مدیریت املاک و مستغلات با تکنولوژیهای جدید

مدیریت املاک و مستغلات با تکنولوژیهای جدید

در راس پیشرفت امروزی، فن‌آوری راه را برای پیشرفت‌های به یاد ماندنی در زندگی ما هموار کرده‌است. اینترنت توانسته ارتباطات، تجارت، سرگرمی و البته عطش سیری‌ناپذیر ما برای اطلاعات را شکل بدهد. این فن‌آوری در طول سال‌ها تکامل‌یافته است زیرا فن‌آوری‌های دیگر حول محور وجودی وب شکل‌گرفته و بستر لازم برای تغییرات قابل تصویب در هر زمینه‌ای را فراهم می‌آورند. با ما همراه باشید تا ببینید چگونه یک میلیاردر در جنوب کالیفرنیا چگونه با مدیریت املاک و مستغلات با تکنولوژیهای جدید برای خود امپراطوری بزرگی ساخت.

مدیریت املاک و مستغلات با تکنولوژیهای جدید

 

البته، بدون اینترنت، زندگی امروزی کاملاً متفاوت خواهد بود. در واقع، تنها چند دهه پیش، زندگی حقیقتاً متفاوت بود. در طول چهل سال، از کامپیوترهای جاگیر به سمت گوشی‌های هوشمند پر زرق و برق جیبی رفتیم که به ما امکان برقراری ارتباط، خرید، سفر، کار و جستجو فوری در دنیای واقعی اطلاعات را می‌دهد. دستگاهی که همیشه روشن و در دسترس است.

چهل سال پیش، بازی‌هایی مانند پونگ پیشرفت بزرگی در بازی‌های کامپیوتری تلقی می‌شدند. امروزه، محیط‌های بازی بصورت دنیای واقعی دیده می­شوند. ما از ماشین‌های مکانیکی ساده‌ای که برای جابجایی از یک نقطه به نقطه دیگر می­رفتیم، به وسایل نقلیه الکتریکی، بدون سر نشین و خودران رفته­ایم؛ از محاسبات اساسی گرفته تا الگوریتم­های پیشرفته، رایانه­های کوانتومی، واقعیت مجازی، اینترنت اشیا و البته تولد زودهنگام هوش مصنوعی حرکت کرده­ایم.

برای اکثر مردم، ظهور این تکنولوژی، پیشرفت در هر طیف از زندگی بوده‌است. انبوه مردم به لطف وب گزینه‌های بیشتری در زمینه حمل و نقل، خرید، خدمات، سفر، بهداشت و خیلی چیزهای دیگر دارند. با اینکه اینترنت زندگی اکثریت مردم را بهبود بخشیده‌ اما تنها اقلیت کوچکی به دست آوردن نتایج شگفت‌انگیز به طور کامل از این فن‌آوری استفاده می کنند.

تاثیر تکنولوژی بر املاک و مستغلات

صحبت درباره تاثیر تکنولوژی بر مقیاس کلان کافی نیست؛ مشاهده تاثیرات آن بر افراد برای کمک در روشن کردن و ترکیب درست انگیزش و الهام بسیار سودمندتر است. واضح است که اینترنت برای تعداد زیادی از مردم ثروتی فراتر از اندازه ایجاد کرده‌است. این فناوری درهایی باز کرده و سطح دسترسی خوبی به افراد متوسط سراسر جهان به وجود آورده‌است.

در مقاله ای که اخیراً درباره اینفلوئنسرهای اینستاگرام نوشتم، یکی از این افراد به نام مانی خوشبین، میلیونر بزرگ در جنوب کالیفرنیا و صاحب اوراق بهادار تجاری ۱۱۰ میلیون دلاری را معرفی کردم. در حالی که داستان مانی به هیچ وجه یک موفقیت یک شبه نبود اما این یک داستان معمولی آمریکایی است که به توانمندسازی افراد در آنجا کمک می کند تا به دنبال چیزی باشند که حداقل امروز ممکن است دست نیافتنی به نظر برسد.

و به هر حال، داستان مانی بسیار جذاب است و این واقعاً نشان می‌دهد که مردم با وابستگی درست عادات و تعیین هدف، همراه با دسترسی به اطلاعات و اقدام مداوم، می‌توانند چه کارهایی انجام دهند. با این حال، مانند دیگران، با فرصت‌های مناسب، دانش و یا ارتباطات شروع نکرد. در واقع او به سختی می‌توانست به زبان انگلیسی صحبت کند که خانواده‌اش پس از تغییر رژیم در سن چهارده سالگی ناگهان ایران را ترک کردند. ​

