شکرگزاری | معجزه شکر گزاری در ۲۸ روز

به نام خداوند زیبایی ها

احساس نو زیبایی که همه ما در بچگی داشتیم این بود که همه چیز را خوب می دانستیم ، هر روزمان نوید دهنده سرگرمی ها و رویدادهای تازه است و اینکه هیچ چیز شادی مان را نقش بر آب نخواهد کرد . ولی هنگامی که رشد کردیم و بالیدیم و به بلوغ رسیدیم ،مشکلات ، مصائب و گرفتاری ها خود را بر ما تحمیل کردند و ما ناامید شدیم و آنچه که در کودکی به آن باور داشتیم به یکباره ناپدید شد. این یکی از دلایلی است که در بزرگسالی دوست داریم به بچه ها نزدیک باشیم تا دوباره همان احساس دوران بچگی را تجربه کنیم ، هرچند اگر برای یک لحظه کوتاه باشد. همواره به یاد داشته باشیم که شکرگزاری تنها و تنها و تنها عامل رسیدن به خواسته های درونیه!

در اینجا باید بگوییم ، آنچه که زمانی بدان اعتقاد داشتید حقیقت دارد و این نگرش بزرگسالان نا امید به زندگی است که صحیح نیست . معجزه زندگی حقیقت دارد و به همان اندازه بودن شما راستین است و به راستی زندگی می تواند بیش از آن شگفت آور باشد که شما حتی در درون کودکی می پنداشتید.
در این کتاب ، ۲۸ تمرین وجود دارد که به گونه ای ویژه طراحی شده است تا به شما بیاموزد که چگونه نیروی قدرشناسی را به کار بگیرید و سلامت ، پول، شغل و روابط خود را بهبود بخشید و کاری کنید تا کوچکترین خواسته ها و بزرگترین آرزوهایتان به حقیقت بپیوندد. شما همچنین خواهید آموخت که چگونه مشکلات خود را حل کنید و هرگونه موقعیت منفی را تغییر دهید.

 

شکرگزاری – روز اول

شکرگزاری – روز دوم

شکرگزاری – روز سوم

شکرگزاری – روز چهارم

شکرگزاری – روز پنجم

شکرگزاری – روز ششم

شکرگزاری – روز هفتم

شکرگزاری – روز هشتم

شکرگزاری – روز نهم

شکرگزاری – روز دهم

شکرگزاری – روز یازدهم

شکرگزاری – روز دوازدهم

شکرگزاری – روز سیزدهم

شکرگزاری – روز چهاردهم

شکرگزاری – روز پانزدهم

شکرگزاری – روز شانزدهم

شکرگزاری – روز هفدهم

شکرگزاری – روز هجدهم

شکرگزاری – روز نوزدهم

شکرگزاری – روز بیستم

شکرگزاری – روز بیست و یکم

شکرگزاری – روز بیست و دوم

شکرگزاری – روز بیست و سوم

شکرگزاری – روز بیست و چهارم

شکرگزاری – روز بیست و پنجم

شکرگزاری – روز بیست و ششم

شکرگزاری – روز بیست و هفتم

شکرگزاری – روز بیست و هشتم

 

شکرگزاری

امیدوارم با اجرا این ۲۸ تمرین شاهد معجزات و شگفتی ها در زندگیتون باشین…

و برای استفاده عزیزانتون این مطالب رو نشر بدین.

🍏شکرگزاری🍏

تمرین اول

شکرگزار نعمت ها و موهبت هایتان باشید

شکرگزاری برای نعماتی که دارید یکی از قدرتمند ترین اعمالی است که شما می توانید انجام دهید، و این کار به طرز سحر آمیزی تمام زندگیتان را متحول خواهد ساخت.

وقتی بخاطر چیز هایی که دارید سپاسگزار باشید، اهمیتی ندارد که چقدر کوچک باشند، خواهید دید که آنها چقدر فوری زیاد می شوند. اگر بخاطر پول و دارایی که دارید شاکر باشید، هر چقدر هم که کم باشند، به طور سحر آمیزی خواهید دید که میزان پول و دارایی تان افزایش می یابد.

اگر بخاطر رابطه ای که دارید شکرگزار باشید، حتی اگر این رابطه عالی نباشد، به طور معجزه آسایی خواهید دید که چقدر بهتر می شود.

اگر شکرگزار شغلتان باشید، حتی اگر شغل مورد دلخواهتان نباشد، شرایط طوری عوض می شود که از کارتان بیشتر لذت می برید و تمام فرصت های کاری ناگهان خود را نشان می دهند.

وقتی درمورد چیز هایی فکر کنیم که نداریم، به آنها اهمیت می دهیم.

وقتی افراد دیگر را سرزنش میکنیم یا انها را مقصر می دانیم،

وقتی درمورد ترافیک،

تاخیر،

دولت،

نداشتن پول کافی

یا وضعیت آب و هوا شکایت می کنیم،

به چیز های منفی توجه می کنیم.

و وقتی این کار را تکرار می کنیم،

خود به خود زیاد می شوند،

اما مهمتر از همه اینکه با درگیر شدن درمسائل منفی،

نعمات و موهبت هایی که در مسیرمان بودند را از بین می بریم.

اولین کاری که باید در صبح یا تا آنجا که می توانید در لحظات اولیه روز انجام دهید این است که به خاطر هرچه که دارید را شکر کنید.

می توانید فهرست خود را با دست بنویسید یا آن را با کامپیوتر تایپ کنید و همه ی شکرگزاری و سپاس خود را در یک مکان نگه دارید.

امروز باید فهرست ساده ای از ده موهبتی که در زندگی تان شکرگزار آن هستید تهیه نمایید.

وقتی انیشتن تشکر میکرد، درباره اینکه “چرا” باید شکرگزار باشد می اندیشید.

وقتی به اینکه چرا به خاطر یک چیز شخص یا موقعیت خاص شاکر هستید، فکر میکنید، احساس قدرشناسی تان بیشتر می شود.

وقتی سپاسگزاری را به سمت چیزی یا کسی معطوف می دارید، انرا بیشتر احساس خواهید کرد و این حس تشکر قدرت بیشتری پیدا خواهد کرد و جادوی بیشتری به وجود خواهد آورد.

شکرگزاری بسیار ساده است و در تغییر و دگرگونی زندگی تان انقدر قدرتمند است که از شما می خواهم هر روز ده نعمت و موهبت دیگر را به فهرست ۲۷ روزه ی خود اضافه کنید.

ممکن است از نظر شما این کار سختی باشد که هر روز ۱۰ چیزی را که برای آن شاکر هستید پیدا کنید، اما هرچه بیشتر درمورد آن فکر کنید، بیشتر درک خواهید کرد که چه نعمت های زیادی دارید که باید بخاطر انها سپاس گذار باشید.

بعضی روز ها خیلی سریعتر از حد انتظار احساس شادی خواهید داشت و در روز های دیگر این قضیه ممکن است کمی طول بکشد.

زیرا متوجه تفاوت بیشتری خواهید شد و خواهید دید که نعمت ها و موهبت های شما به طرز سحرآمیزی چند برابر شده.

از امروز تا ۲۷ روز دیگه هر روز ده تا از مواهبی رو که بخاطرش میتونید سپاسگزار باشید رو بنویسید و بنویسید چرا بخاطرش سپاسگزار هستید.

شاید اولش بنظر روزی ده تا موهبت برای ما که زیاد اهل ناله کردن بودیم سخت باشه ولی قراره تغییر کنیم…پس اگر خوب ببینید هزاران هزار نعمت برای شکرگزاری وجود داره……از سلامتی جسم و روح نفس کشیدن عشق خانواده خانه پول کار دست پا و چشم و گوش بگیرید تا ……

مثلا بنویسید

۱….

 من بسیار خوشحال و سپاسگزارم بخاطر …….. چون……

-من بسیار راضی و خوشحالم از داشتن ………. زیرا که …….

بعد از پایان نوشتن ۱۰ موهبت با صدای بلند یا آروم از روش بخونید و آخر هرکدوم سه بار سپاسگزارم رو با آرامش و لبخند و خوشحالی تکرار کنید.

و منتظر تمرین فردا باشید

تمرین شماره ۱ :

موهبت‌های خود را بشمارید

                ابتدا لیستی از ده موهبتی را که نصیب‌تان شده بنویسید

بنویسید چرا برای هرکدام از این مواهب احساس شکرگزاری می‌کنید.

  به عقب برگردید و لیست‌تان را بخوانید، وقتی به پایان هر مورد رسیدید، کلمه‌ی سپاسگزارم را سه بار بگویید (سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم) و قدرشناسی را برای آن موهبت تا آنجاکه می‌توانید احساس کنید.

– سه گام نخست را در ۲۷ روز آینده نیز تکرار کنید.

🔆نکته مهم برای تمرین فردا: یک سنگ کوچک صیقلی که توی مشت جا بشود و حس خوبی به شما بدهد را  تا امشب  پیدا کنید.

🍏 روز دوم شکر گزاری🍏

چون ما به شکر گزاری عادت نداریم روی یک تکه کاغذ بنویس خدایا شکرت ودرجایی نصب کن که در موقع حتی خواب وبیداری ان را ببینی وباز همینطور ده مورد دیگر مثل تمرین روز اول رادر دفتر خود بنویس وهمانطور که تمرین روز اول گفته اجرا کن تمرین روز اول و روز دوم را تا اخرین روز تمرین ها باید انجام دهید

درباره مواهب موجود خودت که هرکسی کلی از انها راداردفکر کن ،نه درمورد بدبختی های گذشته ات که همه آدم ها تعدادی از آن ها رادارند.

    🍏تمرین روز سوم🍏

✔️تمرینات اجرایی امروز:

۱⃣: (ده مورد) دیگر به فهرست موهبت هاییکه خداوند بشما داده اضافه کنید و شگرگزاری کنید.

۲⃣: سه تا ازروابطتون که مهمترین رابطه هاتون توزندگی هستندروانتخاب کنید که دوست دارین بهتربشه یا عالیتر بشه…

و عکس هاشون همراه خود داشته باشید امروز و ازاونا بابت ۵خصوصیت یا حس خوبیکه به شما میدن سپاسگزاری کنید.

۳⃣: قبل از خواب با یادآوری بهترین اتفاق امروزتون شکر و سپاس به درگاه خداوند به جا بیارید

===============

خبرهاى خوبى در راه است

سه قطعه عکس از دوست اشنا فامیل هرکی که دوست دارید رابطتون باهاش بهتر بشه تهیه کنید علاوه بر تمرین روز اول وروز دوم تمرین امروز راهم انجام دهیدبه هرکدام ازعکسها نگاه کنید وپنج مورد ازخصوصیات خوبشان راکه باعث حال خوبی شما میشود واون خصوصیت را دوست دارید بنویسید عکس انها را همراه داشته باشید و هر وقت فرصت کردید درطول روز به انها نگاه کنید

فقط درلحظاتی که قلب ما ازگنجینه هایمان اگاه است می توانیم بگوییم زنده هستیم.

    🍏تمرین روز چهارم🍏

تمرین روز چهارم دو بخش است

بخش اول:

💗سلامتی گرانبهاترین موهبت در زندگیِ انسان‌هاست و همواره سلامتیِ خود را بیش از هر چیز دیگری مهیا و تضمین شده می‌دانیم. برای بسیاری از ما، سلامتی‌مان تنها زمانی مهم است که آن را ازدست می‌دهیم. آنگاه به این واقعیت پی می‌بریم که بدون سلامتی، هیچ چیز نداریم.👌

🎩یک ضرب‌المثل ایتالیایی هست که حقیقت را درباره‌ی سلامتیِ ما می‌گوید: «کسی که از سلامتی‌اش لذت می‌برد، ثروتمنداست. حتی اگر خودش آن را نداند.»

💗سلامتی هدیه‌ی زندگی‌ست؛ این چیزی است که به شما داده شده و هر روز به شما داده خواهد شد. علاوه بر هر کاری که برای سلامتیِ خود انجام می‌دهیم، باید برای داشتن چنین موهبتی شکرگزار باشیم، تا سلامتیِ بیشتری به دست آوریم

“سپاسگزاری نوعی واکسن ضد زهرابه‌ها و ضد عفونت است.”

⚖میزان شکرگزاریِ شما به خاطر سلامتی، مشخص کننده‌ی میزان بهبودی است که در سلامتی‌تان به صورت افزاینده‌ای دیده خواهد شد و به همان میزان که قدرشناس سلامتی‌تان نباشید، به همان میزان سلامتیِ خود را از دست می‌دهید. زندگی‌کردن با کاهش سلامتی یعنی آنکه یارایی، ‌انرژی و توان، سیستم ایمنی و تمام ساختارهای دیگر بدن و ذهن‌تان کاهیده می‌شود.☯

🙏قدرشناس سلامتی بودن به شما یاری می‌دهد تا به خاطر شکرگزار بودن سلامت بیشتری دریافت کنید و در عین حال، فشار و نگرانی را از بدن و روان‌تان می‌زداید.💓 📚پژوهش‌های علمی نشان می‌دهد که فشار و تنش‌های جسمی و روانی عامل اساسیِ بسیاری از بیماری‌هاست. همچنین نشان می‌دهدکه افراد قدرشناس سریع‌تر شفا می‌‌یابند و به تقریب ۷ سال بیشتر زندگی می‌کنند🎆

📉تمرین‌های این بخش، با خواندن پاراگراف‌هایی درباره‌ی سلامتیِ بدن‌تان شروع می‌شود که در ادامه می‌آید.🗞

📝وقتی جمله‌هایی را که به صورت سیاه در متن نوشته شده درباره‌ی هریک از اعضای بدن‌تان خواندید، چشمان‌تان را ببندید و این جمله‌ی نوشته شده به صورت سیاه را در ذهن‌تان تکرار کنید و تا آنجا که می‌توانید در ارتباط با آن عضو از بدن‌تان سپاسگزار باشید.💞

🚶به ران‌ها و پاهای خود بیندیشید. آنها وسیله‌ی اصلیِ جابجایی در زندگیِ شما هستند. به تمام کارهایی فکر کنید که با پاهاتان انجام می‌دهید: حفظ تعادل، نشستن، برخاستن و ایستادن، رفتن به حمام، رفتن به آشپزخانه برای نوشیدن آب و رفتن به سوی اتومبیل‌تان. پاها شما را به سوی مغازه‌ها، به خیابان‌ها، به فرودگاه و به سوی ساحل می‌برند. تواناییِ راه رفتن، به ما آزادیِ لذت بردن را از زندگی می‌دهد. پس بگویید: به خاطر پاهایم سپاسگزارم و به راستی از پاهاتان سپاسگزار باشید.💞

💪به بازوها و دست‌هاتان فکر کنید و اینکه در طول روز چندچیز را برمی‌دارید و توی دست‌تان نگه می‌دارید. دست‌ها مهم‌ترین وسیله‌ی شما در زندگی هستند و آنها در هر روز و بی‌وقفه مورد استفاده قرار می‌گیرند. دست‌ها این امکان را به شما می‌دهند که بنویسید، غذا بخورید، یک تلفن یا کامپیوتر را بگیرید، لباس بپوشید، به حمام بروید، اشیا را بردارید و نگه‌شان دارید و با آنها کارهای مختلف انجام بدهید. بدون استفاده از دست شما به دیگران وابسته می‌شوید بنابراین به خاطر دست‌ها، بازوها و انگشتان‌تان سپاسگزار باشید💞

👅به حواس شگفت‌انگیزتان بیندیشید، حس چشایی به شما کمک می‌کند که در طول روز از خوردن و نوشیدن لذت ببرید. شما تجربه‌ی از دست دادن این حس را هنگام سرما خوردگی یا بیماری دارید، در چنین حالتی لذت حاصل از خوردن و نوشیدن بر شما حرام می‌شود. چون دیگر چشیدن مزه‌ی غذاها و نوشیدنی‌ها برای‌تان میسر نیست. پس برای داشتن این حس چشاییِ شگفت‌انگیز کلمه‌ی سپاسگزارم را بر زبان بیاورید.💞

👃حس بویاییِ خود را در نظر بگیرید، این حس به شما کمک می‌کند تا شمیم خوش زندگی را حس و تجربه کنید: بوی گل‌ها، عطرها و ادکلن‌ها، شام در حال پختن، آتش شعله‌ور در یک شب زمستانی، هوا در یک روز ز، بوی چمن اصلاح شده و بوی زمین باران خورده.پس بخاطر حس بویاییِ خارق‌العاده‌تان بگویید:سپاسگزارم.💞

🙌اگر حس لامسه نداشتید، هیچ‌وقت گرم را از سرد تشخیص نمی‌دادید، نرم را از تیز، یا سخت را از ظریف. شما هیچ‌گاه نمی‌توانستید اشیا را حس کنید و یا به صورت فیزیکی عشق را ابراز و یا دریافت کنید. حس لامسه به شما اجازه می‌دهد تا کسانی را که دوست‌شان می‌دارید در آ بگیرید و حس لمس دست دیگران یک حس ارزشمند در زندگی است. بنابراین برای حس لامسه‌ی ارزشمندتان بگویید سپاسگزارم.💞

خبرهاى خوبى در راه است

بخش دوم:

👀به چشمان معجزه‌آساتان فکر کنید، که به شما اجازه می‌دهد تا چهره‌ی افرادی را ببینید که دوست‌شان دارید، کتاب و روزنامه و ایمیل بخوانید و به تماشای تلویزیون بنشینید و از دیدن مناظر زیبای طبیعت لذت ببرید و راه‌تان را در زندگی ببینید. برای مدت یک ساعت چشم‌بندی را روی چشمان‌تان ببندید و سعی کنید کارهایی

را انجام دهید که به طور معمول انجام می‌دادید، در این حالت شما قدر چشمان‌تان را خواهیددانست. پس به خا طر چشم‌هاتان که به شما تواناییِ دیدن می‌بخشند، بگویید: سپاسگزارم.💞

👂به گوش‌هاتان بیندیشید، که به شما این توانایی را می‌بخشند تا صدای خودتان و یا دیگران را بشنوید و به این ترتیب شما می‌توانید با دیگران حرف بزنید. بدون گوش و حس شنوایی، شما نمی‌توانید از تلفن استفاده کنید و یا به موسیقی، رادیو و صدای عزیزان‌تان گوش دهید. حتی نمی‌توانید به هیچ صدایی در محیط اطراف‌تان گوش بسپارید. به خاطر گوش‌هاتان بگویید سپاسگزارم.💞

❤️اما معجزه‌وارتر از هر حس یا سیستم، یا اندامی در بدن، قلب‌تان است. قلب‌تان زندگیِ هر ارگان دیگری را در بدن کنترل می‌کند و زندگی را در هر اندامی از بدن‌تان به جریان می‌اندازد. پس بگویید قلب سالم و قدرتمندم، از تو سپاسگزارم💞

📜سپس، یک کارت یا کاغذ بردارید، و روی آن با حروف درشت بنویسید:

هدیه‌ی سلامتی مرا زنده نگه داشته است.👌👌👌👌

📥کارت را امروز با خودتان نگه دارید و جایی بگذاریدش که مطمئن باشید آن را می‌بینید. اگر میز کار دارید، آن را درست پیش روی خود قرار دهید. اگر راننده هستید آن را توی ماشین یا تریلی‌تان بگذارید که بتوانید همواره آن را ببینید، اگر بیشتر وقت‌ها در خانه هستید، آن را در محلی یا جایی بگذارید که وقتی برای شستن دستان‌تان می‌روید ببینیدش یا آن را در نزدیکیِ تلفن‌تان بگذارید. به هر حال آن را در محلی قراردهید که همیشه یادداشت‌هاتان را آنجا می‌گذارید.📁

🌅امروز، در دست کم چهار موقعیت متفاوت، وقتی نوشته را می‌بینید آن را به آرامی بخوانید و تا آنجا که می‌توانید برای هدیه‌ی سلامتی‌تان قدرشناس باشید.🙏

💥اگر شکرگزاری به همراه مراقبت‌های پزشکیِ معمولی باشد شاهد انقلابی در سلامتی خواهیم بود و این بهبود به مانند معجزه‌ای است که ما پیشتر هرگز ندیده‌ایم.☯

تمرین شماره ۴

(سلامتی، هدیه‌ی زندگی)

۱⃣:گام‌های یک تا سه از تمرین شماره‌ی یک را تکرار کنید

موهبت‌های خود را بشمارید: 🅰لیستی بنویسید از ده موهبتی که دارید و بعد از خواندن هر کدام از این موهبت‌ها علت قدرشناسی‌تان را نسبت به آن بنویسید

🅱بعد لیست را بازخوانی کنید و برای هر موهبت سه بار بگویید

 سپاسگزارم و احساس قدرشناسی داشته باشید💞

 ۲⃣:روی یک تکه کاغذ یا کارت، جمله‌ی زیر را با خط درشت بنویسید📋

هدیه‌ی سلامتی مرا زنده نگه داشته است🙏

  ۳⃣:کارت یا کاغذتان را در جایی بگذارید که امروز بتوانید در ساعت‌های مختلف آن را ببینید🖼

۴⃣: در دست کم چهار موقعیت متفاوت، جمله را به آرامی و آرامش بخوانید و تا آنجاکه می‌توانید برای آ ارزشمند سلامتی‌تان احساس قدرشناسی داشته باشید🙏

۵⃣: امشب، پیش از به خواب رفتن، افکارتان را متمرکز کنید و کلمه‌ی سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در طول روز برای‌تان رُخ داده بگویید ❤️❤️💞

🍏تمرین روز پنجم🍏

تمرین امروز هم در دو بخش است.

