه ۳۰۰،۰۰۰ دلار حقوق می‌گیرند، اما حقوق تشویقی آن‌ها به شکل پاداش، پاداش سهام و منافع همراه، قابل‌توجه است. براساس پرونده‌های اوراق بهادار، در سال ۲۰۱۹، این چهار کشور در مجموع ۱۵۰ میلیون دلار به دست آوردند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که او بوتیکاریو میلیاردر متولد بولیوی، ۱.۷ تن ژل ضد عفونی‌کننده به سو جوز دوس پانستانیس، شهر برزیلی محل استقرار این شرکت لوازم آرایشی، اهدا کرده‌است.

استان کرونک در چهاردهم مارس اعلام کرد که تمام کارکنان هر ساعت شرکت سرگرمی ورزشی کرونک به مدت سی روز آینده حقوق خواهند گرفت. این خانواده مالک تیم‌های فوتبال لس‌آنجلس رامز و دنور ناگتس، کلرادو آوالچی، کلرادو رپیدز و باشگاه فوتبال آرسنال بریتانیا هستند.

گرین، جین، لیونارد، رونالد و ویلیام لادر بنیاد خیریه شرکت لوازم آرایشی این خانواده به ۹۵ میلیون دلار برای سازمان‌های غیرانتفاعی شهر نیویورک کمک کرده‌است. دیگر اهدا کنندگان عبارتند از مایکل بلومبرگ، جان استاکر و کن گریفین. این بنیاد همچنین دو میلیون دلار به پزشکان بدون‌مرز کمک کرده‌است. فرماندار اندرو کومو در بیست و پنجم مارس اعلام کرد که استیو لادر ده هزار بطری ضد عفونی‌کننده دست به هفته‌نامه دولتی نیویورک اهدا خواهد کرد.

رالف لورن: موسسه خیریه برند لباس ناشناس او ده میلیون دلار برای کمک‌های امدادی اختصاص داده‌است. بخشی از این کمک به شورای طراحان مد آمریکا برای حمایت از متخصصان مد آمریکایی که تحت‌تاثیر این بیماری همه‌گیر قرار گرفته‌اند، اهدا خواهد شد. رالف لارن همچنین در ۲۶ مارس اعلام کرد که تولید ۲۵۰۰۰۰ ماسک و ۲۵،۰۰۰ لباس ایزوله را آغاز کرده‌است.

طبق اعلام رئیس این باشگاه، دانیل لوی، جو لوییس تاتنهام هاتسپور، باشگاه فوتبال پرمیر لیگ که متعلق به لوییس است، حقوق ۵۵۰ نفر از مدیران و کارمندان غیر حرفه‌ای را در ماه‌های آوریل و مه بیست درصد کاهش داده‌است. این روش هر جا مناسب باش دطرح مرخصی انگلستان را به کار خواهد گرفت.

تد لئونز صاحب تیم ویزاردز، کاپیتال ان اچ آل، واشنگتن میستیک مالک انجمن و دو تیم فوتبال آرنا، لئونز اعلام کرده‌است که به تمام ۵۰۰ کارمندی که قرار است تا ماه آوریل در این ورزشگاه پایتخت وان آرنا در واشنگتن دی سی کار کنند، پول پرداخت خواهد کرد. تاثیر گذارترین سرمایه‌گذاری ۱۳ میلیون‌دلاری لی کا – شینگ آسیا برای کمک به ووهان، مرکز شیوع ویروس کرونا، در ماه فوریه. بنیاد او همچنین ۲۵۰،۰۰۰ ماسک صورت را بین سازمان‌های رفاه اجتماعی و خانه‌های سالمندان در هنگ‌کنگ توزیع کرده‌است. ​

لیو مینگ چونگ و ژانگ یین: یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان کاغذ و بسته‌بندی آسیا، تجهیزات فردی را به چندین ایالت اهدا کرده‌است که در آن کارخانه‌های کاغذ ND قرار دارند. ۱۵۰۰ لباس تیوک و ۲۰،۰۰۰ ماسک برای ایالت ویسکانسین، ۱۵۰۰ لباس تیوک و ۳۰،۰۰۰ ماسک برای ارائه دهندگان خدمات بهداشتی در ویرجینیای غربی، و ۳۰۰۰ لباس تیوک و ۴۰،۰۰۰ ماسک برای مرکز کنترل بیماری‌ها در ایالت مین در نظر گرفته شده‌است.

جفری لوری: مالک فیلادلفیا ایگلز ۱ میلیون دلار به پزشکی پن اهدا کرده‌است. این وجوه برای راه‌اندازی یک برنامه تحقیقاتی برای آزمایش مصونیت بالقوه کارکنان بخش مراقبت‌های بهداشتی در برابر کرونا و کمک به محققان برای توسعه پروتکل‌های تحقیق بلادرنگ برای مبارزه با کرونا مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

توبی لوتک بنیانگذار این موسسه یک محقق در زمینه کمک‌های مالی سریع است، برنامه‌ای که از ۱۰۰۰۰ تا ۵۰۰،۰۰۰ دلار به دانشمندان در موسسات دانشگاهی کمک مالی می‌کند. توبی لوتک بنیانگذار این موسسه یک محقق در زمینه کمک‌های مالی سریع است، برنامه‌ای که از ۱۰۰۰۰ تا ۵۰۰،۰۰۰ دلار به دانشمندان در موسسات دانشگاهی کمک مالی می‌کند.کمک‌های سریع تصمیم می‌گیرند که آیا در کم‌تر از ۴۸ ساعت بودجه پروژه‌ها را تامین کنند یا خیر.

