خلق برند سبک زندگی موفق توسط یک معلول

خلق برند سبک زندگی موفق توسط یک معلول

خلق برند سبک زندگی موفق توسط یک معلول شاید عجیب به نظر برسد. تصور کنید که در هر کاری که انجام می دهید، استثنایی هستید. سپس اخباری دریافت می‌کنید که شما و سبک زندگی تان را برای همیشه تغییر می‌دهد. برای زکیه بلاین، موسس و مدیر عامل FBF Body ، که به شدت به دنبال پوشش و برند سبک زندگی است، دور از تصور نیست. این امر زمانی به واقعیت پیوست که او پس از سی سال کار در شرکت آمریکایی و پیش از فعالیت در حوزه کارآفرینی، به عنوان یک مربی به اختلال چیاری بدشکلی مبتلا شد.

خلق برند سبک زندگی موفق

طبق تعریف پزشکی جانز هاپکینز، اختلال چیاری، مشکلی که در آن بخشی از مغز (‏مخچه)‏ در پشت جمجمه از طریق یک سوراخ نرمال در جمجمه که به کانال نخاعی متصل می‌شود، فوران می‌کند. این کار بر روی بخش‌هایی از مغز و نخاع فشار می‌آورد و می‌تواند باعث علائم خفیف تا شدید شود.

تشخیص بیماری بلاین سبک زندگیش را تغییر داد
​​​​​​​

پس از اینکه پزشکان به او گفتند که دیگر نمی‌تواند ورزش کند و پس از تجربه افزایش وزن تصمیم گرفت زندگی سالمی را آغاز کند یک روز در حال پیاده روی دوستش گفت: «لعنت به چاقی.»
بدین ترتیب با اشتیاق شدید، بیش از شصت پوند وزن کم کردو این به او انگیزه داد تا چالش آنلاین کاهش وزن “لعنت به چاقی” را آغاز کند که هزاران نفر در آن شرکت کردند.
او گفت: «می‌خواستم به افرادی کمک کنم که ممکن بود همان چیزی را تجربه کرده باشند که من داشتم. همچنین می‌خواستم به مردم کمک کنم تا نسبت به سلامت خود فعال باشند. اختلالات مغزی من ربطی به وزنم نداشت اما اگر می خواستم از دارو خلاص شوم با رژیم و ورزش سروکار داشتم.»

معلولیت شما را از کسب‌وکار محروم نمی‌کند
​​​​​​​​

مدت کوتاهی پس از شروع کار، خط تولید تی‌شرت FBF به طرز فوق‌العاده‌ای شروع به رشد کرد اوج گرفتن این تجربیات، بدون هیچ سابقه تجاری رسمی، او را بر آن داشت تا مدلی برای تجارت خود در اطراف اختلال مغزی ایجاد کند. برای بلاین این به معنای ایجاد یک استراتژی برای شرکت FBF بود که به او اجازه می‌داد تا سلامت خود را حین فعالیت های کسب و کاری اولویت‌بندی کند. در سال ۲۰۱۲ بلاین بخشی از استراتژی خود را به طور رسمی به اجرا در آورد.
​​​​​​​​
​​​استراتژی قطره ای یعنی محصولی دارید که آن را عرضه می کنید اما فقط مدت زمان محدودی در دسترس است. ادغام روش قطره در اوایل کسب‌وکار به او کمک کرد تا زمان و انرژی خود را به عنوان یک کارآفرین در آن زمان مدیریت کند.
بلاین گفت: «وقتی تازه بیماری مغزی ام تشخیص داده شده‌، هنوز در حال یاد گرفتن چگونگی کنار آمدن با آن بودم روزهایی را داشتم که به معنای واقعی کل روز توی رختخواب بودم. میگرن را به مدت یازده تا سیزده روز متوالی تجربه کردم. بنابراین، باید مطمئن می‌شدم که با محدود کردن بازه زمانی که مردم می‌توانند خرید کنند و با محدود کردن سفارشات – مغلوب نمی‌شوم. می‌دانستم که ممکن است بیش از این نتوانم پولسازی کنم. اما برایم خوب بود چون تمرکزم بر این بود که مطمئن شوم حالم خوب است.»
استراتژی قطره ای باعث برجسته شدن FBF Body شد. او روز جمعه با نام تجاری FBF در شبکه های اجتماعی ظاهر شدکه یک روز ویژه برای مشتریان بود. این کار برای افرادی که می خواهند خرید کنند احساس اضطراری ایجاد می کند، زیرا می دانند که آنها فقط این زمان محدود را برای تهیه اقلام دارند. بلاین گفت:«مشتریان می دانستند که اگر آن کالا را پس از آن دریافت نکنند، دیگر نمی توانند آن را دریافت کنند.»
این فرمول به بلاین کمک کرد تا بر خدمات مشتری مسلط شود و از طریق تعامل مخاطبان در رسانه‌های اجتماعی، اطلاعات بیشتری راجع به مشتریان خود بدست آورد.
بلاین گفت:«روز جمعه برای FBF روزی خواهد بود که مشتریان نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارند اگر آن‌ها تصویری را در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌کردند، آن را دوباره پست می‌کردم. مردم دوست دارند احساس کنند که به رسمیت شناخته شده‌اند. آنها دوست دارند دیده ‌شوند. پس، این یک استراتژی بازاریابی شگفت‌انگیز بود.»
بلاین با استفاده از ذکاوت رسانه اجتماعی خود از بینش‌های مخاطبان برای آگاه کردن ایده‌ها برای محصولات جدید استفاده کرده‌است. سال ۲۰۱۶، بعد از اینکه توجه صدها نفر را به خود جلب کرد، در حالی که لباس جدید خود به نام میراکلویت را که از فروشگاهی در اسنپ چت خریده بود، نشان می‌داد، تصمیم گرفته تا تحقیق کند و ببیند چطور می‌تواند کسب‌وکار خود را رشد دهد.
بلاین گفت: «من بیشتر عمر بزرگسالی خود را لباس فرم می پوشیدم و همیشه این مساله وجود داشت که آیا لباسم چروک شود یا از تنم بیفتد. اما این اختلال فرصتی ایجاد کرد که به دیگران کمک کنم تا کیفیت محصول را تجربه کنند. آنقدر شگفت انگیز بود که مجبور شدم در مورد آن به همه بگویم. آن موقع بود که تأثیر خودم را دیدم. من بیش از هشتصد تصاویر اسکرین شات از افراد داشتم. بنابراین فکر کردم که بجای این که این هشتصد نفر را جای دیگری بفرستم، محصول خودم را به آنها بفروشم.»

