کتاب صوتی خودت باش دختر | خجالت نکش دختر

کتاب صوتی خودت باش دختر

کتاب صوتی خودت باش دختر

 

کتاب صوتی خودت باش دختر – بخش اول

کتاب صوتی خودت باش دختر – بخش دوم

کتاب صوتی خودت باش دختر – بخش سوم

کتاب صوتی خودت باش دختر – بخش چهارم

کتاب صوتی خودت باش دختر – بخش پنجم

کتاب صوتی خودت باش دختر – بخش ششم

کتاب صوتی خودت باش دختر – بخش هفتم

کتاب صوتی خودت باش دختر – بخش هشتم

کتاب صوتی خودت باش دختر – بخش نهم

کتاب صوتی خودت باش دختر – بخش دهم

کتاب صوتی خودت باش دختر – بخش یازدهم

کتاب صوتی خودت باش دختر – بخش دوازدهم

کتاب صوتی خودت باش دختر – بخش سیزدهم

کتاب صوتی خودت باش دختر – بخش چهاردهم

کتاب صوتی خودت باش دختر – بخش پانزدهم

کتاب صوتی خودت باش دختر – بخش شانزدهم

کتاب صوتی خودت باش دختر – بخش هفدهم

کتاب صوتی خودت باش دختر – بخش هجدهم

کتاب صوتی خودت باش دختر – بخش نوزدهم

کتاب صوتی خودت باش دختر – بخش بیستم

کتاب صوتی خودت باش دختر – بخش بیست و یکم

 

خودت باش دختر

نویسنده: ریچل هالیس

آیا به عنوان دختر تا کنون باور داشته‌اید که هرگز شغلِ رؤیایی خود را نخواهید یافت و به همین دلیل باید به چیزی کمتر از آن رضایت دهید؟  که باید به همین زندگیِ زناشویی معمولی ولی نه‌ عالی راضی باشید؟ که هرگز لاغر نخواهید بود؟ که نمی‌توان چیزها را تغییر داد؟

اشکالی ندارد؛ فقط شما نیستید. میلیونها زن هر روز این دروغها را به خود می‌گویند و به آنها باور دارند. امّا مسئله این است که تنها یک حقیقتِ ساده وجود دارد که باید به آن باور داشته باشید: فقط و فقط شمایید که اختیاردارِ زندگی خود هستید. شما قدرت آن را دارید که آرزوهای خود را دنبال کنید؛ که مادری عالی باشید و به‌جای پذیرفتنِ یأسِ ناشی از زندگی روزمرّه،  به استقبالِ آشفتگیهایش بروید؛ که همواره، رابطۀ خانوادگی عالی داشته باشید.

هرکسی در خود شور و توانِ شکستنِ چرخۀ منفی‌گرایی و گزینشِ زندگیِ دلخواه خود را دارد. امّا گاهی به کمی الهام و انگیزه نیاز دارید، و اینجاست که این یادداشتها به کارتان می‌آید. این یادداشتها با الهام از تجربیات خود مؤلّف و کمی هم کمک از خداوند، به شما نشان ‌می‌دهد که چگونه می‌توانید امروز رویاها و اهداف خود را محقّق کنید و نیرو و انگیزه پیدا کنید تا یک زندگیِ سرشار از محبّت، لذّت و اعتماد به نفس را بگذرانید. نه فردا، نه ماهِ آینده، نه سال دیگر؛ همین امروز!

ریچل هالیس در کتاب خودت باش دختر، به ما می‌گوید که باید از باور کردن دروغ‌هایی که درباره‌مان گفته می‌شود دست برداریم تا تبدیل به همان کسی شویم که واقعاً هستیم. این کتاب که از پرفروش‌های آمازون و نیویورک تایمز در سال ۲۰۱۸ است، می‌تواند زندگی زنان و دختران را تغییر دهد.

کتاب صوتی خودت باش دختر جان

کتاب خودت باش دختر دربارۀ بسیاری از دروغ‌های دردناک و یک حقیقت مهم است. کدام حقیقت؟ تو و فقط خود تو مسئول آدمی هستی که می‌شوی و همچنین مسئول میزان شادی و رضایتی که از زندگی داری. این مفهوم اصلی کتاب ریچل هالیس  است. اما اشتباه نکنید. ریچل قرار است برای شما صدها داستان خنده‌دار، عجیب، خجالت‌آور، غم‌انگیز یا مسخره تعریف کند که تمامشان به یک حقیقت ختم می‌شوند: زندگی تو به خودت بستگی دارد؛ اما تا وقتی دروغ‌هایی که بر سر راه رسیدن به این حقیقت قرار دارند را نشناسید این حقیقت قابل‌ باور نخواهد بود.

صورتت را بشور دختر جان

باور به دروغ‌هایی که می‌گوید چه کسی هستید را رها کنید تا همانی شوید که باید باشید.

