برندسازی پوشاک به روش MANGO

برندسازی پوشاک به روش MANGO

برندها در زمره با ارزش ترین دارایی های نامشهود سازمان ها قرار می گیرند، در شرایط متغیر کنونی برندها عامل اساسی در حفظ مزیت رقابتی برای سازمان های موفق هستند. برند سازی فرآیندی است که طی آن به شرکت یا محصول یک هویت داده می شود و باعث می شود جایگاه متمایزی در بازار و همچنین نزد ذی نفعان داشته باشد. امروزه در صنایع گوناگون به ویژه صنعت پوشاک برند سازی حایز اهمیت بسیار است. به همین جهت در این قسمت به بررسی نقش برندسازی پوشاک با بررسی برند موفق MANGO پرداخته و برندسازی را به عنوان راهکاری جهت افزایش فروش صنایع پوشاک پیشنهاد می کنیم.

برند MANGO

منگو به انگلیسی (MANGO) شرکت پوشاک اسپانیایی است، که در سال ۱۹۸۴ توسط ایزاک اندیک در شهر بارسلونا، تأسیس شد این شرکت هم‌اکنون مالک شبکه‌ای از ۲ هزار فروشگاه در سراسر جهان می‌باشد و یکی از موفق ترین بندها در زمینه برندسازی پوشاک می باشد.

منگو در سال ۲۰۰۹ با گردش مالی ۴۸۰٫۱ میلیون یورو تبدیل به یکی از برترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرده فروشی شد در حالی که این رقم به استثنای مالیات بر ارزش افزوده تنها از فروشگاه‌های تحت مالکیت و همچنین فروشگاه‌هایی که صاحب امتیاز آنهاست کسب شده بود.

منگو در سال ۲۰۰۸ خط تولید لباس‌های مردانه خود را با نام هومینی امریتو راه اندازی کرد که هدف از راه اندازی این خط تولید جلب نظر مردان جوانی بود که به روند مد روز دنیا اهمیت می‌دهند.

چهره‌ای که این شرکت برای تبلیغ پوشاک مردانهٔ خود به عنوان مدل انتخاب کرد جرارد پیکه فوتبالیست اسپانیایی‌تبار است

از پاییز سال ۲۰۱۱ کیت موس مدل انگلیسی‌تبار مدل جدید منگو شده‌است، او در سال ۲۰۱۲ مقام دوم مجلهٔ فوربس را برای بالاترین درآمد مدلینگ بدست آورد، رقمی که برای درآمد او تخمین زده می‌شود حدود ۳ میلیون دلار در سال است.

شرکت Punto Fa, S.L یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان پوشاک با نام تجاری «منگو» در بازار است، این نام یکی از برندهای مطرح در حوزه تولید پوشاک است که با به کارگیری المان‌های گفته شده در کنار حجم به اندازه و اصولی تبلیغات و بازاریابی توانسته جایی در کمد لباس‌ها برای خود دست و پا کند.

منگو در ابتدای کار با هدف تولید لباس برای خانم‌های ۱۸ تا ۴۰ سال شکل گرفت، اما رفته رفته کار خود را گسترش داد و امروز یکی از برندهای مطرح در حوزه برندسازی پوشاک به شمار می‌آید. این برند توسط ایزاک آندیک ابتدا در سال ۱۹۸۴ از اسپانیا کار خود را شروع کرد.

برندسازی پوشاک | برندینگ

در آن زمان آندیک تازه از سفر طولانی‌مدت خود از ترکیه به کشورش بازگشته بود، او تعدادی از پیراهن‌هایی را که با خود آورده بود به دو برابر مبلغی که خریده بود به فروشگاه‌های لباس فروخت.

آندیک زمانی که به درآمد یک‌میلیونی دست یافت و سرمایه خوبی برای خود دست و پا کرد، تصمیم گرفت فعالیت‌اش را گسترش دهد و برای این کار، واردات کت‌های دست‌دوز از افغانستان را شروع کرد. روز به روز سرمایه آندیک با تلاش‌ها و ایده‌های تازه‌ای که به ذهنش می‌ر‌سید افزوده شد تا تصمیم به راه‌اندازی شرکت گرفت.
شعار و هدف اصلی منگو این است که با یک شعبه به ازای هر شهر در عرصه ی جهانی حضور داشته باشد و تا کنون توانسته بیش از ۲۰۰۰ فروشگاه در ۱۰۳ کشور دنیا افتتاح و به پنج قاره راه پیدا کند.
نخستین وب‌سایت رسمی منگو در سال ۱۹۹۵ طراحی شد، سپس بعد از پنج سال، نخستین فروشگاه اینترنتی منگو تاسیس شد.
منگو بیش از۸۶۰۰ کارمند دارد که ۱۸۵۰ نفر از آن‌ها در مرکز طراحی آشیانه و دفتر مرکزی بارسلونا مشغول به کار هستند.

