چهار نکته ضروری برای تبدیل شدن به یک رهبر خوب

چهار نکته ضروری برای تبدیل شدن به یک رهبر خوب

همه درباره رهبری صحبت می کنند. صدها مقاله و میلیون ها نقل از سر ریچارد برانسون و باراک اوباما. مایکل جوردن و کوبه برایانت و مارک کوبایی وجود دارد. من وقت زیادی را صرف فکر کردن در مورد رهبری و معنای آن می کنم. اخیراً، در پایین یکی از مقالاتم، از خوانندگان خواستم که درباره تعریف خود از این موضوع و ویژگی­های یک رهبر خوب برایم بنویسند. با ما همراه باشید با چهار نکته ضروری برای تبدیل شدن به یک رهبر خوب آشنا شوید.

چهار نکته ضروری برای تبدیل شدن به یک رهبر خوب

 

پیام های زیادی دریافت کردم و از همه آنها لذت بردم. من فهمیدم که رهبری از طیف مختلفی از صنایع ناشی می شود. در اینجا برخی از نقل قول ها از افراد واقعی که در تیم های پیشرو هستند آورده شده است. برای رهبری لازم نیست رئیس جمهور ایالات متحده باشید. موارد زیر برخی از مهمترین ویژگی­های رهبری برگرفته از پیامهایی است که از شما دریافت کردم. با تشکر از همه کسانی که در نوشتن این موارد ما را یاری کردند.

​​​​​​​​چهار نکته ضروری برای تبدیل شدن به یک رهبر خوب

​​​​​​​​​انگیزه:

واشنگتن کاراتو، مالک The Man Van، گفت: «یک رهبر بزرگ بودن تماماً به زمان و دانش مربوط است. یک رهبر خوب می داند که چه موقع باید انتقاد کند که چه موقع باید تشویق شود و چه زمانی باید درخواست بیشتری از تیم خود بکند. رهبر بودن به معنای کار در انزوا نیست. هیچ کس پاسخ همه مشکلات را نمی داند و درک نقص های خود و یادگیری و توسعه مداوم آن ضروری است. یک رهبر خوب به دنبال یک مربی می رود تا از او ایده بگیرد.»

نقش و رهبری یک تیم:

چارلز کرافورد، مدیرعامل کرافورد و اوبراین ایتن کیوا، گفت: «یک رهبر بزرگ می‌داند چگونه بهترین بازیکنان تیم را انتخاب کند و آن‌ها را برای کار با یکدیگر هماهنگ کند و بر روی نقاط قوت آن‌ها تمرکز کند، بنابراین تیم یک واحد قدرتمند است، درست مانند اسپارتان ها، گروه سوات و هر نیروی نظامی نخبه دیگر که حمله می‌کنند و پیروز می‌شوند.»

زمان:

مایک اسلاوین، مدیر عامل شرکت Wealthstake Inc گفت: «رهبری، که به سه عنصر اساسی آن تجزیه شده‌است، مسیر روشن، منابع مناسب (‏انسانی یا مالی) ‏را تامین می‌کند، و در زمان مناسب نیروی موثر به کار می‌گیرد.»

عزم و اراده:

مکس.اِل. فولر ، مدیرعامل Express Truck Driving Jobs، به من گفت: «رهبری قوی در پایبندی به ارزشهای برند و ادعای تصویری برای عموم مردم است. با این وجود، رهبری داخلی قوی نیز در تقویت هسته اصلی یک کسب و کار حیاتی است. برای رهبر یک شرکت بسیار مهم است که حسن نیت خود را بدون واکنش متقابل در برابر همکاران یا مشتریان خود به نمایش بگذارد. با این کار، مشتریان و کارمندان می بینند که شکوفایی یک شرکت فقط برای منافع خود نیست، بلکه به نفع کسانی که به یک شرکت در رسیدن به چنین اهدافی کمک کرده اند نیز گسترش یافته است. در صنعت حمل و نقل، بسیاری از سازمان ها و شرکت ها به یک سیستم واقعی از تلاش­ های نیکوکارانه خوب اعتماد می­ کنند، وقتی می ­دانید که عمل خیرخواهانه شما پس داده خواهد شد، به آنها کمک کنید.

چیزی به اندازه برقراری ارتباط با یک همکار برای درک بهتر برندشان، به همان اندازه موضوعات مرتبط با مالی معنادار است. از این طریق، کارمندان مجسم خواهند کرد که چگونه از منابع در دسترس خود برای گسترش ارتباط به مشتریان ارزشمند در زمانی که فرصت انجام این کار را دارند، استفاده کنند.»

رهبری انعطاف‌پذیری:

ایژوک چرنیاک، موسس Best Advisor، گفت: «یک رهبر خوب رویکرد انعطاف‌پذیری دارد و قادر به الهام بخشی، توانمندسازی و انگیزه دادن به تیم خود برای رسیدن به حداکثر بهره‌وری است. رهبران بزرگ مهارتهای ارتباطی بسیار خوبی دارند و روشهای رهبری خود را متناسب با هر موقعیتی تغییر می­دهند و در واقع به صورت روزانه هدایت می شوند. هیچ کس همه چیز را نمی داند و بنابراین یک رهبر خوب به توصیه ها و نظرات اعضای تیم خود گوش می ­دهد، بنابراین رشد و توسعه را توسعه می­ بخشد. اندکی تعریف و تمجید تا حد زیادی به حفظ روحیه کمک می­کند و اکثریت کارمندان مفتخرند که رئیسشان ن‌ها را به رسمیت می‌شناسد.

اهمیت گوش دادن:

آندری کاول، مدیرعامل Forex Trading Newsگفت: « وقتی قرار است رهبر درجه یک باشید، یکی از مهم‌ترین نکات این است که به تیم خود گوش دهید. بسیاری از رهبران متقاعد شده‌اند که رهبری قوی نیاز به سخنرانی درخشان دارد و این قطعا در برخی موارد درست است. اما گوش دادن یکی از ویژگی‌های دست کم گرفته شده و کم استفاده توسط رهبر خوب است. بدون گوش دادن، درک درست از نیازهای تیم غیرممکن است و این به نوبه خود باعث شکست بالقوه فاجعه‌بار در ارتباطات می‌شود. دلیل مهمی دارد که دو گوش و یک دهان دارید، رهبران بزرگ این را تشخیص می‌دهند.»

تفکر متفاوت:

مت گوردون، مدیر عامل شرکت انرژی جوسکو، گفت: «رهبری باید جلوتر از پیچ باشد و به جلو نگاه کند. یک مثال خوب از این موضوع زمانی است که (‏استیو جابز)‏آی پد و آی فون را اختراع کرد. در سال ۲۰۱۷، آیفون هنوز هم یکی از محبوب‌ترین محصولات مصرفی و عهدی برای درخشش (‏استیو جابز)‏ و (‏اپل) ‏است. بنظرم به عنوان رهبر اگر از این نوع تفکر رو به جلو استفاده کنیم، می‌تواند به موفقیت ما کمک کند.»  سامر پنجوانی، مدیر عامل شرکت Mondovo، مفهوم جالب را با من به اشتراک گذاشت:«اصل F.I.G.R. چیزی است که برای خودم کشف کرده‌ام یکی از قسمتهای مهم چگونگی رهبر بودن در کسب و کارم است. حتی پیش آمده کارهای زیادی داشته ام اما همچنان احساس خرسندی می کردم که چگونه می­توانم در مدت زمان کم این همه کار را انجام دهم. با این حال، من طی سالهای طولانی در کسب و کار فهمیدم که نیازی نیست همه کارها را خودم انجام دهم.

چشم انداز بودن و انجام کار:

رهبری را نمی توان آموزش داد، فقط می توان از طریق تجربه سخت کسب کرد. شما می توانید همه کتابهای رهبری را که دوست دارید بخوانید، اما تا وقتی کسی را هدایت نکنید، واقعاً شروع به یادگیری نکرده ­اید.»

مدیریت تیم:«مدیریت پرسنل هنری است که می توانید از کارکنان خود بهترین نتیجه را بگیرید. برای این کار اطمینان حاصل کنید می­دانند که از آنها قدردانی شده است. تصدیق کنید که آنها صاحب شغل خود هستند. در مورد بهترین روش انجام کار با آنها مشورت و توافق کنید. در تلاش­های بعدی آنها را حمایت کنید و مهمتر از همه، با توجه به تلاش ­هایشان به آنها پاداش دهید زیرا معنای واقعی کلمه نشان می­دهد که چقدر برای آنها ارزش قائلید. این روش نشان می دهد که شما به آنها و کارشان علاقه مند هستید. از کارمندان خود مراقبت کنید و اکثریت قریب به اتفاق آنها با تلاش های خود بسیار مثبت به تلاش­هایتان پاسخ می­دهند.»

قدرت تقویت مثبت:

رابرت مور، مدیرعامل Loan Cheetah گفت:«رهبری خوب حول قدرت تقویت مثبت می چرخد. اغلب اوقات، مدیران به جای تمجید از نکات مثبت، بر انتقاد از اشتباهات کارکنان خود تمرکز می­کنند. یک رهبر خوب، مزایای تقویت مثبت را می فهمد، کارکنان خود را به طور مداوم تشویق می­کند که به نوبه خود می­تواند بهره­وری را به شدت افزایش دهد. یک مدیر خوب با رهبری درست و تشویق می ­تواند یک عضو ستادی را به عضوی مثبت و مهم تبدیل کند و پرورش دهد. من می ­توانم کتابهایی درباره رهبری بخوانم و فیلم­های انگیزشی تماشا کنم. اما فکر کردم بهتر است که این دروس را از افرادی که کار می کنند، در سنگرها و در واقع پیشرو هستند، با شما در میان بگذارم. امیدوارم که یک درس رهبری زندگی واقعی نیز پیدا کنید که در سال ۲۰۱۷ نیز کابرد داشته باشد.»