۱۰ ورزشکار پردرآمد دنیا در سال ۲۰۲۱

۱۰ ورزشکار پردرآمد دنیا در سال ۲۰۲۱

سال ۲۰۲۰، بیشتر ورزشکاران برجسته جهان کنار گذاشته شدند، با کمترین حقوق کار کردند، برای صندلی‌های خالی بازی کردند یا قرنطینه شدن در حباب‌های رقابتی که برای خنثی کردن بیماری همه‌گیر طراحی شده‌بود، میلیاردها دلار از ورزش‌های حرفه‌ای را از بین برد. با ما همراه باشید تا با ۱۰ ورزشکار پردرآمد دنیا در سال ۲۰۲۱ و در دوران پاندمی که اکثر افراد به مرز ناامیدی رسیده اند ولی این افراد با قدرت تمام به فعالیت های ورزشی و بیزینسی خود ادامه داده اند، آشنا شوید.

 

۱۰ ورزشکار پردرآمد دنیا در سال ۲۰۲۱

 

با این حال، هنوز هم برای بهترینِ بهترین­ها حداقل از نظر مالی اوضاع چندان خوب نیست. ​​​​​​​​ده ورزش‌کار پردرآمد جهان در طی ۱۲ ماه گذشته سود ناخالص بدون مالیات ۱.۰۵ میلیارد دلاری را به خانه برده‌اند که ۲۸ درصد بیشتر از درآمد سال گذشته‌است.

مجموع این هزینه‌ها تنها چند میلیون دلار کم‌تر از رکورد ۱.۰۶ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۸ است، در بازه زمانی ۱۲ ماهه بوکسور فلوید می در آن ۲۸۵ میلیون دلار درآمد داشت، که تقریباً همه آن از مبارزات سال ۲۰۱۷ با کانر مک­گرگور به دست آمد.

امسال، مک گرگور با استفاده از محبوبیت بی‌نظیر خود در هنرهای رزمی مختلط و یک بازی پر سود در خارج از رینگ اکتاگون  UFC، مقام پیروزی را از آن خود کرد.

در طول ۱۲ ماه گذشته در مجموع ۱۸۰ میلیون دلار درآمدزایی داشته است. بیشتر این مبلغ از فروش سهام  برند ویسکی­اش Proper No به مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار به دست آمده‌است.

این اولین بار است که این ستاره ۳۲ ساله در جایگاه شماره ۱ و دومین حضورش او در میان ۱۰ ستاره برتر است (‏او در سال ۲۰۱۸ پس از مبارزه با مایهوا با ۹۹ میلیون دلار در مقام چهارم ایستاد.)

مک گرگور به وضوح می‌خواهد پولش را صرف کارهایی فراتر از مشروب کند: او ایده دور از ذهن خرید منچستر یونایتد، ارزشمندترین تیم لیگ برتر، را در توئیت های اخیر مطرح کرده‌است.

مک گری گور علاوه بر تایید خود، در طول ۱۲ ماه گذشته، ۱۵۸ میلیون دلار در خارج از حرفه مبارزاتی خود کسب کرد و پس از راجر فدرر و تایگر وودز، تنها ورزش‌کار سوم شد تا بیش از ۷۰ میلیون دلار در یک سال از این رشته درآمد داشته باشد، در حالی که هنوز هم به طور فعال در حال رقابت است.

سه سوپر ستاره دیگر نیز امسال از ۱۰۰ میلیون دلار درآمد کل پیشی گرفتند: لیونل مسی، کریستوانو رونالدو، و داک پرسکات، ستارگان فوتبال.

مسی، که در تابستان گذشته با درخشش خارج از زمین با باشگاه فوتبال بارسلونا گزارش­های رسانه­ای در مورد وضعیت وخیم مالی باشگاه و فاش شدن ۶۷۴ میلیون دلار قراردادش به دنبال داشت، با مجموع ۱۳۰۱ میلیون دلار رکورددار بازیکنان فوتبال است. پرسکات با ۱۰۷٫۵ میلیون دلار رکورد بازیکنان لیگ ملی فوتبال را به لطف پاداش ۶۶ میلیون دلاری امضا با کابویز دالاس را شکست.