در آوریل سال ۲۰۱۱ شاهزاده لیتزیا (همسر ولیعهد آستوریاس) درحالی از دفتر مرکزی منگو دیدن کرد که خود یکی از تولیدات این شرکت را بر تن داشت.آندیک به دلیل اینکه سال‌های زیادی در ترکیه زندگی کرده بود و به آنجا اشراف کامل داشت در آغاز کار تولیداتش را علاوه بر بازار اسپانیا، در بازارهای ترکیه هم به فروش می‌رساند، همین قرابت آندیک به ترکیه موجب شده تا بعد از گذشت چند ‌دهه، همچنان ترکیه یکی از بزرگ‌ترین محل‌های کسب درآمد منگو باشد.
منگو در سال ۲۰۰۸ خط تولید لباس‌های مردانه خود را با نام HEbyMango راه‌اندازی کرد که به‌صورت مختصر H.E  نوشته می‌شود. هدف اصلی از راه‌اندازی این خط تولید، جلب‌نظر مردان جوانی بود که به روند مد روز دنیا اهمیت می‌دهند.
از آن پس منگو علاوه بر لباس‌های زنانه سابق خود، انواع کت و جلیقه و ژاکت‌های پشمی مردانه، شلوار، کیف و کمربند، کراوات و دستمال گردن، محصولات چرمی، عینک آفتابی، کلاه و دستکش، زیورآلات و چتر را نیز در سبد محصولی خود قرار داد.

 

تبلیغات فشن به سبک منگو

منگو برای معرفی و تبلیغ محصولات مردانه خود از جرارد پیکه (فوتبالیست مشهور اسپانیایی‌تبار) به‌عنوان مدل استفاده کرد. پیکه دو فصل متوالی با منگو در کمپین‌های تبلیغاتی خط پوشاک مردانه همکاری کرد، انتخاب او به‌عنوان مدل برای منگو از این جهت که اصالت وی به بارسلونا بازمی‌گردد نیز حائز اهمیت بود.
از پاییز سال ۲۰۱۱ هم کیت موس، مدل انگلیسی‌تبار، ستاره جدید منگو شد او در سال۲۰۱۲ مقام دوم مجله فوربس را برای بالاترین درآمد مدلینگ که مبلغی حدود ۹/۲ میلیون دلار بود به دست آورد.

برندسازی پوشاک | فشن

محبوبیت منگو بین خانم‌ها به‌گونه‌ای بود که در آوریل سال ۲۰۱۱ شاهزاده لیتزیا (همسر ولیعهد آستوریاس) از دفتر مرکزی منگو دیدن کرد، جالب اینکه این دیدار رسانه‌ای در حالی شکل گرفت که شاهزاده یکی از تولیدات این شرکت را بر تن داشت.
دیدگاه و شعار اصلی مدیران منگو این است که باید یک شعبه به‌ازای هر شهر در عرصه جهانی داشته باشند. این دیدگاه موجب ارتقای توانایی‌های این برند و معرفی جهانی آن و برندسازی پوشاک شود. منگو تاکنون توانسته بیش از ۲۰۰۰ فروشگاه در ۱۰۳ کشور دنیا افتتاح و به پنج قاره راه پیدا کند.

 

برندسازی فشن به سبک منگو

ایزاک آندیک، موسس گروه پوشاک اسپانیایی مانگو، با ثروت ۸/۴ میلیارد دلار صدوشصت وهفتمین فرد ثروتمند دنیا به شمار می رود. او فردی مشهور در صنعت کسب و کار مد و پوشاک در اسپانیا و جهان به شمار می رود. ایزاک آندیک ارمی در سال ۱۹۵۵ در شهر استانبول در ترکیه به دنیا آمد.

خانواده او در دهه ۱۹۵۰ به ترکیه مهاجرت کردند. آندیک کسب و کار مد و کالاهای لوکس را در سال ۱۹۷۲، زمانی که تنها ۱۷ سال داشت ، شروع کرد. در واقع او که در آن زمان از سفری بازگشته بود تعدادی از پیراهن هایی را که با خود آورده بود به قیمت دو برابر مبلغی که برای آن پرداخته بود به تعدادی از فروشگاه های لباس فروخت. زمانی که آندیک به اولین درآمد یک میلیونی خود دست یافت تصمیم گرفت فعالیت خود را گسترش دهد و شروع به وارد کردن کت های دست دوز از افغانستان کرد. آندیک زمانی که تنها ۱۸ سال داشت یک ماشین خرید و به وسیله آن لباس هایی را که وارد می کرد در اسپانیا می فروخت. موفقیت او همچنان ادامه پیدا کرد و آندیک فروش کفش را نیز به کسب و کار خود اضافه کرد. آندیک با گسترش روز افزون کسب و کارش در نهایت در سال ۱۹۸۴ اولین فروشگاه مانگو را در بارسلونا بازگشایی کرد و تصمیم گرفت یک برند به نام مانگو را برای فروشگاه خود خلق کند.

تعداد فروشگاه های مانگو تا یک سال بعد به ۵ فروشگاه در بارسلونا و یک فروشگاه در والنسیا رسید. کسب و کار آندیک آنقدر سریع رشد کرد که طی ۱۰ سال توانست بیش از ۱۰۰ فروشگاه در سرتاسر اسپانیا بازگشایی کند. مانگو از آن زمان به طور چشمگیر و سریعی گسترش داشت، به طوری که تا سال ۲۰۰۴ این شرکت بیش از ۷۰۰ فروشگاه در ۷۲ کشور دنیا در اروپا، آسیا، آفریقا و آفریقای جنوبی باز کرده بود. این رشد بر اساس فرمولی بود که شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد و آن هم ارائه محصولاتی انحصاری، با طراحی و کیفیت عالی است که چون به طور انبوه عرضه نمی شوند خاص و منحصر به فرد شناخته می شوند. مانگو با این فلسفه تبدیل به رقیبی اصلی برای نام های بزرگ در صنعت مد و پوشاک شد و موفقیت برند آن از مرزهای اسپانیا هم فراتر رفت.

شعار و هدف اصلی منگو این است که با یک شعبه به ازای هر شهر در عرصهٔ جهانی حضور داشته باشد اولین وب‌سایت رسمی منگو در سال ۱۹۹۵ ساخته شد و پنج سال پس از آن اولین فروشگاه اینترنتی خود را تأسیس کرد.منگو بیش از۸۶۰۰ کارمند دارد که ۱۸۵۰ نفر از آن‌ها در مرکز طراحی آشیانه و دفتر مرکزی بارسلونا مشغول به کار هستند.در آوریل سال ۲۰۱۱ شاهزاده لیتزیا Letizia، همسر ولیعهد آستوریاس Asturias درحالی از دفتر مرکزی منگو دیدن کرد که خود یکی از تولیدات این شرکت را بر تن داشت.

آندیک به خوبی می دانست برای اینکه بتواند برند خود را ارتقا بدهد به فضایی جوان و نوآورانه به عنوان کلید موفقیت احتیاج دارد. کلید موفقیت دیگر این شرکت بی شک سیستم فرانشیز آن در فروشگاه ها است. زیرساخت بسیار مدرن و لجستیک کارآمد مانگو باعث شده تا بتواند نیازهای تمامی شعبه های خود در ۵ قاره را به خوبی پوشش دهد. در حال حاضر بیش از ۱۲۰۰ فروشگاه این شرکت در ۹۲ کشور دنیا فعالیت می کنند و فروشی ۲ میلیارد دلاری را برای این شرکت به ارمغان می آورند. در حال حاضر این شرکت دومین صادر کننده پوشاک زنان در اروپا محسوب می شود. این گروه حتی به تازگی در حال بازگشایی شعبه هایی در ایران، عراق و بلاروس است.

منگو در سال ۲۰۰۹ با گردش مالی ۴۸۰٫۱ میلیون یورو تبدیل به یکی از برترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرده فروشی  شد در حالی که این رقم به استثنای مالیات بر ارزش افزوده تنها از فروشگاه‌های تحت مالکیت و همچنین فروشگاه‌هایی که صاحب امتیاز آنهاست کسب شده بود. در سال ۲۰۰۸ خط تولید لباس‌های مردانه خود را با نام هومینی امریتو راه اندازی کرد که به صورت مختصر .H. E نوشته می‌شود، هدف از راه اندازی این خط تولید جلب نظر مردان جوانی بود که به روند مد روز دنیا اهمیت می‌دهند.

چهره‌ای که این شرکت برای تبلیغ پوشاک مردانهٔ خود به عنوان مدل انتخاب کرد جرارد پیکه Gerard Pique فوتبالیست مشهور اسپانیایی تبار است که در تیم بارسلونا بازی می‌کند، پیکه دو فصل متوالی با منگو در کمپین‌های تبلیغاتی خط پوشاک مردانه همکاری کرد، انتخاب او به عنوان مدل برای منگو از این جهت که اصالت وی به بارسلونا برمی گردد نیز حائز اهمیت بود.

 

 

استراتژی برند منگو با فست فشن

از جمله استراتژی‌های قابل توجهی که برند منگو در زمینه معرفی محصولات خود و برندسازی پوشاک به کار می‌برد، نوع معرفی این محصولات است. این استراتژی که با نام «fast-fashion‌: مد سریع» شناخته می‌شود، بر معرفی جدید و سریع محصولات استوار است؛ به این معنا که منگو تعهد خاصی به ارائه سریع محصولات خود داشته و خود را ملزم می‌کند که هر دو هفته یک بار از طریق فروشگاه‌ها و یا تجارت الکترونیک، محصولات جدید را به مخاطبان خود معرفی کند. به بیان بهتر می‌توان گفت تنوع محصولات برند منگو و همچنین معرفی سریع آنها باعث شکل گرفتن یک دایره مداوم از مد و فشن در اطراف این برند شده است، به طوری که مصرف‌کنندگان و مخاطبان این محصول، به طور ناخودآگاه هر چند وقت یک‌بار به فروشگاه‌ها و یا سایت این برند سری می‌زنند تا در جریان محصولات متنوع و در عین حال جدید آن قرار بگیرند.

برندسازی پوشاک منگو

از سال ۲۰۰۸ منگو با افتتاح خط تولید پوشاک مردانه کار خود را بسط داد و در حال حاضر محصولات آن شامل انواع کت و جلیقه و ژاکت‌های پشمی مردانه و زنانه، شلوار، کیف و کفش و کمربند، کراوات و دستمال گردن و شال و محصولات چرمی، عینک آفتابی و کلاه و دستکش، زیورآلات و دامن و پیراهن و تاپ و تی شرت و چتر برای زنان است.امروزه خط تولید عطر منگو متعلق به کمپانی پوچ  Puig است.

پاییز سال ۲۰۱۱ کیت موس Kate Moss، مدل انگلیسی تبار الههٔ جدید منگو شده‌است، او در سال۲۰۱۲ مقام دوم مجلهٔ فوربس را برای بالاترین درآمد مدلینگ بدست آورد، رقمی که برای درآمد او تخمین زده می‌شود حدود ۹. ۲ میلیون دلار در سال است.علیرغم اینکه منگو یک کمپانی طراحی و تولید پوشاک اسپانیایی است و بیشترین فروشگاه‌های آن در داخل اسپانیا و همچنین یک بخش بزرگ در مادرید واقع شده‌اند، شهر استانبول ترکیه نیز تنها شهری است در دنیا که بیشترین مراکز خرید منگو را داراست.منگو در سال ۲۰۱۰ تنها ۴۰۰ مرکز فروش جدید در سراسر دنیا افتتاح کرد و همچنین در نظر داشت در سال ۲۰۱۱ به ازای هر روز سال یک شعبهٔ جدید باز کند.

از جمله راهکارهای مهم بازاریابی برای هر برندی، نحوه قیمت‌گذاری است به این معنا که با اتخاذ یک روش مناسب و درست در زمینه تعیین قیمت محصولات، می‌توان به مشتریان ثابت و وفاداری دست یافت که برند مذکور را به عنوان یک تولیدکننده قابل اعتماد انتخاب خواهند کرد. در همین راستا، منگو برندی است که با ارائه کیفیت بالای محصولات توانسته است قیمت‌های تقریبا بالای خود را در بین مشتریانش به عنوان یک قیمت معقول جا بیندازد.

