پاندمی کرونا و پنج اقدام معنی دار برای برندها

پاندمی کرونا و پنج اقدام معنی دار برای برندها در این دوران

در حال حاضر و در دوران شیوع پاندمی کرونا، کسب و کار مثل همیشه نیست و حتی خبری از بازگشت به حالت نرمال وجود ندارد. مکالمات پرتنش و تغییرات دوره ای نیازمند اقدامات معنی‌دار و خود خواسته از طرف برندهای بزرگ و کوچک به یک اندازه می باشند. برندها خوش نیّت چگونه در این دوران با شما در جایگاهی فعلی تان ارتباط برقرار می‌کنند و حمایت تان از مخاطبین را نشان می‌دهند؟ ​

جنیفر جن کیم یک طراح برند آینده گرا، استراتژیست تجاری و رهبر برای شرکت‌ های تاسیس شده توسط زنان است و  تمام رسالت او این است که به آنها در دریافت ارزش های خود، دیده، شنیده و حقوق کمک کند. ارزش‌های شخصی و تجاری او بر پایه استقلال، عدالت، تولید، رهبری و میراث بنا شده‌است و به عنوان نسل دوم فیلیپینی – آمریکایی، اغلب راجع به بی‌عدالتی نژادی و نابرابری جنسیتی صحبت می‌کند.

پاندمی کرونا

 

  1. جامعه: گوش کردن، دفاع نکردن

​​​​​​​​به جای تغییر دادن آن‌ها یا گفتن این درست نیست، صادقانه بگویید که اصلاً آماده واکنش یا پاسخ دادن نیستید. کیم توصیه می‌کند: «بگویید که گوش می‌دهید و از آن موضع، متعهد به اصلاح آن هستید.» حالا زمان آن رسیده به افراد آسیب دیده گوش دهید.

  1. حضار: آموزش دادن

​​​​​​​​او می گوید: «ریش و قیچی را به افراد واجد ذی صلاح واگذار کنید تا پاسخ دهند. اساتید، مشاوران و مربیانی که در زمینه تنوع، جامعیت و برابری در کسب‌وکار تان متخصص هستند را به شرکت خود آورده و آن‌ها را استخدام کنید تا در ارزیابی و حسابرسی موضع و سیاست‌های داخلی و خارجی خود کمک کنند.آن را جزئی از شرکت خود قرار دهید، نه چیزی فوق العاده یا بالاتر از کارهای روزمره شرکت تان. در ارتباط با مخاطبین موضع خود را با مصونیت از مجازات بیان کنید.

  1. پیام: پُل زدن

​​​​​​​​کیم متذکر شد: «یک بخش از برندینگ مدیریت بصری و پیشبرد است. این مدیریت صرفاً به این دوران مربوط نمی شود. مهم است که با دیدگاه معتبر و صادقانه ارتباط برقرار کنید. به صدای برند خود وفادار بمانید اما تصدیق کنید که می‌خواهید به جایگاه فعلی تان اشاره کنید.»

خلاء های برند خود را پر کنید، جایی که الان هستید و نقطه ای که می خواهید به آن برسید.

  1. ارزش‌های خود: ارزیابی مجدد.

کیم معتقد است: «برند خود را حول معیارهای مبتنی بر ارزش متمرکز کنید، نه صرفاً براساس نتایج. از خودتان بپرسید که چگونه می‌توانیم به نتیجه برسیم و از این دیدگاه ارزش‌های اصلی خود درک کنیم؟ قرار نیست مشتریان تان کاملاً با ارزش‌های شما همخوانی داشته باشند، اما باید حداقل با یک یا دو مورد از آن ها همخوانی داشته باشند. اگر برندتان برای مردم و جامعه ارزش آفرینی ندارد حتی اگر احساس کنید که چنین است، شک نداشته باشید که یک برند تجاری ارزشمند نیستید. شاید زمان آن رسیده باشد که نگاهی جدی به ارزش‌های شرکت خود بیندازید تا ببینید آیا واقعاً با آن‌ها همتراز هستید یا نیاز به تجدیدنظر دارید.»

  1. خودتان: برند شما بازتاب شماست.

کیم توضیح می دهد: « اکنون عصر تجارت است. خودم انتخاب می‌کنم که به چه کسی کمک کنم و چه چیزی را تقویت کنم. با مخاطبان خود رابطه برقرار کرده و درک کنید که چرا آنها برای تخصص تان به شما مراجعه می کنند. مخاطبان به شما اعتماد دارند و این پولی است که نباید به آسانی از آن استفاده کنید. حتماً شرکت ها و مجموعه های وابسته به خود را بررسی کنید تا ببینید که در کجا ایستاده اند و آیا این با ارزش های شما همخوانی دارند یا نه.»