این چهار ورزشکار که در فهرست امسال قرار دارند، تنها به پنج ورزش‌کار دیگر فدرر، مایهوا، نیمار، مانی پاکیائو و وودز – می‌پیوندند تا در عرض یک سال بیش از ۱۰۰ میلیون دلار درآمد کسب کنند پیش از این، بیشترین درآمد ۱۰۰ میلیون دلاری در یک لیست سه نفره بود که در سال های ۲۰۱۸، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ انجام شد.

لبرون جیمز از پیوستن به این گروه نخبه خجالت می‌کشید. این ستاره تیم لس‌آنجلس لیکرز ۹۶.۵ میلیون دلار کسب کرد که رکوردی برای بازیکنان NBA محسوب می­شود.

رکورد دیگر سال ۲۰۲۱ رقم ۷۵ میلیون دلاری برای صعود به ده نفر برتر را از آن خود کرد، با شکست بالاترین رکورد قبلی ۶۵٫۴ میلیون دلار در ۲۰۱۹، بود. ده فرد برتر امسال نیز ۵۱۲ میلیون دلار از میدان نبرد بدست آوردند و رکورد قبلی ۴۰۷٫۵ میلیون دلار را شکستند.

این بدان معنا نیست که کرونا عوارض خود را بر درآمد ورزش‌کاران تحمیل نکرده است. بازیکنان فوتبال در بسیاری از باشگاه‌ها، از جمله مسی، حقوق خود را کاهش دادند. حقوق بیسبال لیگ برتر سال گذشته با کوتاه شدن فصل از ۱۶۲ بازی به ۶۰ بازی کاهش یافت.

در NBA، دو فصل کوتاه و فضای خالی باعث تغییرات اضطراری توافق لیگ با بازیکنان شد. با تعدیل در سیستم محافظت همراه با درآمد روزانه بازی که به طور چشمگیری کاهش یافت، یعنی در این فصل حقوق بازیکنان تقریباً ۲۰ درصد کاهش می­یابد . اینگونه تعبیر می­شود که بیش از ۷ میلیون دلار برای جیمز و کوین دورانت است که امسال با ۷۵ میلیون دلار در رتبه ۱۰ قرار دارند.

​​​​​​​​ اما با توجه به اینکه ورزشکاران بیش از هر زمان دیگری در زمین بازی حضور دارند، این افت بیش از اندازه آزار دهنده است.

اعداد و ارقام درآمد فوربز شامل تمام جوایز، حقوق و پاداش های کسب شده بین یکم می ۲۰۲۰ تا یکم می ۲۰۲۱ است.

در مواردی که بازیکنان به پرداخت حقوق بیشتر از ماه می برای یک فصل منظم که معمولا تا آن زمان به پایان می‌رسد ادامه دهند، مانند لیگ بسکتبال آمریکا و فوتبال اروپا، ما فصل کامل حقوق را تعیین می‌کنیم. ما حقوق و مزایایی را که بازیکنان NBA برای بازی در لیگ تابستان گذشته به دست آوردند محاسبه نمی­ کنیم. این ارقام در فهرست امسال تنها در فصل ۲۱ – ۲۰۲۰ NBA منعکس شده‌اند و به دلیل تعدیل سپرده لیگ، ۲۰ درصد از حقوق پایه کاسته شده‌است.

رقم درآمدهای خارجی، تخمینی از قرارداهای حمایت مالی است، شامل هزینه‌های حضور در رویدادها و درآمد صدور مجوز برای ۱۲ ماه تا اول ماه می، به علاوه بازده نقدی از هر کسب و کاری که توسط این ورزشکار اداره می‌شود، براساس مکالمات با افراد داخل صنعت است. ما مالیات یا هزینه‌های نمایندگان را کسر نمی­کنیم.. فهرست ما شامل ورزشکارانی است که در هر بازه زمانی فعال هستند.