در دوران بحران تبدیل به یک کارآفرین حرفه ای شوید

در دوران بحران تبدیل به یک کارآفرین حرفه ای شوید !

کارآفرینی به اندازه کافی سخت است. در بهترین حالت، می‌توانید احساس کنید که بدون چتر نجات در آسمان شیرجه می زنید. پس فقط کافیست اوضاع را در طول محاصره مداوم، عدم اطمینان اقتصادی و اخبار مربوط به بیماری همه‌گیر کووید۱۹ ‏که هر روز در حال تغییر است، تصور کنید. البته اصلاً نیازی به تصور کردن نیست چرا که تقریباً دارید با این وضعیت زندگی می‌کنید. من نه تنها یک کارآفرین هستم، بلکه همسر و مادری هستم که سعی دارم با مراقبت از خانواده‌ام در این دوران سخت، کسب و کارم را متعادل نگه دارم.قصد دارم بگویم که درد شما را حس می‌کنم و به عنوان هم‌کار کارآفرین، همه ما در این وضعیت با هم هستیم. در حال حاضر احتمال دارد مسیر را گم کنید. هر کسب و کاری در این کشور در حال پشت سر گذاشتن امتحان است و حالا ایده کسب‌وکار روشن و درخشان شما ممکن است غیرممکن به نظر برسد. اما نه صبر کنید ، من همیشه بر این باور بوده‌ام که در چالش‌های شدید حتی فرصت‌های درنده‌تری پیش می‌آید پس اجازه دهید آنسوی سکه را نیز ببینیم. اگر نکاتی که اینجا به اشتراک می‌گذارم را دنبال کنید، ممکن است یک کارآفرین قوی‌تر، بهتر و محکم تر شوید. بدانید که الان وقت کار است. پس با ما باشید تا ببینیم چگونه در دوران بحران تبدیل به یک کارآفرین حرفه ای شوید !

در دوران بحران تبدیل به یک کارآفرین حرفه ای شوید

 

  1. سخت تلاش کنید

​​​​​​​​بله، شما در خانه قرنطینه شده‌اید، از بچه‌ها مراقبت می‌کنید، غذا آماده می‌کنید و خانه را مرتب نگه می‌دارید، اما هنوز هم می‌توانید کمی زمان برای تمرکز انرژی بر روی کسب و کارتان پیدا کنید. روحیه کارآفرینی شما را به جلو حرکت خواهد داد. حتی اگر در کسب و کار خود اُفتی را تجربه کرده‌اید، به این معنی نیست که باید عقب بمانید و تسلیم شوید. زمانی که کسب‌وکار تان تغییر مسیر می‌دهد، متوجه می‌شوید که اگر همین حین به حرکت رو به جلو ادامه دهید، می‌توانید به قله‌های جدیدی برسید. هنگام گیر افتادن در خانه کارکردن تقریباً غیر ممکن است، اما می‌توانم یک چیز را به شما بگویم: این کار می‌تواند به راحتی جرقه خلاقیت را بزند.

  1. ارتباط از همیشه مهم‌تر است

​​​​​​​​با مردم حرف بزنید و با آن‌ها صادق و روراست باشید. این شامل کارمندان، مشتریان و سهامداران شما می‌شود. در حال حاضر همه به سمت رهبری قوی جذب می‌شوند. چنین هدایتی باعث آرامش می‌شود. پیش بروید و یکی از آن رهبران باشید و قلب و ذهن خود را به روی کسانی که به شما وابسته هستند باز کنید. اگر در این لحظه به آن‌ها حس جهت‌یابی و هدف بدهید، آن‌ها بیش از هر زمان دیگری به شما وفادار خواهند ماند. مثبت و انعطاف‌پذیر باشید و سهامداران را آرام کنید. اعتماد به نفس داشته باشید و مطمئن شوید که از رسانه‌های اجتماعی مانند یک رئیس استفاده می‌کنید تا به مردم نشان دهید که شما و کسب و کارتان قوی هستید.

  1. شور و شوق را زنده نگه دارید

​​​​​​​​ ما به عنوان کارآفرین می‌دانیم که کسب و کارهای وابسته به اشتیاق هستند. این نیرویی است که ما را به ارتفاعات جدید می‌راند. پس کارتان آن را عمیق‌تر، درنده‌تر و متمرکزتر کنید. حتی در خانواده‌های پر مشغله، برخی سکون و آرامش ها به شما اجازه می‌دهند تا از قوه تخیل خود استفاده کنید. درباره کار خود رویا پردازی کنید ، زندگی تازه‌ای را تنفس کنید و آن را متفاوت ببینید. یک تابلو رویایی برای اهداف خود درست کرده و شروع به برنامه‌ریزی کنید و بنویسید که پروژه شور و اشتیاق شما در آینده چگونه خواهد بود. این زمان می‌تواند یک سیاهچاله و یا یک دوره نهان برای کسب‌وکار شما باشد.

  1. بدانید چه چیزهایی را می‌توانید و چه چیزهایی را نمی‌توانید کنترل کنید

​​​​​​​​در حال حاضر کنترل خیلی کمی وجود دارد. اما متوجه خواهید شد که جنبه‌های زیادی در کسب‌وکار تان وجود دارند که می‌توانید کنترل کنید. کارهایی بوده هرگز نتوانسته اید انجامش دهید، چون وقت نداشتید؟ چند سیستم جدید جایگزین سیستم‌هایی کنید که در گذشته جوابگو نبودند.  همیشه دوست داشتید کدام مهارت‌ها را بهبود بخشید که می‌تواند به سود کسب‌وکار شما باشد؟ وب سایت خود را به روز رسانی کنید، از کارمندان بخواهید تا دوره‌های آموزشی آنلاین را برای بهبود مهارت‌هایشان، تجدید نظر یا گسترش رویکرد رسانه‌های اجتماعی خود بگذرانند اینها چیزهایی هستند که می‌توانید کنترل کنید.

  1. برای یک چشم‌انداز کسب‌وکار بسیار متفاوت برنامه‌ریزی کنید

​​​​​​​​بیایید روراست باشیم، وقتی اغلب کسب و کارها بازگشایی شوند، بازار مصرف‌کنندگان تغییر خواهد کرد. چه نوع کالا و خدماتی عرضه می کنید، مردم چه چیزی را می‌خرند؟ بیماری همه‌گیر کووید۱۹ چگونه می‌تواند نیازهای مشتریان شما را تغییر دهد و چگونه می‌توانید در آن دوران جدید به آن‌ها خدمت کنید؟ زمان خوبی برای نوآوری است. اگر الان شروع به ایده یابی کنید، وقتی که کشور دوباره باز می‌شود، از بقیه بسیار جلوتر خواهید بود.

  1. با شفقت ارتباط برقرار کنید

شکی نیست که دنیای بیرون خیلی ترسناک است. اگر ایمیل، صفحه فیس بوک یا اینستاگرام دارید، حالا زمان آن است که محتوای با کیفیتی را منتشر کنید. مطالب معنا‌دار بگذارید و عقب نروید و ناپدید نشوید. اگر افراد برایتان ایمیل‌ ارسال می کنند و یا به هر شکلی مشترک شما هستند، وقت آن است که به طور مداوم و با لحنی دلسوزانه صحبت کنید. اگر ارائه دهندگان مشاغل و یا خدماتی هستند که حاضر به برقراری ارتباط با شما هستند، آیا بعد از این دوران احتمال رجوع به آنها زیاد نخواهد بود؟ احساسات خوب را به نمایش بگذارید و ببینید وقتی اوضاع رو به بهبود رفت، انرژی مثبت مشتریان به سمت شما باز می‌گردد.

  1. شخصی سازی کنید

​​​​​​​​من از تماشای اخبار شامگاهی یا برنامه‌های سرگرمی که در حال حاضر از اتاق‌های نشیمن مردم پخش می‌شوند، لذت می‌برم. این روزها از هم دورتر هستیم، اما فرصت شگفت انگیزی داریم که نسبت به همیشه بهم نزدیک‌تر باشیم. با مشتریان، کارمندان، کارفرمایان و اعضای هیئت مدیره ارتباط شخصی برقرار کنید. آنها را به جلسات مجازی دعوت کنید. همه را به خانواده معرفی کنید با کسی که می‌خواهید با او ارتباط برقرار کنید، یک قرار قهوه تصویری داشته باشید. صرفاً به خاطر اینکه از لحاظ فیزیکی از هم دوریم نه تنها نمی‌توانیم از شناخت یکدیگر بی بهره بمانیم بلکه باید پیوندهای قوی‌تر بسازیم.

  1. تسلیم نشوید

​​​​​​​​به نظر همه چیز بیزارکننده است اما حقیقت محض است. کارآفرینان این بار نه تنها می‌توانند دوام بیاورند، بلکه می‌توانند نسخه‌های بهتری از خودشان ارائه دهند. بله، خیلی سخت است و ممکن است مدتی به این فکر افتاده باشید که دارید دیوانه می شوید. سگ ها پارس کردن را متوقف نمی‌کند، بچه‌ها دست از جیغ کشیدن بر نمی‌دارند چون هیچ کدام از آن‌ها برای مدتی جایی نرفته اند. نفس بکشید، خودتان را جمع کنید و بدانید که در حال حاضر دارید این اوضاع را شکست می دهید. به یادگیری، رشد و نوآوری ادامه دهید و احساس آزادی کنید تا خود را یکی از بزرگ‌ترین کارآفرینان جان سخت بدانید.

متتا ونگاپالی مدیر عامل و موسس گارنیش، یک شرکت فن‌آوری و تناسب اندام مستقر در سیلیکون ولی است که از ردیابی زمان واقعی و انگیزه برای حمایت از اهداف تناسب اندام استفاده می‌کند. میتا همچنین یک تاثیرگذار مهم در رسانه‌های اجتماعی، توانمندسازی بانوان، کارآفرینان و سازمان‌های مختلف است. او تاکنون سخنگوی بیش از ۵۰۰ برند در حال رشد بوده است. اینستاگرام متتا را دنبال کنید تا جزئی از جامعه انگیزشی و مثبت او باشید. می توانید نمایه متتا ونگاپالی را در فوربس بخوانید.