دانلود کتاب ابتکارات صرفه جویانه + PDF

کتاب ابتکارات صرفه جویانه

چه طور با کمترین منابع بهترین عملکرد را داشته باشیم

Frugal innovation : how to do better with less

نویسندگان: ناوی رادجو و جیدیپ پرابهو

 

دانلود کتاب ابتکارات صرفه جویانه

دانلود کتاب ابتکارات صرفه جویانه

 

بالاترین کیفیت را با محدودترین منابع داشته باشند. این روزها شرکت های غربی به دنبال راهی برای کاهش هزینه های خود هستند و چه راهی بهتر از ابتکارات صرفه جویانه؟

ناوی رادجو و جیدیپ پرابهو در این کتاب، قصه صرفه جو بودن را مطرح کرده اند.

آنها از رنو و نیسان گرفته تا وال مارت و آمازون و یونیلور و بسیاری از دیگر شرکت ها را مورد بررسی قرار داده اند؛

موفق ترین شرکت ها در حوزه ابتکارات مقرون به صرفه.

ریشه ماجرا به ابتکارات کارآفرین های هندی باز می گردد. آنها در کتاب خود با ارجاع به بازارها و شرکت های بالغ در این زمینه، تاش دارند دیگر شرکت ها را نیز به قدم برداشتن در چنین مسیری ترغیب کنند.

رکود درآمدها باعث شده مصرف کننده طبقه متوسط، عطش زیادی برای کالاهای ارزان تر با ارزش های بهتر و بیشتر داشته باشد. در نتیجه همین تقاضا هم می تواند به خودیِ خود شرکت کنندگان و زنجیره تأمین را وادار کند با کمترین منابع، بیشترین و بهترین تولید را داشته باشند تا بتوانند نیازهای طبقه متوسط و کم درآمد را برطرف کنند.

قضیه فقط مربوط به هزینه و درآمد نیست، مباحث محیط زیستی نیز در میان است. در حالی که منابع طبیعی از میان می رود، شرکت ها راهی جز این ندارند که جلوی کاهش منابع طبیعی را بگیرند.

این کتاب نشان می دهد چطور می توان به صورت صرفه جویانه، ابتکاراتی در کس بوکارها به خرج داد تا انقلابی در زنجیره تأمین به پا شود. کتاب در پایان به این نکته اشاره دارد که راهی جز پایبندی به اصول ابتکارات صرفه جویانه نیست که در این کتاب به تفصیل بیان شده است.

مسئولان شرکت ها و مشتریان باید یاد بگیرند بهتر است بدون کوچک ترین هدررفتی چه در زمینه مالی و چه در زمینه زمانی، به بهترین دسترسی پیدا کنند. صرفه جویی می تواند با خودش چیزهای زیادی را به همراه داشته باشد. هر کسی که می خواهد با شیوه های بهره وری حداکثری از کمترین منابع آشنا شود، بهتر است نگاهی به محتوای این کتاب بیندازد، حتماً با موارد جذابی آشنا خواهد شد.

کتاب ابتکارات صرفه جویانه

2 comments on “دانلود کتاب ابتکارات صرفه جویانه + PDF”

دیدگاهتان را بنویسید