بخش اول:

💵ثروت، پاداش شکرگزاری

شکرگزاری ثروت است و شکایت، فقر…

(کریستین ساینس هیمنال)

اگر در زندگیِ شما کمبود پول وجود دارد، دقت کنید که نگرانی و حسادت، رشک و ناامیدی، دلسردی، شک و ترس دربارهٔ پول، هیچ‌گاه برای شما پول بیشتر نمی‌آورد

زیرا این احساسات از کمبود حس 🙏قدرشناسی برای پولی ناشی می‌شود که اکنون دارید. شکایت کردن راجع به پول، بحث کردن دربارهٔ پول، سرخورده شدن در ارتباط با پول، نق زدن دربارهٔ قیمت چیزی نشانه‌های شکرگزاری نیست، بنابراین وضعیت پولی در زندگیِ شما نه تنها بهتر نخواهد شد، بلکه بدتر هم می‌شود

🙏شکرگزاری آن هم زمانی که پول کمی دارید، برای برخی افراد احساس چالش برانگیزی است، ولی هنگامی که متوجه شوید تا زمانی که شکرگزار نباشید، هیچ تغییری پدید نمی‌آید، به شکرگزار بودن متقاعد خواهید شد.

👩‍👩‍👧‍👦برای افراد زیادی، پول مسئله‌ای فریبنده است. به ویژه وقتی که پول کافی ندارند، بنابراین، دو گام برای رسیدن به پول مورد نیاز وجود دارد. بسیار مهم است که شما تمرین را با دقت در ابتدای روز مطالعه کنید، چراکه می‌باید تمرین پول را در طول روز اجرا کرد.

👼چند لحظه بنشینید و به دوران کودکیِ خود بیندیشید، در آن دوران شما پولی نداشتید.

☺️هر چیزی را به یاد می‌آورید که پول آن برای شما پرداخت شده بود، با تمام وجودتان احساس شکرگزاری کنید.🙏

(کلمهٔ سپاسگزارم را بر زبان بیاورید).

🍔آیا همیشه غذای کافی برای خوردن داشتید؟

🏡آیا در خانه زندگی می‌کردید؟

📝آیا طیِ چند سال تحت تعلیم و تربیت بودید؟

🏢هر روز چگونه به مدرسه می‌رفتید؟

📚کتاب‌های مدرسه را داشتید؟

🍝تغذیهٔ مناسب داشتید؟

🔑آیا چیزهای لازم را برای تحصیل داشتید؟

🏂آیا در دوران کودکی به تعطیلات می‌رفتید؟

🎁جذاب‌ترین هدیهٔ تولدی که در دوران کودکی گرفتید چه چیزی بود؟

💣آیا دوچرخه، اسباب بازی یا حیوانات خانگی داشتید؟

👔آیا وقتی که به سرعت در حال رشد بودید در تمام مراحل رشد، لباس مناسب داشتید؟

🏟آیا به سینما می‌رفتید؟

🏋ورزش می‌کردید؟

🏌آیا می‌توانستید سرگرمی‌هاتان را دنبال کنید؟

💊آیا به هنگام بیماری، به دکتر می‌رفتید و می‌توانستید داروهاتان را تهیه کنید؟

🔦آیا به دندانپزشکی می‌رفتید؟

💡آیا اشیاء مورد نیاز روزانه‌تان را مثل مسواک، خمیردندان، صابون، یا شامپو داشتید؟

🏎آیا با ماشین به مسافرت می‌رفتید؟

🖥آیا تلویزیون تماشا می‌کردید؟ ☎️می‌توانستید تلفن بزنید؟

🔧تمام این لوازم مستلزم صرف هزینه است و شما بسیاری از آن‌ها را داشتید، بی آنکه پولی بپردازید!

🚶وقتی به خاطرات کودکی یا نوجوانیتان مراجعه می‌کنید، در می‌یابید که چه لوازم و امکانات گران‌قیمتی داشتید. برای هر مورد از این امکانات با تمام وجود شاکر باشید. چرا که وقتی خالصانه نسبت به داشته‌هاتان در گذشته احساس شکر دارید، پول و داراییِ شما به صورت معجزه‌آسا افزایش می‌یابد. این افزایش با قانون جهانی تضمین شده است.

👈در ادامهٔ تمرین، یک

اسکناس کم‌مبلغ را بردارید و بر روی آن یک یادداشت بگذارید:

برای تمام پولی که در طول زندگی‌ام به من داده شده است،           سپاسگزارم❤️.

💵اسکناس کم مبلغ را توی کیف پول یا جیبتان بگذارید. دست کم یک بار صبح و یک بار بعدازظهر، آن را بیرون بیاورید و در دستتان بگیرید. جمله‌هایی را که نوشته‌اید بخوانید و برای پول فراوانی که درزندگی به شما داده شده احساس شکرگزاریِ بسیاری داشته باشید. هر چقدر این حس شما خالصانه‌تر باشد، تغییرات معجزه‌آسا در مسائل پولیِ زندگیِ شما با شتاب به وقوع می‌پیوندد.

☑️شما هیچ‌گاه نخواهید فهمید چه زمانی پولتان افزایش می‌یابد ولی خواهید دید که شرایط به گونه‌ای پیش خواهد رفت که پولتان فزونی می‌گیرد. پولی را به دست خواهید آورد که نخواهید فهمید چگونه به شما می‌رسد، به صورت غیرمنتظره چکی به دست شما می‌رسد، تخفیف شامل حالتان می‌شود، لوازمی به دستتان می‌رسد که باید برایشان پول می‌پرداختید.

🔚بعد از امروز، اسکناستان را در محلی بگذارید که هر روز آن را ببینید و برای پول فراوانی که به شما داده شده، سپاسگزار باشید.

🔵هیچ‌گاه فراموش نکنید، هر چه قدر به اسکناستان نگاه کنید و برای پول زیادی که به شما داده شده سپاسگزار باشید، معجزهٔ بیشتری در زندگی‌تان پدیدار خواهد شد. فراوانیِ شکر نسبت به پول، پول فراوانی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

🆗اگر شما در موقعیتی قرار می‌گیرید که می‌خواهید نسبت به چیزی که به پول مربوط است اعتراض کنید، چه اعتراض زبانی باشد یا اعتراض فکری، آن‌گاه از خودتان بپرسید: آیا می‌خواهم و آمادگیِ آن را دارم که هزینهٔ این اعتراض را هم بپردازم؟👌

☠چرا که همین یک اعتراض جریان پولی را کُند یا متوقف می‌کند.

از امروز به بعد، به خودتان قول دهید که هرگاه پولی به دستتان می‌رسد، حتی اگر حقوق و در ازای کارتان باشد یا تخفیف یا بازپرداخت پول یا چیزی که کسی به شما می‌دهد و بابتش پولی خرج شده، احساس شکر گزاری داشته باشید.👍

هر کدام از این موارد یعنی که شما پولی دریافت کرده‌اید، هرکدام از این موارد به شما این فرصت را می‌دهد که نیروی شکرگزاری را برای افزایش پولتان به کار گیرید و بیشتر برای پولی که دریافت می‌کنید سپاسگزار شوید.👏

تمرین شماره ۵

ثروت، پاداش شکرگزاری

گام‌های یک تا سه را از تمرین شمارهٔ یک تکرار کنید

موهبت‌های خود را بشمارید:

۱⃣:لیستی بنویسید از ده موهبتی که دارید و پس از خواندن هرکدام از این موهبت‌ها علت قدرشناسیتان را نسبت به آن بنویسید، سپس لیست را بازخوانی کنید و برای هر موهبت سه بار بگویید سپاسگزارم و احساس قدرشناسی داشته باشید🆗

۲⃣:بنشینید و چند دقیقه به دوران کودکیتان فکر کنید و به آن چیزهایی بیندیشید که در آن دوران برای شما بدون پرداخت هزینه مهیا شده بود✅

۳⃣:وقتی یک خاطره را به یاد می‌آورید که در آن پولی برای شما خرج شده است، واژهٔ سپاسگزارم را از صمیم قلب بگویید.✔️

۴⃣:امروز اسکناستان را با خودتان حمل کنید، و دست کم یک بار صبح و یک بار بعد از ظهر، یا به هر تعداد بار که می‌خواهید، قبضتان را در دست بگیرید و آن را بخوانید و به شدت برای پول فراوانی که به شما داده شده است، احساس شکر و سپاسگزاری کنید.☑️

۵⃣:از امروز به بعد اسکناستان را در جایی پیش چشم بگذارید که هر روز آن را ببینید و پیوسته شکرگزار بودنتان را نسبت به پول زیادی که به شما داده شده، یادآوری کند.👌

۶⃣:پیش از آنکه به خواب بروید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمهٔ سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقاتی که در طول روز برای شما رُخ داده بر زبان بیاورید👍👍

 🍏تمرین شکرگزاری روز ششم🍏

🎯راز پیشرفت کارها،مدیر نامرئی

اگر شما هر فعالیتی، هر هنری، هر مهارتی و هر نظم و ترتیبی را که بر آن تسلط دارید تا آنجا که امکان دارد به پیش ببرید و تا مرزهایی به جلو برانیدشان که پیش‌تر به آن نرسیده بودند، آنگاه آنها را به سرزمین معجزه رهنمون شده‌اید.

🖋چگونه امکان دارد کسی که در فقر مطلق به دنیا آمده، بی‌هیچ چیزی زندگی را شروع کند و با تحصیلات بسیار کمی که دارد، رئیس جمهور یا فرد مشهوری شود یا یک امپراتوری را بناگذارد و به یکی از ثروتمندان جهان بدل شود؟

و چگونه است که دو نفر که کاری را با هم شروع می‌کنند، یکی‌شان به موفقیت‌های بزرگ دست می‌یابد، حال آنکه دیگری به رغم تلاشی که برای دستیابی به موفقیت به خرج می‌دهد، به نتیجهٔ مهمی دست پیدا نمی‌کند..

🔴برای دستیابی به موفقیت یا رسیدن به چیزهای خوب در کار یا شغل‌تان مانند فرصت‌ها، ترفیع، پول، ایده‌های درخشان، و تشویق باید برای کار یا شغل‌تان سپاسگزار باشید. شما هرچه قدر قدرشناس باشید، فرصت بیشتری برای قدرشناس بودن، به شما داده خواهد شد. بنابراین برای افزایش هر چیزی در زندگی‌تان باید برای چیزهایی که دارید سپاسگزار باشید.

🙏هنگامی که شما برای کارتان سپاسگزار باشید، به صورت خودکار به کارتان توجه بیشتری خواهید کرد و هنگامی که به کارتان توجه بیشتری نشان می‌دهید، پول و موفقیت بیشتری نصیب شما می‌شود. اگر برای کار خود سپاسگزار نباشید، به صورت خودکار به کارتان توجه کمتری نشان خواهید داد. هنگامی که توجه کمتری به خرج می‌دهید، درآمد کمتری خواهید داشت و در نتیجه در کارتان شاد نخواهید بود و تلاش زیادی نخواهید کرد و کارتان متوقف می‌شود و در نهایت وضع بدتر خواهد شد و کار خود را از دست می‌دهید

🔑مقدار قدرشناسی‌یی که به شما عرضه می‌شود دقیقاً متناسب با آن مقدار قدرشناسی‌یی است که شما عرضه می‌دارید. پس در حقیقت خودتان میزان دریافتی‌تان را با میزانی که ارایه می‌دهید، کنترل می‌کنید

📦اگر شما بازرگان باشید، ارزش تجارت‌تان براساس شکرگزاری‌تان افزایش یا کاهش می‌یابد. هرچه که نسبت به تجارت‌تان، مشتریان و کارمندان‌تان سپاسگزارتر باشید، تجارت‌تان بیشتر دچار تحول و گسترش می‌شود. زمانی که بازرگانان به جای سپاسگزاری از ادامهٔ کارشان ابراز نگرانی می‌کنند، در کارشان با مشکل روبرو خواهند شد

👫اگر شما فرزندانی دارید و کارتان مراقبت از آنها و مدیریت منزل‌تان است، دنبال دلیلی بگردید تا نسبت به وضعیت زندگیِ خود شکرگزار باشید. وضعیت فعلیِ شما یک بار در طول عمرتان اتفاق می‌افتد و هنگامی‌که برای این موقعیت شکرگزار باشید، حمایت بیشتر و لحظات زیباتر و شادیِ فزون‌تری در زندگی‌تان به دست خواهید آورد.

شما باید عاشق کارتان باشید، هرچه که باشد و برای رفتن سَرِ کار اشتیاق نشان دهید. اگر نسبت به کار فعلیِ خود چنین احساسی نداشته باشید، یا اگر این کارِ رویاییِ شما نیست، راه رسیدن به کار موردنظرتان شکرگزاری نسبت به کار فعلی‌تان است.

🎆تصور کنید که شما یک مدیر نامرئی دارید که کارش ثبت افکار و احساسات شما نسبت به کار فعلی‌تان است. فرض کنید که امروز هر جا که می‌روید مدیرتان در حالی که یک کاغذ و قلم هم در دست‌اش دارد، به دنبال‌تان می‌آید. هر بار که شما دلیلی برای سپاسگزار بودن از کارتان پیدا می‌کنید، مدیرتان آن را در دفتر یادداشت ثبت می‌کند. شما باید با پیدا کردن موارد و دلایل بسیار برای سپاسگزاری، مدیرتان را وادارید که در پایان روز لیست بسیار بزرگی از شکرگزاری‌هاتان را به شما ارائه دهد. هرچه لیست بلندتر باشد، مدیرتان می‌تواند نیروی بیشتری را به سوی پول شما، موفقیت کاری، فرصت‌ها، لذت‌ها و احساس رضایت شما جلب بکند.

⁉️به تمام چیزهایی بیندیشید که در ذهن خود به خاطر آنها نسبت به کارتان احساس سپاسگزاری دارید. برای شروع، به این حقیقت فکر کنید که شما بیکار نیستید! به این بیندیشید که در حال حاضر چند نفر به دنبال کار می‌گردند و حاضرند برای استخدام شدن دست به هر کاری بزنند. به ابزارهای صرفه‌جویی در وقت بیندیشید مانند تلفن و چاپگر و کامپیوتر و اینترنت که شما از آنها استفاده می‌کنید. به افرادی فکر کنید که با آنها کار می‌کنید و با آن‌ها رفاقت دارید. به افرادی که کارتان را ساده‌تر می‌کنند مثل منشی‌ها، دستیارها، نظافتچی‌ها … به لحظاتی بیندیشید که حقوق‌تان را دریافت می‌کنید و به جلوه‌های دل‌انگیز کارتان بیندیشید.مدیر نامرئی را وادارید تا هر بار که شما برای موردی دربارهٔ کارتان احساس سپاسگزاری می‌کنید، مورد را ثبت کند. به این ترتیب که:

✅من برای —- بسیار سپاسگزارم.هر اندازه که مدیرتان احساس شما را عمیق‌تر تشخیص دهد، سریع‌تر باعث راهیابیِ نیروی مثبت در زندگیِ شما می‌شود و زندگی‌تان موفقیت‌آمیزتر خواهد شد. ممکن است آن قدر نسبت به وضعیت‌تان در یک روز سپاسگزار شوید که  تغییراتی شگرف و

سریع متوجه وضعیت کنونیِ شما شود. اتفا قات خوشایند، به گونهٔ تصادفی رُخ نمی‌دهد. بی‌تردید نیروی شکرگزاری در کار است.اگر این تمرین به روزی برخورد می‌کند که شما به هر علت سرِ کار حاضر نیستید، تمرین روز بعد را اجرا کنید و این تمرین را در اولین روزی انجام دهید که سرِ کارتان بازگشتید.

تمرین شماره ۶

راز پیشرفت کارها

۱⃣گام‌های یک تا سه از تمرین شمارهٔ یک را تکرار کنید، موهبت‌های خود را بشمارید

لیستی بنویسید از ده موهبتی که دارید و پس از خواندن هر کدام از این موهبت‌ها علت قدرشناسی‌تان را نسبت به آن بنویسید و بعد لیست را بازخوانی کنید و برای هر موهبت سه بار بگویید سپاسگزارم و احساس قدرشناسی داشته باشید

۲⃣امروز، زمانی که سرِ کار هستید، تصور کنید که یک مدیر نامریی دارید که همه جا به دنبال‌تان می‌آید و هر وقت که شما

نسبت به چیزی احساس سپاسگزاری کردید، یادداشت برمی‌دارد. تمرین امروزتان این است که تا آنجا که می‌توانید به دنبال چیزهایی باشید که نسبت به آنها احساس سپاسگزاری دارید.

۳⃣مدیرتان را وادارید تا هر بار که احساس قدرشناسی به شما دست می‌دهد، یادداشتی به این ترتیب بنویسید: من به خاطر —- بسیار سپاسگزارم و تا آنجا که می‌توانید احساس شکرگزاری داشته باشید.

۴⃣پیش از خوابیدن افکارتان را متمرکز کنیدو کلمهٔ سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در طول روز برای‌تان رُخ داده بگویید.