جک ما: بنیانگذار علی‌بابا چهارده میلیون دلار برای کمک به توسعه واکسن کرونا متعهد شده‌است. در روز سیزدهم مارس، وی اعلام کرد که با خروج نخستین محموله از شانگهای در روز پانزدهم مارس، ۵۰۰،۰۰۰ کیت آزمایش و یک میلیون ماسک به ایالات‌متحده اهدا خواهد کرد. مادر تجهیزات پزشکی و آزمایش‌های پزشکی را به ایتالیا و چندین کشور دیگر در سراسر آفریقا، آمریکای‌لاتین و آسیا فرستاده‌است. بنیاد او و بنیاد شرکتی علی‌بابا نیز تغییر جهانی متوسط برای مبارزه با  کرونا را تاسیس کرده‌اند تا به پزشکان در سراسر جهان کمک کنند تا بهترین تجارب خود را در طول این بیماری همه‌گیر به اشتراک بگذارند. در ۴ آوریل، فرماندار اندرو کومو از ما، جو تسای، ژنرال هوانگ پینگ مشاور و دولت چین برای تسهیل اهدای ۱۰۰۰ دستگاه تهویه از چین به ایالت نیویورک تشکر کرد.این کمک بخشی از کمک بزرگ‌تر بنیاد جو و کلارا تسای و بنیاد جک ما بود که ۲.۶ میلیون ماسک، ۱۷۰،۰۰۰ دستگاه عینک و ۲،۰۰۰ دستگاه تهویه به نیویورک اهدا کرده بودند تا به بیمارستان‌های محروم این ایالت کمک کنند.

آناند ماهیندرا نسل سوم ماهیندرا در ۲۲ مارس در توییتر نوشت که تجهیزات تولیدی این شرکت تولیدی کار بر روی تولید تهویه را آغاز خواهند کرد. این شبکه پنجاه اقامتگاه ماهیندرا نیز به عنوان واحدهای مراقبت موقت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

محمد و یاسین منصور: گروه خودرو منصوری ، به ریاست محمد، ۲/۳ میلیون دلار ، پنجاه میلیون ‏به وزارت بهداشت مصر برای خرید تجهیزات فردی و تجهیزات پزشکی از جمله تهویه کنندگان کمک کرده‌است. توسعه پالم هیلز، به رهبری و به ریاست برادر محمد یاسین، به وزارت بهداشت اجازه می‌دهد تا بیماران قرنطینه شده را در یکی از هتل‌های قاهره اسکان دهد؛ این شرکت همه هزینه‌های میزبانی را پوشش می‌دهد. پالم هیلز همچنین ۳۲۰۰۰۰ دلار ‏۵ میلیون ‏به وزارت بهداشت و بیش از ۱۵۸۰۰۰ دلار به ۱۰۰۰۰ خانواده آسیب‌دیده اهدا کرده‌است. همچنین یاست شرکت یاسین و منفودز، در مصر را بر عهده دارد، که بیش از ۱۲۰،۰۰۰ تجهیزات پزشکی مانند ماسک‌ها و لباس‌ها و همچنین غذای رایگان دو بار در هفته را به بیمارستان‌های قرنطینه در مصر اهدا کرده‌است.

ژاکلین و جان مارس در اوایل ماه آوریل، مارس، این غول خانواده، که صاحب مرکز مراقبت از حیوانات خانگی بود، مبلغ بیست میلیون دلار کمک مالی کرد. این سرمایه به سمت کمک جهانی و مراقبت از حیوانات با ۵ میلیون دلار کمک برای حمایت، یک سازمان غیردولتی بین‌المللی بشردوستانه و یک میلیون دلار کمک به جامعه بین‌المللی انسانی برای کمک به حیوانات خانگی رها شده، حرکت خواهد کرد.

گزارش شده‌است که شهروند اعتصابی ماسیوا از زیمباوه  که در حال حاضر در لندن زندگی می‌کند به متخصصان مراقبت‌های بهداشتی که کارشان به دلیل فقدان تجهیزات حفاظت فردی قطع شده‌است، پیشنهاد کمک داده‌است. براساس گزارش بلومبرگ، مزایا شامل پول نقد، بیمه عمر و سلامت و حمل و نقل برای پزشکان و پرستاران است.

وینسنت مک ماهون در اواسط ماه آوریل، ران دوسانتی، فرماندار فلوریدا، کشتی حرفه‌ای را یک سرویس ضروری اعلام کرد، که به شرکت سرگرمی کشتی جهانی دبلیو.دبلیو.ای ‏اجازه داد تا نمایش‌های زنده را از نزدیک اورلاندو پخش کند. کاهش پاداش کارکنان و افزایش سرشمار را به میزان چهار میلیون دلار در پس اندازهای ماهانه انجام داده‌است اما هنوز در نظر دارد تا یک سود سهام سه‌ماهه در ماه ژوئن صادر کند.

جانیس مک نر مالک شرکت هیوستون تگزاس ۵۰۰ هزار دلار به بانک غذا و وزارتخانه‌های بین ادیان هیوستون مایلز بزرگ بر روی چرخ اهدا کرده‌است، که به بیش از ۴۳۰۰ سالمندان مقیم خانه در هاستون بزرگ و منطقه گالوستون کانتی کمک می‌کند.

 فرانسواز بتانکورت مایرز، خانواده آل اوریل، که توسط پدر بزرگ میر تاسیس شده‌است، ۱.۱ میلیون دلار (‏۱ میلیون یورو)‏به سود ان در سراسر اروپا، ۲۶۰۰۰۰ دلار به سازمان امداد رسانی گرسنگی در تغذیه آمریکا و ۷۲۰۰۰۰ دلار (‏۵ میلیون یوآن)‏به تلاش‌های امدادی در چین کمک کرده‌است. این غول آرایشی شروع به تولید ضد عفونی‌کننده دست در اروپا و آمریکای شمالی کرده‌است که رایگان برای کارمندان، شرکا و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی فراهم خواهد شد. اورآل همچنین در حال تامین ماسک‌های ان.۹۵ برای بیمارستان‌های نزدیک به امکانات خود در نورث لیتل راک، آرکانزاس، و فرانکلین، نیوجرسی، و توقف پرداخت‌ها از شرکت‌های کوچک در شبکه توزیع خود – مانند سالن‌های آرایش مو  تا زمانی که کسب‌وکار ازسر گرفته شود است. ​

جان میدلتون، وارث تنباکو نزدیک به ۵۰ درضد از سهام تیم بیس بال فیلادلفیا فیلیز را دارد، که طبق گزارش‌ها حقوق کارمندانی که حداقل ۹۰ هزار دلار درآمد دارند را کاهش داده‌است. میدلتون حقوق خود را برای بقیه سال قطع می‌کند.

یوری میلنر، سرمایه‌گذار فن‌آوری روسیه، یک محقق کمک‌های سریع است، برنامه‌ای که از ۱۰۰۰۰ تا ۵۰۰،۰۰۰ دلار به دانشمندان در موسسات آموزشی کمک می‌کند. کمک‌های سریع تصمیم می‌گیرند که آیا در کم‌تر از ۴۸ ساعت بودجه پروژه‌ها را تامین کنند یا خیر. ​

تروور میلتون مدیر عامل شرکت نیکولا موتور کامپانیا در ۲۲ آوریل در تویی‌تر نوشت که قصد دارد ۶۵۰۰۰۰ دلار به کمک مالی کرونا اهدا کند. شرکت نیکولا موتور، که اخیرا ۳.۳ میلیارد دلار ارزش داشته‌است، به دلیل قبول وام ۴.۱ میلیون‌دلاری حزب مردم پاکستان زیر سوال رفته‌است.

ماسیمو موراتی بزرگ‌ترین سهامدار و مدیرعامل سابق ساراس، بزرگ‌ترین پالایشگاه نفت ایتالیا است. این شرکت حدود ۲۱۵۰۰۰ دلار (‏۲۰۰۰۰۰ یورو)‏به آزیندا اوسپدالیرا جی اهدا کرده‌است. در نزدیکی کاگلیاری در ساردینیا و همچنین در بیمارستان‌های سیکو و نیگواردا در میلان کمک کردند. ساراس، یک شرکت انرژی متعلق به موراتی، ۱.۱ میلیون دلار (‏یک میلیون یورو)‏به مقامات منطقه‌ای در لومباردی اهدا کرده‌است.

تام موریس صاحب هوم برگیز، یک فروشگاه زنجیره‌ای انگلیسی، یک صندوق ۳۵ میلیون‌دلاری برای کمک به کارکنان در زمان شیوع ویروس کرونا ایجاد کرده‌است. موریس همچنین در تویی‌تر تایید کرد که هوم برگیز ها به کارمندانی که برای مدت دو هفته نیاز به جدا شدن از خود دارند، پول پرداخت خواهند کرد.

پاتریس مورسی میلیاردر آفریقای جنوبی حدود ۵۷.۱ میلیون دلار (‏۱ میلیارد رند)‏با هم‌کاری شرکت‌های خود در زمینه معادن رنگین‌کمان آفریقا، راینبو کپیتال آفریقا و نیز گروه خدمات مالی سانلام اهدا کرد.

ایلان ماسک در روز چهارشنبه، هجدهم مارس، موسک دستور کلانتر را برای پناه‌گاه در محل با باز نگه داشتن کارخانه فرمونت در کالیفرنیا به چالش کشید و به کارکنان گفت که این کارخانه “زیرساخت حیاتی” است. ماسک با تلاش‌های خانگی مخالفت کرد و آن‌ها را فاشیستی در درخواست درآمد ۲۰۲۰ تسلا خواند. در ماه آوریل، تسلا هزاران کارگر کارخانه را در کارخانه فرمونت، کالیفرنیا آزاد کرد و کاهش دست‌مزد همه کارکنان را در سراسر هیات‌مدیره اجرا کرد. با توجه به گزارش CNBC، کارمندان بی‌کار در اول می در یک یادداشت منابع انسانی گفتند که بیکاری حداقل یک هفته دیگر طول می‌کشد. ماسک قول داده‌است که به بیمارستان‌های لس‌آنجلس و نیویورک اکسیژن تزریق کند. گاوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا، در میانه آوریل گفت که از هیچ بیمارستانی که آن‌ها را دریافت کرده باشد، اطلاعی ندارد. ماسک معتقد است که تسلا تهویه را فرستاده‌است. تسلا دستگاه‌های تنفسی و نیز تجهیزات پزشکی را ارائه کرده و ماسک‌های  ان۹۵ را به مرکز پزشکی دانشگاه واشنگتن و مرکز پزشکی ایروینگ دانشگاه کلمبیا ارسال کرده‌است. براساس یک سخنرانی ملی که توسط رئیس‌جمهور سی رل راماخوسا ارائه شد، نیکی اوپنهایمر، ثروتمندترین مردم آفریقای جنوبی، هر کدام حدود ۵۷.۱ میلیون دلار (‏۱ میلیارد پوند)‏برای کمک به تجارت‌های کوچک و کارمندان آسیب‌دیده اهدا می‌کنند.

آمانیو اورتگا پیشگام سریع مد نزدیک به ۶۸ میلیون دلار (‏۶۳ میلیون یورو)‏برای تجهیزات پزشکی برای سیستم بهداشت اسپانیا، از جمله ۱،۴۵۰ تهویه کننده، ۳ میلیون ماسک فیلتر و ۱ میلیون کیت تست هزینه کرده‌است. گروه ایندتکس اورتگا به دولت اسپانیا اجازه خواهد داد تا از کارخانه‌ها و تیم لجستیک خود برای ساخت ماسک‌ها برای بیماران و کارکنان پزشکی استفاده کند.

ترنس پگولا در ۱۴ آوریل، مجموعه ورزشی و سرگرمی پگولا ۲۱ اخراج و ۱۰۴ مرخصی و همچنین کاهش حقوق اجرایی را اعلام کرد. کارمندان تیم ان اچ آل بوفالو سابیر، متعلق به پگولا، تحت‌تاثیر قرار خواهند گرفت. در ۲۵ مارس، پی اس ای با هم‌کاری بنیادهای بوفالو بیلز و بوفالو سابیر متعهد شد حداقل ۱.۵ میلیون دلار برای ساکنان آسیب‌دیده نیویورک غربی تامین کند. ​

رابرت پرا: مدیر عامل اوبیکوییتی نتورکس و مالک ممفیس گریزلایز گزارش می‌دهند که تمام کارمندان شب بازی را برای هر نوع بازی که در تمام طول فصل از دست برود، پرداخت خواهند کرد. این شامل تمام کارمندان در این عرصه نمی‌شود، مانند کارگران واگذار شده، که توسط یک فروشنده ثالث پرداخت می‌شوند.

فرانسوا پینو، شرکت تولیدی لوکس کیرینگ، قول داده‌است که سه میلیون ماسک جراحی برای کارکنان بخش مراقبت‌های بهداشتی فرانسه تهیه نماید. شرکت کیرینگ این ماسک‌ها را از چین خریداری و وارد خواهد کرد. برچسب‌های مد بالا، بالنچیاگا و ایو سنت لوران نیز در حال آماده شدن برای ساخت ماسک‌ها هستند. کرینگ حدود ۲ / ۲ میلیون دلار (‏۲ میلیون یورو)‏به سازمان‌های مراقبت بهداشتی ایتالیا، حدود ۱ / ۱ میلیون دلار ‏به بنیاد هوبی رد کراس و ۱ میلیون دلار به بنیاد CDC برای تامین تجهیزات فردی و سایر تدارکات به کارکنان مراقبت‌های بهداشتی در آمریکا اهدا کرده‌است.

 ولادیمیر پوتین در روز ۲۳ مارس، بنیاد بیلیونر روسی حدود ۱۳.۱ میلیون دلار (‏۱ میلیارد روبل)‏ برای حمایت از سازمان‌های غیرانتفاعی در طی بیماری همه‌گیر کرونا اهدا کرد. پوتین صاحب بیش از یک سوم تولید کننده نیکل و پالادیوم به نام نوریلسک نیکل است که در حدود ۱۴۲ میلیون دلار (‏۱۰ / ۵ میلیارد روبل)‏برای تلاش‌های امدادی تعهد داده‌است. این بودجه برای خرید تجهیزات پزشکی، دارو و تجهیزات فردی برای موسسات بهداشتی و کارکنان و شرکت‌های نورلیسک نیکل مورد استفاده قرار خواهد گرفت

عظیم پریمجی، غول فن‌آوری هند، مبلغ ۱۳۲ میلیون دلار از طریق بنیاد خود را به صندوق اضطراری نخست‌وزیر اختصاص داده‌است. بنیاد عظیم پرمجی نیز در روز اول آوریل اعلام کرد که ۱،۶۰۰ کارمند این بنیاد با کارمندان دولت و کارکنان بخش مراقبت بهداشتی هم‌کاری خواهند کرد. شرکت توسعه نرم‌افزار پرمجی، ویپرو لیمیتد، ۱۳.۲ میلیون دلار دیگر و شرکت ویپرو لیمیتس، ۳.۳ میلیون دلار متعهد شده‌اند.

ب. جی. بی. و پنی پریتزکر، فرماندار ایلینویز دستور اقامت در خانه را از ماه مارس صادر کرد. فصل بیست و یکم پریتزکر با یونایتد وی ایلینویز و بنیاد جامعه ایلینویز برای راه‌اندازی صندوق واکنش در سطح ایالت کرونا هم‌کاری کرده‌است. این صندوق برای بنیادهای اجتماعی محلی و سازمان‌های غیرانتفاعی که از جمعیت‌های آسیب‌پذیر با نیازهای مختلف مانند غذا و سرپناه برای هدایت کمک‌های مالی حمایت می‌کنند، سودمند خواهد بود. پنی پریزکر، دبیر سابق بازرگانی ایالات‌متحده، ریاست این صندوق را بر عهده خواهد داشت، که تقریبا ۲۹ میلیون دلار جمع کرده‌است. جی. بی. ۴ میلیون دلار و پنی بیش از ۲ میلیون دلار اهدا کرده‌اند. بنیاد خانواده پریتزکر و پسرعموی او متیو نیز به این صندوق کمک کرده‌اند.

عبدالصمد راجیو میلیاردر سیمان نیجریه ۲.۶ میلیون دلار ‏به صندوق امدادی کرونا که در بانک مرکزی نیجریه ثبت شده‌است، اهدا کرده‌است. شرکت سیمان بوآ نیز ۷۷۲۰۰۰ دلار ‏به کشورهای سوکوتو، آدو و اوگان برای جلوگیری از گسترش کرونا ویروس اهدا کرده‌است. راجیو همچنین دستور تهیه کیت‌های آزمایش و لوازم پزشکی مانند ماسک صورت، عینک ایمنی و دستکش برای ۹ ایالت در نیجریه را داده‌است.

ویکتور راشنیکوف، این سرمایه‌دار فولاد حدود ۶.۸ میلیون دلار (‏۵۰۰ میلیون روبل)‏برای اقدامات بهداشتی و امدادی در ماگنیتوگورسک روسیه تامین می‌کند. این صندوق برای خرید تهویه، تهیه قرص و لپ‌تاپ برای دانش آموزان و معلمان و تامین مستمری بگیران که به تنهایی با غذا و تجهیزات فردی زندگی می‌کنند، از جمله اهداف دیگر مورد استفاده قرار گرفته‌است.

جیم رتکلیف: گروه نیروگاهی شیمیایی او در حال ساخت دو کارخانه ضد عفونی‌کننده دستی است، یکی در انگلستان و دیگری در آلمان  در ده روز. طبق گفته گاردین، این شرکت در نظر دارد یک میلیون بطری در ماه تولید کند، زمانی که گیاهان کاملاً عملیاتی هستند و به طور رایگان ضد عفونی‌کننده دستی برای بیمارستان‌ها فراهم می‌کنند.

عیسی رباب: ​ گزارش‌ها حاکی از آن است که تنها میلیاردر الجزایر قول داده‌است تا ۱،۰۰۰ دستگاه تهویه را وارد نماید.

جری رینسدورف صاحب شیکاگو بولز از NBA و شیکاگو سوکس از MLB با راکی ویرتز، مالک بلک هاوک های از ان‌اچ آل، برای پرداخت ۱۲۰۰ کارمند روز بازی مرکز از طریق باقی مانده فصل برنامه‌ریزی‌شده اصلی، رقابت می‌کنند.

رن ژونگفی هواوی، به رهبری رن، تجهیزات پزشکی را به موسسات بهداشتی در اروپا و آمریکای شمالی با ۱۰،۰۰۰ ماسک N۹۵، ۲۰،۰۰۰ لباس ایزوله، ۵۰،۰۰۰ عینک ایمنی پزشکی و ۱۰،۰۰۰ دستکش که به بیمارستان‌های نیویورک می‌روند، اهدا کرده‌است.

آنتونی رسلر، حقوق صاحبان سهام خصوصی و مالک عمده سهام آتلانتا به مجله آتلانتا گفت که حقوق کارمندان مزرعه دولتی آرنا، جایی که هاوکس بازی می‌کند، هنوز پرداخت خواهد شد.