اگر ریچل هالیس به تو می گوید صورتت را بشور،بی مطلعی شیر آب را باز کن! ریچل مربی ای است که هر زنی به او نیاز دارد، از تازه مادرها گرفته تا زنانی که کسب و کاری برای خود دارند. حرف های ریچل ترکیب جذابی است از توصیه های یک مربی امید بخش و بهترین و شاید بامزه ترین دوست تان .صداقتش آدم را شوکه می کند و طنزش خودمانی است. ” صورتت را بشور دختر جان” هدیه ای است به هر زنی که می خواهد رشد کند و با شجاعت تمام زندگی درست و مناسبی داشته باشد. زنان پیشرو اندکی هستند که به زنان دیگر بگویند “برو و به خواسته هایت برس.” ما معمولا هوای دیگران را داریم و به ندرت مربی اردوگاه نظامی می شویم.ریچل، با محبت اما سفت و سخت، به ما می گوید زمان آن رسیده که امور زندگی مان را به دست بگیریم و زندگی ارزشمند و فوق العاده ای داشته باشیم.

” صورتت را بشور دختر جان” داروی انرژی زایی است که شما را وا می دارد به دنبال رویاهایی بروید که مدت هاست در سر می پرورانید. در اولین کتاب غیر داستانی ریچل هالیس، خواهید دید که او کم تر سردسته هواداران، و بیش تر مربی زندگی است. این خواننده با مطالعه این کتاب ،صرفا چیزهایی از نویسنده الهام نمی گیرد؛ بلکه کتاب را در حالی میبندد که به ابزارهای درست و مناسب برای رسیدن به رویاهایش دست یافته است. شوق و ذوق ریچل عملی کردن رویاهاست . شما هم اگر جدیدترین کتابش را بخوانید، همین طور طور می شوید. ریچل جزو افراد نادری است که می تواند در یک پاراگراف ، هم شما را بخنداند و هم کاری کند در مورد کل زندگی تان تجدید نظر کنید.حرف های او و این کتاب، مانند هدیه است و میدانیم عمیقا شما را تشویق و دلگرم می کند.

 

کتاب خودت باش دختر در بیست فصل اتفاقاتی که برای ریچل هالیس در طول مسیر زندگی رخ داده را روایت می‌کند.

اتفاقاتی که از هرکدوم به عنوان یک دروغ یاد شده و در ماهیت کلی کتاب به این اصل اشاره شده که ما برای اینکه بتونیم در مسیر موفقیت خودمون پیش بریم باید دست از باور کردن این دروغ‌ها برداریم و ذهنیت‌های غلط و از خودمون دور کنیم.

در انتهای هر فصل دو الی پنج راهکار برای کسانی که درگیر همچین مسائلی باشن نوشته شده که میتونن از اونا استفاده کنن، ولی پیشنهاد من به شخصه اینه که باید این مساله هم در نظر داشته باشیم که خیلی از اتفاقات و داستان‌هایی که توی این کتاب برای شما اومده ممکنه مربوط به جامعه‌ی مخاطب نویسنده یعنی جوامع غربی و فرهنگ خاص خودشون باشه و شاید شیوه درست مطالعه این کتاب بررسی و ایجاد تعادل در مفاهیم مربوط باشه.

فصل اول: چیز دیگری مرا خوشحال خواهد کرد

در فصل اول این کتاب که با عنوان: چیز دیگری مرا خوشحال خواهد کرد شروع میشه نویسنده سعی کرده درباره یکی از عمده دروغ‌هایی که تمام ما به خودمون میگیم بنویسِ و به این مطلب اشاره کنه که ما چطور سعی می‌کنیم با فراموش کردن مسائل اصلی و رسیدن به چیزهایی که خوشحالمون میکنه مشکل اصلی و فراموش کنیم و مشکلات خودمون و مخفی کنیم شاید یکی از تاثیر‌گذارترین مطالبی که توی این فصل به اون اشاره میشه اینه که ما باید این فرضیه رو فراموش کنیم که زنده بودن با زندگی کردن معنی یکسانی داره و سعی کنیم در طول عمر خودمون بیشتر زندگی کنیم.

در انتهای این فصل هم همونطور که خدمتتون گفتم سه راهکار برای خواننده‌ها ارائه شده که میشه به تیتر این راهکارها اشاره کنیم مثل اینکه خودمون و با دیگران قیاس نکنیم، اطرافمون و از انرژی مثبت پر کنیم و اینکه چیزهایی که خوشحالتون میکنه رو مشخص کنید و همون کارها رو انجام بدید.

فصل دوم: از فردا شروع میکنم

فصل دوم این کتاب تحت عنوان از فردا شروع میکنم همون بخشی از کتاب بود که روی من به سرعت اثر گذاشت و باعث شد بعد از بیست و هشت سال از همون لحظه ای که این فصل و خوندم نوشابه رو بذارم کنار.