 🍏تمرین روز هفتم شکر گزاری🍏

تمرین شکرگذاری امروز در سه بخش است.

بخش اول:

☯راه‌های خروج از منفی بودن

یک انسان قدرشناس در تمام حالات سپاسگزار است.

⛔️هر موقعیت منفی، خواه یک رابطهٔ پُر دردسر باشد یا نبودِ سلامتی یا مشکلِ کاری، ناشی از نبودِ سپاسگزاری به مدت طولانی است.

⛔️اگر ما برای چیزهایی که در زندگی‌مان هست شکرگزار نباشیم، به صورت ناخودآگاه وجود آنها را برای همیشه تضمینی خواهیم دانست.

⛔️همیشه مهیا دانستن چیزها مقدمهٔ رخدادهای منفی است، چرا که در این شرایط ما از وجود آنها شکرگزار نخواهیم بود و کاراییِ نیروی قدرشناسی را در زندگی‌مان متوقف می‌کنیم. همانطور که شکرگزار بودن باعث موفقیت‌آمیزتر شدن زندگیِ ما می‌شود، تضمینی دانستن وجود چیزهای مختلف هم سبب نزول و اُفت میزان موفقیت در زندگی می‌شود.

🌀آیا برای داشتن سلامتی شکرگزار هستید؟ یا فقط وقتی متوجه سلامتیِ خود می‌شوید که به درد یا بیماری گرفتار می‌آیید؟

 🌀آیا هر روز برای کارتان شکرگزاری می‌کنید یا فقط در زمان اضطرار به فکر آن می‌افتید؟ آیا برای حقوق و درآمد خود شاد هستید یا آن را یک چیز همیشگی و پیش پا افتاده می‌دانید؟

💟آیا زمانی که همه چیز خوب پیش می‌رود، به خاطر کسانی که دوست‌شان دارید سپاسگزار هستید یا فقط زمانی که مشکلی پیش می‌آید با دیگران دربارهٔ آنها صحبت می‌کنید؟

🚘 آیا برای اتومبیل‌تان که به خوبی کار می‌کند شکرگزار هستید یا فقط هنگامی که از کار می‌افتد به فکر آن می‌افتید؟

☠آیا برای زنده بودن‌تان در هر روز سپاسگزار هستید یا زنده بودن خود را یک مسئلهٔ پیش پا افتاده می‌دانید؟

‼️تضمینی دانستن چیزها، به شکایت کردن و بروز افکار و سخنان منفی می‌انجامد، بنابراین وقتی شکایت می‌کنید، براساس قانون جذب، شما چیزهای بیشتری برای انتقاد و شکایت کردن در زندگی‌تان خواهید داشت!

اگر نسبت به هوا، ترافیک، رئیس‌تان، همسرتان، دوستان، غریبه‌ها، ایستادن در صف‌ها، صورت حساب‌ها، اقتصاد، قیمت اجناس، یا سرویس‌های یک شرکت شکایت داشته باشید، شما شکرگزار نیستید و در واقع زندگیِ رویایی‌تان را با این شکایت‌ها پس می‌زنید و به عقب می‌رانید.

🙏هنگامی که قدرشناس باشید، سرزنش نمی‌کنید و نق نمی‌زنید. وقتی قدرشناس باشید، ناراحت نخواهید بود و احساسات منفی نخواهید داشت و بهترین خبر آن است که اگر اکنون در زندگیِ خود موقعیت بدی دارید، زیاد طول نخواهد کشید تا با استفاده از نیروی قدرشناسی آن را تغییر دهید. موقعیت‌های منفی همانند دود از شما دور می‌شوند، درست مانند جهش شراره‌های آتش !

ممکن است این کار نخست دشوار به نظر آید، شما باید به دنبال دلایلی برای شکرگزار بودن در موقعیت‌های منفی بگردید، مهم نیست که بدیِ وضعیت در چه حد و میزان است، شما همواره می‌توانید دلیلی برای قدرشناسی پیدا کنید، به‌ویژه اگر بدانید که قدرشناسی‌تان شما را به شیوه‌ای فوق‌العاده از وضعیت بد می‌رهاند.

 🎥والت دیزنی، که از راز واقعیِ زندگی آگاه بود، این مسئله را در فیلم پولیانا به تصویر کشیده است.

فیلم دیزنی که در سال ۱۹۶۰ ساخته شده، «بازیِ شادی» را به تصویر کشید که خودم پس ازدیدن آن در دوران کودکی بسیار تحت تأثیر قرار گرفتم. من این بازی را در دوران بچگی و بلوغ بازی می‌کردم. برای این بازی، شما باید تا آنجا که می‌توانید، به دنبال چیزهایی بگردید تا به خاطرشان شاد باشید، به‌ویژه در وضعیت‌های منفی. یافتن دلیلی برای شاد بودن (یا یافتن چیزهایی برای شکرگزاری) در موقعیت منفی باعث ظاهر شدن راه حل می‌شود.

والت دیزنی، قدرت شکرگزاری را در پولیانا به نمایش درآورد، همانطور که هزاران سال پیش فرزانگان مشرق زمین چگونگیِ به کارگیریِ نیروی معنویِ شکرگزاری را توصیه کرده‌اند:

🔆«بگذارید برخیزیم و قدرشناس باشیم، برای آنکه اگر امروز زیاد نیاموخته‌ایم، دست کم اندکی آموخته‌ایم، و اگر اندکی نیاموخته‌ایم، حداقل بیمار نشده‌ایم، و اگر بیمار شده‌ایم، دست کم نمرده‌ایم؛ بنابراین بیایید همگی سپاسگزار باشیم.»

🔆اجازه دهید تا واژه‌های معنوی الهام‌بخش شما باشد، امروز یکی از شکل‌های زندگی‌تان را در نظر بگیرید که می‌خواهید حل شود و همزمان به ده علت برای شکرگزاری فکر کنید. می‌دانم که شروع این تمرین کمی سخت است، ولی پیشتر راه آن به شما نشان داده شده است. نوشته‌ای را در کامپیوتر یا دفتر سپاسگزاری‌تان ترتیب دهید که ده مورد را دربرگیرد.

🕴برای مثال ممکن است مشکل‌تان این باشد که کار ندارید، و به‌رغم تلاش بسیارتان برای پیدا کردن کار هنوز بیکار هستید. برای آنکه شرایط را به صورت مناسب تغییر دهید، باید یک تمرین متمرکز شکرگزاری را برای این موقعیت اجرا کنید، در اینجا چند نمونه برای شما آورده شده است:

بخش دوم شکرگزارى

۱⃣بسیار شاکرم زیرا در این مدت وقت لازم را برای کنار خانواده بودن داشته‌ام.

۲⃣شاکرم برای این که در این مدت اوقات فراغت بسیار خوبی داشتم.

۳⃣بسیار سپاسگزارم که در مدت زیادی از زندگی‌ام بیکار نبوده‌ام و تجربه کسب کرده ام.

بخش دوم

۴⃣خوشبختم چون این برای نخستین بار است که در زندگی بیکار

بوده‌ام.

۵⃣خوشبختم از اینکه هنوز کارهایی هست و هر روز موقعیت کاریِ جدیدی ایجاد می‌شود.

۶⃣خوشحالم از اینکه دانسته‌هایی داشتم که باعث شد برای مصاحبهٔ کاری دست خالی نباشم.

۷⃣خوشحالم از اینکه سالم هستم و می‌توانم کار کنم.

۸⃣از تشویق‌ها و حمایت‌های خانواده‌ام بسیار سپاسگزارم

۹⃣از استراحتی که داشتم بسیار سپاسگزارم، چرا که به راستی به آن نیاز داشتم

🔟خوشحالم که به سبب از دست دادن شغل‌ام فهمیدم که از دست دادن کار چه بهایی برایم دارد چرا که تاکنون این را نمی‌دانستم.

در نتیجه این حس رضایت و شکرگزار بودن شخص بیکار، شرایطی پدید می‌آید که سبب عوض شدن شرایط فعلی به صورت مثبت می‌شود. نیروی شکرگزاری بر هر موقعیت و شرایط منفی غالب است و راه‌های مختلفی برای دیگرگونیِ وضعیت بد وجود دارد. همهٔ کاری که شما باید انجام دهید آن است که شکرگزاری را تمرین کنید و منتظر شوید که نتایج آن خود را نشان دهد.

بیایید تا مثال دیگری را بررسی کنیم، پسری که رابطه‌اش با پدرش به خطر افتاده است. پسر احساس می‌کند که تفاوتی ندارد و هر کاری که می‌کند از نظر پدرش خوب نیست.

۱⃣خوشحالم از این‌که بیشتر روابطم در زندگی در شرایط ایده‌آلی قرار دارد.

۲⃣از پدرم سپاسگزارم که به سختی کار و تلاش کرد تا من بتوانم تحصیلاتی داشته باشم که او هیچ‌وقت فرصتی برای دستیابی به آن نداشت.

۳⃣از پدرم برای مراقبت‌هایش از خانواده در دوران کودکی‌ام سپاسگزارم، چراکه در غیر این صورت هیچ‌گاه درنمی‌یافتم که کار کردن چقدر سخت است و برای اداره کردن خانواده به پول نیاز داریم.

۴⃣از پدرم سپاسگزارم برای آنکه هر روز شنبه مرا به تمرین بسکتبال می‌برد

۵⃣بسیار خوشحالم که این روزها پدرم مانند دیگر مواقع نسبت به من سخت‌گیر نیست.

۶⃣بسیار خوشحالم از این که پدرم به من بسیار اهمیت می‌دهد، چراکه اگر من برایش بی‌اهمیت بودم این‌گونه سخت‌گیری نمی‌کرد.

۷⃣خوشحالم از اینکه در اثر نوع برخورد پدرم با من، دلسوزی‌ام نسبت به فرزندانم افزایش یافته است.

۸⃣از پدرم سپاسگزارم که به من آموخت که تشویق و حمایت چگونه می‌تواند باعث داشتن فرزندانی شاد و با اعتماد به نفس شود.

۹⃣از اینکه می‌توانم با پدرم بگویم و بخندم بسیار خوشحالم. بعضی‌ها هیچ‌گاه به این تجربه دست نیافته‌اند، چراکه پدر نداشته‌اند و آنهایی که پدرشان را از دست داده‌اند هیچ‌گاه فرصتی برای شاد بودن به همراه پدرشان نبوده است.

🔟از داشتن چنین پدری که در کنار او لحظات بسیار خوبی داشته‌ام و می‌توانم در کنار او باز هم لحظات خوبی داشته باشم بسیار احساس خوشبختی می‌کنم.

به دلیل این احساس قلبیِ پسر نسبت به پدرش، او برای بهبود رابطهٔ خود با پدرش دوباره تلاش خواهد کرد. او تفکرات و احساساتش را نسبت به پدرش تغییر می‌دهد که در نتیجهٔ این تغییرات به سرعت به پدرش جذب می‌شود. وقتی پسر از پدر خود سپاسگزار باشد، در سطوح انرژیتیکی و کوانتومی نیز این مسئله باعث بروز تأثیرهای مثبت بر ارتباط‌اش با پدرش می‌شود. وقتی او حالت شکرگزاریِ خود را در قبال پدرش حفظ کند، شرایط بهتری را در ارتباط با پدرش به دست خواهد آورد و روابط آنها رو به بهبود می‌رود.

🔅اولین نشانهٔ مؤثر بودن قدرشناسیِ شما، بهتر شدن احساسات‌تان نسبت به شرایط است، در این حالت مطمئن خواهید بود که راه‌حل‌های بسیار پیدا خواهد شد. پاسخ مناسب به هر شرایط منفی که می‌خواهید آن را تغییر دهید، عبارت است از اینکه قدرشناسی‌تان را آنقدر بر موضوع متمرکز کنید تا احساس درونی‌تان بهتر شود. سپس خواهید دید که نیروی قدرشناسی دنیای اطراف را دیگرگون خواهد کرد.

🔅بهتر است هر ده موردی را که شما به خاطرشان احساس شکرگزاری می‌کنید، به شیوهٔ زیر در لیست خود بگنجانید:

🔅من برای —– بسیار سپاسگزارم.

یا، من با تمام وجودً برای —– سپاسگزارم.

و جمله را با ذکر علت احساس قدرشناسیِ خود نسبت به آن مورد، به پایان برسانید. همچنین می‌توانید، روش والت دیزنی را برای استفاده از نیروی شکرگزاری به کار گیرید، البته اگر آن را راحت‌تر تشخیص می‌دهید.

🔅من از بابت —– بسیار خوشحالم.

و جمله را با بیان علت خرسندی‌تان نسبت به این مورد به اتمام برسانید.

زمانی که لیست خود را نوشتید، تمرین «راه‌های بدون شرایط منفی» را با نوشتن:

سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم، به خاطر عزم و اراده و ثبات قدم خودم.

🍏بخش سوم شکر گزارى🍏

⁉️و فقط برای امروز، ببینید می‌توانید یک روز را بدون بیان عبارات منفی به پایان برسانید.

شاید این یک چالش باشد، ولی ببینید که آیا می‌توانید آن را برای یک روز اجرا کنید؟ یک علت مهم برای این امر وجود دارد و آن این که بسیاری از ما نمی‌دانیم که صحبت کردن‌مان تا چه اندازه بار منفی دارد ولی بعد از آنکه یک روز مواظب حرف زدن‌مان بودیم به آن پی خواهیم برد. به خاطر بسپارید که منفی‌بافی و شکوه و شکایت سبب فزونی گرفتن شرایط منفی بخش سوم می شود و اگر نسبت به آنچه که می‌گویید هوشیار باشید، آنگاه از گفتن عبارات منفی پرهیز می‌کنید و نسبت به پیامدهای گفته‌هاتان هوشیارتر خواهید بود.

✅یک جملهٔ مؤثر که می‌توانید در هنگامی که قصد دارید سخنان منفی بگویید بر زبان آورید آن است که، به سرعت صحبت کردن را متوقف کنید و بگویید:

خدایا شکرت…

تمرین شماره ۷

یک راه کارآمد بدون منفی بودن

۱⃣موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت‌تان تهیه کنید و بنویسید چرا به خاطر آنها احساس قدرشناسی می‌کنید. لیست را بازخوانی کنید و در پایان هر موهبت، بگویید سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم و برای موهبت‌هایی که دارید از صمیم قلب سپاسگزار باشید.

۲⃣یک مشکل یا موقعیت منفی را در زندگی‌تان انتخاب کنید که به شدت به دنبال تغییر آن هستید.

۳⃣لیستی تهیه کنید از ده مسئله که شما به خاطر آن‌ها سپاسگزار هستید و به آن مشکل مربوط است.

۴⃣در پایان لیست‌تان، بنویسید: سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم. به خاطر اعتماد به نفس و عزم و اراده‌ام.

۵⃣فقط امروز، ببینید آیا می‌توانید بدون گفتن جملات منفی روزتان را به پایان برسانید. اگر متوجه شدید که فکر یا جمله‌ای منفی در ذهن یا زبان‌تان جای گرفته، به سرعت آن را متوقف کنید و بگویید:

اما باید بگویم که من از بابت —– بسیار سپاسگزارم.

۶⃣پیش از خوابیدن، افکارتان را متمرکز کنید و کلمهٔ سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در طول روز برای‌تان رخ داده بگویید.

🍏تمرین شکرگزاری روز هشتم🍏

💟بخش اول:

❤️در یک قلب شکرگزار، همواره ضیافت برپاست.

دبلیو. جی. کامرون (۱۸۷۹-۱۹۵۳)

روزنامه‌نگار و بازرگان

🙏شکرگزاری پیش از خوردن غذا یک رسم هزاران ساله است که به دوران مصر باستان برمی‌گردد. با شتاب گرفتن زیاد زندگی در قرن بیست و یکم، صرف وقت برای سپاسگزاری پیش از غذا به فراموشی سپرده شده است.

🍝 استفاده از فرصت سادهٔ خوردن غذا یا نوشیدن برای قدرشناسی باعث افزایش انرژی مثبت در زندگیِ ما می‌شود.

🎯اگر شما به زمانی می‌اندیشید که به راستی گرسنه بودید و به خاطر خواهید آورد که در آن موقع نمی‌توانستید به درستی فکر کنید یا کاری انجام دهید، آنگاه احساس ضعف بدنی می‌کنیدو اندام‌هاتان دچار رعشه می‌شود. ذهن‌تان از کار می‌افتد و احساس‌تان فروکش می‌کند. تمام این وقایع در اثر نخوردن غذا، حتی برای مدتی کوتاه اتفاق می‌افتد. شما به غذا نیاز دارید تا زنده بمانید، فکر کنید، احساس خوبی داشته باشید،

✅ بنابراین قدرشناس بودن نسبت به غذا یک معاملهٔ بسیار عادلانه به نظر می‌رسد.

✅برای آنکه نسبت به غذایی که می‌خورید احساس قدرشناسیِ بیشتری داشته باشید، یک لحظه صبر کنید و به تمام کسانی بیندیشید که برای آنکه شما غذایی برای خوردن داشته باشید، زحمت کشیده‌اند. برای آنکه شما میوه و سبزیِ سالم برای خوردن داشته باشید، باغداران باید گیاهان را بکارند و به آنها غذا و آب لازم را بدهند و از آنها مراقبت کافی به عمل آورند تا بعد از ماه‌ها بتوانند محصول آن را آمادهٔ برداشت کنند. پس از آغاز برداشت، این محصولات باید به صورت مناسب بسته‌بندی شود و در اختیار پخش‌کننده‌ها و عوامل، حمل و نقل قرار گیرد و آنها با پیمودن مسافت‌های طولانی و با زحمت شبانه روزی و هماهنگ با سایر عوامل، میوه و سبزی را به صورت کاملاً سالم و تازه به شما می‌رسانند.

🐮به دامپروران بیندیشید که گوشت را فراهم می‌آورند، به ماهی‌گیران، مزرعه‌داران، پرورش‌دهندگان چای و قهوه و تمام کسانی که به صورت خستگی‌ناپذیر کار می‌کنند تا غذای مورد نیازمان را به موقع به ما برسانند. زنجیرهٔ تأمین غذا در جهان به سازماندهیِ بسیار دقیقی نیازمند است که هر روز باید آن را اجرا کرد و زمانی به ابعاد آن پی خواهید برد که به تعداد افرادی فکر کنید که در رساندن امکانات و ملزومات خوردن و نوشیدن به مغازه‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها، سوپرمارکت‌ها، هواپیماها، مدارس، بیمارستان‌ها و هر خانه‌ای بر روی زمین سهیم‌اند.

🍲غذا یک هدیه است ! این هدیهٔ طبیعت است، چراکه اگر طبیعت با خاک، مواد مغذی و آبش به ما غذا نمی‌داد، چیزی برای خوردن نداشتیم. بدون آب، هیچ غذا و نبات و حیوان یا انسانی وجود نداشت. ما از آب برای پختن و تهیهٔ غذا، نگهداری باغ‌هامان، استحمام، ادارهٔ ماشین‌آلات و ابزار، حمایت از بیمارستان‌ها، تولید سوخت، استخراج معادن، صنایع تولیدی، تسهیل حمل و نقل، ساخت راه‌ها، ساختن لباس‌ها و کلیهٔ لوازم و وسایل مصرفیِ روی کره زمین، ساخت پلاستیک، شیشه، فلز، ساختن دارو، خانه و هر ساختمان و سازهٔ دیگر استفاده می‌کنیم. و اینکه، آب، بدن ما را زنده نگاه می‌دارد.