​​​​​​​​براساس اخبار، برایان رابرتز، مدیر عامل شرکت کومکست و دیگر مدیران ارشد، همه حقوق خود را به خیریه‌ها و کمک به تلاش‌های امدادی کرونا اختصاص داده‌اند. در سال ۲۰۱۸، حقوق رابرتز ۳.۲ میلیون دلار بود. کومکست همچنین وعده ۵۰۰ میلیون دلار برای تامین ۱۹۰۰۰۰ کارمند خود با ادامه حقوق و مزایای در طول تعطیلی را داده‌است. خانواده رابرتز شخصا ۵ میلیون دلار برای تهیه لپ‌تاپ برای مدرسه منطقه فیلادلفیا اهدا کرده‌اند تا دانش آموزان بتوانند از راه دور یاد بگیرند.

استفن راس، مالک دلفین‌های میامی، ۵۰۰ هزار دلار برای حمایت از برنامه‌های غذایی دانش آموزان مدارس دولتی و جمعیت‌های محروم در جنوب فلوریدا و نیز تلاش‌های امداد رسانی به کلیسا در باغ‌های میامی اختصاص داده‌است.

رنزو روسو: غول بزرگ مد، درخواست کمک به بیمارستان‌ها در شهرهای کوچک و کوچک ایتالیا را کرده‌است. این بیمارستان‌ها حمایت کمتری از همتایان خود در مراکز بزرگی مانند میلان و رم دریافت کرده‌اند. امپراتوری مد روسو، برندهای این شرکت شامل دیزل، مایسون مارگیلا و مارنی در اروپا و ایالات‌متحده فروشگاه‌هایی را تعطیل کرده‌است، اما هنوز پابرجاس و در چین و جاهای دیگر آسیا باز است.

مایکل روبین در اواسط ماه آوریل، میلیاردر تجارت الکترونیک به همراه آلن تیچ، گری وینرچوک و بنیاد همه چیز در چلنج را راه‌اندازی کرد. همه چیز در چالش، که روبین امیدوار است بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار دیجیتال جهان باشد، به مزایده گذاشتن خاطرات و تجربیات افراد مشهور با تمام درآمد حاصل از آن برای رهایی از گرسنگی است. روبین در ۲۶ مارس در توییتر نوشت که فانسیک‌ها – یک خرده‌فروش با مجوز ورزشی و کالا – شروع به تولید ماسک‌ها و روپوش‌ها خارج از موادی می‌کنند که معمولا برای ساخت لباس استفاده می‌شوند. روبین می‌گوید قصد دارد یک میلیون ماسک و لباس برای توزیع در سراسر پنسیلوانیا با هدف گسترش به نیوجرسی و نیویورک بسازد. ​

​ فیل روفین، غول بزرگ کازینوها، با تعطیل شدن لاس وگاس در اواسط ماه مارس، ۴۴۴۰ کارمند را از ۵۵۰۰ کارمند بدون حقوق اخراج کرد. رافین به فوربس گفت: «زیان‌های ما سهمگین هستند و این خوب است، این بخشی از معامله است.دولت ما را تعطیل کرده‌است و مردم ما این را درک می‌کنند.»

رمو روفینی رئیس و مدیرعامل برند ورزشی لوکس مونکلر است که ۱۰.۹ میلیون دلار (‏۱۰ میلیون یورو)‏به مقامات منطقه آسیب‌دیده لومباردی برای ساخت یک بیمارستان جدید کمک کرده‌است. این تاسیسات جدید در منطقه‌ای که قبلا خانه مرکز نمایشگاه فیرا میلانو بوده و بیش از ۴۰۰ واحد مراقبت‌های ویژه در خود جای داده‌است، قرار خواهد گرفت.

ایگور ریباکوف، میلیاردر روسی در حال حاضر در حال ارائه ماسک‌های پزشکی به اهالی مسکو است که می‌توانند به صورت آنلاین ثبت‌نام کنند تا حداکثر ۹ ماسک پزشکی بگیرند.

شریل سندبرگ رئیس عملیات فیس بوک با سایر میلیاردرهای فن‌آوری از جمله اسکات کوک از اینتوئیت، اینل بوساری از روز کاری و رید هافمن از سرمایه گذاران برای جمع‌آوری هفت میلیون دلار بودجه اضطراری بانک غذا برای منطقه خلیج سانفرانسیسکو هم‌کاری کرده‌است. ساندبرگ و نامزدش، تام برنتل، اولین ۱ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کردند. ​

نجیب ساویریس: بنیاد خانواده بیلیونر مصری در هشتم آوریل اعلام کرد که برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا، حدود ۶.۴ میلیون دلار (‏۱۰۰ میلیون پوند مصر)‏اهدا خواهد کرد. این تعهد بسیاری از اظهارات بحث‌برانگیز نجیب را دنبال می‌کند که مشتاق بازگشت مصری‌ها به کار است. در یک مصاحبه تلویزیونی در اواخر ماه مارس، نجیب راه‌هایی را برای کار مجدد کارمندان پیشنهاد داد و گفت که برای مثال کارگران کارخانه می‌توانند در کارخانه‌ها بخوابند تا از سفر اجتناب کنند. طبق گفته مصاحبه‌کننده، او همچنین اظهار داشت که میزان مرگ و میر برای رکونا در مصر یک درصد است در حالی که در واقع شش درصد است. نجیب همچنین ادعا کرد که این مقررات منع رفت و آمد ممکن است منجر به هرج و مرج با مصری‌های بی‌کار و احتمالا توسل به سرقت یا خودکشی شود.

مارک شاینبرگ میلیاردر پوکر آنلاین و خانواده‌اش یک صندوق امدادی پنجاه میلیون‌دلاری تاسیس کرده‌اند که به مناطق مرتبط با تجارت سرمایه‌گذاری شاینبرگ، موهاری بیمارستان کمک می‌کند. این صندوق به سمت ناامنی غذایی، افراد سالخورده، رفاه حیوانات و تجهیزات و لوازم پزشکی، از جمله خرید یک میلیون ماسک ان ۹۵ برای کارکنان بخش مراقبت بهداشتی، حرکت خواهد کرد. اسچاینبرگ همچنین به ابتکارات و خیریه‌های اسپانیا، اسرائیل، جزیره من، آفریقای جنوبی و کاستاریکا کمک کرده‌است.

