پردرآمدترین های یوتیوب در سال ۲۰۲۰ | ولاگر

پردرآمدترین های یوتیوب در سال ۲۰۲۰

همانگونه که مستحضرید تولید محتوا در عصر حاضر بهترین نوع بازاریابی می باشد. در بین انواع محتوا نیز ویدئو محبوب ترین بوده و همین باعث ایجاد رقابت در پلتفرم های اشتراک ویدئو برای کسب جایگاه بالاتر و البته ایجاد درآمد در بین ولاگر و بلاگرها شده است. یوتیوب فعلا در میان کلیه رقبا در حوزه سرویس اشتراک ویدئو پیشتاز است. با ما همراه باشید و با پردرآمدترین های یوتیوب در سال ۲۰۲۰ آشنا شوید.

پردرآمدترین های یوتیوب در سال ۲۰۲۰ | ولاگر

 

یک کودک ۹ ساله ولاگر هنوز نفر اول است اما نایب قهرمان تازه واردی است که مجهز به لیفتراک، تویوتای منفجر شده و گرانترین ترقه ای است که تاکنون ساخته شده است. و او تازه کار را شروع کرده است.

چهارم ژوئیه تابستان گذشته یک موقعیت خاموش در اکثر کشور بود. اما نه در یوتیوب، جایی که جیمی دونالدسون، مشهور دیجیتال معروف به مستربیست، یک اپیزود ویژه تعطیلات را منتشر کرد که شامل یک بازی آتش بازی ۶۰۰۰۰۰ دلاری بود.

نکات برجسته این رونمایی شامل روشنایی صد موشک متصل به یک مانکن، منفجر کردن یک تویوتا و منفجر کردن گرانترین آتش بازی جهان، دستگاه ۴۰۰ پوندی، ۱۶۰،۰۰۰ دلاری بود که فقط از طریق لیفتراک قابل جابجایی بود. این نمایشگر هوایی حتی  مستربیست و تیمش را مجبور به مشاوره با اداره هوانوردی فدرال کرد، مبادا این امر در ترافیک هوایی تداخل ایجاد کند.

این اپیزود یازده دقیقه‌ای تقریباً شصت میلیون بار دیده شده‌ و نشانه این است که دونالدسون را به شماره ۲ در لیست سالانه جوانان رسانده‌است. اتفاقات خنده‌دار سال‌ها است که در یوتیوب وجود داشته‌است. اما هیچ کدام از آن‌ها واقعا به اندازه دونالدسون نبوده اند و یا با چنین کیفیت بالایی از تولید فیلم برداری نشده اند. او همچنین به خاطر فیلم‌های ویدئویی که مقادیر زیادی پول به مردم می‌دهند معروف شده‌است، مانند لحظه‌ای که او در بهار امسال ۲۰۰،۰۰۰ دلار به چند نفر که شغل خود را در طی این بیماری همه‌گیر از دست داده بودند، پرداخت کرد که ۲۳ میلیون بار بازدید داشته است.

رید دوشنر، مدیر دانالدسون، قول داد: «این ایده‌ها همچنان دیوانه وار ادامه خواهند داد و او همچنان به خرج کردن مبالغ زیادی پول برای بالا بردن کیفیت تولید ادامه خواهد داد.»

مستربیست ممکن است عاشق نورافکن دیجیتال باشد، اما او بسیار خجالتی است و راجع به این داستان اظهارنظر نمی کند. منظورم این است که او امروز در توییتر نوشت که ایده‌های خوبش ده میلیون دلار هزینه دارند. او اشتباه نمی کند و کارش را انجام می دهد. او ممکن است به زودی شانس داشتن چنین پولی را پیدا کند: زیرا تجارت در یوتیوب در حال رونق است.

دانالدسون و دیگر جوانان با پر درآمد، در مجموع ۲۱۱ میلیون دلار از اول ژوئن ۲۰۱۹ تا اوب ژوئن ۲۰۲۰ درآمد کسب کردند، یعنی سی درصد افزایش نسبت به سال گذشته. بر خلاف دیگر بخش‌های جهان رسانه‌ای که از رکود ناشی از پاندمی رنج می‌برند، یوتیوب پایگاه بزرگی برای افرادی است که در خانه قرنطینه شده، خسته و کسل هستند. ​

ستاره‌های بزرگ همچنان به جذب جوانان  یا حداقل آن‌هایی که حس شوخ‌طبعی جوانی دارند ادامه می‌دهند. بنا به گفته استاتیستا، ۷۷ درصد کاربران اینترنت آمریکا در محدوده سنی ۱۵ تا ۲۵ سال در یوتیوب بسر می برند. رایان کاجی ۹ ساله که برای سومین سال پیاپی بالای جایگاه اول ایستاد، در صدر جدول قرار داد.

او به خاطر به ویدئوهای جعبه گشایی معروف است و که در آن اسباب‌بازی‌ها را از بسته‌هایشان بیرون آورده و آن‌ها را بررسی می‌کند. این مرد کوچک در حال حاضر در آمازون، والمارت و تارگت مجموعه ای از وسایل به اسم خودش مانند  کوله‌پشتی و خمیر دندان دارد که در سال گذشته دویست میلیون دلار فروش داشت

کودک ستاره دیگر به نام نستیا با شماره ۷ است که تنها دختر این گروه است و تازه وارد لیست بلیپی شماره ۸ است که یک جوان ۳۲ ساله با یک کانال آموزشی معروف برای کودکان که در آن آواز می خواند و از موزه  حیوانات آبزی بازدید از می کند.با جذب مخاطبان کمی مسن تر جفری استار (شماره ۱۰) و کمدین دیوید دوبریک (شماره ۹)، سومین تازه وارد این لیست را تشکیل می دهد.

تقریباً همه یوتیوبرها اکثر درآمد خود را از طریق درآمد آگهی حاصل از ویدئوهای یوتیوب بدست می آورند، این عدد در وقتی ویدئوها خانواده و دوستانه هستند، به زبان انگلیسی و بیش از هشت دقیقه افزایش می یابد. این نرخ تبلیغات در ابتدای شیوع کرونا کاهش یافت اما به سرعت دوباره اوج گرفت.  علاوه بر این، جوانان بسیاری پول زیادی از برندهای بزرگ مانند فروشگاه‌های باس و کروجر دریافت کرده‌اند که به ترتیب حمایت مالی فیلم های خاصی را برای Dude Perfect (شماره ۳) و Rhett و Link (شماره ۴) انجام می دهند، پول زیادی دریافت کرده اند.

همه این افراد مشهور قرن بیست و یکم نیز به دنیای پردرآمد کالاهای برند منشعب شده اند. خالقین برجسته ای مانند دوریک، دونالدسون و  مارکیپلایر (شماره ۵) می توانند به راحتی ۵۰۰۰۰۰ دلار یا بیشتر از فروش ماهانه پیراهن، نوشیدنی و حبوبات را انجام دهند که همه این محصولات فوق العاده هستند. نیکیتا کوپوتون، بنیانگذار جونیپر که یک فروشگاه کالاهای سفارشی برای تاثیرگذاران است می‌گوید: «در ماه مارس و آوریل، وقتی مردم در خانه ها قرنطینه شدند، مصرف محتوا بیشتر شد و با موج تجارت الکترونیک مواجه شدیم.»

از نظر تجاری، زمان برای این ستاره‌ها بهتر نبود. اما رایان کوچولو آن را برای بچه‌ها و بزرگ‌ترها  جمع بندی می‌کند و می‌گوید: «من نمی‌توانم صبر کنم تا بتوانیم به بیرون برویم.»

پردرآمدترین های یوتیوب چه کسانی هستند؟

شماره ۱: رایان کاجی

درآمد: ۲۹.۵ میلیون دلار

​​​​​​​​دیدگاه‌ها: ۱۲.۲ میلیارد

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ کل بازدیدکنندگان: ۴۱.۷ میلیون

​​​​​​​​این ستاره نه‌ساله در ارتفاع بالایی پرواز می‌کند. در ماه نوامبر، او به  شخصیت ابر قهرمان خود و اولین یوتیوبر مشهور در رژه روز شکرانه میسی تبدیل شد. این یک شگرد بازاریابی و به همان اندازه یک لحظه هیجان انگیز برای بچه هایی بود که به فیلم های کاجی از تجربیات علمی DIY، داستان خانوادگی و بررسی اسباب بازی های جدید گوش می دادند. این تازه شروع است. عمده تجارت او از قراردادهایش برای بیش از ۵۰۰۰ محصول Ryan’s World حاصل می شود که از دکوراسیون اتاق خواب و شخصیت های اکشن گرفته تا ماسک و ضبط های واکی تاکی را شامل می شوند.

شماره ۲: مستربیست بست (‏جیمی دونالدسون)

درآمد: ۲۴ میلیون دلار

دیدگاه‌ها: ۳ میلیارد

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ کل بازدیدکنندگان: ۴۷.۸ میلیون

دونالدسون بزرگ‌ترین ستاره جدید یوتیوب است، که تقریباً پنجاه میلیون مشترک دارد. هدف نهایی او: دو برابر کردن آن و سه میلیارد دیدگاه در طول سال گذشته بوده است. فیلم‌های او ترکیبی از طنز و شیرین کاری هستند: در دوازده ماه گذشته، این مرد خود را در یخ خشک کرده‌، ۱۰۰۰ بار دور یک چرخ فلک می‌چرخد و بزرگ‌ترین برج لگو را ساخته‌است. کانال دونالدسون در یوتیوب به او کمک می‌کند تا محصولات خود را به بازار عرضه و براحتی بازاریابی کند. برنامه کوپن در میان برندهایی مانند مایکروسافت، الکترونیک آرتز و هانی محبوبیت بیشتری دارد.

شماره ۳:  دیود پرفکت

درآمد: ۲۳ میلیون دلار

دیدگاه‌ها: ۲.۷۷ میلیارد

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ کل بازدیدکنندگان: ۵ / ۵۷ میلیون

این پنج برادر (‏کوبی کاتن، کوری کاتن، گرت هیلبرت، کودی جونز و تایلر تنی)‏نسبت به بزرگسالان از بازی با نورافکن‌ها، وسایل و مسابقات تیراندازی لذت بیشتری می‌برند. هنرنمایی‌های محبوب آن‌ها منجر به یک تور ملی شده‌اکه حدود شش میلیون دلار و یک مستند همراه به نام گذرگاه پشت صحنه را جذب کرده‌است. در ماه مارس، زمانی که ویروس کرونا برای اولین بار شیوع پیدا کرد و ورزش‌های حرفه‌ای متوقف شدند، این گروه به کانال یوتیوب خود رفتند تا میزبان گروه قرنطینه کلاسیک باشند و در دو تیراندازی سه نقطه‌ای و هاکی روی صندلی اسکیت با یکدیگر رقابت کنند. این سری ویدیوها حدود ۱۶۰۰۰۰ دلار به نفع صلیب‌سرخ و سازمان تغذیه آمریکا جمع‌آوری کردند.

 

شماره ۴:  رت و لینک

درآمد: ۲۰ میلیون دلار

دیدگاه‌ها: ۱.۹ میلیارد

مشترکین: ۴۱، ۸ میلیون

آن‌ها یکی از بلندقدترین ستاره‌های یوتیوب هستند که برنامه صبح بخیر اسطوره‌ خود را در سال ۲۰۱۲ آغاز کرده‌اند. رت (‏معروف به رت جیمز مک لافلین ۴۳ ساله)‏و لینک (‏معروف به چارلز لینکلن سوم ۴۲ ساله)‏ اخیرا چیز دیگری به برنامه سرگرمی خود اضافه کرده‌اند: در فوریه ۲۰۱۹، آن‌ها ده میلیون دلار برای خرید SMOSH، یک کانال کمدی در یوتیوب پرداخت کردند. با این خرید، سرگرمی افسانه‌ای، که در حال حاضر صد کارمند دارد، تقریبا دو میلیارد دیدگاه در سال گذشته در یوتیوب داشت و حدود یازده میلیون دلار درآمد تخمینی از برنامه اشتراک تبلیغاتی یوتیوب به دست آورد. صبح بخیر اسطوره همچنین یک باشگاه هواداران پر رونق با حقوق ماهیانه از ده تا بیست دلار برای دسترسی به محتوای انحصاری دارد.

 

شماره۵:  مارکیپلایر (‏مارک فیشباخ)

​​​​​​​​درآمد: ۱۹.۵ میلیون دلار

​​​​​​​​دیدگاه‌ها: ۱ / ۳ میلیارد

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ کل بازدیدکنندگان: ۲۷.۸ میلیون

مارکیپلیر هشت سال است که در یوتیوب مشغول به کار است و بازی‌های ویدیویی بسیار محبوبی منتشر می‌کند. آن‌ها نزدیک به ۲۸ میلیون مشترک جذب کرده‌ان، و مشتاق اند تا ویدئوهای جدید و بایگانی گسترده او را پخش کنند مثلا، مجموعه ۳۱ قسمتی او که ۲۰۱۳’s Cry of Fear را بررسی می‌کند. در طول سال گذشته، مارکیپلایر سی و یک ساله تصمیم گرفت تا همه چیز را تغییر دهد و علاوه بر کانال یوتیوب خود، او و هم‌بازی‌هایش، ایتن نستور (‏معروف به کرناکامگامیتز)‏یک کانال جدید به نام یونیوس آنوس راه اندازی کردند.  در آن، آنها دارای وبلاگ های خنده دار و شیرین کاری هستند. یک مشت لباس چندش را  امتحان کرد یا روی خودشان فلفل پاشیدند.

متحد کردن محتوا یکی از پیش فرض های اصلی آنها بود که می توانستند یک ویدیو را به مدت یک سال ارسال و سپس تمام محتوای کانال را پاک کنند. یونیوس آنوس واقعا محبوب بود و ۴.۵ میلیون مشترک و نزدیک به یک میلیارد دیدگاه داشت. ماه گذشته، زمانی که زمان کشیدن دوشاخه فرا رسید، بیش از ۱.۵ میلیون نفر به عنوان خداحافظی دو نفره، تقریبا همان تعداد که ممکن بود به طور معمول بازی بیس‌بال شب یکشنبه را در تلویزیون تماشا کنند در این برنامه شرکت کنند.

 

شماره ۶:  پرستون آرسمنت

​​​​​​​​درآمد: ۱۹ میلیون دلار

​​​​​​​​دیدگاه‌ها: ۳.۳ میلیارد

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ کل بازدیدکنندگان۳۳.۴ میلیون

​​​​​​​​دنیای پیکسلی همچنان یک معدن طلا است. او از طریق فیلم‌های در حال کاوش در دنیای انیمیشن به یوتیوب آمد و از آن زمان به بعد به چندین کانال یوتیوب بازی محور دیگر منشعب شده‌است. به هر حال، نقش روبلکس را بازی می کند و تکیه کلامش بهترین هرگز استراحت نکن است، کلمه آخر را برای کشتن رقیب در بازی به کار می‌گیرد. آرسمنت چندین سرور سودآور ماینکرافت را اداره می‌کند که در آن کاربران برای دسترسی به دنیایی که او ایجاد کرده و برای اقلام بازی پول پرداخت می‌کنند؛ او یک کانال دیگر یوتیوب به نام پرستون کاسمیک را اداره می‌کند که زمان خود را صرف بازی در سرورهای خود کرده‌است.

 

شماره ۷: ناستیا (‏آناستازیا رادزینسکایا)

​​​​​​​​درآمد: ۱۸.۵ میلیون دلار

​​​​​​​​دیدگاه‌ها: ۳۹ میلیارد

​​​​​​​​​​​​​​​​ کل بازدیدکنندگان: ۱۹۰.۶ میلیون

یوتیوبر روسی شش ساله که از طریق کانال خود بنام ناستیا وارد می شود، با پدرش با لگوها بازی می‌کنند، کارهای خانه انجام می‌دهند و ویروس را توضیح می‌دهند. این ویدئوها رنگارنگ، پرمعنی هستند و زبان بسیار پیشرفته‌ای ندارند اما برای مخاطبان جهانی او فوق العاده هستند. ناستیا، از سال گذشته وارد شد و حالا با سه میلیون دنبال کننده به یک کودک محبوب در تیک­تاک تبدیل شده‌ و سال آینده برنامه صدور مجوز خود را آغاز خواهد کرد.

 

شماره ۸: بلیپی (‏استوین جان)

درآمدها: ۱۷ میلیون دلار

​​​​​​​​دیدگاه‌ها: ۸.۲ میلیارد

​​​​​​​​ کل بازدیدکنندگان: ۲۷.۴ میلیون

​​​​​​این مرد سی و دو ساله که تنها بزرگ‌سال این فهرست است که محتوای کودکان را ایجاد می‌کند و  کانال خود را در سال ۲۰۱۴ راه‌اندازی کرد. او با عنوان بلیپی، شخصیت خوش‌لباس و کودکانه ویدئوهایی مانند بلیپی از آکواریوم دیدن می‌کند و یادگیری رنگ‌ها با بلیپی را بازی می‌کند. او نیز مانند کاجی، یک خط کامل کالا را در خرده فروشان بزرگ ارائه می‌دهد مانند عینک نارنجی نمادین و کلاه آبی از محصولات پرفروش او هستند و ویدئوهایش را از طریق هولو و آمازون منتشر می کند.

 

شماره ۹: پیتر دیوید

درآمدها: ۱۵.۵ میلیون دلار

​​​​​​​​دیدگاه‌ها: ۲.۷ میلیارد

​​​​​​​​ کل بازدیدکنندگان: ۱۸ میلیون

​​​​​​​​در طول چند سال گذشته، دوریک بیست وچهار ساله تقریبا هر کاری برای خنداندن مخاطبان خود انجام داده‌است. او یک ماشین تبدیل را در کارواش شسته، تمام بدن یک نفر را اصلاح کرده و حتی یک‌بار بهترین دوستش را با ازدواج با مادرش شگفت‌زده کرده‌است. به تازگی، دوریک بر روی این تمرکز کرده‌ که چرخه خنده‌دار خود را به برنامه تیک­تاک منتقل کند. او هم در آنجا مورد توجه قرار گرفته و ۲۴.۷ میلیون دنبال کننده جمع کرده‌است. برندها شوخ طبعی دوریک را تحریک می کنند .  و او موفق به کسب حمایت های مالی شرکت های SeatGeek، Bumble، EA و موارد دیگر شده است. مخاطبان وفادار او منجر به تجارت پر رونق پوشاک (پیراهن، کلاه های دار، شلوارک، شلوار) شده اند که بیشتر آنها با نام تجاری سرگرم کننده خودش یعنی Clickbait به فروش می رسند.

 

شماره ۱۰:  جفری استار

​​​​​​​​درآمد: ۱۵ میلیون دلار

​​​​​​​​دیدگاه ها (‏از ژوئن ۲۰۱۹ تا ژوئن ۲۰۲۰)‏: ۶۰۰ میلیون

​​​​​​​​کل بازدیدکنندگان: ۱۶.۹ میلیون

​​​​​​​​ستاره زیبایی که درگیر جنجال ها شده است. او رفتار نژادپرستانه گذشته و ادعاهای حمله جنسی را انکار می کند و همچنین یک سال اختلاف با جیمز چارلز، یوتیوبر، باعث ایجاد برخی از عواقب تجاری شده است، از جمله تصمیم خرده فروش مورف برای توقف فروش خط خود شده‌است. صرف‌نظر از این، او هنوز بیش از نیم میلیارد بازدید دارد و حتی سودآورتر از کانال تیویوبش محصولات آرایشی است که مستقیماً به مصرف کننده می فروشد. یکی از جدیدترین مجموعه های وی، بلودمانی، ۵۲ دلار سایه چشم و ۱۸ دلار بالم لب دارد و مجموعه محبوب کانسپیریسی که سال گذشته راه اندازی شد، طبق گزارشات در مدت سی دقیقه یک میلیون پالت سایه چشم به فروش رساند.