💧آب،  آب، آب باشکوه!

«اگر در کره زمین نیرویی شگفت وجود داشته باشد، بی‌تردید در آب نهفته است.»

⁉️ما بدون آب و غذا کجا می‌بودیم؟ بی‌تردید الان، اینجا حضور نداشتیم. هیچ‌کدام از دوستان و اعضای خانواده‌مان نیز اینجا نبودند. نه امروزی داشتیم و نه هیچ فردایی. لیکن حالا در اینجا بر روی این سیارهٔ زیبا با تمام چالش‌ها یا تفریحات جذاب آن در کنار یکدیگر زندگی می‌کنیم و این همه به دلیل آن است که طبیعت به ما آب و غذا را هدیه داده است.

🌀 گفتن کلمهٔ سپاسگزارم، پیش از خوردن یا نوشیدن هر چیزی، درک عملی و سپاسگزاری نسبت به معجزهٔ آب و غذاست.

🌀مسئلهٔ باورنکردنی آن است که سپاسگزار بودنِ شما نسبت به غذا و آب تنها بر زندگیِ شما تأثیر نمی‌گذارد بلکه، قدرشناسی‌تان بر منابع جهان نیز تأثیر خواهد گذاشت. اگر به تعداد کافی افرادی یافت شوند که بابت غذا و آب سپاسگزار باشند، این رفتار باعث کمک به افراد گرسنه و نیازمند خواهد شد. با استفاده از قانون جذب، قانون نیوتن برای کنش و واکنش، قدرشناسیِ فراوان، به همین میزان فراوان واکنش به همراه خواهد داشت که باعث برطرف شدن کاستی‌ها و کمبود منابع غذایی در زندگیِ همه خواهد شد.

🍶در روزگاران گذشته مردم بر این باور بودند که وقتی آب و غذاشان را با قدرشناسی تقدیس می‌کردند، همه چیز در زندگی‌شان به والاترین درجهٔ خلوص می‌رسید و اگر به تئوری‌ها و دستاوردهای فیزیک کوانتومی بنگریم که این روزها ارایه شده‌اند، به درستیِ ادعای آنها پی خواهیم برد (تأثیر بیننده). تأثیر بیننده در فیزیک کوانتومی بر این دلالت دارد که بیننده هرچه را که ببیند باعث تغییر در آنها میشود

💟بخش دوم:

فرض کنید که اگر تمرکز قدرشناسی بر غذا و نوشیدنی تان ساختار آن ها را تغییر دهد و آنها را به گونه‌ای خالص کند که هر چیزی را که شما مصرف می

‌کنید، اثر نهاییِ آن بر سلامتیِ بدن شما چه خواهد بود؟

🔴یک راه برای آزمودن نیروی قدرشناسیِ سریع نسبت به غذا و نوشیدنی آن است که غذا و نوشیدنی‌تان را مزه کنید. وقتی غذا یا نوشیدنی را مزه می‌کنید، قدر آنها را خواهیددانست. به عنوان یک آزمایش، دفعهٔ بعد که غذایی می‌خورید یا مایعی می‌نوشید، هنگامی که لقمه‌ای برمی‌دارید، بر مزهٔ غذا در دهان‌تان یا بوی مایعی که فرومی‌برید تمرکز کنید. آن‌گاه درخواهید یافت که وقتی بر غذا یا نوشیدنی در دهان‌تان تمرکز می‌کنید و آن را می‌چشید، مزه و بوی آن بسیار زیاد به نظرتان می‌آید ولی وقتی که بر مزه و بوی غذا تمرکز نمی‌کنید، از درک آن غافل می‌مانید.

🔵این انرژی و توان تمرکز و شکرگزاریِ شماست که به سرعت بر طعم و بوی غذا می‌افزاید!

امروز پیش از آنکه چیزی بخورید یا بنوشید، خواه یک وعده از خوراک روزانه‌تان باشد یا یک تکه میوه، لقمه‌ای کوچک باشد یا نوشیدن حتی یک جرعه آب، یک لحظه تأمل کنید و به چیزی که می‌خواهید بخورید یا بنوشید خیره شوید و در ذهن‌تان یا با زبان‌تان کلمهٔ سپاسگزارم را بلند بر زبان آورید. و اگر که می‌توانید، یک لقمه غذا بردارید و آن را واقعاً بچشید و ببینید نه تنها لذت شما را از غذا بیشتر خواهد کرد بلکه باعث ایجاد حس قدرشناسیِ بیشتری در شما خواهد شد

💠شما همچنین می‌توانید کاری را انجام دهید که من انجام می‌دهم، این کار باعث افزایش حس قدرشناسی در من می‌شود. هنگامی که کلمهٔ سپاسگزارم را می‌گویم، انگشتانم را بر فراز غذایم و نوشیدنی‌ام تکان می‌دهم تا گرد و غبار انرژی بر آنها ریخته شود و فرض می‌کنم که این گرد و غبار به سرعت هر چه را که لمس می‌کنم خالص می‌گرداند. انجام این کار باعث می‌شود که فرض کنم شکرگزاری بخشی از ترکیبات انرژی‌زاست و من می‌خواهم آن را به هر چیزی که می‌خورم و یا می‌نوشم، بیافزایم. شما یک پاشنده در دست‌تان دارید و می‌توانید آن را پیش از خوردن هر غذایی به آن بیافزایید و تأثیرش را بیشتر کنید

💠اگر در هر زمان از روز فراموش کردید که پیش از خوردن یا نوشیدن کلمهٔ سپاسگزارم را بگویید، به محض آنکه یادتان آمد، چشمان‌تان را ببندید و در ذهن خود به عقب برگردید و لحظه‌ای را که مشغول خوردن غذا بودید در ذهن‌تان به تصویر بکشید و در این لحظه کلمهٔ سپاسگزارم را بگویید. اگر چندین بار در طول روز فراموش کردید که برای خوردن یا نوشیدن خود شکرگزاری کنید، آنگاه این تمرین را فردا تکرار کنید. شما نمی‌توانید حتی یک روز را در ساختن قدرشناسی‌تان از یاد ببرید چون آرزوهای شما به این بستگی دارد.

🔆قدرشناس بودن برای ساده‌ترین چیزها در زندگی مانند غذا و آب، یکی از ژرف‌ترین گونه‌های قدرشناسی است و هنگامی که شما این اندازه از قدرشناسی را حس کردید، آنگاه درخواهید یافت که معجزه اتفاق می‌افتد.

تمرین شمارهٔ ۸

آمیزه‌های انرژی مثبت

۱⃣موهبت‌هاتان را بشمارید: لیستی از ده موهبت خود تهیه کنید. بنویسید که چرا احساس شکرگزاری می‌کنید. لیست خود را دوباره بخوانید و در پایان هر موهبت، کلمهٔ سپاسگزارم را سه بار تکرار کنید و تا آنجا که می‌توانید حس شکرگزاری داشته باشید.

۲⃣امروز پیش از آنکه چیزی بخورید یا بنوشید، به چیزی که می‌خواهید بخورید یا بنوشید نگاه کنید و در ذهن‌تان یا به صورت زبانی و بلندکلمهٔ سپاسگزارم را بگویید. اگر می‌خواهید می‌توانید با دست‌تان گرد و خاک انرژی مثبت را بر غذا یا نوشیدنی‌تان بریزید.

۳⃣امشب پیش از اینکه به خواب بروید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمهٔ سپاسگزارم را بابت بهترین اتفاقی که در روز برای‌تان افتاده بیان کنید.

🍏تمرین شکرگزاری روز نهم🍏

🔱بخش اول

🔮قدرشناسی گنج، و شکوه و شکایت کردن ننگ و فقر است. این قانون طلایی برای همه‌ی دوران زندگی‌تان است، چه درباره‌ی سلامتی، شغل، ارتباط‌ها یا پول‌تان.

💎 حتی اگر پول زیادی ندارید، هر قدر که برای داشته‌هاتان سپاسگزار باشید، پول بیشتری به شما خواهد رسید. هرچه قدر شما بیشتر درباره‌ی پول شکایت کنید فقیرتر و تنگدست‌تر می‌شوید.

📝تمرین امروز بر آن است که یکی از اصلی‌ترین علل شکایت مردم نسبت به پول را به یک عامل برای قدرشناسی بدل سازد تا قدرت آن را برای تغییر وضعیت مالی‌تان دوچندان کند. شما شکایت را که فقیرترتان می‌کند با قدرشناسی عوض خواهید کرد که شما را به نیروی مثبت سپاسگزاری به فردی ثروتمند تبدیل می‌کند.

❌بسیاری از کسان می‌پندارند که درباره‌ی پول گِلِه نمی‌کنند اما اگر در زندگیِ خود کمبود پول را احساس کنند بدون درک آن دست به شکایت و گِلِه می‌زنند. شکایت در ذهن یا زبان افراد صورت می‌گیرد و خیلی کسان، خود از بسیاری از افکاری که در سر دارند آگاه نیستند. شکایت کردن، افکار نومید کننده یا به کار بردن واژه‌های منفیِ اشک‌آلود و یا نگران‌کننده درباره‌ی پول، تنگدستی می‌آفریند و البته بزرگترین شکایت‌ها زمانی صورت می‌گیرد که باید پولی پرداخت شود.

❌نداشتن پول کافی برای پرداخت صورت حساب‌ها، یکی از بدترین وقایع است که می‌تواند رخ دهد. مانند آن است که جریان بیشتری از صورت حساب‌ها نسبت به پول شما، وجود دارد. هنگامی که درباره‌ی صورت حساب‌های خود گلایه‌ می‌کنید در حقیقت شما نسبت به پول می‌نالید و این باعث تنگدستی‌تان می‌شود.

✅اگر پولِ لازم را ندارید، آخرین کاری که می‌توانید انجام دهید آن است که نسبت به صورتحساب‌ها‌تان احساس قدرشناسی کنید و این در واقع همان کاری است که

باید انجام دهید تا پول بیشتری در زندگی به دست آورید. برای داشتن زندگیِ مرفه و برای هرچه که به پول مربوط است احساس قدرشناسی داشته باشید و غر و لند کردن درباره‌ی صورتحساب‌ها نشانه‌ی قدرشناس بودن نیست.

✅ شما باید به گونه‌ای دقیق برعکس عمل کنید و در ازای سرویس‌ها و کالاهایی که در مقابل صورت‌حساب خود دریافت کرده‌اید، شکرگزار باشید. این یک کار بسیار ساده است که می‌توانید در زندگیِ خود انجام دهید و تأثیری اساسی در زندگی‌تان دارد، به عبارتی شما به پول رُبا تبدیل می‌شوید.

☑️برای آنکه نسبت به یک صورت‌حساب قدرشناس باشید، باید به درآمد خود از محصولات و سرویس‌هایی بیندیشید که دریافت کردید. اگر به پرداخت اجاره‌ی منزل یا رهن مربوط می‌شود، برای داشتن خانه سپاسگزار باشید و اینکه در خانه زندگی می‌کنید. .

☑️اگر شما در برابر مصرف برق و گاز صورت‌حسابی دریافت می‌کنید، به گرمی و خنکیِ مطبوعی که برای‌تان فراهم شده، دوش آب گرم و هر رفاه و‌ آسایش دیگری بیندیشید که در اثر این سرویس برای شما فراهم آمده است. اگر صورت‌حساب هزینه‌های تلفن و اینترنت به دست‌تان می‌رسد، به این فکر کنید که زندگی‌تان بدون تلفن و اینترنت چه‌قدر سخت می‌شد و شما برای هر کاری لازم بود شخصاً سفر کنید تا به آنجا برسید. به این بیندیشید که تاکنون چندبار به دوستان و اقوام‌تان تلفن کرده‌اید، یا ایمیل فرستاده‌اید یا پیامی از سوی آنها به دست‌تان رسیده است. یا به واسطه‌ی سرویس اینترنت، به اطلاعات موجود در حافظه‌ی آن دسترسی پیدا کرده‌اید. تمام این سرویس‌های استثنایی به یک اشاره‌ی انگشت شما قابل استفاده و دسترسی است، بنابراین نسبت به آنها

☑️قدرشناس باشید و به دلیل اعتماد شرکت سرویس مخابرات به شما که پیش از پرداختن پولی سرویس در اختیارتان قرار داده است شکرگزار باشید.

💟از وقتی که من به نیروی پدیده‌ی قدرشناسی پی برده‌ام، روی صورت‌حساب‌هایی که پرداخت می‌کنم، می‌نویسم: «سپاسگزارم – پرداخت شد» و به این ترتیب حتی یک صورت‌حساب پرداخت نشده نیز ندارم. در ابتدا، وقتی که برای پرداخت قبض‌ها پولی نداشتم، روی آنها می‌نوشتم «برای پولش سپاسگزارم» و وقتی که پول لازم برای پرداخت قبض را داشتم: «سپاسگزارم، پرداخت شد» را به آن اضافه می‌کردم.

🎯قرار است امروز شما همین کار را انجام دهید. هر صورتحساب نپرداخته‌ای را که دارید بردارید و با نوشتن «بابت پولش سپاسگزارم» و برای پولی که بابت این صورت‌حساب‌ها پرداخت خواهید کرد احساس قدرشناسی کنید، چه پول داشته باشید چه نداشته باشید. اگر صورت‌حساب را به صورت اینترنتی دریافت می‌کنید، آن را به صندوق ورودیِ ایمیل خودتان ببرید و در عنوان ایمیل بنویسید: برای پولش سپاسگزارم.

سپس، ده قبضی را که پیشتر پرداخت کرده‌اید انتخاب کنید و بر آنها واژه‌ی «سپاسگزارم – پرداخت شد» را بنویسید.همانطور که روی صورتحساب‌ها می‌نویسید، تا آنجا که می‌توانید احساس قدرشناسی داشته باشید.

🔱بخش دوم

🎯از امروز به بعد این را عادت خود تبدیل کنید تا هر موقع که قبضی را می‌پردازید، به خدماتی بیندیشید که در مقابل این صورت‌حساب دریافت کردید، و بر روی آن کلمات «سپاسگزارم – پرداخت شد» را بنویسید و اگر که پول لازم را برای پرداخت هزینه‌هاتان ندارید، قدرت قدرشناسی را با نوشتن «برای پولش سپاسگزارم» به کار اندازید و این را به گونه‌ای اظهار کنید که انگار پول لازم را دارید.

تمرین شماره ۹

🔆پول رُبا

۱⃣موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت‌ خود تهیه کنید و بنویسید که چرا از داشتن آنها سپاسگزارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، کلمه‌ی سپاسگزارم را سه بار بگویید و تا آنجا که می‌توانید برای موهبت‌هایی که دارید قدرشناس باشید.

۲⃣هر قبض نپرداخته‌ای را که دارید بردارید و از قدرت شکرگزاری استفاده کنید و روی آن بنویسید برای پولش سپاسگزارم و صرفنظر از این‌که پول آن را داشته یا نداشته باشید، تا آنجا که می‌توانید برای پول پرداخت این قبض احساس شکرگزاری داشته باشید.

۳⃣ده صورت‌حسابی را بردارید که پیش‌تر پرداخت کرده‌اید و روی آنها واژه‌های سپاسگزارم، پرداخت شد را بنویسید و برای آنکه پول پرداخت این قبوض را دارید، قدرشناس باشید.

۴⃣پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمه‌ی سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در روز برای شما رخ داده بر زبان آورید.

🍏تمرین شکرگزاری روز دهم🍏

🔮بخش اول

➕انرژی مثبت همچون گرد و غبار همه را فرامی‌گیرد

هیچ وظیفه‌ای واجب‌تر از بازگرداندن سپاسگزاری وجود ندارد.

سنت آمبروز (۳۴۰-۳۹۷)

کارشناس الهیات و اسقف کاتولیک

🏺آموزه‌های روحانیِ باستانی می‌گویند که هر آنچه ما از صمیم قلب❤️ به دیگران می‌دهیم، صدبرابر به خودمان بازمی‌گردد. بنابراین قدرشناسی🙏 و تشکر زبانی از دیگران و گفتن سپاسگزارم بابت آنچه که از آنها دریافت می‌دارید، برای بهبود شرایط زندگیِ شما لازم است.

🙏قدرشناسی یک انرژیِ قدرتمند است، بنابراین نیروی قدرشناسی را می‌توانید به سوی هرکسی گسیل دارید. اگر انرژیِ قدرشناسی را به مانند خاک نورانی✨ تصور کنید، وقتی که در برابر دریافت چیزی از دیگران از آنها تشکر می‌کنید به آن می‌ماند که گرد و غبار انرژی را بر آنها می‌افشانید. انرژیِ مثبت و قدرتمند بر هر کسی که شما آن را به سویش می‌فرستید تأثیر می‌گذارد و او را غنی می‌کند. بسیاری از ما در طول روز، از طریق تلفن یا ایمیل یا رو در رو یا در محل کار، رستوران، آسانسور، اتوبوس یا مترو با افراد بسیاری ارتباط داریم و در بسیاری از حالات این افراد لیاقت قدرشناسیِ ما را دارند چرا که چیزی از آنها دریافت می‌کنیم.

☂به افرادی بیندیشید که در طول روز با آنها رویارو می‌شوید که برای شما خدمات مختلفی را فراهم می‌آورند مانند کسانی که در مغازه‌ها یا رستوران‌ها کار می‌کنند یا رانندگان اتوبوس و تاکسی، نظافتچی‌ها یا خدمه‌ی محل کارتان. این افراد کار می‌کنند تا خدمتی به شما ارایه دهند و شما خدمت آنها را دریافت می‌کنید. اگر در مقابل خدمات‌شان تشکر زبانی نکنید، آنگاه شما قدرشناس نبوده‌اید و خوبی‌ها را از خود دور ساخته‌اید.

👷به کارگرانی فکر کنید که سیستم حمل و نقل ما را ایمن نگاه می‌دارند یا کسانی که استفاده از خدماتی همچون گاز، برق و آب و راه را برای ما میسر می‌کنند.

🕴به نظافتچی‌هایی فکر کنید که خیابان‌های ما و نظافت‌گاه‌های همگانی، قطارها، اتوبوس‌ها، هواپیماها، بیمارستان‌ها، رستوران‌ها، سوپرمارکت‌ها و اداره‌ها را تمیز می‌کنند. شما نمی‌توانید شخصاً به تمامیِ آنها خسته نباشید بگویید ولی می‌توانید، مرتبه‌ی بعد که از کنارشان عبور می‌کنید، با تشکر زبانی گرد و غبار انرژی مثبت را بر آنها بنشانید. یا می‌توانید دفعه‌ی بعد که پشت میز تمیزتان نشستید یا از خیابان‌های تمیز گذر کردید از صمیم قلب نسبت به آنها شکرگزاری کنید.

🍴هنگامی که توی یک کافه یا رستوران هستید، گرد و غبار مثبت را با تشکر زبانی از تمام کسانی که به شما خدمت ارایه می‌دهند بر آنها بیافشانید. از کسی که میزتان را تمیز می‌کند یا لیست غذا را برای شما می‌آورد و یا لیوان‌تان را با آب پُر می‌کند و یا غذایی را که سفارش داده‌اید برای‌تان سرو می‌کند یا صورتحساب‌تان را می‌دهد تشکر کنید. اگر در خروجیِ فروشگاه یا سوپرمارکت هستید، گرد و غبار مثبت را در کلیه‌ی مراحل خرید بر کسانی که به شما خدمت ارایه می‌دهند با تشکر زبانی بیفشانید.

✈️اگر به مسافرت هوایی می‌روید، گرد و غبار نورانیِ مثبت را با تشکر زبانی بر افراد حاضر در بازرسی‌ها و باجه‌های کنترل بلیت‌ها، مأموران حراست و خدمه‌ی پرواز که در هواپیما به شما خوشامد می‌گویند، بیافشانید. هر بار که مهمانداران هواپیما، در طول پرواز به شما سرویسی می‌دهند، از آنها قدردانی کنید. آوردن خوراکی و نوشیدنی و برداشتن بشقاب و پسمانده‌های غذایی از جمله خدماتی است که به شما ارایه می‌شود. شرکت هوایی و خلبان و کارکنان پرواز از شما به خاطر پرواز کردن با آنها تشکر می‌کنند، پس شما هم متقابلاً در هنگام ترک هواپیما از آنها تشکر کنید. و این کار را در هر بار استفاده از خدمات شرکت هوایی انجام دهید، چرا که پرواز کردن شما یک معجزه است.

💟نسبت به تمام کسانی که در کارتان به شما کمک می‌کنند قدرشناس باشید خواه کارمندان دفتری باشند یا منشی‌ها یا کارکنان غذاخوریِ محل کار یا نظافت‌چی‌ها یا همکاران‌تان. گرد و غبار با استفاده از تشکر زبانی بر آنها اثر خواهد کرد. تمامیِ این افراد خدمتی را به شما ارایه می‌کنند و شایسته‌ی قدرشناسیِ شما هستند.

به گارسون‌های رستوران‌ها فکر کنید که هر روز به سختی برای ارایه‌ی خدمت به مردم زحمت می‌کشند. آنها این کار را انتخاب کرده‌اند تا از این راه به عموم مردم خدمت کنند، خدمت به همگان یعنی رویارویی با افراد مختلف با حالات و احوال متفاوت که افراد قدر ناشناس را نیز دربرمی‌گیرد. مرتبه‌ی بعدی که کسی خدمتی برای‌تان انجام داد، به یاد بیاورید آن شخصِ در حال ارایه‌ی خدمت، عزیز دل والدین و خواهر و برادرش است ویا پدر یا مادر یک خانواده یا دوست مورد علاقه و قابل اعتمادکسانی است و به این خاطر شایسته‌ی قدرشناسی و احترام است

🔮بخش دوم

❗️گاهی اوقات با افرادی روبرو می شوید که خدمتی را که میپندارید شایسته تان است به شما نمیدهد، یا توجه کافی به شما نشان نمی دهد، در این حالت قدرشناسی مسئله‌ای سخت‌تراست ولی قدرشناسیِ شما نمی‌تواند به رفتاردیگران بستگی داشته باشد.

🔆قدرشناسی را برگزینید، مهم نیست که چگونه! انرژی مثبت را در زندگی‌تان انتخاب کنید مهم نیست چگونه! این مسأله به شما کمک می‌کند تا به یاد آوریدکه شاید آن فرد در لحظه‌ی رویاروییِ با شما درگیر مشکلی باشد. شاید حال خوشی نداشته باشد، شاید به تازگی عزیزی را از دست داده، شاید در همین چند روز متارکه کرده و اسیر نومیدی شده یا در مرحله‌ای حساس از زندگی باشد.

🔆قدرشناسی و مهربانیِ شما شاید خوشایند‌ترین چیزی باشد که در زندگی‌تان اتفاق می‌افتد.

🌀مهربان باشید، چون تمام کسانی که می‌شناسید، همگی درگیر جنگی سخت هستند.

☎️اگر شما از کسی برای کمک‌اش تلفنی سپاسگزاری کنید، واژه‌ی سپاسگزارم را سرسری بر زبان نیاورید و علت قدرشناسی‌تان را بیان کنید. برای مثال، «از کمک‌ات سپاسگزارم»، «سپاسگزارم که راهت را به خاطر من دور کردی»، «سپاسگزارم که وقت‌ات را به من دادی»، «خیلی از تو سپاسگزارم که مشکل‌ام را حل کردی». در این صورت شما از پاسخی که دریافت می‌کنید شگفت‌زده خواهید شد چرا که آنها خلوص نیت‌تان را درک خواهند کرد.

💡هنگامی‌که از کسی تشکر می‌کنید به چهره‌اش بنگرید. آنها متوجه قدرشناسیِ شما نمی‌شوند و انرژیِ سپاسگزاری‌تان بر آنها تأثیر نمی‌کند مگر آنکه به چهره‌شان نگاه کنید. اگر سپاسگزارم را در هوا بگویید، موقعیتی را برای کمک به دیگران از دست داده‌اید، یا اگر واژه‌ی سپاسگزارم را درحالی بر زبان بیاورید که به زمین نگاه می‌کنید، در این حالت شما در قدرشناسی‌تان روراست نبوده‌اید.

🛍دو سال پیش من توی یک مغازه بودم و می‌خواستم برای خواهرم هدیه‌ای بخرم. مغازه‌دار به گونه‌ای به حرف من گوش داد و مرا در انتخاب هدیه‌ای مناسب یاری کردکه انگار می‌خواست برای خواهر خودش هدیه‌ای انتخاب کند. همین‌که فروشنده هدیه‌ی به شکل بسیار زیبا بسته‌بندی شده‌ را به من داد، تلفن همراهم زنگ خورد. تماسم کم و بیش داشت تمام می‌شد که به دَرِ خروجیِ فروشگاه رسیدم و احساس بدی وجودم را فراگرفت. به سرعت به سوی فروشنده‌ای که مرا یاری کرده بود برگشتم و نه تنها از او صمیمانه تشکر کردم، بلکه علت تشکرم را نیز گفتم و یادآور شدم که چقدر مرا در امر تهیه‌ی هدیه یاری داده است. من او را با انرژی مثبت شستشو دادم. چشمانش پُر از اشک شد و بزرگترین لبخندی که تاکنون دیده‌ام بر صورتش نقش بست.

🎈هر کنشی، واکنشی برابر دارد، اگر وقتی تشکر می‌کنید به راستی همین احساس را داشته باشید، طرف مقابل این را درک خواهد کرد و احساس شما نه تنها احساس خوبی به فرد مقابل می‌دهد بلکه قدرشناسی‌تان شما را سرشار از شعف می‌کند. آن روز من با شادیِ وصف‌ناپذیری از مغازه بیرون آمدم.

من از انرژیِ‌ مثبت فقط برای کسانی که خدمتی در حق‌ام انجام می‌دهند، استفاده نمی‌کنم بلکه در تمام موقعیت‌ها از آن سود می‌برم. وقتی با دخترم خداحافظی می‌کنم و او به سوی منزلش می‌رود، برای سالم رسیدنش به منزل به شدت شکرگزاری می‌کنم وانگشتانم را به گونه‌ای در هوا تکان می‌دهم که انگار غبار انرژی را بر او و اتومبیل‌اش می‌افشانم. گاهی اوقات پیش از آنکه پروژه‌ای جدید را شروع کنم، غبار انرژی را به کامپیوترم می‌افشانم و یا وقتی که برای خرید به مغازه می‌روم، غبار انرژی مثبت را بر جلوی مسیرم می‌افشانم تا‌ آنچه را که لازم دارم در مغازه بیابم. دخترم هم در هنگام رانندگی از غبار انرژی استفاده می‌کند و حتی وقتی در مسیرش راننده‌ی مضطربی را می‌بیند که با سرعت رانندگی می‌کند، غبار انرژی مثبت را بر او می‌افشاند تا او نیز صحیح و سالم به مقصد برسد.

💎امروز، غبار قدرشناسی را با خود داشته باشید و آن را با گفتن سپاسگزارم، بر تمام ارایه‌دهندگان خدمت به شما بیافشانید. دست کم امروز از ده نفر که خدمتی برای‌تان انجام می‌دهند تشکر کنید. مهم نیست اگر فرصت نمی‌یابید که شخصاً این کار را انجام دهید، در ذهن خود نسبت به کسی که سرویسی برای شما فراهم آورده سپاسگزار باشید؛ غبار انرژی مثبت باز هم به آنها می‌رسد. برای مثال در ذهن‌تان به خود بگویید:

💟از آن نظافت‌چی که در ساعات اولیه‌ی صبح کار می‌کند تا خیابان‌ها عاری از زباله باشد، تشکر می‌کنم. هیچ‌گاه قدر زحمات این شخص را که هر روز مانند ساعت برای من کار انجام داده ندانستم. از او سپاسگزارم.

🔮بخش سوم

🌺مطمئن شوید حساب افرادی را که خدمتی به شما ارائه میدهند نگاه میدارید و در این روز حتما از ده نفر تشکر میکنید و غبار انرژی مثبت را بر آنها می افشانید.اگر هنگامی که از آنها تشکر میکنید انرژی افشانده شده را به صورت غبار در نظر بگیرید که بر روی افراد ریخته میشود آنگاه تصویری نامرئی از آن چیزی در اختیار خواهید داشت که نیروی قدرشناسی نام دارد .این تصویر ذهنی به شما کمک خواهد کرد تا باور کنید غبار مثبت شکرگزاری براستی به افراد میرسد ‌و در بهتر شدن شرایط زندگی شان به آن ها کمک میکند. هربارکه شما غبار انرژی را بر افراد می‌افشانید، در زندگیِ شما نیز تأثیرات متقابل خواهد داشت.

📝اگر امروز در خانه هستید، یک قلم و کاغذ بردارید یا با استفاده از کامپیوترتان، به خاطرتان برگردید و رویدادهایی را به یاد آورید که کسانی به خاطر شما از چهارچوب کار و زندگیِ خود بیرون آمده و به شما خدمتی کرده‌اند. ممکن است این آدم شخصی پشت تلفن باشد یا یک فروشنده که عزم انجام کاری را برای شما داشته است. شاید خدمتی ویژه از پُستچی یا نظافتچی یا شرکت‌های بازیافت یا از فروشنده‌ی فروشگاه محل‌تان باشد. لیستی از ده موردی را که هر کسی به شما کمک ویژه کرده تهیه کنید و با استفاده از کلمه‌ی سپاسگزارم، غبار انرژی مثبت را بر همه‌ی آنها بیفشانید.

تمرین شماره ۱۰

انرژی مثبت همچون گرد و غبار همه را فرا می‌گیرد

۱⃣موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت‌تان تهیه کنید و بنویسید که چرا نسبت به آنها احساس سپاسگزاری دارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، کلمه‌ی سپاسگزارم را سه بار بگویید و تا آنجا که می‌توانید برای موهبت‌هایی که دارید قدرشناس باشید.

۲⃣امروز، با تشکر مستقیم یا تشکر ذهنی از ده نفری که به شما خدمتی ارایه کردند و شما از آن سود بردید غبار انرژی مثبت را بر آنها بیافشانید. از آنها برای سرویسی که به شما دادند با صمیمت تمام قدرشناسی کنید.

۳⃣پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمه‌ی سپاسگزارم را به خاطر بهترین اتفاقی که در روز برای شما رُخ داده بر زبان آورید.

۴⃣امروز تمرین فردا را بخوانید، چراکه تمرین روز یازدهم زمانی شروع می‌شود که شما از خواب برمی‌خیزید.

🍏تمرین شکرگزاری روز یازدهم🍏

🌀بخش اول

🌞یک صبح فرحبخش

بامدادان که از خواب برمی‌خیزید، از این که زنده‌اید، می‌اندیشید، لذت می‌برید و عشق می‌ورزید احساس خوشبختی کنید.

مارکوس اورلیوس (۱۲۱-۱۸۰)

امپراتور روم

🏖برای آنکه مطمئن شوید روزی که در پیش دارید روزی فرحبخش است، باید صبح‌تان را از قدرشناسی سرشار کنید. وقتی شکرگزاری را با برنامه‌های عادیِ صبحگاهی‌تان می‌آمیزید، نتیجه‌ی مثبت آن را در طول روز احساس خواهید کرد.

🔴هر صبح فرصت‌های زیادی برای شکرگزاری وجود دارد واین با برنامه‌های عادی‌تان تداخلی نخواهد داشت و از شما وقت اضافی نخواهد گرفت، چراکه شما می‌توانید آن را در خلال برنامه‌های دیگرتان نیز انجام دهید. در شروع صبحِ با قدرشناسی، سود دیگری نیز نهفته است زیرا می‌تواند شما را از توجه به افکار منفی و مخرب بازدارد و از دردسر نجات دهد چون ممکن است این افکار تمام روزتان را خراب کند و خود متوجه نباشید.برای یافتن نکات مثبت در زندگی برای قدرشناسی، ذهن خود را متمرکز کنید، آنگاه فرصتی برای افکار منفی و زیان‌آور نخواهد بود.

🔵بعد از انجام این تمرین، در حالی که احساس خوشحالی و اعتماد به نفس بیشتری دارید، به فعالیت‌های روزانه می‌پردازید و این دقیقاً زمانی است که شما خواهید دید که دیگرگونی در برابر چشمان‌تان رخ می‌دهد.

♥️امروز هنگامی که بیدار می‌شوید و روز جدیدتان را آغاز می‌کنید، پیش از دست زدن به هر کاری کلمه‌ی سپاسگزارم را بگویید. تشکر کنید چراکه شما یک روز دیگر زنده هستید و یک فرصت دیگر برای زندگی به شما داده شده است.

🎁زندگیِ هر روزتان یک هدیه است، و هنگامی که شما به راستی به آن می‌اندیشید، برای‌تان باورنکردنی خواهد بود که یک روز از خواب برخیزید و شکرگزار نباشید. اگر فکر می‌کنید که این مسئله در حقیقت آن قدرها هم مهم نیست، خوب، فقط سعی کنید یک روز را از دست بدهید! مهم نیست که چه قدر خواب‌آلود باشید یا اینکه ساعت زنگدارتان شما را برای کار بیدار کرده است، فقط برای یک روز دیگر از زندگی‌تان، کلمه‌ی سپاسگزارم را بگویید.

🌃برای خوابی خوش در طول شب تشکر کنید. آیا خوش شانس بوده‌اید که توانستید در رختخواب و با لحاف وبالش به خوبی بخوابید؟! پس برای این نعمت قدرشناس باشید. همین که از تخت بیرون می‌آیید و پا‌تان را بر زمین می‌گذارید، قدرشناس باشید، آیا یک حمام دارید؟ قدرشناس باشید. آیا وقتی شیر آب را باز می‌کنید، آب تازه و تمیز از آن جاری می‌شود؟ قدرشناس باشید. به تمام افرادی فکر کنید که زمین‌ها را حفر می‌کنند و لوله‌ها را در تمام کشور یا شهرتان زیر زمین می‌گذارند تا شما با باز کردن شیر، آب زلال و تمیز را دریافت کنید. پس قدرشناس باشید! وقتی مسواک و خمیردندان‌تان را برمی‌دارید، قدرشناس باشید! بدون آنها شما صبحی زیبا و دلنشین را آغاز نخواهید کرد. برای حوله و صابون و آینه و هر چیزی که در حمام است و باعث می‌شود در طول روز سرحال و شاداب و آماده باشید، احساس قدرشناسی داشته باشید.

🎽همانطور که لباس می‌پوشید، به این فکر کنید که چقدر خوش شانس هستید که لباس‌هایی دارید تا از بین آنها یکی را برگزینید و بپوشید. پس قدرشناس باشید! به این بیندیشید که چه کسانی کار کرده‌اند تا شما امروز لباسی شیک بپوشید. این فکر زمانی به نظرتان خواهد رسید که فکرکنید لباسی که می‌پوشید در کجا آماده شده و از چه کشورهایی عبورکرده است. پس هر روز قدرشناس باشید. آیا کفش دارید؟ خوش به حال‌تان! زندگی‌تان را بدون آنها تصور کنید. برای داشتن کفش‌هاتان سپاسگزار باشید.

🎯من همواره از چشم‌انداز روزی نو، تلاشی تازه، آغازی دوباره لذت برده‌ام. به این امید که شاید در جایی پشت صبح، رخداد خوشایند کوچکی منتظرم بوده است.

ج – ب- پرسپتلی (۱۸۹۴-۱۹۸۴)

نویسنده و نمایشنامه نویس

🔆امروز را با تمرین قدرشناسیِ متمرکز و افزودن انرژیِ‌ مثبت در زندگیِ صبحگاهی‌تان تا آنجا که می‌توانید روزتان را دلپذیر کنید. از لحظه‌ای که چشم‌تان را باز می‌کنید، تا لحظه‌ای که کفش‌تان را پوشیده‌اید و آماد‌ه‌اید تا سَرِ کار بروید، کلمه‌‌ی سپاسگزارم را بگویید، برای هر چیزی که لمس و استفاده می‌کنید. مهم نیست اگر صبح‌ها دوش نمی‌گیرید یا لباس نمی‌پوشید تا سَرِ کار بروید، شما هنوز می‌توانید تمرین صبح فرحبخش را انجام دهید و آن را به برنامه‌ی صبحگاهی‌تان بیفزایید.

🍳اگر از خواب برمی‌خیزید و نخست صبحانه می‌خورید، پس به خاطر هر چیزی که برای صبحانه‌تان برمی‌دارید و استفاده می‌کنید سپاسگزار باشید. به خاطر صبحانه، آبمیوه و چای و قهوه‌ی صبحگاهی‌تان قدرشناس باشید. آنها صبح شما را دلپذیر می‌کنند و برای سراسر روز به شما انرژی می‌دهند.

🌀بخش دوم

🌺من هر روز صبح هنگامی که از خواب برمی خیزم ابتدا پایم را بر روی زمین میگذارم و می گویم «سپاس» و وقتی که پای دیگرم بر زمین می‌رسد می‌گویم «گزارم». وقتی به سوی حمام می‌روم، با برداشتن هر گام، این کلمه‌ی پُرانرژی را می‌گویم. هر چیزی را که در حمام برمی‌دارم و استفاده می‌کنم این کلمه را در ذهن‌ام تکرار می‌کنم. وقتی لباس می‌پوشم و برای فعالیت‌های روزانه آماده می‌شوم، با شعف به هوا می‌پرم. و هنگامی که چنین احساس شادی و شعفی دارم، درمی‌یابم که

😊قدرشناسیِ من انرژیِ مثبت را به کار انداخته و روزی دل‌انگیز خواهم داشت. همین‌طور که زمان اجازه می‌دهد متوجه می‌شوم که قدرت قدرشناسی با من همراه است چراکه رخدادهای خوب یکی پس از دیگری در پی‌ام می‌آیند و هر چیز خوبی که اتفاق می‌افتد، من شکرگزارتر می‌شوم که این باعث شتاب گرفتن عملکرد انرژیِ‌ مثبت در زندگی می‌شود و رخدادهای بهتری در زندگی‌ام روی می‌دهد.