براساس توییت اندرو کومو، فرماندار، لیونارد اشلایفر دروگر، رمون، که هم‌کار اشلایفر است، ۵۰۰ هزار بچه‌گربه تست به ایالت نیویورک اهدا کرده‌است.

هوارد شولتز، مدیر عامل سابق استارباکس، صندوق پست را راه‌اندازی کرد که به کارکنان رستوران‌ها در عرض ۵۸ ساعت، ۵۰۰ دلار پول نقد پرداخت می‌کند. این اقدام ابتکاری توسط بنیاد خانواده شولتز با هم‌کاری سازمان آلینستتل، بنیاد سیاتل و به همراه چهار میلیون دلار سرمایه‌گذاری در بذر آغاز شد. صندوق پست کارگران فاقد مدارک را که واجد شرایط بررسی محرک‌های فدرال نیستند، مستثنی نخواهد کرد.

چارلز شواب شرکت کارگزاری ناشناس او به همه کارکنان زیر سطح افسر پاداش ۱۰۰۰ دلاری می‌دهد.

لین شوستر من، بنیاد خانوادگی شوستر من، که توسط لین و به ریاست دخترش استیسی تاسیس شده‌است، هفتاد میلیون دلار به کمک‌های امدادی کرونا کمک کرده‌است.. این بنیاد در حال چشم‌پوشی از الزامات گزارش دهی مربوط به پرداخت‌ها و پی‌گیری سریع پرداخت‌های آینده برای کمک به افرادی است که در اسرع وقت خدمت می‌کنند. (‏اسچسترمان)‏به مشارکت بشردوستانه صندوق ۱۰۰ میلیون‌دلاری کمک کرده‌است.

به گفته باب کراویتز از باشگاه ورزشی، هرب سیمون، سرمایه‌دار املاک و مالک بسته‌های NBA به کارگران نیمه‌وقت در بنکرز لایف فیلدهاوس کمک مالی می‌کند.

لیز سیمونز: دختر سرمایه‌دار صندوق بیمه، جیم سیمونز و همسرش مارک هیزینگ دو میلیون دلار برای تاسیس طرح واکنش کرونا در بیمارستان عمومی زوکربرگ سانفرانسیسکو و مرکز تراما اهدا کرده‌اند، یک بیمارستان عمومی که توسط مارک زوکربرگ و همسرش پریسیلا چان حمایت می‌شود.

جف اسکول رئیس سابق ایبای مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار برای مبارزه با این بیماری همه‌گیر اعلام کرد. اولویت‌های این صندوق عبارتند از آزمایش و ردیابی تماس و نیز تامین دستگاه‌های تنفسی و دیگر تجهیزات پزشکی در کشورهای در حال توسعه. تقریبا تمامی کمک‌های مالی جدید این بنیاد در سال ۲۰۲۰، که بالغ بر ۲۰۰ میلیون دلار خواهد بود، به سمت کاهش اثرات این بیماری همه‌گیر خواهد رفت. ​

دن اسنایدر از واشنگتن رداسکینز، متعلق به اسنایدر، با وزارت بهداشت مری لند و شاهزاده جورج برای راه‌اندازی پارکینگ‌های فدواکس فیلدز به عنوان یک ایستگاه غربالگری اجتماعی هم‌کاری می‌کند.

جورج سوروس، میلیون دلار بابت کرونا کمک کرده‌است. این صندوق کمک‌های فوری به جمعیت آسیب‌پذیر با ۴۲ میلیون دلار حمایت از کارگران کم‌درآمد و ۳۷ میلیون دلار به نفع کارگران و خانواده‌های آن‌ها در شهر نیویورک ارائه خواهد کرد. اولویت دیگر مبارزه با تجاوز دولت به آزادی‌های سیاسی با ۹ میلیون دلار برای آزادی زندانیان در سراسر جهان، از جمله زندانیان در مراکز شلوغ در ایالات‌متحده، آفریقا، آسیا، اوراسیا و آمریکای‌لاتین است. جاناتان، پسر سوروس، به یک صندوق ۹۵ میلیون‌دلاری برای اعطای کمک‌های مالی و وام‌های بدون بهره به سازمان‌های غیرانتفاعی مستقر در شهر نیویورک کمک کرده‌است. ​

ماسایوشی سان:  بنا به اعلام فرماندار اندرو کومو در روز بیست و پنجم مارس، بانک سوفت‌بانک ۱.۴ میلیون ماسک ان ۹۵ به ایالت نیویورک اهدا کرده‌است.

پاتریک سون شیانگ مالک شاینگ لوس انجلس در اواسط ماه آوریل اعلام کرد که کارمندان بخش تجاری را اخراج خواهد کرد و حقوق برخی مدیران را کاهش خواهد داد. این کاهش‌ها از ۱۹ آوریل آغاز خواهند شد و تا ۱۶ هفته ادامه خواهند داشت. کمی قبل از اعلام این خبر، به زودی شیانگ یک بیمارستان بسته در لس‌آنجلس را به قیمت ۱۳۵ میلیون دلار خرید که قصد داشت آن را برای درمان بیماران کروناویروسی بازگشایی کند.

استفن شوارتزمن، شرکت خصوصی او بلکستون، ۱۰ میلیون دلار به صندوق اولین پاسخ دهندگان ایالت نیویورک و ۵ میلیون دلار به سازمان‌هایی مانند سیتی هارست، شبکه جهانی آشپزخانه و ائتلاف برای افراد بی‌خانمان، که یا توزیع غذا را برای کارکنان مراقبت‌های بهداشتی و پاسخ دهندگان اولیه، یا حمایت از جمعیت آسیب‌پذیر در شهر نیویورک هماهنگ می‌کنند، اختصاص داده‌است.

تام استییر نامزد سابق ریاست‌جمهوری توسط فرماندار گوین نیوسام برای رهبری نیروی کار بهبود اقتصادی کالیفرنیا منصوب شده‌است.

جان استاکر: وارث شرکت تجهیزات پزشکی، به همراه میلیاردرهای مایکل بلومبرگ و کن گریفین، به صندوق ۹۵ میلیون‌دلاری برای اعطای کمک‌های مالی و وام‌های بدون بهره به سازمان‌های غیرانتفاعی مستقر در شهر نیویورک کمک کرده‌اند. شرکت لوازم آرایشی بنیاد خیریه استیو لادر و جاناتان سوروس، پسر یکی از سرمایه‌داران جرج سوروس نیز در این مراسم شرکت داشتند.

