مشاوره کسب و کار ، برندینگ و بازاریابی

مشاوره کسب و کار چیست؟ چرا باید کسب و کار ها برای رشد و ایجاد یک بیزینس قوی به یک مشاور کسب و کار مراجعه کنند؟ مشاوره کسب و کار چه کمکی خواهد کرد؟ آیا من هم باید برای کسب و کارم به مشاوره نیاز دارم؟ همه ی این ها سوال هایی است که شاید برای شما هم پیش آمده باشد. راه اندازی یک کسب و کار به آن آسانی ها هم که همه می گویند نیست.

مشاوره کسب و کار چیست؟

همانطور که وقتی ما بیمار می شویم به پزشک مراجعه می کنیم، برای کسب و کارمان هم باید به یک متخصص مراجعه کنیم. مشاوره کسب و کار از همان روزهایی ابتدایی راه اندازی بیزینس تان بسیار مهم است. اگر ایده ای دارید و می خواهید بر اساس آن ایده، کسب و کاری برای خودتان دست و پا کنید، بدون فوت وقت اول از همه به یک متخصص مراجعه نمایید. بسیار اند کسانی که ایده ای قوی برای شروع دارند اما به دلیل کمبود تجربه در زمینه ی راه اندازی و یا حتی حفظ کسب و کار پس از مدتی دچار بحران شده و ورشکسته میشوند.

در کشور های توسعه یافته مانند آمریکا و برخی کشور های اروپایی، مشاوره کسب و کار از اهمیت بالایی برخوردار است و یک تخصص عالی محسوب می شود. همه ی آن ها می دانند برای راه اندازی و یا رشد و توسعه ی کسب و کارشان به یک مشاور نیاز دارند. همانطور که هنگام مواجه با مشکلات روحی و روانی به یک مشاور روانشناس مراجعه می کنند برای کسب و کارشان نیز می دانند به مشاوره کسب و کار نیاز دارند.

متاسفانه در ایران ۲ مشکل اساسی وجود دارد:

مورد اول اینکه بسیاری از افراد هستند که در زمینه ی مشاوره کسب و کار ادعای تخصص دارند اما بعد از بررسی سابقه شان می بینید که تجربه ی راه اندازی یک کسب و کار هم در رزومه شان یافت نمی شود. قبل از اقدام برای مشاوره، حتما رزومه ی افراد را بررسی کرده و با اطمینان کامل به آن ها مراجعه نمایید.

مورد دوم این است که بسیاری از افراد می دانند که به یک مشاوره کسب و کار نیاز دارند اما به دلایل مختلفی ارین کار سرباز می زنند. خیلی ها این کار را نوعی خود تخریبی می پندارند و فکر می کنند که مراجعه به یک مشاور برای آن ها نوعی توهین و تحقیر است.

همین تفاوت نگرش هاست که برخی افراد را با برخی دیگر و یا حتی کشوری را با کشوری دیگر متمایز می کند.

چرا به مشاوره کسب و کار نیاز داریم؟

یکی از اصلی ترین دلایل برای مشاوره کسب و کار را می توان استفاده از تجربیات نام برد. چرا باید با ریسک فراوان در مسیری قدم گذاشت که قبلا فرد دیگری تجربه ی حضور در آن مسیر را داشته است؟ آیا ما شکست خوردن را دوست داریم؟ خیر. پس چرا از تجربیات دیگران استفاده نکنیم تا خودمان را ایمن نگه داریم؟ مشاور کسب و کار به شما کمک خواهد کرد تا راه را واضح تر دیده و در مسیر پر فراز و نشیب کسب و کار تان ، ایمن تر قدم بردارید. دلیل دیگری که میتوان نام برد، ایجاد ارتباطات موثر با دیگران است. مشاورین کسب و کار افرادی هستند که ارتباطات قوی در حوزه ی تخصصی شان دارند. شاید با مراجعه به یک مشاور کسب و کار ارتباطاتی با دیگران برقرار کردید که مسیر کسب و کار تان را به شدت رو به رشد ببرد. و دلایلی دیگر که همگی به نوعی در همان مورد اول یعنی انتقال تجربه می گنجد.

آیا شما هم به مشاور کسب و کار نیاز دارید؟

با خودتان رو راست باشید. درون انسان ها دروغ نمی گوید. اگر می بینید که حال کسب و کارتان خوب نیست و نیاز به یک مشاور دارد، این مورد را از خودتان دریغ نکنید. چراکه بعد ها تاسف خواهید خورد که چرا به یک مشاور زبده رجوع نکردید. اگر تا کنون به اهدافی که برای کسب و کارتان تعریف کرده اید نرسیدید، پس به یک مشاور کسب و کار نیاز دارید. اگر در خودتان نمی بینید که مسیر را ادامه دهید، حتما به یک مشاور کسب و کار نیاز دارید. این را از خودتان دریغ نکنید.

اگر تصمیمتان را گرفته اید راهکارتان پیش ماست:

مشاوره کسب و کار هلدینگ برندآفرین

هلدینگ برندآفرین تحت ریاست دکتر سید محمد مهاجر با داشتن ۱۰ زیر مجموعه در حوزه ی برندینگ و بازاریابی تاسیس شد. برخی از زیر مجموعه های این هلدینگ عبارت اند از:

همچنین دکتر مهاجر مشاور و متخصص حوزه ی بازاریابی و برندینگ شرکت های بزرگی بوده اند. برای دیدن رزومه ی دکتر مهاجر اینجا کلیک کنید.

دکتر محمد مهاجر

برخی از فعالیت های هلدینگ برندآفرین:

  1. آموزش و مشاوره برندسازی لوکس (دوره های LBM)
  2. آموزش و مشاوره مدیریت برندینگ
  3. آموزش و مشاوره برندینگ
  4. آموزش و مشاوره برندسازی شرکتی ( برندینگ سازمانی )
  5. آموزش و مشاوره برندسازی اینترنتی
  6. آموزش و مشاوره تبلیغات و برندینگ
  7. آموزش و مشاوره بازاریابی و برندینگ
  8. آموزش و مشاوره بازاریابی عصبی
  9. آموزش و مشاوره بازاریابی عصبی دیجیتال
  10. آموزش و  مشاوره استراتژی برندینگ

و در نهایت برای تعیین وقت مشاوره حضوری با دکتر مهاجر با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:

22145451