🎯لابد می‌دانید آن روزهایی که همه چیز بر مدار مراد آدم می‌گردد چه روزهایی هستند؟ خوب این دقیقاً همان چیزی است که بعد از تمرین به سراغ‌تان می‌آید، ولی چند برابر!

تمرین شماره ۱۱

🌞یک صبح فرحبخش

۱⃣ هنگامی که برای یک روز نو و تازه از خواب برمی‌خیزید، پیش از انجام هرکاری کلمه‌ی سپاسگزارم را بگویید

۲⃣از لحظه‌ی بازکردن چشمان‌تان تا لحظه‌ای که برای بیرون رفتن از خانه آماده می‌شوید، برای هر چیزی که برمی‌دارید و مورد استفاده قرار می‌دهید سپاسگزاری کنید.

۳⃣موهبت‌های داشته‌تان را بشمارید: لیستی از ده موهبت خود تهیه کنید و بنویسید که چرا برای داشتن آنها سپاسگزارید. لیست را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، سه بار کلمه‌ی سپاسگزارم را بگویید و تا آنجا که می‌توانید برای موهبت‌هایی که دارید قدرشناس باشید.

۴⃣پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمه‌ی سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در روز برای شما رخ داده بر زبان‌ آورید.

🍏تمرین شکرگزاری روز دوازدهم🍏

🎯بخش اول

🏅انسان‌های توانمندی که تغییری ایجاد کرده‌اند…

🎭برخی مواقع فروغ ما به خاموشی می‌گراید و با بارقه‌ای از شخصی دیگر دوباره روشن می‌شود. هرکدام از ما باید با قدردانیِ عمیق به آنانی بیندیشیم که شعله‌ی درون ما را روشن و زنده نگه می‌دارند.

دکتر آلبرت شوایتزر (۱۸۷۵-۱۹۶۵)

برنده‌ی جایزه‌ی نوبل

سرپرست هیئت پزشکی برای محرومان – فیلسوف

⌛️همه‌ی ما در لحظات بخصوصی از زندگی که نیاز به کمک داشته‌ایم، از دیگران کمک و راهنمایی و حمایت دریافت کرده‌ایم. گاهی اوقات شخصی دیگر با تشویق یا راهنمایی و یا با حضوری به موقع زندگیِ ما را تغییر می‌دهد. بعد زندگی پیش می‌رود و ما لحظاتی را که کسی طیِ آنها زندگی‌مان را تغییر داده است فراموش می‌کنیم. گاهی اوقات حتی تأثیر دیگران را از یاد می‌بریم؛ مدت‌ها بعد که به زندگی‌مان نگاه می‌کنیم، درمی‌یابیم که آن شخصِ به‌خصوص در زندگیِ ما چه نقش محوریِ شگرفی داشته و به صورت فوق‌العاده‌ای زندگی‌مان را دیگرگون کرده است.

💟ممکن است این فرد یک معلم، یک مربی، دایی، عمو، خاله یا عمه، برادر، خواهر، پدر یا مادر بزرگ یا هریک از دیگر اعضای خانواده باشد. ممکن است دکتر، پرستار یا بهترین دوست‌تان باشد. ممکن است همان کسی باشد که شما را به شریک فعلی‌تان معرفی کرده یا شما را با موضوعی آشنا ساخته که زمینه‌ی مورد علاقه برای فعالیت شما شده است. کسی باشد که حتی نمی‌شناختیدش و او خیلی کوتاه در زندگیِ شما ظاهر شده و تأثیری بسیار ژرف و اساسی در زندگی‌تان ایجاد کرده باشد.

👵مادربزرگ‌ام عشق به کتاب و آشپزی و رفتن به حومه‌ی شهر را در وجود من برانگیخت. وقتی او عشق وعلاقه‌اش را با من تقسیم کرد، این مسایل زندگیِ مرا تغییر داد. آشپزی برای مدت بیست سال به سرگرمیِ مورد علاقه‌ام تبدیل شد و عشق به کتاب باعث شد که من نویسنده شوم و عشق به حومه‌ی شهر بر محل زندگی‌ام در زندگی تأثیر گذاشت.

💚مادر بزرگم همچنین مرا عادت داد تا قدرشناس باشم و واژه‌ی سپاسگزارم را به طور مستمر بگویم. آن وقت‌ها فکر می‌کردم او می‌خواهد که من مؤدب باشم. بعدها دریافتم که وقتی مرا به گفتن واژه‌های مثبت عادت داد در حقیقت بهترین هدیه را به من بخشید. او اکنون دیگر زنده نیست ولی من همیشه به خاطر تأثیر شگرفی که در زندگی‌ام گذاشت از او سپاسگزارم. مادر بزرگ ازت سپاسگزارم !🙏

🔆امروز، شما به افرادی خواهید اندیشید که زندگی‌تان را تغییر داده‌اند. جایی خلوت را پیداکنید و بنشینید و به سه انسان خاصی بیندیشید که زندگیِ شما را تحت تأثیر قرار داده‌اند. وقتی سه نفر را برگزیدید، با فرض اینکه هم اکنون روبروی شما حاضرند با یک یک‌شان صحبت کنید و به آنها بگویید که چرا از آنها سپاسگزارید و چگونه زندگیِ شما را تحت تأثیر قرار داده‌اند.

‼️این تمرین را حتماً در یک جلسه و با درنظر گرفتن سه نفر اجرا کنید چراکه باعث می‌شود احساس شکرگزاریِ شما را به سطوح بالاتری ببرد. اگر این تمرین را در طول روز به صورت تکه تکه انجام دهید، نه آن احساس شکرگزاریِ عمیق را خواهید داشت و نه از نتایج شگفت‌انگیز آن برخوردار خواهید شد.

✳️این یک نمونه از آن چیزی است که شما می‌توانید بگویید:

سارا، می‌خواهم از اینکه تشویق‌ام کردی که پیرو احساساتم باشم از تو سپاسگزاری کنم. من آن روز سر در گم و کلافه بودم و حرف‌های تو مرا از ناامیدی نجات داد. به خاطر آنچه که به من گفتی، جرأت آن را پیداکردم که به دنبال رؤیاهایم بروم و به فرانسه رفتم تا به عنوان یک شاگرد آشپز کار کنم. من الان زندگیِ رؤیاهایم را دارم و نمی‌توانم از این شادتر باشم. تمام این‌ها به خاطر چیزی است که تو آن روز به من گفتی. ازت سپاسگزارم سارا!

💠این بسیار مهم است که شما دلیل این را بگویید که چرا امروز احساس شکر و سپاس می‌کنید. هر چه بیشتر بگویید و احساس قدرشناسی داشته باشید، نتایج بهتر خواهد بود. شما خواهید دید که با انجام این تمرین انرژیِ‌ مثبت در زندگیِ شما به سرحد انفجار می‌رسد. اگر شما در موقعیت یا مکانی نیستید که بتوانید بلند صحبت کنید، می‌توانید آنها را درباره‌ی هریک از افراد بنویسید، درست انگار که دارید نامه می‌نویسید.

🌀وقتی این تمرین را تمام کردید متوجه دیگرگونیِ ژرف و شدیدی در احساسات خود خواهید شد. اولین نشانه برای آنکه بدانید انرژی به کار افتاده، احساس شادی در وجود شماست. دومین نشانه برای پی بردن به عملکرد نیروی شکرگزاری آن است که شما چیزهای باورنکردنی را جذب خواهید کرد. اگر همه‌ی اینها کافی نبود، احساس شادیِ شما بعد از تمرین قدرشناسی چیزهای باورنکردنی بیشتری را جذب خواهد کرد که شما را باز هم خوشحال‌تر می‌کند. این شاهکار زندگی‌ست

🎯بخش دوم

تمرین شماره ۱۲

🏅اشخاص توانمندی که تغییری ایجاد کردند…

۱⃣موهبت‌های خود را بشمارید:

لیستی از ده موهبت تهیه کنید و بنویسید که چرا برای آنها سپاسگزارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، کلمه‌ی سپاسگزارم را سه بار بگویید و تا آنجا که می‌توانید برای موهبت‌هایی که دارید قدرشناس باشید.

۲⃣محل ساکت و آرامی را پیدا کنید و نام سه نفر را که تغییری شگرف در زندگیِ شما ایجاد کردند روی کاغذی بنویسید.

۳⃣از تک تک کسان نامبرده در لیست با ذکر دلیل ودرست مانند اینکه در برابرتان حاضرند تشکر کنید و به هریک از آنها بگویید که چه تغییری در زندگیِ شما ایجاد کرده است.

۴⃣پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید کلمه‌ی سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در روز برای شما رُخ داده بر زبان اورید.

🎯بخش سوم

🎯💡قدردانیِ مداوم شما سبب جذب دایم آرزوهاتان به سمت زندگیِ شما می‌شود.

تمرین شماره ۱۳

✔️به تمامیِ آرزوهاتان جامه‌ی واقعیت بپوشانید…

۱⃣موهبت‌های ارزانی شده به خود را بشمارید – لیستی از ده موهبت تهیه کنید. بنویسید که چرا به خاطر آن‌ها شکرگزار هستید. لیست را دوباره بخوانید و در پایان هر موهبت بگوئید سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم و تا می‌توانید احساس سپاس بیشتری راجع به آن نعمت داشته باشید.

۲⃣پشت کامپیوتر بنشینید و یا قلم و کاغذ بردارید و ده خواسته‌ی خود را بنویسید. پیش از هر کدام از آنها سه بار بنویسید سپاسگزارم. انگار که اکنون به آن خواسته‌ها رسیده‌اید. به عنوان مثال،‌ سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم به خاطر (آرزوتان) .

۳⃣از تخیل خود استفاده کنید و به پرسش‌های زیر در ذهن خود پاسخ دهید. انگار که به هر ده آرزوی خود دست یافته‌اید

✅وقتی به آرزو‌تان دست یافتید چه احساسی داشتید؟

✅وقتی به آرزو‌تان دست یافتید آن را برای نخستین بار با چه کسی در میان گذاشتید و چگونه آنها را بیان کردید؟

✅اولین کار بزرگی که بعد از دریافت آرزو‌تان انجام دادید چه بود؟ بکوشید تا هرچه می‌توانید جزئیات بیشتری را در ذهن‌تان به خاطر بیاورید.

۴⃣در پایان، لیست آرزوها‌تان را دوباره بخوانید و از صمیم قلب بر روی کلمه‌ی سپاسگزارم تأکید بورزید و تا می‌توانید آن را احساس کنید.

۵⃣اگر مایل‌اید، یک تابلو بسازید. عکس‌ها را ببرید و آنها را روی تابلو بچسبانید و درجایی قرارش دهید که جلوی چشم شما باشد. عنوان تابلو را سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم بگذارید که با حروف درشت نوشته شده و در بالا قرار گرفته باشد.

۶⃣امشب ، پیش از این که بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمه‌ی سپاسگزارم را به خاطر بهترین رخداد آن روز بکار ببرید

🍏تمرین شکرگزاری روز سیزدهم🍏

🎯بخش اول

✔️تمامیِ آرزوها‌تان را به واقعیت تبدیل کنید…

💭تخیل، یک قالیچه‌ی پرنده‌ی واقعی است.

نورمن وینسنت پیل (۱۸۹۸-۱۹۹۳) نویسنده

🎯اگر تمرین‌ها را روز به روز دنبال کرده باشید، تاکنون برای تمام آنچه که دریافت کرده‌اید یا به دریافت‌اش ادامه می‌دهید، به کمک تمرین شکرگزاری شالوده‌‌ی شگفت انگیزی را بنا نهاده‌اید. لیکن امروز، روزی هیجان‌انگیز است، چراکه شما درصدد شروع استفاده از قدرت غیرقابل توصیفِ شکرگزاری برای رؤیاها و خواسته‌هاتان هستید!

🏺در خلال سده‌ها و دوران گذشته صدها تمدن بومی مراسم شکرگزاری را پیش از دستیابی به چیزهایی که می‌خواسته و می‌خواهند به صورت سنتی به جا آورده‌اند، مراسم استادانه‌ای را به زحمت ساخته‌اند که تا سرحد امکان بیشترین انرژی را به شکرگزاری‌شان بیفزایند. مصری‌های باستان، طغیان رودخانه‌ی🌊 نیل را جشن🎉 می‌گرفتند تا از تداوم جریان آب در رود مطمئن شوند؛ سرخپوستان آمریکا و بومی‌های استرالیا، رقص باران💦 را انجام می‌دادند، قبیله‌های مختلف آفریقایی مراسم جشنی رابرای غذا 🍗و پیش از شکار ترتیب می‌دادند و در تمامیِ مراسم عبادی در هر فرهنگ و مذهبی،🙏 شکرگزاری پیش از دریافت آنچه مطلوب است، آورده شده است. قانون جذب می‌گوید هر چیزی همسان خود را جذب می‌کند، این بدان معناست که شما می‌بایست تشابه و یا تصویری را از آنچه که می‌خواهید در ذهن و اندیشه‌ی خود ایجاد کنید. سپس برای جذب خواسته‌تان، باید احساس کنید که آن چیز به راستی به شما تعلق دارد، بنابراین احساس شما باید مشابه همان احساسی باشد که وقتی داشتید چیز دلخواه‌تان را دریافت می‌کردید وجودتان را فرامی‌گرفت.

💜آسان‌ترین راه برای انجام این کار، این است که برای آنچه می‌خواهید، پیش از دریافت آن شکرگزار🙏 باشید. اگر پیشتر هرگز بدون استفاده از قانون شکرگزاری، چیزی راکه می‌خواستید دریافت نکرده‌اید، شما اکنون جنبه‌ی دیگری از نیروهای شگفت‌آور آن را کشف کرده‌اید.

💎«هرکس که (حالا) شکرگزار باشد (در آینده) بیشتر دریافت خواهد کرد و فراوانی به او تعلق خواهد گرفت.»

💙قدردانی و سپاسگزاری چیزی است که شما باید پیش از دریافت آنچه که می‌خواهید داشته باشید به سادگی انجام دهید نه بعد از دریافت آنچه طلب می‌کردید.

💠بیشتر مردم بعد از دریافت چیزهای خوب شکرگزاری می‌کنند. اما برای این که تمامیِ آرزوهاتان جامه‌ی حقیقت بپوشند و تمام زندگیِ شما به گونه‌ای تغییر یابد که در تمامیِ زمینه‌ها سرشار از خوشبختی ثروت شوید، باید پیش و پس از داشتن و رسیدن به آن سپاسگزار باشید.

✔️چنانچه شما به راستی به خاطر دریافت پیشاپیش آنچه می‌خواهید شکرگزار هستید، بلافاصله تصویری ازداشتن آن در ذهن خود خواهید ساخت. احساس شما چنان است که انگار به راستی آن را دارید و نقش خود را انجام داده‌اید. اگر به داشتن این تصویر و احساس ادامه دهید، به طور خوشایندی خواسته‌های خود را جذب خواهید کرد، البته نخواهید دانست که چگونه آن را به دست خواهید‌آورد و کار شما هم کشف این راز نیست.

🚶وقتی به پیاده‌روی می‌روید، تلاشی به خرج نمی‌دهید تا بفهمید نیروی جاذبه چگونه روی زمین نگه تان می‌دارد، این طور نیست؟

مطمئن هستید و می‌دانید که وقتی به پیاده‌روی می‌روید قانون جاذبه شما را محکم روی زمین نگه می‌دارد. همچنین باید اطمینان داشته باشید و بدانید که وقتی برای آنچه می‌خواهید، سپاسگزار هستید، آن چیز به طور شگرفی به سمت شما حرکت می‌کند، زیرا این یک قانون کیهانی است.

❣هم‌اکنون واقعاً چه چیزی را می‌خواهید؟

در ابتدای این تمرینات از شما خواستم که درباره‌ی آنچه که به راستی در هر بخش از زندگی می‌خواهید تکلیف خود را مشخص کنید. (اگر پیشتر این کار را انجام نداده‌اید، اکنون زمان این کار است). به لیست‌هایی که آماده کرده‌اید رجوع کنید،‌ و برای این تمرین ده آرزوی برتر خود را برگزینید. شما می‌توانید ده خواسته از بخش‌های مختلف زندگی را مانند پول، تندرستی، خانه و روابط اجتماعی انتخاب کنید و یا ده خواسته از یک بخش زندگی را برگزینید که تغییر واقعیِ آن را می‌خواهید مانند کار و یا موفقیت.

🤔درباره‌ی آنچه که به راستی می‌خواهید، بسیار روشن و مشخص بیندیشید و خواهید دید که با این تمرین، چه تغییراتی به طور شفاف برای شما رُخ‌ می‌دهد.

👈تجسم کنید که یک پیشنهاد برای ده آرزوی برتر خود به کائنات داده‌اید، زیرا در حقیقت با استفاده از قانون جذب، شما دقیقاً همین کار را کرده‌اید.

💻پشت یک کامپیوتر بنشینید و یا قلم و کاغذ را بردارید و لیست جداگانه‌ای درست کنید از ده آرزوی برتر خود، انگار که واقعاً آنها را به دست آورده‌اید.

==============

خبرهای خوبی در راه است

🙏🙏🙏سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم برای —- و جای خالی را باخواسته‌ی خود پُر کنید، انگار که آن را دریافت کرده‌اید.

🎯بخش دوم

✍برای مثال:

📝سپاسگزارم، سپاسگزارم ، سپاسگزارم به خاطر نمره های بالایی که در امتحانات گرفتم و موجب راهیابی من به کالج مورد نظرم شد.

👼سپاسگزارم،‌سپاسگزارم، سپاسگزارم به خاطر خبرهای بسیار خوبی که درباره‌ی بچه‌دار شدن‌مان به من رسید!

🏡سپاسگزارم،‌سپاسگزارم، سپاسگزارم به خاطرخانه‌ی رویایی مان. که همه‌ی چیزهایی را دارد که دل‌مان می‌خواست وجود داشته باشد.

☎️سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم به خاطر مکالمه‌ی تلفنی شگفت‌انگیزی که با پدرم داشتم و روابط‌مان را بهبود بخشید.

💉سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم برای نتایج آزمایش‌های پزشکی که نشان می‌دهد من دوباره سالم و پاک هستم.

💵سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم به خاطر پول غیرمنتظره‌ای که به دست‌ام رسید و مبلغ آن درستً به اندازه‌ی نیاز من برای سفر به اروپاست!

سپاسگزارم، سپاسگزارم،

🔮سپاسگزارم به خاطر دو برابر شدن آمار فروش‌مان در این ماه.

سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم به خاطر ایده‌هایی که باعث جذب بهترین مشتری‌ای شد که تا حالا داشته‌ایم.

👫سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم به خاطر کامل‌ترین شریک زندگی‌ام.

🚚سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم به خاطر این که چقدر اسباب‌کشی‌مان آسان بود

💟سه بار نوشتن سپاسگزارم در یک ردیف کار مقتدرانه‌ای است زیرا مانع هرز رفتن واژه‌ها توسط شما می‌شود و تمرکزتان را بر سپاسگزاری افزایش می‌دهد

💟به علاوه سه بار گفتن سپاسگزارم یک فرمول مؤثر و کارگشا است زیرا سه عددی ریاضی است که در خلقت تمامیِ کائنات کاربرد دارد. به عنوان مثال برای تولد یک فرزند وجود یک مرد و یک زن لازم است. قانون مشابه عدد سه، درباره‌ی خلق هر چیزی در کائنات کاربرد دارد که خلق آرزوهای جدید را نیز دربرمی‌گیرد، و با گفتن سه بار سپاسگزارم در یک خط، شما از عدد شگفت‌انگیز خلقت و یک فرمول مرموز استفاده کرده‌اید.