آنچه در باور پذیرکردن یک قیمت‌ بسیار مهم است، بحث کیفیت محصول است، به این معنا که اگر محصولی کیفیت بایسته را داشته باشد، قیمت بالای آن به چشم مشتری نخواهد آمد، به گونه‌ای که مصرف‌کننده محصول مورد نظر، در خرید بعدی خود به قیمت آن محصول چندان فکر نخواهد کرد بلکه کیفیت آن را مد نظر خواهد داشت. راهکار برندسازی پوشاک منگو نیز در باورپذیر‌کردن قیمت‌های محصولاتش بر همین اصل استوار است؛ یعنی کیفیت بالای محصولات این برند باعث شده که قیمت نسبتا بالای آنها مناسب و معقول به نظر بیاید.

 

ابعاد برندسازی فشن

«زیمل» یک قرن پیش به این نتیجه رسید که مد می‌تواند به عنوان شاخصی برای فرایند تمدن مورد استفاده قرار گیرد، زیرا آگاهی از مد نشان از خودآگاهی است، البته در مفهوم خودمحوری او معتقد بود که گسترش سریع مد نشانه افزایش پیچیدگی خودانگاره و خود هویتی است. البته در منتهی علیه مُد مسئله دیگری وجود دارد تلاش برای تشکیل هویت به طور دیالکتیکی نتیجه معکوس به بار می‌آورد: زوال کامل هویت. این راهی است که ما در پیش گرفته‌ایم، اما هنوز به مقصد نرسیده‌ایم.

اگر نگوییم صددرصد قطعا نود درصد بحث مُدسازی، توجه و پرداخت به ذائقه‌سازی است که حتی برخی از کارشناسان و منتقدان و فعالان حوزه مد و لباس ذائقه‌سازی را معادل مُدسازی می‌دانند که متاسفانه متولیان و مسئولان کشور ما از بحث ذائقه‌سازی غافل شدند و با رویه گرفته شده در حوزه مد و لباس، روزبه‌روز از این امر فاصله می‌گیرند. در زمینه ذائقه‌سازی و مُدسازی، نقطه‌نظرات چند تن از فعالان، تولیدکنندگان و متولیان این حوزه را پرسیده است.

مجموعه لباسی که خیلی خوب طراحی شده است باید میلیون‌ها نفر آن را ببینند تا مُدسازی شود که متاسفانه ما در زمینه مُدسازی کاری انجام ندادیم و تمام فعالیت‌هایی که در حوزه مد و لباس انجام دادیم تبدیل به کارهای کوچک اقتصادی شده است که مخاطب دو یا ۳ هزارنفری دارد و توسعه پیدا نکردهمُدسازی درستی در کشور وجود ندارد

براساس مدل کاندوس ابعاد مدگرایی و برندهای فشن در برندسازی پوشاک عبارتند از: ابعاد: رابطه برند-مشتری، احساسات مشتری، تصویرسازی برند، قضاوت مشتری، عملکرد برند و آگاهی از برند.

بهرحال بر اساس داده‌های تجربی معتبر، رشد نمایی تجارب فراوان شکافی میان درک محققان از تجربه بند مصرف کنندگان در مفاهیم نظری و جغرافیایی گوناگون ایجاد می کند. اگر اطلاعات، مصرف، و تجربیات از بازار جهانی می گذرند، صنعت مد جهانی می تواند تصمیم آگاهانه ای اتخاذ کند، و ابزارهای پیش بینی، اندازه گیری، و شکل دهی به این الگوی تجربی نامعلوم می توانند ایجاد شوند. در عین حال دانش تعمیم یافته برند از مدگرایی برند و برندهای فشن سودگرایانه پرداختن به ماهیت بی نظیر تجربه برند چندوجهی را دشوار می سازد. برندهای مد را بشکل منحصر به فردی “تجربی” می دانند.

از آنجا که بسیاری از مصرف کنندگان مجبورند تمام علائم برندسازی خود را جهت بیان کلی تجربه هماهنگ سازند. برندهای مد نشانه مشخصی را ارائه می کنند که برگردان مشخصات، سبک زندگی، و علایق مشتری است، ارزشهای نمادین و اجتماعی را تقویت می کنند، و پاسخهای عاطفی ایجاد می کنند.از آنجا که معنای نمادین مربوط به برندهای مد ارزش اضافی ایجاد می کند. حرکت فرایند مد می تواند عاملی حیاتی در جهت درک تجربه برند یک مصرف کننده در زمانها و مکانهای متفاوت باشد. بنابراین برندهای مد، معانی غنی و برجسته ای دارند که زمینه ای بارور را برای پژوهشهای بین المللی مهیا می سازند.

انتظار می رود که مصرف کنندگان در فرهنگهای مختلف بر حسب شیوه درک مدگرایی برند و برندهای فشن متمایز باشند. تصویر و معانی نمادین مرتبط با یک برند توسط یک فرهنگ محلی شکل می گیرند که در آنجا ارزشهای اقتصادی و اجتماعی برند می توانند بر اساس آراء جمعی درباره برند متفاوت باشند. شواهد نشان می دهد که برندهای خاصی در یک کشور از ارزش و اعتبار بیشتری برخوردارند، که این بمعنی ایجاد تفاوت در تجارب برند بر اساس زمینه‌های فرهنگی متفاوت است. در واقع مصرف در چین در برندهای خدمات لوکس رشد بیشتری از برندهای محصولات لوکس دارد: %۲۰ این مصرف کنندگان بیشتر روی تجارب هزینه می کردند، و تنها %۱۳آنها روی محصولات هزینه بیشتری می کردند.

مصرف کنندگان روس بیشتر از تمامی کشورهای مورد بررسی توسط Eurostat – شامل لهستان، مجارستان، چین، آلمان، و ایالات متحده – درآمد خود را (%۳٫۱) بر برندهای مد هزینه می کردند. از ۲۰۰۶ هر ساله فروش برندهای لوکس در بازار کره حداقل %۱۲ افزایش داشته است تا در ۲۰۱۰ به رقم تقریبی ۴٫۵ میلیارد دلار رسید. بر اساس بررسی مک کینزی، درصد درامد خانوار که صرف کالاهای لوکس می شود هم اکنون در کره (%۵)، بیش از ژاپن (%۴) می باشد، در حالیکه بازار لوکس ژاپن در سالهای اخیر رکود داشته است.در واقع چنین چالشهایی، دگرگونیهایی اساسی در صنعت مد کره را ایجاب می کند، که بر فعالیتهای ارزش افزوده همچون برندسازی، بازاریابی، و طراحی تمرکز دارد. با این وجود تنها مطالعاتی چند توصیفی از تعامل میان برند و مصرف کننده را ارائه می کنند که شکل و حرکت در تجربه برند را در یک زمینه فرهنگی خاص همچون کشور کره، به کاوش می پردازد.

برندسازی پوشاک

برندینگ فشن از نگاه بزرگان این صنعت

 Joey Ng

” هر زمان که قصد برند‌سازی برای یک شرکت و یا بیزینس جدید را داشته باشم، همیشه شیوه این طور است: محصول و یا هدف کار را در سه کلمه توصیف می کنم. در واقع در ابتدا، تمام صفت هایی را که به نحوی می تواند با هدف یا محصول شرکت مرتبط باشد یادداشت می‌کنم. سپس صفت‌هایی که ارتباط کمتری دارند، حذف می‌شوند تا به ۳ کلمه که بیشترین ارتباط را با هدف دارد نزدیک شوم.

سپس با خیال راحت این سه کلمه را به عنوان شعار برند جدید، همه جا فریاد می زنم!

Yan Wang

“در این دوره، زمان بیشتری صرف کار با کامپیوتر یا تلفن‌های همراه می‌شود. بنابراین، بازاریابی دیجیتالی می‌تواند سهم زیادی را در کار شما ایفا‌کند. شرکت های که به تازگی شروع به فعالیت کرده‌اند، خوب است کاربران دنیای مجازی را هم فراموش نکنند و از قدرت تبلیغات اینترنتی استفاده ببرند.

با بازاریابی اینترنتی می‌توانند مخاطبان خود را جذب کنند و شروع به ارائه خدمات به آن‌ها کنند”

Gail McInnes

اگر مصرف کننده احساس کند که به یک برند خاصی تعلق دارد، به سرعت با آن ارتباط برقرار می‌کند. در بحث مد و لباس، فردی که پوشش متعلق به یک برند خاص را بر تن کرده‌است، حس می‌کند که این برند باعث پیشرفت او خواهد‌شد و یا حداقل اینکه از سایر دوستان خود انتظار دارد، او را در این پوشش بهتر درک کنند. برندینگ باید از پایه شروع شود؛ از درک کلی که با نگاه اول به محصول، در ذهن ایجاد می‌شود تا چگونگی تجربه مشتریان.

