رکوردهای فوتبالی که کریستیانو رونالدو می تواند بشکند

رکوردهای فوتبالی که کریستیانو رونالدو می تواند بشکند

کریستیانو رونالدو این مرد ۳۶ ساله قبل از اینکه چکمه های خود را آویزان کند ، هنوز رکوردهایی برای شکستن در سطح بین المللی دارد. رونالدو در ماه ژوئن گل شماره ۱۰۹ پرتغال محبوب خود را به ثمر رساند زیرا تیمش با نتیجه ۲-۲ در مقابل فرانسه در یورو ۲۰۲۱ به تساوی رسید. با ما همراه باشید تا نگاهی به رکوردهای فوتبالی که کریستیانو رونالدو می تواند بشکند داشته باشیم.

رکوردهای فوتبالی کریستیانو رونالدو

 

یک رکورد دیگر باقی مانده است ، و او تنها بازیکن دوم خواهد شد که در صحنه بین المللی سه رکورد می زند ، در حالی که تنها به یک گل نیاز دارد تا رکورد تعداد گل های اسطوره  گل علی دایی(۱۰۹ گل) را پشت سر بگذارد. این فقط یک نقطه عطف رونالدو است که می تواند به جلو برود ، اما تعدادی رکورد دیگر وجود دارد که وی می تواند آنها را بشکند.

بیشترین گل زده در سطح بین المللی

رونالدو در هنگام بازنشستگی اسطوره ایران در فوتبال در سال ۲۰۰۶ فقط ۱۲ گل برای پرتغال به ثمر رسانده بود ، دوازدهمین گل او در واقع در برابر والد استادیون فرانکفورت که پرتقال به مصاف یک کشور آسیایی رفت رقم خورد و این کشور در جام جهانی ۲۰۰۶ فیفا در آلمان ۲-۰ ایران را شکست داد. پنج بار برنده توپ طلا اکنون تنها ۱۰ گل مانده است تا با این رکورد برابر شود و ۱۱ گل هم بزند که آن را شکست. او از افرادی مانند پله ، میروسلاو کلوزه و فرنس پوشکاس پیشی گرفته است – اما چه مدت طول می کشد تا او این کار باور نکردنی را انجام دهد؟

بیشترین بازی ملی

انتظار می رود رونالدو به بازیکنی با بیشترین بازی ملی در تاریخ تبدیل شود وی در حال حاضر مجموع ۱۶۴ بازیکن تیم ملی خود را دارد. جیانلوئیجی بوفون ، هم تیمی فعلی او در یوونتوس و اسطوره ایتالیا ، بازیکنی است که انتظار می رود وی را قبل از پایان سال ۲۰۲۰ پشت سر بگذارد.  احمد هاسون ، ملی پوش سابق مصر در حال حاضر پیشرو است که از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۲ ۱۸۴ بازی برای کشورش انجام داده است ، اما انتظار می رود رونالدو این رکورد را ببرد ، خصوصاً با توجه به هیکل  ورزشکاری و شرایط کلی که او دارد.

بیشترین حضور در جام جهانی با حداقل یک گل

رونالدو یکی از چهار بازیکنی است که در چهار فینال مختلف جام جهانی گلزنی کرده است. فکر می کنم ستاره پرتغالی انتظار می رود سه سال دیگر برای تیمش در قطر بازی کند و بنابراین انتظار می رود که یک رکورد دیگر را نیز بشکند. کلوزه ، پله و اووه سیلر دیگرانی هستند که در مسابقات مختلف جام جهانی گلزنی کرده اند و رونالدو می تواند یکی بهتر از آنها در این زمینه شود.

حضور در پنج فینال قهرمانی اروپا

ایکر کاسیاس اسطوره اسپانیا و رئال مادرید یکی از این اسامی است که در ۵ فینال قهرمانی اروپا حضور داشته است ، اگرچه این دروازه بان فقط در سه مسابقه حضور داشته است. ۱۷ نفر بوده اند که در چهار دوره مختلف حضور داشته اند ، رونالدو هم با بوفون و هم با زلاتان ابراهیموویچ در آن لیست است. در صورت حضور ستاره پرتغالی در یورو در تابستان سال آینده ، او نقطه عطف دیگری به مجموعه خود اضافه خواهد کرد.

بهترین گلزن در فینال مسابقات قهرمانی اروپا

هنگامی که رونالدو در سال ۲۰۱۶ در پیروزی ۲-۰ نیمه نهایی مقابل ولز موفق به گلزنی دروازه پرتغال شد ، با میشل پلاتینی در تعداد گل در فینال های قهرمانی اروپا برابر بود. این بازیکن فرانسوی در سال ۲۰۰۴ به خاطر عزت و شکوه Les Bleus ، که تنها تورنمنتی بود که در سال ۱۹۸۴ آن حضور داشت ، به ۹ گل دست یافت. رونالدو قبلاً در چهار بازی  و در آخرین دوره یورو ، از ابراهیموویچ ، وین رونی و تیری هانری جلوتر است.

بیشترین برد در فینال های قهرمانی اروپا

سسک فابرگاس و آندرس اینیستا با پیروزی در ۱۱ مسابقه در یورو ، انتظار می رود تابستان سال آینده تا پایان مسابقات از رونالدو عقب بمانند. رونالدو به همان اندازه با تیم ملی خود پیروزی دارد و بدون شک قرار است در ژوئن آینده به تعداد خود اضافه کند.

شاگردان فرناندو سانتوس به دنبال قهرمانی در اروپا هستند که قبلاً در سال ۲۰۱۶ مقابل فرانسه این عنوان را کسب کرده بودند. تیم او همچنین چند ماه پیش در فینال لیگ ملت های یوفا به پیروزی رسید. رونالدو متناسب و اخراجی ، نشان می دهد که طلسم پرتغالی می تواند یک بار دیگر جام را دست خود کند.