رشد بیت کوین در سال ۲۰۲۱ | ​​​​​​​​ قیمت بیت کوین

رشد بیت کوین در سال ۲۰۲۱

​​​​​​​​قیمت بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ روند افزایشی داشته است و پس از جلب حمایت وال استریت و برخی از بزرگترین سرمایه گذاران جهان، به بالاترین حد خود در سال ۲۰۱۷ رسیده است. در حال حاضر، با توجه به انتظارات بیت کوین و رمز ارزها که به دنبال توسعه در سال ۲۰۲۱ هستند (از جمله راه‌اندازی پیش‌بینی‌شده رمز ارزهای الهام‌گرفته از فیس بوک و قوانین رمز ارزهای ایالات‌متحده؛) ولز فارگو غول وال استریت اذعان داشته که انتظار دارد سال آینده درباره فضای دارایی دیجیتالی بیشتر بحث کند. در این مبحث به رشد بیت کوین در سال ۲۰۲۱ خواهیم پرداخت.

قیمت بیت کوین

 

جان لافورج، رئیس آژانس استراتژی دارایی ها در ولز فارگو، در گزارش استراتژی سرمایه‌گذاری این هفته نوشت: «در طول دوازده سال گذشته، (بیت کوین و رمز ارزها) از هیچ به مبلغ ۵۶۰ میلیارد دلار در بازار رسیده است.»

او گفت: «هیچ سبک و سیاقی معمولاً دوزاده سال طول نمی‌کشد. همانطور که وارد سال ۲۰۲۱ می‌شویم، درباره فضای دارایی دیجیتال و فراز و نشیب های آن بیشتر بحث خواهیم کرد.»

​​​​​​​​لافورج به رشد ۱۷۰ درصدی بیت کوین در سال جاری اشاره کرد که خیلی بیشتر از سود نود درصدی سال ۲۰۱۹ است و در ادامه گفت: «نام گذاری رمز ارز سرمایه‌گذاری کمی شبیه سرمایه گذاری در روزهای اولیه هجوم طلا در سال۱۸۵۰ است که بیشتر از سرمایه گذاری شامل گمانه‌زنی بود. »

علاوه بر منافع سرمایه گذاران سنتی، بیت کوین و رمز ارزها در سال جاری شاهد افزایش قابل‌توجهی بودند طوریکه موسسات پرداختی همچون پی­بال و اسکوئر به آن روی آورده اند که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۱ بشدت تاثیرگذار باشد.

پیرس کرازبی، مدیر کل شرکت داده‌های مالی تریدینگ ویو، از طریق ایمیل گفت: «۲۰۲۱ واقعاً حول بهبود مستمر در تداوم بین بازارهای سنتی و رمزنگاری متمرکز است. یک مثال عالی می‌تواند پرداخت ۰٫۳ درصدی بیت کوین یا ۰٫۶ درصدی رمز ارز از طریق پی­بال باشد. چنین موارد کاربردی زیادی برای رمزنگاری وجود دارد و انتظار داریم که این موارد در سال آینده به سرعت گسترش یابند. معاملات همچنان بازتاب دهنده این منحنی تصویب خواهد بود. هرچه میزان پذیرش بالاتر باشد، ترکیب معاملات کلی صعودی خواهد بود، که یک مورد افزایش برای دارایی های اصلی رمزنگاری اصلی است.»

براساس گفته کرازبی، نوسان بیت کوین در سال جاری موقعیت محوری را به خود اختصاص داد، اما در طی شیوع ویروس کرونا در ماه مارس قیمت بیت کوین حدود ۴۰۰۰ دلار کاهش داشت. همچنین افزود: «گذر از تابستان دیفای (امور مالی غیرمتمرکز) تقریباً غیرممکن است، که این امر بازتاب رونق پیش فروش اولیه سکه ‏ در سال ۲۰۱۷ بود.»

اتریم دومین رمز ارز دنیا بعد از بیت کوین در طول دوازده ماه گذشته افزایش ۳۰۰ درصدی را تجربه کرده اما با این اوصاف همچنان علاقه وافری به دیفای (تامین مالی غیر متمرکز) وجود دارد. برای بازسازی ابزارهای مالی سنتی مانند وام‌ها و بیمه در بسیاری از پروژه‌های دیفای از تکنولوژی رمزنگاری استفاده ‌شده است.

 

رشد بیت کوین در سال ۲۰۲۱

 

کرازبی گفت: «از منظر معاملات، بیشتر تمرکز سال بر روی محصولات سودمند و ساختاریافته بوده‌است، ما شاهد موج عظیمی از محصولات آتی و محصولات انتخابی که به بازار می‌آیند بوده‌ایم و به احتمال زیاد به زودی شاهد موارد بیشتری نیز خواهیم بود. ما دیده ایم که برخی از دارایی‌های حاشیه‌ای نیز به جریان اصلی تبدیل شده‌اند و این موضوع باید در سال جدید در ارتباط با ​​​​​​​​قیمت بیت کوین ادامه پیدا کند.»