سه استراتژی کارآفرینی برای کارآفرینان موفق

سه استراتژی کارآفرینی برای کارآفرینان موفق

شما می‌توانید ویجت اشتراک گذاری را که تقریبا در هر وب سایتی که محتوا را در اینترنت منتشر می‌کند، به رسمیت بشناسید. یک کارآفرین ایرانی در طول دهه پیش شرکت AddThis  را به همین منظور راه اندازی کرد. با ما همراه باشید تا سه استراتژی کارآفرینی که کارآفرینان موفق آن را به کار می گیرند آشنا شوید.

استراتژی کارآفرینی برای کارآفرینان موفق

 

پس از فروش این محصول به مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار به اوراکل در سال ۲۰۱۶، شرکت سرمایه‌گذاری ۱۰ e۹ را تاسیس کرد که بعدها به شریک شرکت Expa تبدیل شد.

Expa استودیوی استارتاپ ۱۵۰ میلیون دلاری از بنیانگذار اوبر، گرت کمپ است. همه شرکای Expa، که قبلا خودشان بنیانگذار بودند، نقش فعال و کارآمدی برای کمک به ساخت شرکت‌های پرتفولیوی خود بر عهده گرفتند.

​​​​​​​​رادفر هنگام کار با brunchwork  در Parisoma، و در فضای همکار پیشرو در SF، بزرگترین توصیه ­اش که به کارآفرینان را به اشتراک گذاشت:« همیشه ذهنیت مبتدی داشته باشید.»

در ادامه سه ​​استراتژی برتر او برای توسعه ذهنیت مبتدی خود آورده شده است:

  1. فرض کنید که چیزی نمی‌دانید و سوال بپرسید

​​​​​​​​مهم نیست که چقدر باتجربه و باهوش هستید، همیشه چیزی هست آن را درک نمی‌کنید. به عنوان کارآفرین باید بتوانید اصول خود را به چالش بکشید و موضوعات جدید را بپذیرید. رادفر به عنوان کسی که بیشتر از شرکت‌های فن‌آوری حمایت می­کند، گفت که سرمایه‌گذاری در برخی کارها که شبیه سالاد فوری و درهم گرین­سوییت هستند، کمی غیر منطقی به نظر می­رسد. او گفت: «من کسب‌وکار را درک نمی‌کردم. احساس اولیه من این بود که انگار همه چیز مثل سالاد سرهم شده است.»

​​​​​​​​او می‌توانست به راحتی این کسب‌وکار را رد کند چون آن را درک نمی‌کرد. در عوض، شروع به پرسیدن سوالاتی کرد که منجر به یک سرمایه‌گذاری سودآور شد. بعد از ملاقات با بنیانگذاران، دیدار از مکان‌های مختلف و صحبت کردن با کارمندان، متوجه شد:« آن‌ها به شما سالاد نمی‌فروشند. بلکه به شما سبک زندگی می‌فروشند. شما بخشی از یک کار بزرگ‌تر هستید.» او افزود:«اگر در بطن کار نمی­رفتم متوجه این مسائل نمی­شدم.»

امروزه، گرین سوئیت در سراسر ایالات‌متحده ۷۵ شعبه دارد و چون غذای فصلی و سالمی است به محبوبیت رسیده است.

متاسفانه، اغلب مردم بجای پرسش درباره موضوعی که برایشان قابل درک نیست، سریع آن را پس می­زنند.مثلاً ارز دیجیتال.

اکثر مردم آن را درک نمی‌کنند، بنابراین به سادگی از کنارش رد می­شوند. افراد مدام سر این موضوع بحث می‌کنند که آیا پول دیجیتالی نتیجه­ بخش خواهد بود یا خیر. در عوض، باید بپرسند، چگونه جواب خواهد داد؟ چه کار کنیم تا نتیجه ­بخش باشد؟

  1. وقتی کاری با شکست روبرو شدید،  نبایستی فوراً تسلیم شوید.

کارآفرینان موفق باید صبور باشند زیرا شکست بخشی از فرآیند است. وقتی مشکلی پیش می‌آید، واکنش طبیعی انسان این است که تسلیم شود.به عنوان کارآفرین، این همیشه بهترین گزینه نیست. شما باید علت شکست را جویا شوید.  شاید محصولی داشته باشید که در آستانه شکوفایی است، اما تنها به چند تغییر نیاز دارد.

هنگامی که AddThis شروع به رشد کرد، رادفر گفت که او و بقیه اعضای تیم موسس، تصمیم جدی برای استخدام مدیرعامل داشتند، نقشی که خودش عهده ­دار بود. وقتی اولین استخدام آن‌ها جواب نداد، مصمم ­تر شدند تا فرایند را دوباره  طی کنند.

آن وقت است که خودتان را به چالش کشیده و می­گویید واقعاً به این اعتقاد دارم یا نه؟ ممکن است برای انجام این کار بایستی دوباره به عقب برگردم و دوباره امتحان کنم؟

  1. لحظه شروع ناگهانی را کشف کنید

​​​​​​​​شرکت‌های تولیدی خیلی سریع حرکت می‌کنند و به ندرت متوقف می‌شوند. رادفر گفت: «بهترین شرکت‌ها یک نقطه مشترک دارند: آن‌ها مانند قطار باری در حرکتند. اگر خوش شانس باشید، وقتی متوقف می­شود سوار می شوید و اصلاً مهم نتیجه چه خواهد شد.»

اگر به طور مداوم در حال یادگیری و بالا کشیدن خودتان نیستید، بدون شک عقب می‌افتید. کارآفرینان باید انگیزه یا اشتیاق درونی برای را وادار کردن افراد به برخاستن و انجام کاری کنند که هر روز انجام می‌دهند. این چیزی نیست که بتوان آن را آموزش داد.

رادفر گفت: «قبلو ندارم که کسی بتواند به مردم انگیزه بدهد. آن‌ها  یا خودانگیخته هستند یا نیستند.»

کارآفرین بودن به معنای به چالش کشیدن مداوم و بالا کشیدن خودتان است و طرز فکر مبتدی­ گونه امری ضروری است. زمانی که درک نمی‌کنید و یا شکست می‌خورید، باید سوال بپرسید.