🌀دومین گام برای به واقعیت رساندن تمامیِ آرزوهاتان شامل اشباع کردن آرزوهاتان با قدردانیِ هرچه بیشتر است. شما می‌توانید گام دوم را هر زمان که دل‌تان خواست، همین امروز و یا روزی که لیست ده‌گانه‌ها را فراهم کردید و یا به تناوب در طول روز، بردارید.

برای اشباع کردن آرزوهاتان با نیروی سپاسگزاری، از اولین آرزوتان در لیست شروع کنید و از تخیل ذهن گسترده‌ی خود سود ببرید تا پاسخ پرسش‌هاتان را بیابید همان طور که به آرزوهاتان رسیده‌اید.

۱⃣وقتی به خواسته‌ی خود رسیدید چه احساسی داشتید؟

۲⃣اولین کسی که هنگام رسیدن به خواسته‌تان با او صحبت کردید که بود و چگونه آن‌ها را مطرح کردید

۳⃣نخستین کار بزرگی که بلافاصله بعد از رسیدن به آرزوتان انجام دادید چه بود؟ هر چه می‌توانید جزئیات بیشتری را به ذهن بیاورید.

در پایان هر خواسته را دوباره بخوانید. و روی کلمه‌ی سپاسگزارم تأکید بورزید وتا می‌توانید آن را احساس کنید.

📃در لیست خود، به دومین آرزو بروید و گام‌های مشابه رابرای هر آرزو تکرار کنید تا به دهمین ‌آرزو برسید. برای هر آرزو دست کم یک دقیقه وقت بگذارید.

🔑اگر می‌خواهید کاری کنید که به راستی نیرومند باشید و سرگرمیِ زیادی نیز داشته باشید، می‌توانید یک تابلو درست کنید و عکس‌هایی از آرزوهاتان را روی آن بچسبانید. عکس‌ها را ببرید و آن‌ها را روی تابلو بچسبانید و در جایی قرارش دهید که هر روز چند بار آن را ببینید.

💎واژه سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم را با حروف درشت بنویسید و روی تابلو قرار دهید.

می‌توانید از یخچال‌تان به عنوان تابلو استفاده کنید. اگر خانواده دارید می‌توانید ساخت تابلو را به عنوان یک پروژه‌ی خانوادگی مطرح کنید زیرا بچه‌ها این کار را دوست دارند.

🖼تصور کنید که تابلوی شما به راستی شگفت‌انگیز است و هرچه که عکس آن روی این تابلو قرار گیرد، بی‌درنگ به سمت شما حرکت می‌کند.

==============

خبرهای خوبی در راه است

🎯بخش سوم

🎯💡قدردانیِ مداوم شما سبب جذب دایم آرزوهاتان به سمت زندگیِ شما می‌شود.

تمرین شماره ۱۳

✔️به تمامیِ آرزوهاتان جامه‌ی واقعیت بپوشانید…

۱⃣موهبت‌های ارزانی شده به خود را بشمارید – لیستی از ده موهبت تهیه کنید. بنویسید که چرا به خاطر آن‌ها شکرگزار هستید. لیست را دوباره بخوانید و در پایان هر موهبت بگوئید سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم و تا می‌توانید احساس سپاس بیشتری راجع به آن نعمت داشته باشید.

۲⃣پشت کامپیوتر بنشینید و یا قلم و کاغذ بردارید و ده خواسته‌ی خود را بنویسید. پیش از هر کدام از آنها سه بار بنویسید سپاسگزارم. انگار که اکنون به آن خواسته‌ها رسیده‌اید. به عنوان مثال،‌ سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم به خاطر (آرزوتان) .

۳⃣از تخیل خود استفاده کنید و به پرسش‌های زیر در ذهن خود پاسخ دهید. انگار که به هر ده آرزوی خود دست یافته‌اید

✅وقتی به آرزو‌تان دست یافتید چه احساسی داشتید؟

✅وقتی به آرزو‌تان دست یافتید آن را برای نخستین بار با چه کسی در میان گذاشتید و چگونه آنها را بیان کردید؟

✅اولین کار بزرگی که بعد از دریافت آرزو‌تان انجام دادید چه بود؟ بکوشید تا هرچه می‌توانید جزئیات بیشتری را در ذهن‌تان به خاطر بیاورید.

۴⃣در پایان، لیست آرزوها‌تان را دوباره بخوانید و از صمیم قلب بر روی کلمه‌ی سپاسگزارم تأکید بورزید و تا می‌توانید آن را احساس کنید.

۵⃣اگر مایل‌اید، یک تابلو بسازید. عکس‌ها را ببرید و آنها را روی تابلو بچسبانید و درجایی قرارش دهید که جلوی چشم شما باشد. عنوان تابلو را سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم بگذارید که با حروف درشت نوشته شده و در بالا قرار گرفته باشد.

۶⃣امشب ، پیش از این که بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمه‌ی سپاسگزارم را به خاطر بهترین رخداد آن روز بکار ببرید

🍏تمرین شکرگزاری روز چهاردهم🍏

🎯بخش اول

🏖یک روز با نشاط داشته باشید

🌞برای آنکه با نشاط‌‌ترین روز زندگی‌تان را داشته باشید و آن را تجربه کنید، می‌باید برای تمام روز و پیش از شروع به هر کاری برای آن روز شکرگزار باشید. برای داشتن یک روز با نشاط کافی است که خیلی ساده پیش از آغاز کردن روز، به تمام برنامه‌هاتان بیندیشید و برای خوب پیش رفتن هر یک از آنها، واژه‌‌ی سپاسگزارم را بگویید. این ساده‌ترین کاری است که می‌توانید انجام دهید، این کار تنها چند دقیقه از وقت‌تان را خواهد گرفت ولی تفاوتی در زندگیِ‌ روزانه‌ی شما ایجاد می‌کند که باورنکردنی است.

🔮شکرگزار بودن پیش از آغاز روز براساس قانون جذب یک روز با نشاط را برای شما رقم می‌زند؛ وقتی برای خوب پیش رفتن وقایع زندگی‌تان شکرگزاری و قدرشناسی می‌کنید، در نتیجه خوب پیش رفتن رویدادهای زندگی‌تان را تجربه خواهید کرد.

🔴اگر باور نمی‌کنید که شما یارای آن را دارید که بر رُخدادهای روزانه‌تان تأثیر بگذارید، به زمانی بیندیشید که با کج خُلقی و در شرایط بد از خواب برخاستید. در طول روز بدبیاری پشت بدبیاری نصیب‌تان شد و همه چیز بد پیش رفت تا این‌که در پایان روز اعتراف کردید که از روی شانس و به صورت اتفاقی روز بدی داشتید. تنها علت داشتن روزی بد آن بود که از صبح خُلق بدتان را با خود همراه بردید و این خُلق بد شما بود که باعث شد همه چیز یکی پس از دیگری بد پیش برود.

حتی از خواب برخاستن با خُلق بد هم اتفاقی نیست، زیرا معنیِ آن چنین است که شما در حالی به خواب رفته‌اید که نسبت به چیزی تفکرات منفی داشته‌اید و شاید متوجه آن نبوده‌اید. علت اساسی هم آن است که از شما خواسته شده پیش از به خواب رفتن تمرین فکر سازنده را انجام دهید تا مطمئن شوید در شرایطی به خواب رفته‌اید که تفکرات خوبی در ذهن داشته‌اید. تمرین «فکر سازنده» در شب و ترکیب آن با تمرین «موهبت‌هاتان را بشمارید» در صبح باعث می‌شود که شما صبح و شب در حالت خوبی باشید و تضمین می‌کنند که شما پیش از شروع کردن روزتان احساس خوبی داشته باشید.

🎵برای داشتن روزی با نشاط باید احساس خوبی داشته باشید. من چیز دیگری غیر از قدرشناسی سراغ ندارم تا به وسیله‌ی آن روحیات‌تان به سرعت ارتقاء یابد.

برنامه‌ی شما برای امروز هرچه باشد، خواه رفتن به مسافرت یا ملاقات، پروژه‌ی کاری، ناهار، تمرین ورزشی، پهن کردن رخت، انجام یک بازیِ ورزشی، رفتن به تئاتر، دیدن یک دوست، یوگا، تمیزکردن خانه یا رفتن به مدرسه؛ برای اینکه تمام برنامه‌هاتان به خوبی پیش برود، امروز را با گفتن واژه‌‌‌ی سپاسگزارم به یک روز با نشاط تبدیل کنید. اگر آدمی هستید که عادت دارید لیست کارهای روزانه‌تان را بنویسید، آنگاه به لیست روزانه‌تان نگاهی بیاندازید و برای هر کدام از موارد مندرج در لیست که خوب پیش رفته باشد سپاسگزاری کنید. این تمرین را چه روی کاغذ بنویسید و یا در ذهن‌تان اجرا کنید، مهم این است که احساس کنید که تمام این کارها و موارد بهترین نتیجه را داشته‌اند.

🌀وقتی از نیروی قدرشناسی برای داشتن یک روز خوب پیش از شروع آن روز استفاده می‌کنید، تمام مشکلات ناخواسته‌ای را که ممکن است در طول روز پیش آید پیش از وقوع آنها از بین می‌برید. هرچه بیشتر از این تمرین استفاده کنید، روزهای شما بهتر خواهند شد و همه چیز، از کوچکترین چیزها گرفته تا بزرگترین چیزها در زندگی‌تان به خوبی پیش خواهد رفت. ناهمواری‌های روز از بین می‌رود و به جای آنکه رخدادهای مأیوس کننده در زندگی‌تان پیش بیاید، جریانی خوشایند در زندگیِ شما ایجاد خواهد شد و همه چیز به صورت شگفت‌انگیزی با کمترین تلاش، بدون نگرانی و تشویش و با شادیِ بیشتر در مسیر دلخواه شما پیش می‌روند.

☕️وقتی من برای نخستین بار پیش از شروع کارها برای داشتن یک روز با نشاط و خوب، قدرشناسی را شروع کردم، کارهایی را برگزیدم که از انجام آنها لذت نمی‌بردم. یکی از آنها رفتن به سوپر مارکت بود. در آغاز روز گفتم برای خرید راحت و بی دردسرم در سوپر مارکت سپاسگزارم. من نمی‌دانستم که خرید کردنم در سوپر مارکت چگونه راحت و بی دردسر خواهد بود ولی تا آنجا که می‌توانستم برای نتیجه‌ی دلخواه‌ آن احساس شکرگزاری کردم.

نتیجه‌ی قدرت شکرگزاری آن بود که من یک جای پارک درست در مقابل دَرِ فروشگاه پیدا کردم. سپس دو تا از دوستانم را دیدم که مدت‌ها بود یکی از آنها را ندیده بودم و ما بعد از خرید، ناهار را با هم خوردیم. دومین دوستم با من درباره‌ی یک شرکت خدماتیِ ارزان قیمت نظافت خانه صحبت کرد و این چیزی بود که مدتها دنبالش بودم.

==============

خبرهای خوبی در راه است

🎯بخش دوم

 در حین خرید در سوپر مارکت، به هرکجا که چشم می‌انداختم، همان چیزی را که لازم داشتم در بسته بندیِ دلخواه توی قفسه‌ها پیدا می‌کردم. با تمام شدن خریدم در وقت مقرر، به کیوسک بازرسیِ خروجی رسیدم و بلافاصله یک راهرو جدید باز شد و مسئول بازرسی من را به سوی آن هدایت کرد. وقتی مسئول بازرسی کنترل وسایلم را به اتمام رساند، از من پرسید، آیا باتری نمی‌خواستید؟ و این دقیقاً همان چیزی بود که فراموش کرده بودم بخرم. خرید من در سوپر مارکت در واقع فراتر از ساده و لذت بخش بودن، به راستی محشر بود!

🔆اینکه برای داشتن یک روز خوب، نسبت به خوب پیش رفتن همه چیز در آغاز صبح شکرگزاری کنید، بیش از چند دقیقه وقت‌تان را نخواهد گرفت ولی به زودی نتایج شگفت‌آور و فوق تصور آن بر شما آشکار خواهد شد.

❌برای انکه یک روز خوشایند داشته باشید، پس از بیدارشدن از خواب و پیش از بیرون آمدن از بستر یا هنگامی که مشغول دوش گرفتن هستید، یا زمانی که دارید لباس می‌پوشید، به برنامه‌های روزانه‌تان بیندیشید و برای خوب پیش رفتن آنها با نتایج درخشان قدرشناسی کنید. مطمئن شوید که این تمرین را در شروع روز و در یک جلسه انجام خواهید داد. در ذهن‌تان برنامه‌های خود را برای صبح، بعدازظهر، عصر و شامگاه مرور کنید و برای خوب پیش رفتن این برنامه‌ها و رخدادها، کلمه‌ی سپاسگزارم را به زبان آورید با این فرض که پایان روز است و کارها به خوبی پیش رفته و شما به خاطر این نتایج درخشان قدرشناس هستید.

✳️می‌توانید از هر صفت تفصیلی که دوست دارید استفاده کنید تا حس شکرگزاریِ بیشتری داشته باشید. «برای موفقیت ناباورانه در یک ملاقات موفق سپاسگزارم.» «برای نتیجه‌ی بسیار عالیِ تماس تلفنی سپاسگزارم»، «برای یکی از بهترین روزهای کاری‌ام سپاسگزارم»، «برای بازیِ ورزشیِ هیجان‌انگیز سپاسگزارم»، «برای نظافت روزانه‌ی کم زحمت خوشحال و سپاسگزارم»، «برای گذراندن شبی به یاد ماندنی در کنار دوستان‌ سپاسگزارم»، «برای انرژیِ وصف‌ناپذیر ناشی از جلسه‌ی ورزش سپاسگزارم»، «برای بهترین دور هم جمع شدن خانوادگی که تا به حال داشته‌ام سپاسگزارم».

📢اگر برای خوب پیش رفتن تمام امور هنگام انجام این تمرین سپاسگزارم را با صدای بلند بگویید، قدرتمندتر خواهد بود ولی اگر در موقعیتی نیستید که بتوانید بلند بگویید پس بهتر است که آن را در ذهن خودتان تکرار کنید.

⏰هنگامی که استفاده از نیروی شکرگزاری را برای تمامیِ وظایف و رویدادهای زندگی تان به اتمام رساندید، تمرین را با گفتن: «برای خبر بسیار خوبی که امروز به من می‌رسد، سپاسگزارم!» پایان دهید. خود من هر روز بدون استثناء تمرین استفاده از قدرت شکرگزاری را برای داشتن یک روز دلنشین با شکرگزاری نسبت به خبر خوبی که آن روز به من خواهد رسید به اتمام می‌رسانم. در نتیجه هیچ‌وقت در زندگی‌ام به اندازه‌ی حالا اخبار مسرت بخش دریافت نکرده‌ام. هر هفته و هر روز پشت سر هم این جریان اخبار خوب است که به سوی من سرازیر می‌شود. هر بار که خبر مسرت بخش تازه‌ای را دریافت می‌کنم، برای آن بسیار شاد و شکرگزار می‌شوم چراکه می‌دانم این خبر در اثر شکرگزاری به من رسیده است و به این ترتیب سیل اخبار مسرت‌آمیز به سوی من روانه می‌شود.

💎 اگر می‌خواهید اخبار بهتری – حتی بهتر از آنچه تاکنون دریافت داشته‌اید – به شما برسد، خوب، از روش من پیروی کنید!

تمرین شماره ۱۴

🎯یک روز با نشاط داشته باشید

۱⃣موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت‌تان تهیه کنید و بنویسید که چرا احساس می‌کنید که برای آنها سپاسگزارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد کلمه‌ی سپاسگزارم را سه بار بگویید و تا آنجا که می‌توانید برای موهبت‌هاتان قدرشناس باشید.

۲⃣صبح هنگام، در ذهن‌تان برنامه‌های خود را برای صبح، بعدازظهر، عصر و شامگاه مرور کنید وبرای خوب پیش رفتن این برنامه‌ها و رخدادها، واژه‌‌ی سپاسگزارم را به زبان آورید با این فرض ‌که اکنون پایان روز است و کارها به خوبی پیش رفته و شما به خاطر این نتایج درخشان قدرشناس هستید.

۳⃣بعد از آنکه برای خوب پیش رفتن تمامیِ برنامه‌هاتان و برخورداریِ آنها از نتایج دلخواه قدرشناسی کردید، این تمرین را با گفتن عبارت: «برای اخبار خوبی که امروز به من خواهد رسید سپاسگزارم!»، به پایان برسانید.

۴⃣پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و واژه‌‌ی سپاسگزارم را به خاطر بهترین اتفاقی که در روز برای‌تان رُخ داده بر زبان آورید

=============

🍏تمرین شکرگزاری روز پانزدهم🍏

🎯بخش اول

👨‍👩‍👧‍👦روابط‌تان را به گونه‌ای معجزه‌آسا بهبود بخشید

💔اگر روابط شما با شخص یا اشخاصی سرد است و یا روابط‌تان با آنها به شکست انجامیده و قلب‌تان از این بابت شکسته یا در قلب‌تان کینه و یا سرزنشی متوجه آنهاست، می‌توانید این وضع را با قدرشناسی عوض کنید.

❣ قدرشناسی به گونه‌ای شگفت هر رابطه‌ی سختی را بهبود خواهد بخشید، خواه با خواهرتان باشد یا برادر، پسرتان، دخترتان، شریک و یا رئیس. همکار، مادر یا پدر همسرتان، دوست و یا همسایه‌تان.

💟هنگامی که با یک رابطه‌ی سخت یا یک موقعیت چالش برانگیز در یک ارتباط روبرو هستیم، تقریباً در همه‌ی آن شرایط ، حتی ذره‌ای نسبت به آن فرد سپاسگزار نیستیم. به جای آن، به خاطر مشکلات‌مان به متهم کردن دیگران می‌پردازیم و این یعنی که اندکی حسِ‌ قدرشناسی نیز در ما وجود ندارد. سرزنش هیچ‌گاه باعث بهبود یک رابطه نمی‌شود و به همین ترتیب زندگیِ شما را بهتر نمی‌کند. در حقیقت هر اندازه که شما بیشتر سرزنش می‌کنید، روابط‌تان بدتر می‌شود و زندگی‌تان به سوی بدتر شدن پیش خواهد رفت.

✔️چه این رابطه مربوط به گذشته باشد و یا یک رابطه‌ی در جریان، در هر دو حال اگر شما نسبت به افراد دیگر احساسات بدی داشته باشید، تمرین قدرشناسی باعث رفع آن احساسات بد می‌شود.

⁉️ چرا می‌خواهید احساسات بدتان را نسبت به فرد دیگر از بین ببرید؟

احساسات بد نسبت به افراد دیگر زندگیِ شما را می‌سوزاند ولی قدرشناسی ناهنجاری‌ها را از بین می‌برد!

