معرفی استراتژی های برند سازی

معرفی استراتژی های برند سازی به شما کمک می کند که بدون اتلاف وقت و هزینه اضافی یک برند سازی شخصی و تجاری به موفقیت برسید. برند سازی شخصی شهرت و شغل شما را از گمنامی به دیده شدن می رساند. استراتژی های برند سازی برنامه ریزی شده و با دقت به شما اطمینان می دهد که تلاش هایتان بیهوده نخواهند بود.

استراتژی های برند سازی

استراتژی های برند سازی راز موفقیت افراد متخصص در زمینه تجارت است. برای رسیدن به این دستاورد بزرگ ممکن است چند سوال مهم برای هر کس به وجود آید. افراد متخصصی که توجه رسانه ها و بهترین مشتریان را به خود جلب و در سمینارهای مهم از کلمات کلیدی برتر استفاده می کنند، باهوش تر از شما هستند؟ آیا راه جادویی و معجزه آسایی برای آنها وجود دارد که شما از آن ها اطلاعی ندارید؟

طی یک پروژه تحقیقاتی مشخص شد که بیشتر افراد متخصص و موفق در حوزه برند سازی شخصی باهوش ترین و با معلومات ترین افراد در زمینه های خود نیستند. آنها نویسنده زاده نشده اند بلکه استراتژی های برند سازی را از طریق آزمایش و خطاهای مکرر توسعه داده اند. این افراد برای سنجش ابزار و تکنیک های مختلف راه های متفاوتی را امتحان کرده اند.

در این مقاله قصد داریم گام به گام تکنیک ها و استراتژی های برند سازی را بدون انجام آزمایش های مکرر و تلف شدن وقت، به شما معرفی کنیم.

عزم برای دیدن، کلید حیاتی قدم گذاشتن در راه برند سازی شخصی و تجاری است. باید بدانید که این راه یک راه هموار نخواهد بود بلکه با فراز و نشیب های زیادی همراه است که شما را مجبور به انجام اصلاحات دوره ای برای برگشت در مسیر اصلی می کند.

یادگیری استراتژی های برند سازی شخصی و تجاری همیشه آسان تر از آن است که به نظر می رسد. بیشتر افراد می دانند وقتی در پایین کوه قرار گرفته اند، رسیدن به قله برای آنها دست نیافتنی به نظر می رسد. اما با تمرکز بر روی فرآیند رسیدن به آن جا (حتی با یک قدم کوچک) متوجه خواهند شد که این سفری است که ارزش دارد.

مهم ترین نکته در به کار گیری استراتژی های برند سازی شخصی شامل وفادار بودن شما در زمینه ای تخصصی که در آن فعالیت می کنید می شود و هیچ دانش تخصصی تقلبی وجود ندارد.

 

استراتژی های برند سازی

 

معرفی استراتژی های برند سازی

معرفی استراتژی های برند سازی به شما کمک می کند که بدون اتلاف وقت و هزینه اضافی یک برند سازی شخصی و تجاری به موفقیت برسید. برند سازی شخصی شهرت و شغل شما را از گمنامی به دیده شدن می رساند. استراتژی های برند سازی برنامه ریزی شده و با دقت به شما اطمینان می دهد که تلاش هایتان بیهوده نخواهند بود.

 

یک استراتژی مدرن برای برند سازی شخصی نقش به سزایی در بازاریابی محتوا دارد.

استراتژی های برند سازی چیست؟

 1. کتاب

شما باید کتابی را بنویسید یا از نویسنده ای بخواهید کتابی بنویسد که با حوزه تخصصی شما مرتبط باشد. کتاب سازنده اعتبار بحرانی است. کتاب ها به دو روش سنتی و خود منتشر چاپ می شوند. کتاب چاپ شده در روش سنتی اعتبار فوری ارائه می دهد، اما کتاب های خود منتشر می توانند بر اساس نظر دلخواه نویسنده قیمت گذاری شوند و انعطاف پذیری بیشتری دارند. در هرصورت شما باید آن را تبلیغ کنید. یک کتاب مانند یک آسانسور سنگین است که نباید با آن مقابله کرد  بلکه با هدف گذاری محکم و استوار باید بتوانید طی چند سال یکی از آن ها را تولید کنید.

 1. صحبت کردن عمومی

صحبت کردن در ملا عام بستر مهم ایجاد شهرت و برند شخصی شما است. طبق پیش بینی های انجام شده اگر افراد به کسی که در یک تریبون بایستد اعتماد کنند، بنابراین نیمی از نبرد را طی نموده اند.

 1. وب سایت

برای جلب اعتماد افراد بهتر است با مدارک کافی زیستی یا به عبارت ساده تر بیوگرافی خود، آنها را متقاعد کنید. این مدارک شامل مدارک تحصیلی، گواهینامه ها، جوایز، انتشارات، کنفرانس ها، پروژه های مهم و انجمن ها می باشد.

 1. وبلاگ

در دسترس ترین روش برای نشان دادن تخصص شما، ساخت وبلاگ است. با رعایت اصول بهینه سازی موتور جستجو (SEO) ، برای اولین بار دنیای جدیدی به مشتریان خود نشان می دهید که می توانند نام شما را از طریق موتور جستجو آنلاین پیدا کنند. بهتر است این وبلاگ با هدف افزایش عملکرد سئو (SEO) تحت مدیریت وب سایت شرکت شما باشد.

 1. خدمات بازاریابی از طریق ایمیل

بازاریابی از طریق ایمیل به گونه ایست شما می توانید بسیاری از خوانندگان وبلاگ خود را به دنبال کنندگان وفادار تبدیل کنید. با بارگذاری مطالب آموزشی ارزشمند درصد مشخصی از خوانندگان وبلاگ شما برای انتخاب در لیست پستی جذب می شوند.

 1. بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

امروزه سازمان های زیادی برای یافتن ارائه دهندگان و متخصصان برای یافتن رهبران فکری در حوزه خود از جستجوی آنلاین استفاده می کنند. در واقع سئو شما را بدون هیچ ملاقاتی به افرادی وصل می کنند که حل کننده مشکلات هستند. سئو ابزاری است که باعث صرفه جویی در وقت و کاهش دردسر می شود.

 1. کیت رسانه ای

کارشناسان تمام وقت در هر لحظه آماده دریافت درخواست های مربوط به بیوگرافی، نمونه فیلم های صحبت کردن و عکس های شما  هستند. و حتی بهتر است این اطلاعات را در صفحه بیوگرافی وب سایت خود قرار دهید تا افراد بدون مشکل بتوانند آنها را بیابند.

مهارت های لازم برای به کارگیری استراتژی های برند سازی

استفاده از استراتژی های برند سازی به تنهایی فایده ای ندارد. یادگیری مهارت های ویژه در به کارگیری این استراتژی ها مهم تلقی می شود.

 1. نوشتن

ممکن است که شما یک نویسنده خوب یا بی تفاوت باشید. اما به عنوان یک معلم موثر باید بتوانید محتوای واضحی را تولید کنید که خواندن آن لذت بخش باشد. در این صورت است که برند شخصی شما قانع کننده تر می شود.

 1. سخنرانی عمومی

اکثر کارشناسان با مخاطبین و همکاران متخصص خود به راحتی صحبت می کنند. اگر برای صحبت کردن در عموم ترس دارید. بهتر است با تسلط بر روی موضوع این ترس را از بین ببرید و اگر تازه وارد سخنرانی های عمومی هستید، با مراجعه به انجمن های کوچکتر و سخنرانی در آن جا شروع کنید.

 1. وبلاگ نویسی

شما برای دریافت و مدیریت پست های آنلاین خود نیاز دارید که بر روی این مهارت تسلط داشته باشید.

 1. سئو (SEO)

سئو یک رشته کامل است. شما می توانید اصول آن  را در یک یا دو روز یاد بگیرید. چالش برانگیز ترین بخش یادگیری چگونگی جستجو کلمات کلیدی مرتبط، جذب حجم جستجو ارزشمند کافی و رتبه بندی است.

 1. بازار یابی ایمیلی

باید بدانید که بازاریابی ایمیلی با ارسال ایمیل شخصی متفاوت است. برای استفاده از این مهارت باید در انجمن ارائه دهندگان خدمات ایمیل عضو شوید.