شش استراتژی پیشنهادی دارن هاردی برای ایجاد عادت های خوب

شش استراتژی پیشنهادی دارن هاردی برای ایجاد عادت های خوب

دارن هاردی | موفقیت

دارن هاردی از عادت های خوب به ما می گوید:

جان ماکسول:
“هیچ وقت نمی توانید زندگی تان را تغییر دهید مگر کاری را که هر روز انجام می دهید،تغییر دهید. راز موفقیت، در کارهای روزمره شما نهفته است”.
ایجاد باورها و عادت های جدید با بهره وری بالا، به مهارت های متفاوتی نیاز دارد. حال اگر قرار است نهالی بکارید ، باید مراقبت های لازم را ازآن نهال انجام دهید تا بارور شود. اطمینان حاصل کنید که ریشه های آن نهال درست رشد می کنند. انجام این کار مستلزم تلاش زیاد، صرف زمان و تمرین است.
بنا بر تحقیقات،برای ایجاد و تقویت یک رفتار باید حدود ۳۰۰ مرتبه آن را تکرار کنیم تا بتوانیم آن عادت جدید را در ناخودآگاهمان جای دهیم.خوشبختانه،همانطور که گفتیم شانس بهتری داریم تا بتوانیم پس از سه هفته یک عادت جدید ایجاد کنیم، تنها به شرط اینکه بصورت متمرکز عمل کنیم.
کلید موفقیت این است که همیشه آگاه باشیم. اگر می خواهید عادت خوب را حفظ کنید، مطمئن شوید که در طول روز حداقل یکبار به آن عادت توجه می کنید.با این رویه بدون تردید موفق خواهید شد.
استراتژی عادت های خوب
۱)خودتان را برای موفقیت آماده کنید.
باید توجه داشته باشیم که هر عادت جدیدی باید با شیوه زندگی مان همخوانی داشته باشد.
۲)به اضافه کردن فکر کنید، نه به کم کردن
شما می توانید چیزهائی را به زندگی تان اضافه کنید که تجارب زندگی تان را غنی تر کند.
۳)به دنبال مسئولیت پذیری در جمع باشید
آیا می خواهید عادت جدیدی ایجاد کنید؟ از برادر بزرگتر یا دوستانتان بخواهید شاهد شما باشند. این امر باعث می شوداحساس مسئولیت بیشتری در شما شکل بگیرد.
۴)یک شریک برای موفقیت پیدا کنید
چند نکته در خصوص دو فرد که بازو به بازو برای رسیدن به یک هدف تلاش می کنند، وجود دارد. برای بالا بردن شانس موفقیت تان همراه پیدا کنید. کسی که شما را بابت ایجاد عادت های جدیدتان متعهد نگه دارد و شما هم همین لطف را برای او انجام دهید. آن فرد را ” همکار رسیدن به موفقیت ” بنامید.
با همکار خود در مورد موفقیت ها، شکست ها و کارهای مهم تان صحبت کنید و از یکدیگر بازخورد بگیرد و یکدیگر را به مسئولیت پذیری بیشتر تشویق کنید.
۵)رقابت و رفاقت
هیچ چیز بهتر از داشتن مسابقه دوستانه که در آن بتوان حس رقابت را تحریک کرد و با ایجاد جرقه ای، به عادت جدیدی دست یافت، نمی تواند موثر باشد.

۶)جشن بگیرید
همیشه باید زمانی را برای جشن گرفتن داشته باشید تا بتوانید از ثمره موفقیت های خود در طول مسیر لذت ببرید. هرگز نمی توانید با قربانی کردن موفق شوید.
همیشه باید برای رفتار و عادت جدیدتان هدایای کوچکی به خودتان بدهید.برای اهداف بزرگتر، یک جلسه ماساژ یا خوردن شام در رستوران موردعلاقه خود درنظر بگیرید.همیشه به یاد داشته باشید ، برای رسیدن به اهداف بزرگتر، برای خود پاداش های بزرگی را در نظر بگیرید.
به یاد داشته باشیم:
تغییر دشوار است. تنها یک چیز است که در میان ۹۹% موفق ها و بازنده ها مشترک است وآن این است که همه آنان از انجام کارهای تکراری متنفرهستند. تفاوت در این است که افراد موفق این کار را انجام
می دهند.