ماهنامه برندآفرین | شماره اول

به نام یکتا خدای آفرینش بخش

ماهنامه برندآفرین

ماهنامه تخصصی مدیریت

شماره اول

دانلود ماهنامه برندآفرین

دانلود PDF ماهنامه برند آفرین

 

ماهنامه برندآفرین | شماره اول

سخن مدیرمسئول

این پرسش که «آدمی چیست، کجاست، از کجا و چگونه و برای چه آمده است؟» و نیز پرسش هایی از این قبیل، هیچ گاه بشر اندیشمند و حقیقت جو را رها نکرده است. آدمی نیز، هیچ گاه این پرسش ها را وا نخواهد گذاشت; زیرا معنای زندگی هر کس مبتنی بر پاسخی است که به این پرسش ها می دهد.

به راستی «آفرینش» نعمتى است که از الطاف الهى سرچشمه گرفته و اگر چیزى که امکان و شایستگى آفرینش و به وجود آمدن داشت اما آفریده نمى شد آن وقت جاى انتقاد بود. زیرا با نگاه عقل و فطرت به خوبى آشکار مى شود؛ که همیشه «بودن» و «داشتن» بهتر از «نبودن» و «نداشتن» است.

امیر المؤمنین علی (علیه السلام)در این رابطه می فرماید:

رحم الله امرء اعد لنفسه و استعد لرمسه و علم من این؟ فی این؟ و الی این؟

 خداوند رحمت کند آن انسانی را که آن چه لازم است، برای نفس خود تهیه و خویشتن را برای قبر مستعد و آماده سازد. آن انسانی که بداند از کجا آمده و در کدام راه است و به سوی کدام مقصد باز میگردد.

مولانا چه خوب توانسته است این کلام نورانی را به نظم در آورد; ز کجا آمدهام (مِنْ اَیْنَ); آمدنم بهر چه بود؟ (فی اَیْنَ); به کجا میروم آخر ننمایی وطنم؟ (الی اَیْنَ).

به گفته ی ژان فوارستی، دانشمند آلمانی:

هر چه بشریت ترقی میکند این سؤال بیشتر مطرح میشود که چرا باید بمیرد و منظور از این آمدن و رفتن چیست؟ و به قول سقراط: «زندگیِ بررسی نشده، ارزش زیستن ندارد».

بنابراین راز «آفرینش» بنیادی ترین و کلیدی ترین پرسش یک انسان خودآگاه و به دنبال رشد فردی است. کما اینکه در مبحث برندسازی شخصی که به تازگی توجه عده زیادی از افراد که به دنبال کشف فلسفه وجودی و رشد فردی هستند را به خود جلب کرده است، اولین و مهم ترین و به نوعی سنگ بنای ایجاد یک پرسونال برند قوی و محکم، خودشناسی و کشف فلسفه وجودی «آفرینش» انسان است.

با همه تفاسیر یاد شده و با الهام از کلمه «آفرینش» و تلفیق ادبی آن با واژه «برند»، واژه ای به نام «برندآفرین» را خلق کردیم تا نامی باشد بر ماهنامه تخصصی مدیریتی که اکنون پیش شما خواننده محترم و فرهیخته است.

همچنین «برندآفرین» نه تنها از آفرینش برند الهام گرفته، بلکه سرواژه آفرنیش یعنی «آ» و برند یعنی «ب» ، در ذهن مخاطب، الفبای برندینگ و بازاریابی را تداعی خواهد کرد.

در پایان بد نیست به این نکته اشاره کنیم که «برندآفرین» نه تنها یک ماهنامه تخصصی در حوزه مدیریت است بلکه نام یک هلدینگ فرهنگی-اقتصادی با مجموعه های متعدد در حوزه آموزش، پژوهش و آفرینش است که برای آشنایی با این مجموعه ها می توانید به وبسایت www.brandafarin.org  مراجعه فرمایید.

با تقدیم احترام

دکتر سید محمد مهاجر

مدیرمسئول ماهنامه برندآفرین