این فصل به این مساله اشاره داره که اگر چیزی تو زندگیتون هست که باید ترک شه یا چیزی هست که باید شروع بشه فردا دیره، بهتره از همین الان اون کارو انجام بدید چون ما معمولا کارهایی و که به فردا میندازیم انجام نمیدیم و فقط به خودمون این دروغ و میگیم که از فردا شروع می‌کنم.

راهکارهایی که در انتهای این فصل اومده که همونطور که گفتم خودم از یکیشون استفاده کردم این بود که با یک هدف کوچیک شروع کنیم که برای من ترک نوشابه بود، نکته دوم اینه که حواسمون به قول هایی که به خودمون میدیم باشه و نکته آخر که شاید مهم‌ترین آموزه ی این کتاب باشه اینه که:

با خودمون رو راست باشیم و خودمون و گول نزنیم.

فصل سوم: من به اندازه کافی خوب نیستم

فصل سوم و دروغی به نام اینکه من به اندازه کافی خوب نیستم که شاید براتون جالب باشه بدونید من تقریبا ده سالیه که با این دروغ دست به گریبانم و این دروغ و توی کار به خودم گفتم و همین دروغ منو به یک معتاد کار بدل کرد.

توی این دروغ شما برای اینکه فکر می‌کنید به اندازه کافی تو کاری که دارید انجام میدید خوب نیستید سعی می‌کنید این ضعف و از طرق مختلفی جبران کنید و گاهی این راه‌ها به زندگی و روح و روان شما آسیب جدی وارد می‌کنه و شاید برای همینه که در بخش راهکارهای این فصل اولین پیشنهاد نویسنده به شما اینه که به جلسات روان درمانی مراجعه کنید و در گام بعدی دنبال لذت و خوشی بگردید و لیست اولویت‌های خودتون رو بازنویسی کنید و امیدوار باشید که باور کنید شما اونقدر که باید خوب هستید که برای اثبات این مساله نیازی به اثبات خودتون به دیگران نداشته باشید.

امیدوارم تا این‌جای کار خسته نشده باشید چون تازه می‌خوایم بریم سراغ فصل چهارم این کتاب فصلی که به دروغی به اسم من از تو بهترم رسیده.

فصل چهارم: من از تو بهترم

در این فصل نویسنده این موضوع رو با بیان خاطره‌ای از دوران تحصیل خودش اثبات کرده که ما هروقت توی چیزی ضعف داشته باشیم سعی می‌کنیم با تمسخر اون موضوع در دیگران وانمود به نبود این ضعف در خودمون کنیم و نشون بدیم که ما این کار و انجام ندادیم و یا نمیدیم در حالی که فقط خودمون می‌دونیم داریم به خودمون دروغ میگیم.

راهکارهایی که برای همچین موضوعی در فصل چهارم به مخاطب پیشنهاد شده میتونه برای خیلی از ماها کاربردی باشه و بهتره از اونا استفاده کنیم چون بروز همچین رفتاری از سمت ما در خیلی مواقع میتونه برای شخص مقابل تبدیل به آزار بشه و از جنبه یک شوخی خارج بشه و شاید آسیب‌های جبران ناپذیری و به اون فرد وارد کنه، یکی از موثرترین این راهکارها ایجاد ارتباط با دوستانیه که اهل قضاوت نباشن و اینکه بتونیم با قضاوت کردن هم برخورد کنیم ولی شاید یکی از بزرگ‌ترین و ارزشمندترین کارهایی که باید انجام بدیم اینه که بر روی خودمون کنترل داشته باشیم و تن به ساده قضاوت کردن ندیم.

فصل پنجم: دوست داشتن او برای من بس است

این فصل درباره مشکلی صحبت میکنه که محدود به جنسیت خاصی نیست و شاید همه ما با این رفتار دست به گریبان هستیم و این دروغ چیزی نیست جز اینکه دوست داشتن او برای من کافیه.

در اکثر مواقع این موقعیت در شرایط احساسی ایجاد میشه جایی که ما برای گول زدن خودمون و رابطه‌ای که شاید به انتهای خودش رسیده شروع به گفتن این دروغ به خودمون می‌کنیم تا التیامی بر یک زخم احساسی باشه ولی این التیام چیزی نیست جز نمکی که سوزشش بعدها سراغ ما میاد.

نویسنده در این فصل خیلی آگاهانه به سه راهکار اشاره میکنه که کاربردی‌ترین این راه‌ها استفاده از مشاوره‌ی درست در حل مشکله، در کنار این مساله داشتن تسلط بر رفتار احساسی میتونه یک راهکار تمام عیار در جهت حل این مشکل باشه.

کتاب صوتی خودت باش دختر جان