مالک شرکت ام.اس.ام، بزرگ‌ترین تولید کننده املاک در فیلیپین، از ۱۶ مارس تا ۱۴ آوریل هزینه‌های اجاره تمامی مستاجران در سوپرمارکت‌های SM خود را لغو کرده‌است. همچنین شرکت SM ‏۱.۹ میلیون دلار ‏برای تامین تجهیزات حفاظتی از قبیل ماسک، روپوش‌ها، ویزورها، دستکش و پوشش‌های کفش به خطوط مقدم پزشکی اختصاص داده‌است.

کوین سیستروم و یکی از بنیانگذاران اینستاگرام، مایک کریگر، سایتی را برای ردیابی انتشار کرونا در آمریکا راه‌اندازی کردند.

دیوید تپر از ۱۷ آوریل تا کنون ۲۲ میلیون دلار برای کمک به کرونا هزینه کرده‌است. او بر روی کمک به گرسنگی و کمک‌های نقدی تمرکز کرده‌است. تپپر علاوه بر حمایت و مشارکت با سرمایه‌های اجتماعی در نیوجرسی و کارولینای شمالی، جایی که تیم پلنگ‌ها مستقر هستند، به تامین سرمایه ۱۰۰ میلیون‌دلاری شرکت بشردوستانه نصف‌النهار آبی نیز کمک می‌کند. به گفته جو پرسون از باشگاه ورزشی، پلنگ‌های کارولینا در ماه می حدود ۱۵ کارمند را آزاد کردند.

لویزا هلنا ترجانو یک میلیاردر خرده‌فروشی برزیلی نزدیک به ۲ میلیون دلار (‏۱۰ میلیون دلار)‏به طور مشترک با مدیر اجرایی مجله لویزا، فابریزیو بیتار گارسیا به دولت فدرال کمک می‌کند تا دستگاه‌های تهویه و دیگر تجهیزات پزشکی را خریداری کند. این شرکت قول داده‌است که هیچ کارمندی را اخراج نکند و کمک مالی به کارکنان کم‌درآمد از جمله یک کمک‌هزینه مراقبت روزانه برای تقریبا ۵،۵۰۰ کارمند زن فرستاده‌است. ​

دونالد ترامپ: اولین رئیس‌جمهور میلیاردر آمریکا، در روز سیزدهم مارس، کروناویروس را یک وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد. مدیریت ترامپ مکررا شدت شکست کرونا را کم‌اهمیت جلوه داده و در اجرای آزمایش ویروس کند عمل کرده‌است. هنگامی که در یک کنفرانس مطبوعاتی از رئیس‌جمهور ترامپ خواسته شد که هیچ گونه مسئولیتی در قبال انجام کامل آزمایش‌ها بر عهده نگیرد. او ۵۶۰ کارمند خود را در هتل و تفریحگاه گلف خود در میامی اخراج کرده‌است و گزارش شده‌است که او بیشتر در هتل‌های دیگر خود در نیویورک، لاس وگاس و واشنگتن دی سی ترامپ کار کرده‌است. ترامپ مشتاق است که هر چه زودتر اقتصاد خود را باز کند. ترامپ در روز ۲۳ مارس گفت: «وقتی اقتصاد شما وحشتناک است، احتمالا مرگ دارید، و منظور من این است که قطعا تعداد بسیار بیشتری از ارقام هستند که ما درباره این ویروس صحبت می‌کنیم.» او یک چهارم حقوق ریاست‌جمهوری (‏۱۰۰۰۰۰ دلار)‏خود را به وزارت بهداشت، خدمات انسانی مربوط به کرونا ویروس اهدا کرده‌است.»

ترامپ در چهاردهم آوریل شورای جدید احیای اقتصادی آمریکا را اعلام کرد که شامل افراد میلیاردر بسیاری از جمله شلدون آدلسون، میکی آلیسون، مارک بنیوف، جف بزوس، دونالد برن، ریک کاروزو، دن کاروزو، مارک کوبایی، جیمی دیمون، لری الیسون، جاناتان گری، هارولد همم، آبگیل جانسون، رابرت جونز، کن لانگون، مک لوون، جیمی ملون، جان مالون، جان مالون، لیوتو. ، الون ماسک، راس پیروت جونیور. ، استفانی پسینا، استفن راس، فیل روفین، لیونارد شلایفر، چارلز اسکواب، استفن شوارتزمن، پل سینگر، فرد اسمیت، رابرت اسمیت، وارن استفنز، بری استرلیشت و مارک زوکربرگ.) یادداشت: سردبیر و رئیس رسانه فوربس، استیو فوربز، نیز در این شورا حضور دارد.

جو تسای، مدیر عامل علی بابا و مالک بروکلین نتس در روز ۱۴ مارس در صفحه توییتر نوشتند که کارمندان ساعتی در مرکز بارکلیز، جایی که نتس بازی می‌کند، در طول ماه می حقوق خواهند گرفت، گویی بازی‌ها هنوز در فصل هستند. در ۴ آوریل، فرماندار اندرو کومو از تسای، جک ما، ژنرال هوانگ پینگ مشاور و دولت چین برای تسهیل اهدای ۱۰۰۰ دستگاه تهویه از چین به ایالت نیویورک تشکر کرد. این کمک بخشی از کمک بزرگ‌تر بنیاد جو و کلارا تسای و بنیاد جک ما بود که ۲.۶ میلیون ماسک، ۱۷۰،۰۰۰ دستگاه عینک و ۲،۰۰۰ دستگاه تهویه به نیویورک اهدا کرده بودند تا به بیمارستان‌های محروم این ایالت کمک کنند. ​

 علیشر عثمانوف، سرمایه‌گذار روسی و دیگر سهامداران شرکت هلدینگ یو اس ام، در روز ۶ آوریل، تنها ۲۶ میلیون دلار (‏۲ میلیارد روبل)‏ به ستاد عملیاتی جدید روسیه اهدا کرد که به مبارزه با گسترش کرونا اختصاص داشت. این پول صرف تجهیزات حفاظت فردی، حمل و نقل و دیگر انواع کمک برای متخصصان مراقبت‌های بهداشتی و داوطلبان خواهد شد. عثمانوف شخصا ۳۴.۶ میلیون دلار به کشورش ازبکستان کمک کرده‌است. بخشی از این بودجه صرف خرید تجهیزات پزشکی و ساخت یک بیمارستان در تاشکند خواهد شد.