اما نکته‌ای که باید مد نظر قرار گیرد بیان شعار‌ها و اهداف به صورت مداوم است.

Dawn Del Russo

” بیزینس با برندینگ معنا می‌یابد و محصول شما را واضح‌تر در ذهن مخاطب جا می‌اندازد. به صورت مداوم در تمام اجتماعات به تبلیغ برند خود بپردازید. برای ساخت یک برند ابتدا تمام ویژگی‌های محصول اعم از رنگ، استایل، و جلوه ظاهری آن را در نظر بگیرید و بعد از پیدا شدن یک نام پیشنهادی، از دوستان خود بخواهید که به شما بگویند: با دیدن برند به یاد چه چیزی می‌افتند. بعد از اینکه در نهایت به برند نهایی خود رسیدید هر جا که می‌شناسید آن را جار بزنید.

هر چقدر که برند خود را بیشتر بازاریابی کردید به همان میزان سود خود را چند برابر خواهید‌کرد.

 Leanne Mai-ly Hilgart

ما نمی‌توانیم با حرف زدن و صرفا شعار دادن برند خودمان را به مردم غالب کنیم. این قلب و روح ماست که در افراد تاثیر می‌گذارد. این داستان و نحوه کار ماست که مردم را مجاب به انتخاب ما می‌کند. این میان، یک سوال خیلی اساسی و مهمی وجود‌دارد که باید از خودتان بپرسید: “برند من چه ویژگی درخشان‌تری نسبت به آن شرکت بزرگ دارد؟”

به جواب این سوال که رسیدید بر تبلیغ آن ویژگی بیشتر تمرکز کنید.

 Chris Ngo

جامعه مجازی نقش مهمی در برندینگ ایفا می‌کند و ارزان‌ترین راه برای تبلیغ برند نیز همین است. به کمک این ابزار می‌توانید به رنج وسیعی از مخاطبان مجازی به صورت کاملا رایگان دسترسی پیدا کنید. اینستاگرام می تواند در دنیای مجازی پیشنهاد خوبی برای صاحبان کسب و کار باشد.

این نرم افزار موبایلی، شیوه جدیدی از تجارت است که در آن، می‌توانید از فالوور های خود مشتری وفادار بسازید.

 Odessa Paloma Parker

“برندینگ از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا به شما این امکان را می‌دهد که جریان و داستان محصول خود را در چند کلمه به صورت مختصر بیان کنید. برندینگ ارزش ها و طرز تفکر شما را نشان می‌دهد و به شما کمک می کند با چند واژه، اهداف بزرگ‌تان را به نمایش بگذارد.

Nick Ede

“توصیه من به برند‌های جدید این است که به دقت در مورد جامعه هدف خود تحقیق و مطالعه کنند و هم چنین رقبای خود را هم خوب بشناسند. فعال بودن در اجتماعات گوناگون یکی از باید های برندینگ است و فعالیت در عرصه مجازی می‌تواند یکی از ارزان ترین شیوه های فروش محصولات شما باشد. به قیمت محصولات هم توجه داشته باشید.

حتی اگر یک نفر از نظر مالی هیچ مشکلی هم نداشته‌باشد، در لیست قیمت ها به موردی که از نظر قیمت از سایرین متمایز شده توجه بیشتری می‌کند.”

 Helen Rice

“حالا که بیزینس های زیادی به صورت مجازی در حال فعالیت هستند، ایجاد محتوای جذاب، روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. اینجاست که موسسات مرتبط با برند‌سازی می توانند به شما کمک کنند.

در واقع من معتقدم تفکری که پشت هر طرح هست، می تواند یک بیزینس را از وضعیت “خوب” به “عالی” برساند.”

Andrew Coimbra

بخشی از روند پیشرفت برند شما توجه به  این مورد است که چه کسانی می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. خوشبختانه در این زمینه من از شانس خوبی برخوردار بودم و روابط دوستانه با افرادی برقرار کردم که به راحتی می‌توانستم به آن ها اعتماد کنم و از نظرات خوبشان بهره بگیرم. به شما پیشنهاد می‌کنم یک هسته از بهترین دوستان خود ایجاد کنید و یا اینکه یک تیم از افرادی که اطلاعات‌شان برای شما مفید است تشکیل دهید و طی بحث ها و تبادل نظرات باعث رشد یکدیگر شوید.