برند پرادا PRADA | تاریخچه و معرفی

برند پرادا PRADA | تاریخچه و معرفیReviewed by دکتر محمد مهاجر on Jan 11Rating: 5.0

برند پرادا یکی از لوکس ترین برند های دنیا می باشد. در این قسمت از برنامه ی ” با دکتر مهاجر” (موسس و مدیر هلدینگ برندآفرین) نگاهی داریم به برند مشهور پرادا. در ادامه ی معرفی برند های لوکس دنیا به سراغ برند پرادا رفتیم. برای مشاهده ی برنامه های قبلی می توانید از طریق منوی زیر اقدام نمایید.

 

برند پرادا PRADA معرفی و تاریخچه

برند پرادا در سال ۱۹۱۳ در شهر میلان توسط ماریو پرادا تاسیس شد. این برند اکنون به طور تخصصی در حوزه ی کیف و کفش فعالیت می کند اما در زمینه ی جواهرات و اکسسوری و عینک نیز فعالیت دارد. تعداد شعبه های برند پرادا بالغ بر ۳۰۰ شعبه در جهان است.

ادامه راه برند با میوچیا پرادا

میوچیا پرادا در سال ۱۹۷۸ ریاست این شرکت را بر عهده گرفت. میوچیا، نوه ی ماریو پرادا است. میوچیا پرادا در سال ۱۹۸۵ توانست با تولید و عرضه ی کیف های دستی و کوله پشتی از جنس نایلون، تحولی در تولیدات این برند ایجاد کند.

برند میو میو MIU MIU

میوچیا در سال ۱۹۹۲ خط تولید برند میو میو را استارت زد. نام این برند از نام خود میوچیا گرفته شد. میو میو تولید کننده پوشاک و اکسسوری لاکچری زنانه است. جالبه که تحصیلات میوچیا پرادا دکترای علوم سیاسی است و همچنین عضو حزب کمونیست ایتالیاست. یکی از وجوه تمایز پرادا در صنعت فشن، عدم توجه به ترند ها در ارائه سبک خاص خود می باشد. میوچیا در سال ۲۰۱۴ به عنوان ۷۵ امین زن قدرتمند جهان از طرف مجله فوربز انتخاب شد و نکته جالب تر اینکه ماریو پرادا پایه گذار پرادا ، اعتقادی به حضور بانوان در تجارت نداشت.

نکته ی جالب دیگری که در مورد پرادا وجود دارد این است که این برند با برند LG برای تولید گوشی تمام لمسی همکاری کرد. در آن زمان هنوز آیفون نیز به بازار نیامده بود.

فیلم THE DEVIL WEARS PRADA یکی از روش های این برند برای تبلیغ بود.

یکی از ساب برند های برند پرادا ، car shoe می باشد که تولید کننده ی کفش بوده و در سال ۱۹۶۳ تاسیس شده و در سال ۲۰۰۱ برند پرادا آن را خرید.

ساب برند دیگر برند پرادا church’s تولید کننده ی کفش انگلیسی است که در سال ۱۸۷۳ تاسیس شد و در سال ۱۹۹۰ پرادا آن را با ۱۷۰ میلیون دلار خریداری کرد. تونی بلر ۳۱۰ جفت کفش از این برند داشت.