جذب مشتری از طریق لینکدین

جذب مشتری از طریق لینکدین

اعتراف کنید که هیچوقت نمی­ توانید با اطمینان کامل بگویید، زمانی را که صرف پرسه زدن در لینکدین کردید، ارزشش را داشته است یا نه. احتمالاً پروفایل خود را به روز نگه می­دارید چون خیلی­ها آنجا هستند و نمی‌خواهید آنها را از دست بدهید. اما آیا می‌توانید به یک مثال از سود ملموس و حقیقی که بابت تلاش‌هایتان دریافت کرده‌اید اشاره کنید؟ شاید تماس‌های زیادی برقرار کرده‌اید و حتی یکی از آن‌ها به طور غیرمستقیم به نتیجه منتهی شده‌ باشد، اما آیا می­توان از این موضوع یقین حاصل کرد؟ این امکان وجود دارد که بتوانید برای کسب و کارتان در لینکدین، مشتریان احتمالی واقعی ایجاد کنید و  کسب‌وکار خود را در کوتاه‌مدت و بلند مدت با استفاده از گام‌های روشن اثبات شده‌ و موثر رشد دهید. در اینجا پنج نکته از پنج متخصص که با استفاده از لینکدین کسب‌وکار خود و مشتریانشان را رشد داده ­اند و باعث جذب مشتری بیشتر شده اند، آورده شده‌ است.

جذب مشتری از لینکدین

 

  1. ببینید چه کسی از پروفایل شما بازدید می­کند.

​​​​​​​​لینکدین هنگام ورود به سیستم اعلام می کند: « ۱۲ نفر در سه روز گذشته از پروفایل شما دیدن کرده‌اند. »

به گفته جان رامپتون، موسس راه‌اندازی نرم‌افزار فاکتور و یک متخصص بازاریابی دیجیتال که اخیرا توسط مجله کارآفرین به یکی از ۵۰ کارمند برتر آنلاین در جهان نام گذاری شده‌است، هر کدام از این دیدگاه‌ها یک پیشرو بالقوه برای کسب‌وکار شما هستند. رامپتون می‌گوید:«من شروع به دنبال کردن افرادی کردم که از پروفایل من دیدن می­ کردند. این موضوع به من کمک کرد تا روابط تجاری بسیار معنی‌داری ایجاد کنم که به راه‌اندازی کسب‌وکارم در سطح بعدی کمک کرد.»

برای پیدا کردن این اطلاعات، آیکون بازدیدکنندگان را از بخش مجموعه تنظیمات در نوار منو انتخاب کنید. باید به یک پروفایل حق بیمه ارتقا دهید تا لیست کاملی از نماهای پروفایل خود را ببینید، اما اگر این صفحه را به طور منظم بررسی کنید، می‌توانید قاطعانه ببینید که چه کسی ممکن است به کار با شما علاقه‌مند باشد. از طریق لینکدین و یا ایمیل به آن‌ها مراجعه کنید و بگویید: «من متوجه شدم که شما از پروفایل من دیدن کرده ­اید و دوست دارم راجع ­به اینکه چه کمکی از من ساخته است با شما بیشتر صحبت کنم.»

  1. برای بازدید بیشتر به روز رسانی ها را به اشتراک بگذارید.

​​​​​​​​لینکدین به کاربران اجازه می‌دهد تا به روز رسانی­ های خود را به اشتراک بگذارند، که معمولا یک نظر کوتاه با یک لینک به یک مقاله جالب است، اما همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا پست‌های وبلاگ بلند مدت را از طریق ویژگی انتشار پست بنویسند. هر بار که به روز رسانی یا پست جدید به اشتراک می‌گذارید، پیام و همچنین یک لینک به پروفایل شما در بخش اخبار افراد ظاهر می‌شود که شما را به عنوان یک متخصص معرفی و پروفایل­تان را بیشتر بررسی می‌کند و ممکن است باعث شروع گفتگو با مشتری جدید شود.

ویوکا فون روزن، متخصص لینکدین و نویسنده بازاریابی لینکدین: یک ساعت در روز، می‌گوید که صفحات شرکت می‌توانند یک وسیله عالی برای رهبران کسب‌وکار نیز باشند. بسیاری از صفحات شرکت پس از ایجاد، رها می‌شوند. اما آن‌ها راهی برای تقویت برند و به اشتراک گذاشتن به روز رسانی­ها با مخاطبینی هستند که پروفایل شما را دنبال می‌کنند.

وقتی یک صفحه کسب‌وکار ایجاد کردید، فون روزن توصیه می‌کند که آن را با در قالب پست به اشتراک بگذارید و توضیح دهید که چرا یک شرکت فوق­ العاده برای دنبال کردن هستید.

یک مجموعه موضوعی، مانند ۱۰ راه برای به اشتراک گذاشتن محتوا” که در آن شما یک نکته را در روز به اشتراک می‌گذارید، تنها یک شیوه ترغیب دنبال­ کنندگان و شروع مکالمه است. فون روزن می‌گوید: «ارزش واقعی و یک تقویم ایجاد کنید. عاقلانه فکر کنید و استراتژیک باشید. شاید حتی یک مسابقه راه بیندازید. هیچ قانونی علیه آن وجود ندارد!»

  1. Ads Linkedin را امتحان کنید.

​از تبلیغات خجالت نکشید. می­توان از آن برای جذب مخاطب استفاده کرد و با دنبال کردن این نکته، می­ بینید که مقرون‌به‌صرفه‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کنید دانست.

به اعتقاد  AJ Wilcox، بنیانگذار وب سایت ulam، که به شرکت‌ها در استفاده موفق از تبلیغات لینکدین برای افزایش فروش کمک می‌کند، آپدیت های حمایت‌شده از لینکداین ارزش زمان و تلاش را دارند. آن‌ها در بخش خبری لینکداین بر روی هر دو دستگاه رایانه و موبایل ظاهر می‌شوند. آپدیت های حمایت‌شده بهتر از یک آگهی سنتی هستند زیرا آن‌ها فضای بیشتری برای متن و تصاویر دارند. او اضافه می‌کند که این رویکرد بازاریابی محتوای نرم‌تر به احتمال زیاد بهتر عمل می‌کند و اغلب به اشتراک گذاشته می‌شود.

او می‌گوید: «راز مخفی این است که فروش سخت به همین اندازه کلیک نمی‌شوند، بنابراین ممکن است تبلیغات شما ناگهان تاثیرش را از دست بدهد. اگر آن‌ها به دریافت تاثیر ادامه دهند، آنگاه هزینه ­ها بالاتر می­ رود.»

ویلکاکس ارائه محتوای مرتبطی را توصیه می‌کند که قسمت بالای قیف فروش شما را تغذیه می‌کند، سپس آن چشم‌اندازها را از طریق قیف انجام می‌دهد. او می‌گوید، در حالی که ممکن است چرخه فروش زیاد طول بکشد، هزینه هر خرید بسیار کم‌تر خواهد بود و چشم‌انداز شما حین صحبت با افراد خود آموخته خواهد شد. دلیل دیگر برای اجرای یک کمپین پس از حمایت مالی این است که ببینید چه چیزی باعث می‌شود مخاطبان شما تیک بزنند. دو گزاره ارزشی برای مخاطب آزمایش کنید و ببینید کدام یک از آن‌ها به بهترین شکل پاسخ می‌دهند.

  1. پیام ارسال کنید.

بنا به گفته مدیر عامل و موسس بازاریابی سیاه، کریس جی رید، پیام‌رسانی مستقیم در لینکدین یکی از موثرترین راه‌های فروش است. او می‌گوید: «استفاده از اطلاعات در لینکدین بدین معناست که می‌توانید دقیقا مشخص کنید به چه کسی می‌خواهید برسید.» با این حال، او هشدار می‌دهد که نمی‌توانید هر کسی را اسپم کنید و یا حتی ممکن است به سرعت نتیجه معکوس بدهد.

از طرفی باید یک پروفایل شخصی عالی، پروفایل شرکت، برنامه بازاریابی محتوا داشته باشید، سپس می‌توانید پیام‌های تاثیرگذار کوتاه برای به حداکثر رساندن اثربخشی و جذب مشتری ارسال کنید. رید می‌گوید بهترین راه برای ارسال پیام از طریق InMails در Premium و Sales Navigator است. سپس می‌توانید گروه‌ها و مقدمه‌های خود را از طریق اولین ارتباطات خود امتحان کنید. رید همچنین می‌گوید که پی‌گیری اولین ارتباطات و به نتیجه رساندن آن‌ها وقتی افراد قصد تغییر شغل دارند، ارزشش را دارد. آن‌ها در نقش جدید خود ممکن است مشتری یا مشتری احتمالی باشند، حتی اگر قبلا نبوده باشند.

  1. نسبت به جستجوی LinkedIn غافل نباشید

​​​​​​​​الکس پیروز، موسس لینکلیپرسر می‌گوید: « ممکن است این مساله اساسی به نظر برسد، اما ما در سال گذشته بیش از ۱۰۰۰۰ نفر را در لینکدین آموزش داده‌ایم و اغلب آن‌ها نمی‌دانند چطور از جستجوی پیشرفته در لینکدین استفاده کنند، حتی اگر در فضای باز و استفاده از آن آسان باشد. با بیش از ۳۴۹ میلیون کاربر، که ۴۹ درصد آن‌ها تصمیم گیرندگان کلیدی هستند، لینکدین یک منبع شگفت‌انگیز برای نسل پیشرو فراهم می‌کند، اما بسیاری از مردم اشتباه می‌کنند که فکر می‌کنند باید همه را هدف قرار دهند.»

پیروز می‌گوید که تعریف یک بازار هدف خاص و دنبال کردن آن با استفاده از ویژگی‌های جستجوی پیشرفته برای بررسی و یافتن گروه‌ها و افراد مرتبط بر اساس صنعت، مکان، نوع رابطه، سطح ارشد، اندازه شرکت، کلمات کلیدی و عنوان شغل پرداخت می‌شود. او می‌گوید: «طبق تجربه ما، این بهترین ویژگی لینکدین است. این سریع‌ترین و دقیق‌ترین راه برای جستجو، پیدا کردن و برقراری ارتباط با ۱۰۰ تماس در هفته با بازار هدف در داخل و خارج از کشور است.»