او بارها داستان پدر و مادرش، خودش و سه خواهر دیگر، مجبور شده بود در استیشن زندگی کنند تا پدرش پول کافی برای اجاره یک آپارتمان پس انداز کند. او با شور و شوق شرح می‌دهد که چگونه زمانی در کی- مارکت کار می‌کرد و در حالی که دیگران از راحتی داشتن ماشین لذت می‌بردند، او سوار اتوبوس می­شد نت در هر سنت پس انداز کند. او شدیداً دباره چگونگی تمسخر توسط مردم، بدرفتاری نژادی با او و تحقیر در هر گوشه و کنار صحبت می­کند.  هر حال، هیچ یک از اینها نتوانست مانی را متوقف کند. او متعهد بود که در زندگی واقعاً ثروتمند شود. این همان اشتیاق سوزان و ماموریتی بود که می­خواست یک زندگی بهتر داشته  و او را مجبور به موفقیت کرد. او با استفاده از تکنولوژی که هر کس دیگری به آن دسترسی داشت، در نهایت آن دیدگاه را به واقعیت تبدیل کرد. او در فرصتی کوتاه و تقریباً بدون پول نقد، از قدرت اینترنت برای درک، تحقیق و در نهایت خرید، اولین دارایی سرمایه‌گذاری خود یک خانه تک خانواری واقع در گاردنا، کالیفرنیا استفاده کرد. ​

مانی همه انرژی­اش را صرف ساختن آن خونه ساده کرد و آن را با پول اندکی که داشت نوسازی کرد و سپس برای اجاره در بازار گذاشت. بعد از گذشت دو سال، ارزش آن بالا رفته بود و از فروش آن عددی بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار عایدش می­شد. وقتی بقیه از این پول نقد برای جشن گرفتن یا خرید یک ماشین جدید و یا رفتن به سفر استفاده کرده می­کردند، مانی ماموریت طولانی­تری داشت و او این پول کلان را برای خرید سه خانه جدید سرمایه گذاری کرد.

مانی بعد از موفقیت در خانه خانوادگی، به سرعت سراغ آپارتمان ها و ساختمان‌های کوچک رفت و بعد وارد بنگاه معاملات املاک تجاری شد.

در واقع، این ارزش درآمدزایی دارایی‌های املاک و مستغلات تجاری اوست که این قابلیت را می‌دهد که زندگی فوق‌العاده‌ای داشته باشد، چیزی که هر روز آن را در صفحه اینستاگرام خود به نمایش می­گذارد.  از خانه خیره‌کننده او گرفته تا خانواده زیبا و دو فرزندش و مجموعه همیشه در حال پیشرفت لوکس و ماشین‌های عجیب و غریب و وفور نعمت یعنی قطعاً مورد رحمت واقع شده‌است.

با این حال، او به من می‌گوید که همه اینها به لطف اینترنت است. با اینکه مانی در کالیفرنیا زندگی می‌کند، بیشتر دارایی‌هایش در (‏تگزاس)‏هستند. او از همان ابتدا برای تحقیق در مورد املاک و مستغلات تجاری از سایت هایی مانند loopnet.com استفاده کرده و هشدارهایی را ایجاد کرده است که به او کمک می کند تا اطلاعات مناسب را در زمان مناسب بدست آورد. او به من گفت که تا حد زیادی به لطف آن وب سایت است که موفقیت زیادی در بازار املاک و مستغلات کسب کرده است.

در طول سال‌ها، او ۴۵۰ میلیون دلار در املاک تجاری خرید و فروش کرد، که این فرصت را به او داد تا یکی از چشمگیرترین مجموعه ماشین‌ها را در منطقه جنوب کالیفرنیا بسازد. میل و علاقه مانی به اتومبیل نیز ممکن است به عنوان یک وسواس تلقی شود. با این حال، این وسواس است که توجه بسیاری از افراد از سراسر جهان را به سمت پروفایل اینستاگرام خود جلب کرده‌است.

ماشین‌های مجموعه مانی (‏و برخی از آن‌ها در تولید)‏بیش از ۲۵ میلیون دلار ارزش دارند، و شامل سه بوگاتی است، که یکی از آن‌ها بوگتی شیرون جدید است، یکی مک­لارن فول کربن، یکی پاگانی هوایرا نسخه هرمس ادیشن و یکی دیگر مرسدس‌بنز تولید محدود، Saleen S7 TT، پورشه ۹۱۸ اسپایدر، پورشه کاررا جی.تی، مک لارن ۶۵۰S Can-Am edition، سه عدد رولزرویس، لامبورگینی روداستار، لامبورگینی آونتادور، کوئینگزگ آگرا.

برای شخصی که زمانی به زبان انگلیسی تسلط نداشت و چند ماه با خانواده‌اش در یک واگن استیشن زندگی می‌کرد، یک شاهکار بزرگی است. این به وضوح نشان دهنده قدرت در انگیزه و الهام بخشی همراه با دسترسی مناسب به اطلاعات ارائه شده توسط اینترنت را انتقال می دهد. در حالی که مطمئناً هرکسی می تواند این کار را انجام دهد، تعداد کمی حاضرند این سطح از امورات را ببینند.

توصیه‌های موفقیت بنا به گفته مانی خوشبین

شاید گروهی از مردم با داستان او ارتباط برقرار کنند و همه افراد دسترسی یکسانی به اطلاعاتی که مانی داشت، داشته باشند اما همه قادر به درک قابلیت ­ها و رسیدن به اهداف خود نیستند. وقتی از مانی پرسیدم چه چیزی او را به جلو می‌راند، حتی حالا که والدینش به او می‌گویند کمی استراحت کند و از زندگی لذت ببرد، می­گوید این اشتیاق سوزان برای زندگی بهتر و اینکه دیگر مجبور به زندگی دوباره در فقر نیست، که او را به حرکت وا می‌دارد.

با این حال مانی برای مردم چند توصیه در نظر دارد.

مجموعه خاصی از عادت‌ها چارچوب موفقیت او را فراهم کرده‌اند، دقیقاً مانند اینترنت که پایه و اساس افزایش کیفیت زندگی افراد در هر نوع سطح زندگی را تقویت کرده است. در واقع، پنج عادت به طور خاص وجود دارند که مانی تاکید دارد در موفقیت او سهیم بوده‌اند.  از این عادت ها الگوبرداری کنید چرا که همه چیز امکانپذیر است.

۱ – گاهی هدف گذاری کنید

مانی به هدفگذاری اعتقاد دارد البته این تنها راجع به تعیین اهداف بلند مدت نیست؛ همچنین اهداف روزانه، هفتگی و ماهانه تعیین می‌شود. این اهداف به عنوان نشانه­ای برای اهداف بلند مدت و نقاط عطف ما هستند. با این حال، نمی­ توان چنین اهدافی را فقط در ذهن نگه داشت و به صورت منفعلانه تنظیم کرد. آن‌ها باید جایی روی کاغذ یا روی صفحه نمایش نوشته شوند.

۲ – یک برنامه عملیاتی عظیم ایجاد کنید

​​​​​​​​صرفاً هدفگذاری کافی نیست. شما به یک برنامه عملیاتی گسترده احتیاج دارید. بنابراین برنامه ای برای دستیابی به اهداف خود ایجاد کنید و دائماً خود را به چالش بکشید. چگونه می­خواهید از یک نقطه به نقطه دیگر برسید؟ چه اقداماتی باید انجام دهید؟ با اینکه قرار نیست در حال حاضر همه چیز را بدانید اما به یک نقشه عمومی نیاز دارید. از کنار گذاشتن محدودیت­های خود نترسید!

۳ – زمان خود را به طور موثر مدیریت کنید

​​​​​​​​زمان بزرگ‌ترین گل تساوی جهان است. مهم نیست که چه کسی هستید و یا در کجا زندگی می‌کنید، شما همان ۲۴ ساعت در روز را دارید که هر فرد دیگری دارد. از آن زمان عاقلانه استفاده کنید. روز خود را برنامه‌ریزی کنید و از درگیر شدن با اتلاف وقت­ هایی که انرژی، بهره‌وری و در نهایت توانایی شما برای موفقیت را از بین می‌برند، اجتناب کنید. در عوض از زمان خود هوشمندانه برای تحقیق در مورد حرکت بعدی خود استفاده کنید تا پول خود را در معرض خطر قرار ندهید.

۴ – مثبت بمانید و در رویکرد خود پایدار باشید

​​​​​​​​ هیچوقت تسلیم نشوید. مهم نیست که امروز اوضاع چقدر سخت به نظر می‌رسد، تا وقتی جا نزنید از آن عبور خواهید کرد. همیشه برای کسانی وجود دارد که مایل به جستجوی راه‌حل هستند، راه حلی وجود دارد. مهم نیست که در چه شرایط قرار دارید، اوضاع چقدر بد است و ممکن است تا چه اندازه وخیم به نظر برسد، راهی برای عبور از آن نقطه و موفقیت وجود دارد. ذهن خود را بر روی چیزهای مثبت متمرکز کنید زیرا در نهایت اتفاقات مثبت ظهور خواهند کرد. ​

۵ – صرف‌نظر از این که چه چیزی مهم است، ارزش آفرینی کنید

​​​​​​​​با اینکه تمایل به پول درآوردن عالی است، اما اگر برای دنیا ارزش آفرینی نکنید، هرگز موفق نخواهید شد. همیشه راهی برای ارزش آفرینی در هر کاری که انجام می‌دهید وجود دارد، به شرطی که به جای استفاده از میانبرها روی بلند مدت تمرکز کنید. هرگز روی کوتاه‌مدت تمرکز نکنید و اگر می‌خواهید در زندگی موفق شوید، ارزش آفرینی را مد نظر داشته باشید.