آلیس، آن، کریستی، جیم، لوکاس، نانسی و راب والتون در ۲۳ مارس، والمارت اعلام کرد که دست‌مزد ساعتی کارکنان انبار را تا ۲ دلار در ساعت افزایش خواهد داد. پیش از این، این غول خرده‌فروشی متعهد شده بود که ۵۵۰ میلیون دلار پاداش نقدی به کارکنان ساعتی خود بدهد و ۱۵۰،۰۰۰ کارگر موقت استخدام کند. والمارت و بنیاد این شرکت نیز ۲۵ میلیون دلار کمک می‌کنند که ۱۰ میلیون دلار آن به بانک‌های غذایی، برنامه‌های غذایی مدارس و دیگر سازمان‌هایی که به تغذیه جمعیت‌های آسیب‌پذیر کمک می‌کنند، اختصاص خواهد یافت. این شرکت همچنین در ماه آوریل از پرداخت اجاره برای تمام مستاجران والمارت  مانند سالن‌های مو و ناخن و رستوران چشم‌پوشی می‌کند.

(‏تی وارنر)‏هتل چهار فصل شهر نیویورک، که ارزشمندترین دارایی (‏وارنر)‏است، محل اقامت کارکنان بخش مراقبت‌های بهداشتی به صورت رایگان است

لس وگنر با توجه به یادداشت ارسالی توسط وگنر به کارمندان آل برندز در ۲۷ مارس، تمام همکاران ساعتی که نمی‌توانند از خانه کار کنند از کار بی‌کار خواهند شد. دست‌مزد کارکنان تحت‌تاثیر قرار گرفته تا ۴ آوریل ادامه خواهد یافت و کسنر نوشت:«همکاران خشمگین یکی از دردناک‌ترین تصمیماتی هستند که ما تا به حال اتخاذ کرده‌ایم. اما من می‌دانم که ما باید این اقدامات مهم را در حال حاضر انجام دهیم – کنترل آنچه که می‌توانیم کنترل کنیم تا به ما کمک کند تا از این طوفان جان سالم به در ببریم در حالی که برخی سطوح حمایت را برای همکاران فراهم کنیم” آل برندز غرامت پایه را تا ۲۰ درصد برای معاونان ارشد کاهش داده‌است و غرامت نقدی وگنر، که ۹۰۰۰۰۰ دلار در سال ۲۰۱۹ بود، به حالت تعلیق درآمده است.

اپرا وینفری این غول بزرگ تلویزیونی در دوم آوریل اعلام کرد که ۱۰ میلیون دلار به عنوان کمک مالی برای ویروس کرونا در ازای ۱ میلیون دلار برای سرآشپز جدید جوز اندرس، صندوق غذای آمریکا اهدا خواهد کرد. لورن پاول، میلیاردر دیگر نیز به صندوق غذا آمریکا کمک می‌کند.

تاداشی یانای، از خانواده یانا، شرکت مادر یونیگلو و تئوری، با اهدای ۱۰ میلیون ماسک به موسسات پزشکی در ژاپن و خارج از کشور، با ۱.۰۵ میلیون ماسک به بیمارستان‌های نیویورک، در حال انتقال است. در ماه ژوئن، یانای حدود ۴.۷ میلیون دلار (‏۵۰۰ میلیون ین)‏به دانشگاه کیوتو اهدا کرد تا از تحقیق در مورد واکسن کرونا حمایت کند.

خانواده دنیز یورک ۴۹ نفره سان‌فرانسیسکو، متعلق به خانواده یورک، ۵۰۰ هزار دلار برای حمایت از کارمندان و جامعه بزرگ‌تر اختصاص داده‌اند. این تیم فورا ۴۹۰۰۰ دلار در یک صندوق برای سازمان‌های غیرانتفاعی در سانتا کلارا و سان ماتیو سرمایه‌گذاری خواهد کرد. ​

اریک یوآن: بنیانگذار تکنولوژی ویدیوی زوم نرم‌افزار کنفرانس ویدیویی خود را برای استفاده نامحدود برای همه مدارس متاثر از کی – ۱۲ در چین، ژاپن، ایتالیا و ایالات‌متحده آزاد کرده‌است.

ژانگ ییمینگ: رئیس شرکت بی تی دنس پکن، شرکت خصوصی که مالک تکتوک است. برنامه ویدئویی ویروسی وعده ۲۵۰ میلیون دلار برای حمایت از کارکنان پزشکی، مربیان و جوامع محلی آسیب‌دیده از این بیماری همه‌گیر در ۹ آوریل را داد. ​

مارک زاکربرگ: زوکربرگ و همسرش پریسیلا چان از ۱۸ ماه مه ۶۰ میلیون دلار به تلاش‌های امدادی کرونا کمک کرده‌اند. تعهدات طرح چان زوکربرگ شامل ۵ میلیون دلار به سازمان‌های منطقه خلیج، ۴ میلیون دلار به توسعه آزمایشگاه‌های دانشگاه سانفرانسیسکو و آزمایش رایگان کرونا، ۱.۶۵ میلیون دلار به گروه‌های آموزشی و ۲۰ میلیون دلار به شرکت کنندگان ‏بیل گیتس با پتانسیل ۵ میلیون دلار دیگر می‌شود. فیس بوک در هفدهم مارس یک کمک صد میلیون‌دلاری را برای کمک به تجارت‌های کوچک تحت‌تاثیر کرونا اعلام کرد. این غول رسانه‌های اجتماعی همچنین متعهد شده‌است که بیست میلیون دلار کمک مالی به بنیاد ملل متحد، سازمان بهداشت جهانی و مراکز ایالات‌متحده اهدا کند. برای کنترل این بیماری زوکربرگ در ۲۱ مارس، اعلام کرد که فیس بوک ذخیره اضطراری ۷۲۰،۰۰۰ ماسک خود را به کارکنان که در صورت ادامه آتش‌سوزی جنگل‌های کالیفرنیا خریداری شده‌اند را اهدا خواهد کرد و از طریق کمک‌های مالی بیشتر برای میلیون ها نفر کار خواهد کرد.