دانشگاه یا زندان ؟! (سخنرانی Ted)

دانشگاه یا زندان ؟! (سخنرانی Ted)

دانشگاه یا زندان

یک از روش های آموزش سخنرانی، مرور فیلم های تد می باشد. در وبسایت دکتر مهاجر قسمت هایی از سخنرانی ها را گلچین کرده ایم و فیلم قابل دانلود را در اختیار علاقمندان قرار داده ایم. در این بخش از سخنرانی TED آلیس گافمن Alice Goffman با موضوع دانشگاه یا زندان، در مورد اینکه چطور برخی بچه ها را به دانشگاه سوق می دهیم و برخی را را به زندان در زیر بخوانید و از تماشای فیلم سخنرانی او لذت ببرید.

چند سال پیش، میشل آلکساندار کناب “نیو جیم کرو ” را نوشت، که مردم آمریکا موضوع زندانیان را به عنوان یک مسئله حقوق مدنی ببینند در ابعادی تاریخی به شیوه‌ای که تا آن زمان ندیده بودند . رئیس جمهور اوباما و دادستان کل اریک هولدر به شدت به دنبال تغییر و اصلاح روی احکام هستند، برای تفاوت نژادی را درکه تعداد زندانیان هست. می بینیم ایالت‌هایی اجرای” توقف و تفتیش “را به عنوان نقض حقوق مدنی متوقف کرده اند. ما شهرها و ایالت هایی را می بینیم که داشتن ماری جوانا در آنها دیگر جرم نیست.

نیویورک، نیوجرسی و کالیفرنیا تعداد زندانیان شان را کاهش دادند، زندانهایی را بسته اند، در حالی که کاهش بزرگی در جرم داشته اند. اکنون تگزاس وارد این بازی شده است، زندانهایی را می بندند و روی آموزش و پرورش سرمایه گذاری می کنند. این ائتلاف نادر بین جناج چپ و راست، که تشکیل شده از زندانیان سابق و محافظه کاران مالی، از فعالان حقوق مدنی و آزادی خواهان، جوانانی که در خیابان علیه خشونت پلیس در مقابل نوجوانان سیاه پوست غیر مسلح تظاهرات می‌کنند، و افراد مسن تر، افراد ثروتمند هستند. در کنگره‌ای که عمیق تقسیم شده، کار برای تغییر سیستم کیفری ما تنها چیزی است که جناج چپ و راست در کنار هم قرار گرفته اند.

 

برای پخش ویدئو Ted روی دکمه play کلیک کنید!

 

برای دانلود فیلم کلیک کنید: