جهانی از اعداد | تحلیل اقتصاد ایران و جهان

کتاب جهانی از اعداد

تحلیل اقتصاد ایران و جهان

دانلود کتاب جهانی از اعداد

دانلود PDF کتاب جهانی از اعداد

 

معرفی کتاب

کتاب «جهانی از اعداد» به‌عنوان پرفروش‌ترین کتاب اقتصادی سال ۲۰۱۵ جهان از سوی موسسه اکونومیست معرفی شده‌است. این کتاب طی ۲۵ سال گذشته به‌صورت سالانه از سوی موسسه اکونومیست منتشر می‌شود و هر ساله بازنگری‌های اساسی در آن صورت گرفته‌است. در این کتاب اطلاعات آماری مختلفی مرور می‌شود.

نویسندگان این کتاب اعتقاد دارند توجه به این اطلاعات آماری می‌تواند، زمینه را برای دستیابی به تحلیل‌های آینده‌پژوهانه برای فعالان بخش‌خصوصی مهیا کند. کتاب «جهانی از اعداد» با رویکرد راهنمای فعالان اقتصادی و مدیران تدوین شده و همچنین تلاش کرده تصویری دقیق و کارشناسی از وضعیت اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و حتی فرهنگی امروز جهان را به مخاطبان خود ارائه دهد. در این کتاب بیش از ۲۰۰موضوع مختلف به‌صورت دقیق و جزئی رتبه‌بندی شده‌است و آمارِ مربوط به بیش از ۱۸۰ کشور مورد بررسی قرار گرفته‌است.

جمعیتی که سریع‌ترین رشد را دارد، کشوری که بیشترین بار بدهی را به دوش می‌کشد، جایی که بیشترین و کمترین تورم را داراست، جایی که بزرگ‌ترین جمعیت مهاجران را دارد، کشوری که بزرگ‌ترین صادرکننده تجهیزات نظامی است، کسی که صاحب بیشترین خودرو در جهان است، کشوری که دموکراتیک‌ترین در جهان به شمار می‌آید، کشوری که بیشترین هزینه را صرف گردشگری می‌کند، جایی که بیشترین نرخ ازدواج را دارد، مردمی که بیشتر از همه به سینما می‌روند و کشورهایی که بهترین دانشگاه‌ها را دارند و… آمار همه آنها در این کتاب آمده ‌است.

مطالعه این آمارها به فعالان اقتصادی ایران بینش جهانی می دهد. به همین جهت آنچه پیش روی شماست نه یک کتاب برای مطالعه داستا نوار که راهنمایی برای کسب اطلاع و دریافت تحلیل از وضعیت اکنون و آینده جهان است. به همین دلیل باید با دقت و ریزبینی این کتاب را بخوانید.

 

جهانی از اعداد