برند ریچمونت و تاریخچه آن + ویدئو

برند ریچمونت یکی از مگا برند های دنیا است که زیر مجموعه های بزرگی را در اختیار دارد. در برنامه ی ” با دکتر مهاجر ” به معرفی برند های لوکس و فشن دنیا می پردازیم و خواستگاه و تاریخچه ی آن ها را بررسی می کنم. در قسمت قبل از برنامه ی ” با دکتر مهاجر ” به معرفی مگا برند لویی ویتون پرداخته شد که می توانید آن را مشاهده نمایید. در این قسمت دکتر سید محمد مهاجر متخصص برندینگ و مشاوره حوزه ی پرسونال برندینگ ، برند ریچمونت را مورد نقد و بررسی قرار خواهند داد و تاریخچه ای از این برند لوکس را ارائه خواهند کرد.

فایل صوتی معرفی برند ریچمونت

قسمت دوم با دکتر مهاجر

 

شاید براتون جالب باشه که خواستگاه برند ریچمونت از آفریقای جنوبی هست و الان نیز در سوئیس در حال فعالیت است. برند ریچمونت ساب برند های معروفی مانند کلویی، دانهیل، کارتیر، مون بلان، رالف بورن و برند های دیگری که در برنامه های بعدی راجه به این برند ها مفصل صحبت خواهیم کرد. برند ریچمونت در سال ۱۹۸۸ در آفریقای جنوبی تاسیس شد و از سال ۲۰۱۲ تا کنون ششمین برند بزرگ بازار سرمایه سوئیس است. معروف ترین ساب برند ریچمونت برند cartier است که در حوزه ی طلا و جواهر فعالیت می کند و لقب ” پادشاه طلا و جواهر ” و یا ” ظلا و جواهر پادشاهان ” را دارا است. در آخرین رنکینگ ارائه شده توسط اینتر برند، برند ریچمونت در جایگاه ۶۸ قرار دارد. شاید خیلی ها برند ریچمونت را نشاناستد اما قطعا با cartier آشنا هستند. از نظر صاحبین برند لوکس، ریچکوند در چایگاه سوم است و از نظر سرمایه مالی این برند با ۴۲ بیلیون دلار یکی از مگاا برند های لوکس است.

زیر مجموعه های برند ریچمونت

برند کلویی Chloe

اولین و یکی از بزرگترین ساب برند های برند ریچمونت است که در سال ۱۹۵۲ در پاریس تاسیس شد که موسس آن یک فرد مصری بود. تا سال ها قیل از تاسیس کلویی، اکثر لباس ها به صورت شخصی دوزی و فاخر دوزی بودند اما این برند لباس های آماده و یا استریت استایل را وارد بازار کرد و در ابتدای کار تمرکز آن بییشتر روی لباس های زنانه بود.

برند IWC

این ساب برند در سال ۱۸۶۸ توسط یک آمریکایی در نیویورک تاسیس شد و تولیدات آن بیشتر در حوزه ی طلا و جواهر و عطر و ادکلن می باشد. اینکه اکثر برند های لوکس دارای عطر و ادکلن هستند را بعدا مفصلا صحیت خواهیم کرد اما به عنوان یک نکته بدانید که عطر و ادکلن یکی از ابزار های سود آوری برای شرکت است و له آکاهی از برند نیز بسیار کمک می کند. از طرف دیگر به دلیل ایجاد رابطه ی انسانی با مصرف کننده یک ابزار قوی است.

برند دانهیل

خواستگاه این برند در انگلستان است و در لندن توسط یک فرد انگیسی تاسیس شد که بعد ها به برند ربچموند پیوست. برخی از تولیدات این برند: عطر و ادکلن، فندک، لوازم و تحریر و بیشتر در حوزه ی اکسسوری فعالیت دارد.

برند مون بلان Mont Blanc

اولین تولیید این برند خودنویس بوده است و هنوز هم جزو لاکچری ترین خودنویس های دنیا است. در حالیکه کلمه ی مون بلانیک کلمه ی فرانسوی به معنی کووه سفید است اما  این برند توسط چند آلمانی در آلمان تاسیس شد.

برند پولو (رالف لورن) Ralph lauren

یک برند آمریکایی که بیشتر با لباس های ورزشی شناخته شده است.

برند پیاژه Piaget

در سال ۱۸۷۴ در سوئیس تاسیس شد که یکی از بزرگترین و بهترین تولید کنندگان طلا و جواهر مخصوصا ساعت است. با پیوستن ایین برند به برند ریچمونت حوزه ی طلا و جواهر برند ریچمونت بسیار بیشتر از قبل قوی شد.

برند کارتیه Cartier

معروف ترین و بزرگترین ساب برند ریچمونت است که در سال ۱۸۴۷ تاسیس شد و در حوزه ی طلا و جواهر فعالیت می کند و یک برند فرانسوی است. اکثر پادشاهان کشور ها از طلا و جواهرات این برند استفاده می کنند و بسیار گران قیمت است.