مدیران بازاریابی و آنچه باید در شروع کار بدانند

مدیران بازاریابی و آنچه باید در شروع کار بدانند

اخیراً شخصی که به تازگی وارد محیط کار شده بود سؤالی مرتبط با شغل‌اش از من پرسید که بسیار تأمل‌برانگیز بود. سؤال‌اش من را به فکر واداشت و در حالی که می‌توانستم تنها نظر خودم را بیان کردم، فکر کردم پرسیدن از رهبران اجرایی دیگر نیز کمک‌کننده است. در ادامه قسمت اول این پرسش و پاسخ‌ها به منظور ارائه‌ی بینش و مشاوره برای رشد مهندسان سطح c یعنی بازاریابان و آنچه که مدیران بازاریابی یا رئیس بازاریابی در شروع کار باید بدانند، آورده شده است.

مدیران بازاریابی | رئیس بازاریابی

 

آنچه آرزو می‌کنید در زمان شروع کارتان می‌دانستید، چیست؟

کتی برگر، معاون رئیس بازاریابی رستوران بوستون پیتزا

شایسته بودن کافی نیست. همه باید به شما باور پیدا کنند… تفاوتی نمی‌کند مهمان، ذینفع، گروه داخلی شما باشد. مهم نیست ایده‌ای که دارید چقدر خوب است، ایجاد اعتماد و طرفدار و در نهایت احترام خیلی مهم‌تر است.

بروک بودک، معاون رئیس بازاریابی باشگاه بوکس TITLE

هر چه بیشتر رشد کنید، رشد شما در شرکت بیشتر خواهد بود. اکثر متخصصان جوان اعتقاد دارند که رشد آنها به شرکت بستگی دارد و این کار شرکت است که زمینه‌ی رشد کارمندان را فراهم کند. من معتقدم که این وظیفه‌ی شخص است که دغدغه‌ی پیشرفت و توسعه‌ی خود را داشته باشد.

کتی کالینز، رئیس ارشد بازاریابی در Message Envy

اگر سخت تلاش کنید همه‌چیز روبه‌راه می‌شود، به آدم‌های اطرافتان احترام بگذارید و عاشق کاری که انجام می‌دهید باشید. برای شرکت‌هایی کار کنید که فرهنگ قوی و چشم‌اندازی روشن دارند. مهم‌تر از همه‌ی این کارها این است که فرد خوبی باشید، در این صورت همه چیز خوب پیش می‌رود.

امی هالفورد، رئیس ارشد بازاریابی جهانی self Esteem Brands

من عاشق مدرسه بودم. عاشق یادگیری و آزمایش آموخته‌های خودم بودم. واقعاً دوست داشتم که نمره‌ی بالایی بگیرم. صد در صد کامل و خوب بودن همیشه هدف من بود. این نوع تفکر وارد حرفه‌ی من شد و پیش خودم می‌گفتم: «اگر تجربه و مهارت‌های من ۱۰۰ نباشد، پس مناسب نیستم. می‌توانستم شجاع‌تر و جسورتر باشم».

اریک کشین، رئیس ارشد بازاریابی در Great Harvest Bread Company

بازاریابی هنر و علم است. تکیه کردن به این عقیده که باید دیگران را متقاعد کنید، پایان کار شما است. به داده‌ها و نتایج که برای قضاوت استفاده می‌شود متکی باشید، این بهترین راه برای شما است.

ربکا میلر، رئیس ارشد بازاریابی در Smoothie King

زمانی که شروع به کار کردم سابقه‌ی کاری و نقشه‌ی کاری و زمان کاری خود را داشتم. اما آرزو میکنم که ای پذیرای تغییر می‌بودم و چیزهای جدید را امتحان می‌کردم. شما هرگز نمی‌دانید که با پذیرا بودن در برابر فرصت‌های جدید چه درهایی برای شما باز می‌شود.

کریستینا پسکاتور، مدیر بازاریابی در Venture X

ای کاش اوایل کارم می‌دانستم که می‌توانیم تا حدودی سابقه‌ی کاری که قرار است داشته باشیم را برنامه‌ریزی کنیم، اما تجربیات، نیروهای خارجی و زندگی شخصی شما می‌تواند فرصت‌هایی را برای شما به ارمغان بیاورد که هرگز انتظار آنها را ندارید. سِمتی که الان در این شرکت دارم زمانی که شروع به کار کردم اصلاً وجود نداشت.

دِرک پنفیل، رئیس سابق بازرگانی و بازاریابی در Pet Supplies Plus

وقتی کارم را شروع کردم فکر می‌کردم مسیر پیشرفتم خطی خواهد بود. اما فراز و نشیب، موفقیت‌ و شکست داشت. به افرادی که کار خود را تازه شروع کردند می‌گویم: آماده‌ی رویاروی با فراز و نشیب‌ها باشید و آنها را مدیریت کنید.

بیل زینک، معاون ارشد بازاریابی در BELFOR Franchise Group

نمی‌توانید مسیر تجربه را سریع‌تر بروید. هر موفقیت، شکست، تصمیم‌ بد یا خوب من را به سمت بازاریاب و رهبر بهتر هدایت کرد. ای کاش همان اول می‌دانستم که فرهنگ شرکت تا چه اندازه مهم است. افرادی که به دنبال شغل هستند معمولاً روی موقعیت شغلی و مسئولیت آن تمرکز می‌کنند، و شرکت با محیط مثبت و مردم-محور را فراموش می‌کنند.

مندی نول، معاون رئیس بازاریابی و تجارت در Spice and Tea Exchange

انگیزه دادن به افراد و نحوه‌ی ارتباط با آنها بسیار مهم است. مهم نیست که تا چه اندازه در تجارتی که دارید خوب هستید، بزرگترین فرصت برای پیشرفت در توانایی مدیریت افراد بیشتر نهفته است. اغلب رشد شما با مقدار تأثیرگذاری و کارآمد بودن شما تعیین می‌شود. هر روز می‌توانید کارهایی که باید انجام بدهید را با خود و گروه‌تان تنظیم کنید، اما شرکت مسیر پیشرفت را برای کسانی فراهم می‌کند که افراد را به سمت اهداف و رسالت شرکت ترغیب می‌کند.