دانشگاه یا زندان؟! (سخنرانی Ted)

دانشگاه یا زندان؟! (سخنرانی Ted)Reviewed by دکتر محمد مهاجر on May 17Rating: 5.0دانشگاه یا زندان؟! (سخنرانی Ted)ما تمایل داریم که درباره عدالت خیلی بسته فکر کنیم : خوب و بد، بی گناه و گناهکار. بی عدالتی یعنی اشتباها محکوم شدن . بنابراین اگر شما برای کاری که کردید محکوم شدید، شما باید برای این مجازات شوید. افراد گناه کارند یا بی گناه، افراد یا قربانی‌اند و یا بزهکار. شاید بتوانیم کمی گسترده تر در این باره فکر کنیم.

بخشی از سخنرانی آلیس گافمن Alice Goffman در مورد اینکه چطور برخی بچه ها را به دانشگاه سوق می دهیم و برخی را را به زندان در زیر بخوانید و از تماشای فیلم سخنرانی او لذت ببرید.

چند سال پیش، میشل آلکساندار کناب “نیو جیم کرو ” را نوشت، که مردم آمریکا موضوع زندانیان را به عنوان یک مسئله حقوق مدنی ببینند در ابعادی تاریخی به شیوه‌ای که تا آن زمان ندیده بودند . رئیس جمهور اوباما و دادستان کل اریک هولدر به شدت به دنبال تغییر و اصلاح روی احکام هستند، برای تفاوت نژادی را درکه تعداد زندانیان هست. می بینیم ایالت‌هایی اجرای” توقف و تفتیش “را به عنوان نقض حقوق مدنی متوقف کرده اند. ما شهرها و ایالت هایی را می بینیم که داشتن ماری جوانا در آنها دیگر جرم نیست. نیویورک، نیوجرسی و کالیفرنیا تعداد زندانیانشان را کاهش دادند، زندانهایی را بسته اند، در حالی که کاهش بزرگی در جرم داشته اند. اکنون تگزاس وارد این بازی شده است، زندانهایی را می بندند و روی آموزش و پرورش سرمایه گذاری می کنند. این ائتلاف نادر بین جناج چپ و راست، که تشکیل شده از زندانیان سابق و محافظه کاران مالی، از فعالان حقوق مدنی و آزادی خواهان، جوانانی که در خیابان علیه خشونت پلیس در مقابل نوجوانان سیاه پوست غیر مسلح تظاهرات می‌کنند، و افراد مسن تر، افراد ثروتمند هستند. در کنگره‌ای که عمیق تقسیم شده، کار برای تغییر سیستم کیفری ما تنها چیزی است که جناج چپ و راست در کنار هم قرار گرفته اند.

برای پخش ویدئو Ted روی دکمه play کلیک کنید!

برای دانلود فیلم کلیک کنید: