رفتار سازمانی در خدمت مدیریت بهتر استارتاپ

رفتار سازمانی در خدمت مدیریت بهتر استارتاپ

بیش از یک سال پس از اینکه همه دنیا به روش های مختلف قفل شده بود ، زندگی در ایالات متحده به آرامی به حالت عادی بازگشت واکسیناسیون بسیار خوب پیش می رود ، تقریباً نیمی از جمعیت ایالات متحده واکسینه شده اند. مردم آماده اند همانطور که می دانستیم به زندگی برگردند. پروازها در حال بازگشت به سطح قبل از همه گیری هستند. رستوران ها شاهد افزایش ترافیک درب منزل هستند. به طور کلی ، یک انرژی مثبت برای آزاد شدن وجود دارد و برای همیشه از کنار بیماری همه گیر عبور می کند. با ما همراه باشید تا ببینیم چگونه علم رفتار سازمانی در شرایط کنونی برای مدیریت به کمک استارتاپ ها آمده است.

رفتار سازمانی

 

در حالی که بسیاری از بخشهای اقتصاد در حال بازگشت به حالت عادی هستند ، جنبه هایی وجود دارد که شاهد تغییر پسا همه گیری هستند – به ویژه در دنیای شرکتها. توانایی بسیاری از کارمندان یقه سفید برای کار به مدت یک سال یا بیشتر در خانه ، تقاضا برای شرایط کار انعطاف پذیرتر را ایجاد کرده است. شرکت های بزرگ و کوچک ، به ویژه در صنعت فناوری ، هم کار ترکیبی و هم کار کامل از خانه را در نظر دارند. مدیر عامل Salesforce ، مارک بنی اف اخیراً به CNBC گفت که انتظار دارد ۶۰٪ از کارکنان شرکت به کار خود در خانه ادامه دهند.

به نظر می رسد مایکروسافت چنین فکری می کند. مدیر عامل شرکت ، ساتیا نادلا ، در یک پست در LinkedIn گفت ، “کار ترکیبی نشان دهنده بزرگترین تغییر در نحوه کار ما در نسل ما است. و این به یک مدل عملیاتی جدید احتیاج دارد که شامل افراد ، مکانها و فرآیندها باشد. ”

بعد از بیش از یک سال دوری از هواپیما ، به تازگی اولین پرواز خود را از لس آنجلس به سانفرانسیسکو برای چند جلسه که امکان انجام آن از طریق اپلیکشن Zoom میسر نبود انجام دادم . جلسات من در یک اتاق کنفرانس بزرگ در یک فضای همکاری مشترک برگزار شد – که ۹۰٪ خالی بود. کمی بعد از سفر من ، گروه ما برای پیگیری نیاز به جمع شدن داشت. به طور معمول ، من یک روز سفر می کردم که بیش از ۸۰۰ دلار هزینه داشت و بیش از ۱۲ ساعت طول می کشید. در عوض ، و بدون تردید ، من از طریق دفتر خانه ام تماس زوم رایگان قرار دادم. این رویکرد ترکیبی برای تجارت به ما امکان می دهد همان کار را انجام دهیم اما کارایی کارآمدتر و مقرون به صرفه تری نسبت به قبل داریم.

کار ترکیبی راه آینده است ، اما مدل ممکن است برای هر شرکتی متفاوت باشد ، بسته به اندازه ، بازار آدرس پذیر ، ارائه محصول / خدمات و موقعیت جغرافیایی. شرکت های بزرگ ممکن است به راحتی بتوانند یک مدل هیبریدی جذاب را طراحی و تأمین مالی کنند. بزرگترین چالش ممکن است استارت آپ ها به دلیل بودجه کمتری که دارند و برنامه های چالش برانگیزتری دارند باشد. آنها باید ارزش بیشتری را برای پول نقد کمتر ارائه دهند و ممکن است منابع زیادی برای اختصاص دادن به چالش های یک مدل کار ترکیبی نداشته باشند.

شرکتهایی که سعی در حل کارهای ترکیبی دارند این فرصت را دارند که ساختار و رفتار سازمانی جدیدی ایجاد کنند که فراتر از مدلهای سنتی باشد. به نظر من ، آنها می توانند فرهنگ و کارایی جدیدی را به مراتب بهتر از آنچه قبلاً عادی می نامیدیم ، هدایت کنند.

برای موفقیت واقعی در یک مدل ترکیبی ، فکر می کنم شرکت ها باید روی سه عنصر اصلی تمرکز کنند: مدیریت و ساختار سازمانی. رفتار سازمانی؛ و فن آوری های پیشرفته

ساختار مدیریتی و سازمانی

ساختارهای مدیریت چند سطحی در یک مدل ترکیبی کار نمی کنند. در عوض ، شرکت ها باید بر روی یک مدل مسطح تمرکز کنند که لایه های اضافی مدیریت را از بین ببرد. اگر شرکت ها از قبل موقعیت لازم را ندارند ، باید یک سرچشمه رفتار سازمانی را نیز اضافه کنند که برای کمک به کارمندانی که با چالش های کار از خانه و عدم تعاملات شخصی روزانه با همکاران همکاری می کنند ، توانمند است. فراتر از آن ، هر سازمان به یک رهبر نیاز دارد ، اما آنها باید مجموعه ای جدید از برنامه ها را برای نظارت بر کار انجام دهند. برای بسیاری از شرکت ها ، به جای اینکه کارمندان ۴۰ تا ۶۰ ساعت کار را پر کنند ، پرداخت مبتنی بر وظیفه خواهد بود.

رفتار سازمانی

رفتار سازمانی در محیط کار ترکیبی از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد. شرکت ها باید در مورد روش های جدید برای آموزش و مدیریت کارمندان از راه دور و به صورت حضوری و همچنین نحوه تخصیص مسئولیت ها فکر کنند. این امر به یک سازمان منابع انسانی جامع نیاز دارد که بتواند ساختاری سفارشی با تحویل اطلاعات بصورت درخواستی ایجاد کند. رئیس رفتار سازمانی نقش بسیار مهمی را ایفا خواهد کرد. این فرد باید روانشناسی و رفتار سازمانی را درک کند ، زیرا آنها باید در دنیایی که بسیاری از تعاملات ممکن است از طریق رایانه اتفاق بیفتد ، فرهنگ را پیش ببرند. حتی با پیشرفت تکنولوژی و کنفرانس ویدئویی ، لایه ای از جدایی بین کارمندان در حال تعامل بر روی صفحه ای وجود دارد که هنگام ملاقات حضوری وجود ندارد. غلبه بر آن و کمک به کارکنان در احساس ارتباط به جای انزوا ، چالش بزرگی است که نباید به راحتی آن را پذیرفت. کارمندان باید احساس کنند که بخشی از اکوسیستم هستند تا جزایر خود.

فناوری های پیشرفته

ویدئو کنفرانس ، اپلیکیشن های کارگروهی و پهنای باند ارتباطات پرسرعت ، از جمله اتصالات فیبر یا کابل پرسرعت و فن آوری های بی سیم ۵G ، از موثرترین فناوری ها در طی همه گیر شدن بیماری بودند. با حرکت به جلو ، این فناوری ها قابلیت های بیشتری را ارائه می دهند ، و امکان ایجاد اتصالات مجازی به همان اندازه واقعیات انسانی را فراهم می کنند. تمرکز زیادی بر ارائه خدمات بعدی ویدئویی نسل بعد و در دسترس بودن آن خدمات بر اساس تقاضا است. عینک واقعیت مجازی نوید می دهد که واقعیت بیشتری را برای همکاری های مجازی بین افراد و گروه های از راه دور به ارمغان می آورد. خدمات ۵G همچنین در دسترس و در حال رشد است. ارتباطات تصویری پیشرفته باید در مرکز مدل ترکیبی باشد و شرکت ها باید ابزارهای فناوری مورد نیاز کارکنان خود را برای استفاده از جدیدترین ارتباطات مجازی در اختیار کارمندان خود قرار دهند.

با شروع پذیرش این شرایط جدید برای بخشهای بزرگی از شرکتهای آمریکایی ، مدلهای ترکیبی مطمئناً دردسرهای فزاینده ای را تجربه خواهند کرد ، اما این مدل همچنین زمینه پیشرفت فن آوریهای جدید را فراهم می کند. هم اکنون ، Zoom و سایر سیستم عامل های سرویس ویدئویی ویژگی های جدیدی را اضافه می کنند تا تجربه را هر چه بیشتر شخصی سازی کنند. در طی سال گذشته ، این همه گیر بسیاری از قسمت های زندگی را متوقف کرده است ، اما پوشش نقره ای ممکن است آینده ای باشد که در آن مردم از انعطاف پذیری و تعادل زندگی-کاری که برای شما فراهم می کند ، لذت ببرند.