بلاین، به عنوان یک زن تاجر، از قدرت نفوذ خود آگاه بود و توانست یک برند سبک زندگی موفق خلق کند. او شروع به تماس گرفتن کرد تا فرصت های فروش را از دست ندهد. او می گوید:« با تولید کنندگان تماس گرفتم تا به آن‌ها اطلاع دهم که مخاطب دارم، عاشق این محصول هستم و می‌خواستم آن را بفروشم. آن‌ها گفتند: بسیار خوب. بدین ترتیب شروع به فروش لباس شاپود کردم، خدا مرا مجبور کرد که وزنم را افزایش دهم تا بتوانم لباس شب بفروشم.» ​
در سال ۲۰۱۷، شامپو بدنه FBF در اندازه‌های مناسب به صورت آنلاین در دسترس قرار گرفت که آن را تبدیل به فراگیرترین برند شامپو در آن زمان کرد و کیفیت محصول و فروش، شرکت را به قله‌های جدیدی رساند. ​​​​​​​​
در حال حاضر، صنعت این منسوجات ۸۳ میلیارد دلار ارزش گذاری شده است. در حالی که او و تیمش به ساخت شرکت ادامه می دهند، آنها عمدا فرصتی را برای اعضای جامعه FBF Body ایجاد کرده اند تا از طریق برنامه امبسدور درامدزایی کنند. تا به امروز، FBF Body بیش از ۳۲۰۰۰ دلار به افراد ثبت نام شده پرداخت کرده است.
​​​​​​​​چیزی که زمانی به عنوان یک چالش کاهش وزن شروع شد، به تجارت الکترونیک سودآور و بوتیک موبایل تبدیل شده‌ است.
حتی بلاین نیز انبار خودش را دارد. فراتر از موفقیت او، ماموریت FBF چیزی است که بیش از همه اهمیت دارد. به این معنی که به مردم قدرت دهیم تا بدون توجه به حواشی بهترین و سالم‌ترین زندگی را داشته باشند. در هر روز مشخص، بلاین را می توان در حساب اینستاگرام FBF دید که با ۱۵۶۰۰۰ دنبال کننده شرکت درباره هر چیزی از محصولات جدید گرفته تا توصیه‌های کسب‌وکار برای پیام‌های الهام‌بخش هم‌کاری می‌کند.نشان دادن کسب‌وکار به عنوان یک شخصیت اصیل، او را به یک زن تاجر محبوب و مورد اعتماد در صنعت خود تبدیل کرده ‌است.
بلاین می گوید:«من در هر کاری که انجام می‌دهم ثابت‌قدم هستم زیرا می‌دانم که رسیدن به نتایجی مطلوب زندگی کار سختی استمن کسی هستم که با آن همه مانع در زندگی مواجه شده‌ام که چاره‌ای جز این نداشتم که حامی خودم بوده و خودم را خوشحال کنم. برای همین همیشه می خواهم به مردم نشان ‌دهم که هر کاری امکان پذیر است.»
بلاین به کسانی که ممکن است با معلولیت سروکار داشته باشند، بلاین می‌گوید: «مهم نیست با چه کارتی بازی می‌کنید، باید دست خود را طوری بازی کنید که انگار بهترین دست برای شما افتاده است. باید به بهترین وجه از شرایط خود استفاده کنید. افراد معلول زیادی هستند که طیف وسیعی از کارها را انجام می دهند. افرادی هستند که فلج هستند یا افرادی افسردگی و اختلالات روانی دارند. این یعنی اینکه باید مراقب خودتان باشید، بیاموزید که چگونه معلولیت خود را مدیریت کنید و بهترین نتیجه را از آن بگیرید.»