چگونه رابطه آنلاین را به رابطه معنادار تبدیل کنیم؟

چگونه رابطه آنلاین را به رابطه معنادار تبدیل کنیم؟

تکنولوژی مشارکت با مردم را به صورت آنلاین آسان کرده است. شما با کسی در “لینکدین” یک مبادله ی بلند مدت دارید و شاید احساس کنید که دوستی پیدا کرده اید. داشتن یک شبکه ی آنلاین وسیع مزایایی دارد اما حقیقت این است که شما ادامه می دهید تا تعداد کمی از این افراد را ببینید یا با آنها دوستانه رفتار کنید. و این بسیار خوب است. وقت گذاشتن برای تفسیر این ارتباطات رسانه های اجتماعی ( یا ایمیل) به روابط زندگی واقعی هنوز هزینه بر است. یک شبکه ی یکپارچه (شبکه ای که میتوانید برای مشورت و حمایت به آن استدلال کنید) تنها کلید برای موفقیت شغلی شما نیست، اما باز هم برای زندگی شخصی و اجتماعی تان ضروری است. در این مقاله با ما همراه باشید تا ببینیم چگونه می توان رابطه آنلاین را به رابطه معنادار تبدیل کنیم؟

رابطه آنلاین

 

با امیلی مورنن، بنیانگذار آژانس برنامه ریزی رویداد، وایلد الم،  راجع به روش هایی برای تقویت ارتباطات آنلاین شما صحبت کردم. به عبارت دیگر، چگونه آنها را به یک سطح عمیق تر تغییر دهیم. امیلی به عنوان سازمان دهنده ی یک رویداد، شبکه سازی را به منظور معرفی کردن تجربه های فوق العاده برای مشتریان ملی اش به طور موفقیت آمیزی به کار برده است. او میگوید ” من به واسطه ی بازار کشاورزان در نواحی کوچکی موسس انجمنی بوده ام که نه سال پیش دایر کردم و برای اداره کردن ادامه دادم. همه ی رویداد های زندگی درباره ی ارتباطات هستند”.

اینها نصیحت های او برای تغییر روابط شما به ارتباطات معنا دار هستند:

در پیشرفت تان با اراده باشید

وقتی به ارتباطات می رسد، روی کیفیت تمرکز کنید تا کمیت. داشتن تعداد زیادی دوست عالی است اما داشتن روابط معنا دار با همه این افراد بعید است. و هردو هم هدف نباید باشند. شما صرفا زمان خیلی زیادی دارید و این برای اکثر مردم هم صدق میکند. بنابراین، لیستی از روابطی که دوست دارید با آن یک رابطه ی محکم بسازید را جمع آوری کنید. در مورد اینکه چه کسی را برای قهوه دعوت میکنید، به چه کسی ایمیل های دنباله دار میفرستید، و با چه کسی یک ارتباط مداوم را ادامه میدهید با اراده باشید. همانگونه که امیلی میگوید، ” همانطور که زمان میگذرد، روابط نمود پیدا میکنند. شما ممکن است رابطه های مسلم را بزرگ کنید، و متوجه شوید که بقیه وقت تلف می کنند.” نگه داشتن هر رابطه ای در تعادل مهم است، به جای ارتباطات جمع کننده ی بی ارادگی که فقط فضایی را در شبکه تان اشغال میکنند.

خود واقعی تان باشید

تا به حال متعجب شدید که چرا پست هایی که آسیب پذیری را نشان میدهند، درباره ی تمایل به اشتباهات و کشمکش ها برای اجرای بهتر آنلاین صحبت میکنند؟ مردم نسبت به شکل های غیر شخصی و تزیین شده ی بسیار زیاد رسانه های اجتماعی، مصاحبت با انسان ها را دوست دارند. وقتی با دیگران به طور آنلاین مشارکت می کنید، خودتان باشید. شخصیت خودتان را نشان دهید و از آسیب پذیر بودن نترسید. این شامل شبکه سازی آفلاین هم میشود. امیلی میگوید ” نفوذ با خود واقعی تان، با همه ی خصوصیاتش برای طنین انداختن با افراد مناسب مطمئن تر است”.

از رویداد های فیزیکی بهره ببرید

امیلی میگوید ” اهمیتی ندارد که تکنولوژی چقدر بزرگ است، هیچ چیزی به تعامل های  رو در رو ضربه نمی زند”. رویداد های زنده یک روش عالی برای تبدیل ارتباطات آنلاین به روابط با معنی هستند. اگر تابلویی در حال روی دادن در منطقه تان وجود دارد که شخصی که دوست دارید با آن ارتباط برقرار کنید ممکن است لذت ببرد، با آن ها به اشتراک بگذارید. اگر گوینده ای را می شناسید که دوست دارید به قهوه دعوتش کنید، اتصال دهنده را در آن رویداد از روی شانس ترک نکنید. اگر ممکن است از برنامه ریزی یک ملاقات یا گپ سریع در مقدمه مطمئن شوید.

از تکنولوژی برای نگهداری روابط استفاده کنید

چندین ابزار وجود دارد که به طور منظم ارتباط با مردم را ساده تر می کند، مهم نیست که کجا هستند. “زوم” برای قرارهای مجازی قهوه عالی و بهترین ابزار بعدی برای ملاقات کسی به طور فیزیکی است. “اسلک” و “وکسر” راه های فوق العاده ای برای فرستادن یادداشت ها، تصاویر متحرک و پیام های صوتی در طول روز هستند. اجازه دهید تکنولوژی روابط تان را بهبود ببخشد . به جای تمرکز روی افزایش تعداد فالوورها یا به طور دائم چرخیدن در سرتاسر اینستاگرام، از این سکوها برای آغاز گفتگوها استفاده کنید، با افرادی که شما را جستجو میکنند مشارکت و جامعه ی واقعی را ایجاد کنید.

دنبال کنید و پیشنهاد کمک دهید

امیلی توضیح می دهد روابط یک شبه ایجاد نمی شوند. آنها زمان می برند تا پرورش یابند و بزرگ شوند، از این رو فراموش نکنید به طور ثابت مشارکت و دنبال کنید. لینک ارتباطات آنلاین تان را به مقاله هایی بفرستید که قدردانی میکنند و محتوایشان را با افراد به اشتراک بگذارید که سودمندتر میشود. پس از اینکه در مرحله ی مهمی به موفقیت دست یافتند (یعنی شروع یک کتاب، سیصدمین قسمت برنامه ی رادیویی، …) به آنها تبریک بگویید، و یادداشت های شخصی را ارسال کنید تا بدانند چقدر قدر دانشان هستید. همچنین همیشه مطمئن باشید تا یادآوری کنید که اگر در هرچیزی نیاز به کمک دارند شما در دسترس هستید. مردم از میل شما برای کمک کردن قدردانی خواهند کرد و زمانی که فرصت ها واقعا رخ دهند شما را در ذهن نگه خواهند داشت.