دشوارترین روزهای زندگی (سخنرانی Ted)

دشوارترین روزهای زندگی (سخنرانی Ted)

دشوارترین روزهای زندگی

یک آمریکایی ۳۳ ساله، ۷۷.۵ مایل پایانی از مسیر ۹۲۱ مایلی را تنها در یک مرحله و در ۳۲ ساعت، بدون خوابیدن پیمود، تا اولین انسان تاریخ باشد که موفق به گذر از عرض قاره‌ی جنوبگان شده است، و اما مهمتر از همه اینکه به تنهایی، بدون کمک و با پای پیاده و او از دشوارترین روزهای زندگی خود می گوید.

در طول این مسابقه‌ی دو ماهه، اُبردی فقط یک نیم روز را استراحت کرد، آن هم زمانی که به دلیل از دست دادن یکی از پوسته‌های چوب اسکی خود، مجبور شد زودتر کمپ بزند.

حالا اُبردی به جمع بزرگان تاریخ قطب پیوسته است، افرادی همچون رولد آموندسن نروژی و رقیب او رابرت فالکون اسکات انگلیسی که برای رسیدن به مرکز قطب تلاش کردند و راگ اوسلند که در سال ۱۹۹۶ عرض جنوبگان را با کایت پیمود.

تا قبل از اُبردی حداقل دو نفر دیگر تلاش کرده بودند که همین مسیر را طی کنند؛ یکی هنری ورزلی انگلیسی در سال ۲۰۱۶ که پس از پیمودن حدود ۹۰۰ مایل، در به پایان رساندن مسیر ناموفق بود، همان که داستان سفرش را در اپیزود ۳۷ چنل بی؛ جنوبگان تعریف کردیم. در سال ۲۰۱۷ هم یک انگلیسی دیگر به نام بن ساندرز در این راه شکست خورد و سرانجام کالین اُبردی موفق شد در پنجاه و چهارمین روز از سفرش این کار را تمام کند.

و اما بن ساندرز پس از تجربه ناموفق قبلی خود مبادرت به جاه‌طلبانه ترین سفر طولانی و صعب الصعودش نمود. عزمش را جزم کرد تا سفر ناموفق اکتشافی کاپیتان روبرت فالکون اسکات در سال ۱۹۱۲ به قطب جنوب را تکمیل کند- سفر رفت و برگشت ۲٫۹۰۰ کیلومتری چهار ماهه از کناره‌های جنوبگان به قطب جنوب و برگشت از آن. در نخستین سخنرانی صورت گرفته توسط وی بعد از این ماجراجویی، فقط پنج هفته پس از بازگشت‌اش، ساندرز نگاهی صادقانه و بی‌پیرایه به این ماموریت گستاخانه دارد که باعث شد سخت‌ترین تصمیم زندگی‌اش را بگیرد.

برای پخش ویدئو Ted روی دکمه play کلیک کنید!

 

برای دانلود فیلم کلیک کنید: