قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ به کجا خواهد رسید؟

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ به کجا خواهد رسید؟

​​​​​​​​​​​​​​​​ کاربر توییتر ClassicMacro اولین بار اشاره کرد که CitiFX یک تحلیل فنی بیت کوین برای مشتریان نهادی بانک تهیه و پتانسیل بالای ۳۱۸۰۰۰ دلار را تا دسامبر ۲۰۲۱ پیش‌بینی کرد. با اینکه این موضوع بسیار بعید به نظر می رسد اما در صورت محقق شدن ضعیف‌ترین رشد از پایین به بالا خواهد بود. با ما همراه باشید تا ببینیم قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ به کجا خواهد رسید؟

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱

 

دوره های صعودی در طی ده ماه در ۲۰۱۰ – ۲۰۱۱، دو سال در ۲۰۱۱ – ۰۱۳، و سه سال در ۲۰۱۵ – ۲۰۱۷ در حال افزایش است. تام فیتزپاتریک، رئیس امور مالی سی.تی.اف.ایکس به دوره اصلاح اشاره کرد: پس از دو دوره آخر برای حدود دوازده ماه ثابت ماند.  این تجزیه و تحلیل نشان می‌دهد که ما در حال حاضر در میانه بلوغ بیت کوین هستیم که اوایل سال ۲۰۱۹ آغاز شد. در صورت صحت، هدف این است که پایان اواخر سال ۲۰۲۲، این دوره شیردهی با مجموعاً چهار سال پایان یابد.

برخی بر این باورند که این اجرای گسترده منجر به اوج گیریها و شکل پیری نمودار جدید خواهد .چیزی که شبیه یک کانال کاملاً مشخص به نظر می‌رسد. بر این اساس فیتزپاتریک عدد ۳۱۸۰۰۰ دلار را پیش‌بینی کرده‌است، اگرچه تصدیق می‌کند که این عدد بسیار غیر محتمل به نظر می‌رسد.

بانک مرکزی ایالات‌متحده آمریکا سیاست پولی خود را در آغاز این بیماری همه‌گیر تغییر و افزایش گسترده و پایداری در تولید پول جدید را آغاز کرد. با فروکش کردن تمایل به محدود کردن این تولید حتی پس از بازیابی و بهبود اقتصاد و اشتغال، سرمایه گذاران دارایی‌هایی را در نظر می‌گیرند که توسط عوامل خارجی مختل نخواهد شد.

به گفته فیتزپاتریک، بیت کوین، مانند طلا، یک دارایی با عرضه محدود است. مزیت آن نسبت به طلا این است که می‌تواند به راحتی از مرزها عبور کرده و مالکیت آن پنهان بماند. اینکه بانک­های مرکزی در حال رایزنی راجع به ارزهای دیجیتال هستند، سرنوشت خوبی برای بیت کوین رقم خواهد زد، بیشتر به این دلیل که برخلاف ارز دیجیتال ملی، بین بیت کوین و تنظیمات سیاست مالی هیچ رابطه ای وجود ندارد.

برخی دیگر خاطرنشان می کنند که این سطح قیمت پیش بینی شده نیست. احتمال دستیابی به آن بسیار کم است.  به این دلیل است که سیتی بانک بیت کوین را به طور مطلوب به مشتریان و ارباب رجوعان خود ارائه داده است. برخی این تایید را نشانه ای می دانند که بیت کوین در واقع در حال تقویت وضعیت خود به عنوان یک دارایی جایگزین مناسب برای آینده است.

در اواسط ماه نوامبر، بیت کوین با شروع تعطیلات سه هفته گذشته، رکورد جدیدی را ثبت کرد. در هفته اول دسامبر ۲۰۱۷، بیت کوین به تقریباً ۲۰،۰۰۰ دلار رسید که بالاترین قیمت آن ۱۳،۵۰۰ دلار بسته شد. در آن زمان، این نشان می داد که بیت کوین بیش از حد ارزش گذاری شده و ۲۰،۰۰۰ دلار در درازمدت یک ناهنجاری است.

از سال ۲۰۱۷، چشم‌اندازها تغییر کرده‌است؛ بازار اکنون قیمت بالاتری را برای بیت کوین می‌پذیرد و آخرین قیمت سه هفته‌ای با قیمت ۱۵۹۶۰ دلار بسته می‌شود. این افزایش ۱۸ درصدی ارزش‌های بازار بیت کوین را بسیار بالاتر از سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد. بیت کوین به عنوان ذخیره نسبتاً پایدار و غیرمتمرکز که توسط هیچ کشور خاصی یا تحت سیاست‌های سیاسی اداره نمی‌شود، پدیدار شده‌است.

در ۱۹ نوامبر، وزیر خزانه داری ایالات متحده، استیون موچین گفت که نظام فدرال رزرو (ایالات متحده) دو برنامه برای پرداخت بدهی شرکت ها و پنج برنامه دیگر برای پرداخت وام به مشاغل متوسط ​​را تمدید نمی کند. این حرکتی است که می‌تواند مانع از انتخاب رئیس‌جمهور بایدن برای کسب حمایت اقتصادی و کمک به مسائل پاندمیک شود.

کریشنا گوها، معاون رئیس سازمان اطلاعات اینترسرویس، این حرکت را سیاست زدایی بی پروا از سیاست تثبیت بازار نامید و ادعا کرد که موچین مطمئن است که هیچ پولی برای دولت بایدن باقی نمی‌ماند.

پس از رکود بازار جهانی در ماه مارس، این برنامه‌ها بازارهای مالی را تقویت کردند. همانطور که تاجران دو نتیجه بالقوه را پیش‌بینی کردند، نظام فدرال رزرو (ایالات متحده) از بازار سهام حمایت می‌کند و دلار آمریکا با سیاست انبساطی برابر و دیگر خطرات مالی در کنار پناهگاههای امن مانند طلا،  افزایش می‌یابد.

بیت کوین بین پناه‌گاه امن و خطر روند افزایشی داشته است. از ماه مارس تا نوامبر، با نرخ رشد طلا و سایر تجمعات بازار سنتی بیت کوین تا میزان ۳۷۹.۲۱ درصد صعود داشت.

به نظر می رسد احتمال کاهش یک برنامه کمکی برای بیت کوین افزایش یافته است. با این وجود، ارز رمزها دو درصد بیشتر از لندن و نیویورک در روز جمعه، بیست نوامبر صعود داشتند. بازارهای دیگر نیز وضعیت خوبی نداشتند. طلا حدود دو درصد افت داشت و معاملات آتی نیز ۰٫۴۵ درصد کاهش داشتند. برعکس، دلار آمریکا در مقابل سایر ارزهای خارجی در حدود ۰٫۰۴ درصد افزایش یافت.

تحلیلگران این احتمال را دارند که دولت بایدن پس از روی کار آمدن در ماه ژانویه، برنامه های وام را به حالت اولیه بازگرداند. این اقدام بایدن را ملزم به راه اندازی تسهیلات جدید وام در کنار فدرال رزرو با ذکر شرایط غیر معمول و شدید می کند. این حرکت مستلزم راه‌اندازی تسهیلات وام جدید توسط بایدن در کنار بانک مرکزی فدرال با توجه به شرایط غیر معمول و استثنایی است. تا حدی، این موضوع روشن می کند که چرا بیت کوین در پیشبرد از ۳۸۵۸ دلار در مارس به ۱۸۰۰۰ دلار در ماه نوامبر نقش مهمی داشت، قابل انعطاف است. همه بر این باور نیستند که بیت کوین یک دارایی قانونی در بازارهای مالی است و برخی از آن‌ها شباهت‌هایی بین ارز رمزها، پول شویی و دیگر فعالیت‌های غیر قانونی دارند.

این مخالفان بر تمایز بین ارزهای دیجیتال و زیرساخت فن‌آوری زنجیره بلوکی تاکید دارند. در نشست نیویورک تایمز دیالبوک، جیمی دیمون، مدیرعامل جی.پی.ام آرگان چیس، گفت که کار با بیت کوین کار آسانی نیست اما مزایای بیت کوین با پشتوانه زنجیره بلوکی را تحسین می‌کند.​