برای مثال، اگر از همسرتان جداشده‌اید و تنها به خاطر بچه‌هاتان با یکدیگر در ارتباط هستید، ولی به هیچ روی نمی‌خواهید او را ببینید، به چهره‌ی فرزندان خود بنگرید و این را درک کنید که اگر او نبود بچه‌های شما نیز هم اکنون آنجا نبودند. زندگیِ فرزندان‌تان یکی از ارزشمندترین هدیه‌هایی است که شما دارید. به آنها نگاه کنید و از همسر سابق‌تان برای زندگیِ بچه‌ها سپاسگزاری کنید. شما با این عمل نه تنها صلح و نظم را به زندگی بازمی‌گردانید، بلکه بهترین رفتاررا در زندگی‌شان به آنها خواهید آموخت –

🙏قدرشناسی !

اگر به خاطر قطع یک رابطه قلب شما شکسته است و حزن و اندوهی در دل شما جای گرفته، می‌توانید از نیروی قدرشناسی استفاده کنید تا درد و رنج‌تان را از بین ببرید. قدرشناسی به صورت عاملی‌ سریع‌‌تر از هر چیز دیگری درد احساسی را به شفا و شادمانی بدل می‌کند

و داستان والدین من یک مثال عالی برای این مسئله است.

👨👩پدر و مادر من با اولین نگاه عاشق یکدیگر شدند. از نخستین لحظه‌ی دیدن یکدیگر، برای با هم بودن اشتیاق زیادی نشان می‌دادند و بالاخره آنها زیباترین ازدواجی را داشتند که من تاکنون دیده‌ام.

وقتی پدرم درگذشت، مادرم به صورت محسوسی بسیار غمگین بود. بعد از ماه‌ها غمگین بودن شروع به استفاده از نیروی قدرشناسی کرد؛ برخلاف درد و ناراحتیِ بسیار زیادش، به دنبال علت‌هایی می‌گشت تا برای آنها قدرشناس و شکرگزار باشد. او با گذشته شروع کرد و تمام لحظه‌های به یاد ماندنی و شادی آفرینی را به یاد آورد که در طیِ دهه‌ها با پدرم داشت سپس گام بزرگ بعدی را برداشت و به تمام چیزهای مورد علاقه‌اش اندیشید تا بتواند برای آنها در آینده نیز قدرشناس باشد. یکی پس از دیگری آنها را می‌یافت. او چیزها و کارهایی را به یاد‌آورد که همیشه می‌خواست انجام دهد ولی به خاطر پدرم از انجام‌شان بازمی‌ماند. با این گام شجاعانه در استفاده از قدرشناسی، فرصت‌های بسیاری برای دستیابی به آرزوهایش او را درخود فراگرفت و زندگی‌اش سرشار از شادمانی شد. نیروی قدرشناسی به مادر من یک زندگیِ‌ تازه بخشید.

📝برای تمرین امروز شما به دنبال آن هستید تا زغال داغی را بیابید که زندگی‌تان را می‌سوزاند و آن را از راه شکرگزاری به طلا تبدیل کنید. یک رابطه‌ی سخت، مشکل دار، یا شکسته را انتخاب کنید که قصد دارید آن را بهبود بخشید. مهم نیست که آیا این شخص اکنون در زندگیِ شما جایی دارد یا اینکه این رابطه یک رابطه‌ی قدیمی است و آن فرد دیگر در زندگیِ شما نیست.

بنشینید و لیستی ده موردی از چیزهایی تهیه کنید که به خاطر آنها از فرد موردنظر سپاسگزارید. به تاریخچه‌ی آن رابطه بیندیشید و بهترین چیزهایی را که درباره‌ی آن فرد به ذهن‌تان می‌آید و یا بهترین دستاوردها را از آن رابطه لیست کنید. بهترین و ساده‌ترین راه آن است که به چیزهای پیش از قطع رابطه یا خراب شدن آن بیندیش اگر رابطه هیچ گاه خوب نبوده، به کیفیت های خوب آن فرد فکر کنید.

========

🎯بخش دوم

📝این تمرین به دنبال آن نیست که حق با چه کسی است. مهم نیست که شما احساس می‌کنید که چه کسی چه کاری را در حق شما انجام داده و یا چه چیزی گفته و یا اینکه چه کاری را برای‌تان انجام نداده است، شما می‌توانید به صورتی بسیار عالی روابط‌تان را بهبود بخشید و نیازی به اقدامی از سوی فرد مقابل نیز نیست.

در هر رابطه‌ای هم طلا هست، حتی در روابط سخت؛ برای این‌که روابط تان را سرشار سازید، باید طلا را در رابطه‌تان بیابید. وقتی قطعه‌ای طلا را در آن رابطه یافتید، آن را بنویسید و با نوشتن نام آن فرد موردنظر مشخصات آن را شرح دهید و جمله‌تان را با قدرشناسی بیان کنید:

✅(نام) ، من از تو بخاطر…سپاسگزارم

وقتی لیست قدرشناسی را به اتمام رساندید، شما نسبت به شخص و رابطه‌تان احساس بهتری خواهید داشت. نقطه‌ی نهایی که شما به آن خواهید رسید آن است که هیچ احساس بدی نسبت به آن شخص نداشته باشید، زیرا این زندگیِ شماست که با این احساسات آسیب می‌بیند. هر رابطه‌ای متفاوت است، و شما می‌توانید این تمرین را چند بار تکرار کنید تا هر گونه احساس بد نسبت به شخص موردنظر در شما از بین برود.

💟اگر از نیروی سپاسگزاری سود می‌برید تا یک رابطه‌ی در جریان را بهبود بخشید، خواهید دید که آن رابطه به صورت معجزه آسایی بهبود خواهد یافت. تنها لازم است یک نفر یک رابطه را با استفاده از شکرگزاری بهبود بخشد، ولی همان کسی که از نیروی قدرشناسی استفاده می‌کند از مزایای آن نیز در طول زندگی سود خواهد برد.

اگر به این منظور یک رابطه‌ی قدیمی را انتخاب کردید و دیگر با آن فرد ارتباط ندارید، خواهید دید که احساس شادی و آشتی سراسر وجودتان را فرامی‌گیرد و در عین حال درمی‌یابید که روابط دیگرتان به صورت معجزه آسایی بهبود خواهد یافت

🌀در آینده، اگر بخشی از روابط‌تان به صورت چالش برانگیز درآمد، بلافاصله این تمرین را به یاد‌آورید. آنگاه درمی‌یابید که مشکلات را پیش از رشد کردن و بزرگتر شدن متوقف خواهید کرد و به جای آن دامنه‌ی عوامل مثبت و را در ارتباط‌هاتان گسترش خواهید داد.

تمرین شماره ۱۵

👨‍👩‍👧‍👦روابط‌تان را به گونه‌ای معجزه‌آسا بهبود بخشید

۱⃣موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت‌تان تهیه کنید و بنویسید که چرا احساس می‌کنید که برای آنها سپاسگزارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، واژه‌‌ی سپاسگزارم را سه بار بگویید و تا آنجا که می‌توانید برای موهبت‌هاتان قدرشناس باشید.

۲⃣یک رابطه‌ی سخت، مشکل دار و یا شکست خورده را که می‌خواهید بهبود بخشید، انتخاب کنید.

۳⃣ بنشینید و لیستی ده بندی از مواردی تهیه کنید که به خاطر آنها از شخص موردنظرتان در آن رابطه سپاسگزارید. آن را به صورت ذیل بنویسید:

—– ، از تو به خاطر —— سپاسگزارم.

۴⃣پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و واژه‌‌ی سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در روز برای شما رُخ داده بر زبان آورید

=======

🍏تمرین شکرگزاری روز شانزده‍م🍏

 🎯بخش اول

💉شکرگزاری و معجزه‌ی آن در سلامتی

✨معجزه با طبیعت در تضاد نیست، فقط با شناخت ما از طبیعت در تضاد است.

سن اگوستین (۳۵۴ – ۴۳۰)

عالم الهیات و کشیش کاتولیک

😊ما باید بیشتر وقت‌ها احساس سلامتی، پُر انرژی بودن و شادمانی داشته باشیم زیرا به این صورت است که می‌توانیم به امتیاز و شایستگیِ خود برای سلامتیِ کامل دست یابیم. واقعیت این است که خیلی کسان متأسفانه این احساس را ندارند. بسیاری با بیماری، مشکلاتی در ساختار بدنی یا مشکلات روانی و افسردگی دست و پنجه نرم می‌کنند که تمامیِ این‌ها به معنای برخوردار نبودن از سلامت کامل است.

🙏شکرگزاری سریع‌ترین راهی است که من می‌شناسم و به وسیله‌ی آن می‌توان سلامتیِ کاملی را به دست آورید که به لحاظ بدنی و جسمانی انتظارش را دارید.

👌تمامیِ بهبودی‌های معجزه‌واری که ما تاکنون دیده‌ایم، نتیجه‌ی بازگشت سریع سلامتی به بدن انسانی است که پیشتر در آن نشانی از سلامتیِ کامل دیده نمی‌شد.

💥نیروی معجزه‌آسای شکرگزاری سبب می‌شود جریان سلامتی در ذهن و بدن افزایش یابد که می‌تواند برای بهبود سریع‌تر به بدن کمک کند و این مسئله در پژوهش‌های بسیاری اثبات شده است. نیروی قدرشناسی، دست به دست مراقبت مناسب از بدن یا تغذیه یا توصیه‌های پزشکی می‌دهد که شما انتخاب کنید.

⚡️هنگامی که نوعی از بیماری یا شرایط خاصی در بدن شما پدیدار می‌شود، قابل درک است که شما نسبت به آن احساساتی منفی مانند نگرانی، ناامیدی، یا ترس داشته باشید. ولی احساسات بد درباره‌ی بیماری در شرایط شما بهبودی‌ای پدید نمی‌آورد. در حقیقت تأثیر منفی نیز دارد و حتی باعث می‌شود که سلامتیِ شما بیشتر هم به مخاطره بیافتد. برای آنکه سلامت خود را افزایش دهید، باید احساسات خوب را جایگزین احساسات منفی کنید و قدرشناسی بهترین راه انجام آن است.

👥بسیاری از افراد نسبت به ظاهر فیزیکیِ خود احساس بد و نارضایتی دارند. با تأسف باید گفت این افکار و احساسات جریان سلامتی را نیز کاهش می‌دهند. وقتی شما چیزی را دربدن خود دوست ندارید، در حقیقت نسبت به بدن خود شکرگزار نیستید. به آن فکر کنید، براساس قانون جذب، شکوه و شکایت درباره‌ی شرایط بدنی باعث بروز مشکلات بیشتری برای شکایت کردن می‌شود، بنابراین ابراز شکایت از بدن و ظاهر و چهره، سلامتیِ شما را به مخاطره می‌اندازد و دچار ریسک بیشتری می‌کند..

📚تمرین امروز، درباره‌ی شکرگزاری و معجزه‌ی آن در در سلامت، طراحی شده است تا به صورت چشمگیری سلامتی و شادمانیِ شما را افزایش دهد. برای این منظور از رویکردی سه مرحله‌ای استفاده خواهیم کرد تا روند بهبود و دستیابی به سلامت را تسریع دهیم.

🚨گام اول : سلامتی‌ای که به شما داده شده است (گذشته)

به سلامتی‌ای فکر کنید که در طول زندگی‌تان، چه در کودکی، چه در دوران بلوغ و یا بزرگسالی داشته‌اید. به زمانی بیندیشید که سرشار از انرژی بودید و بسیار شاد و سر حال. خاطرات سه موقعیتی را به یاد آورید که در آن احساس می‌کردید در اوج دنیا هستید، و با بیان واژه‌‌ی سپاسگزارم، قدرشناسیِ خود را ابراز کنید. اگر به لحظه‌های بزرگ زندگیِ خود بیندیشید، می‌توانید این خاطرات را به راحتی به یاد‌آورید.

🚨گام دوم : سلامتی‌ای که هم اکنون از آن بهره می‌برید (در حال حاضر)

به سلامتی‌ای فکر کنید که امروز از آن بهره‌مندید و برای هر ارگان و سیستم و احساسات فیزیکی که هم اکنون در بدن‌تان به خوبی کار می‌کند احساس قدرشناسی کنید. به بازوها، دستان، چشمان، گوش‌ها، کبد، کلیه، مغز و قلب خود بیندیشید. پنج سیستم از بدن‌تان را که خوب هستند برگزینید و در ذهن خود واژه‌‌ی سپاسگزارم را برای یک به یک آنها بگویید.

🚨گام سوم : سلامتی‌ای که می‌خواهید دریافت کنید (آینده)

برای تمرین امروز، یک مورد مربوط به سلامتی‌تان را برگزینید که می‌خواهید افزایش یابد و حال شما می‌خواهید به طریقی ویژه از نیروی قدرشناسی برای این منظور استفاده کنید. به شرایط ایده‌آل سلامتیِ آن عضو بیندیشید. وقتی برای شرایط ایده‌آل هر چیزی شکرگزاری می‌کنید، شرایط ایده‌آل را برای برگشت به سوی خودتان به جریان درمی‌آورید.

🚑گاهی اوقات، هنگامی که فردی به بیماری مبتلا می‌شود، نه تنها درباره‌ی آن بسیار صحبت می‌کند، بلکه به دنبال گردآوریِ اطلاعات درباره‌ی نشانه‌های بد و هولناک آن می‌شود. به بیان دیگر، تمامیِ تمرکز خود را بر بخش منفیِ بیماری می‌گذارد و این در حالی است که براساس قانون جذب ما نمی‌توانیم به یک بیماری بگوییم که به دنبال کار خود برود در حالی که آن تمرکز کرده‌ایم،

==========

🎯بخش دوم

چرا که تمرکز بر جنبه منفی یک بیمارب تنها باعث وخیم تر شدن آن می شود.حال آن که باید به طور دقیق کنشی برخلاف آن داشته باشیم و بر شرایط ایده آل بدنمان به هنگام بیماری تمرکز کنیم و فکر و ذکرمان را به آن بدهیم.

📿قدرشناسی برای شرایط ایده‌آل هر بخش بدن ما از قدرت افکار و احساسات‌مان سود می‌برد تا در یک لحظه آن شرایط را جذب کند.

یک دقیقه زمان صرف کنید تا خودتان را در شرایط ایده‌آلی قراردهید که انتظار داشتن آن را دارید و آنگاه که بدن‌تان را آن‌گونه که می‌خواهید در ذهن خود دیدید، تصور کنید که آن را به دست آورده‌اید و به همین خاطر قدرشناسی کنید.

💊بنابراین، اگر می‌خواهید سلامتی به گونه‌ای معجزه‌آسا به کلیه‌هاتان بازگردد، برای داشتن کلیه‌هایی قدرتمند که تمام زواید و آلودگی‌های بدن‌تان را تصفیه می‌کند، شکرگزار باشید.

🌡اگر می‌خواهید به طور سریع سلامت را به خون خود برگردانید، برای داشتن خونی پاک و سالم که اکسیژن و مواد مغذی را به تمام بخش‌های بدن‌تان می‌رساند، شکرگزار باشید.

❤️اگر می‌خواهید به طرزی فوق‌العاده بر سلامتیِ قلب خود بیافزایید، برای قلبی قوی و سالم که سلامت را در تمام ارگان‌های بدن‌تان به گردش درمی‌آورد شکرگزارباشید.

👁اگر می‌خواهید دیدِ چشمان خود را افزایش دهید، پس برای دیدی عالی که تصورش را دارید، شکرگزاری کنید.

👂 اگر می‌خواهید شنوایی‌تان بهبود یابد یا انتظار حس شنواییِ بی‌نقصی را دارید، شکرگزاری کنید. 👯اگر می‌خواهید انعطاف پذیریِ بدن‌تان عالی باشد، برای داشتن بدنی چابک و انعطاف‌پذیر شکرگزار باشید.

🙏اگر می‌خواهید وزن بدن‌تان را تغییر دهید آنگاه به وزن ایده‌آل خود بیندیشید و خود را در آن وضعیت تصور کنید و برای آن شکرگزاری کنید.

📌هرچه را که می‌خواهید بهبود یابد، خود را با آن شرایط ایده‌آل تصور کنید و سپس برای آن شرایط ایده‌آل، انگار که آن را دریافت کرده‌اید شکرگزاری کنید.

💎نیروهای طبیعیِ موجود، در بدن ما بهترین شفا دهنده‌ی بیماری‌ها هستند.

هیپو کراتی (۳۷۰ – ۴۶۰ ق. م)

پدر علم داروشناسیِ غربی

🔮شما می‌توانید تمرین شکرگزاری و معجزه‌ی آن در سلامت را در صورت نیاز هر روز تکرار کنید یا برای سرعت بخشیدن به بازگشت سلامتی‌تان به صورت فوق‌العاده و بهبود شرایط بدنیِ خود این تمرین را چند بار در روز انجام دهید. اما مهم‌تر آن است که سعی کنید هرگاه درخصوص سلامتی‌تان دچار افکار و احساسات منفی شدید، بلافاصله به شرایط خوبی بیندیشید که انتظارش را دارید و درست مانند اینکه آن را دریافت کرده باشید، شکرگزار و شادمان شوید.

✅بهترین و مؤثرترین راه برای تضمین سلامت، غیر از به خوبی مراقب خود بودن، آن است که برای سلامتیِ خود شکرگزار باشید.

تمرین شماره ۱۶

💉شکرگزاری و معجزه‌ی آن در سلامت

۱⃣ موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت خودتهیه کنید و بنویسید که چرا برای داشتن آنها سپاسگزارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، واژه‌‌ی سپاسگزارم را سه بار بگویید و تا آنجا که می‌توانید برای موهبت‌هایی که دارید قدرشناس باشید.

۲⃣ به سه زمانی بیندیشید که در اثر داشتن سلامت در طول زندگی‌تان خود را بر بالاترین رفیع‌ترین قله‌ی دنیا احساس می‌کردید، و برای آنها شکرگزاری کنید.

۳⃣به ۵ ارگان بدن‌تان فکر کنید که از سلامت برخوردارند و برای هر کدام از آنها سپاسگزاری کنید.

۴⃣ به یک مورد درباره‌ی بدن‌تان بیندیشید که می‌خواهید بهبود یابد و یک دقیقه وقت صرف کنید تا خود را در همان شرایط ایده‌آل سلامت موردنظرتان تصور کنید، برای داشتن این شرایط شکرگزاری کنید.

۵⃣پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و واژه‌‌ی سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در روز برای شما رُخ داده است بر زبان آورید.

===========

🍏تمرین شکرگزاری روز هفدهم🍏

🎯بخش اول

💸راهکار افزایش درآمد

🌍در جهان هستی، هیچ رویداد اتفاقی یا حادثه‌ای وجود ندارد. هیچ اتفاقی نمی‌افتد مگر آنکه اراده‌ی کسی بر رخ دادنِ آن قرار گیرد.

ویلیام بورو (۱۹۱۴ – ۱۹۹۷)

شاعر و نویسنده

🙏هنگامی که شما نیروی قدرشناسی را به سوی یک موقعیت منفی هدایت می‌کنید، موقعیت جدیدی ایجاد می‌شود که شرایط پیشین را از بین می‌برد. به این معنا که وقتی شما خود را به جایی برسانید که برای پول شکرگزار باشید نه آن‌که نداشتن پول را احساس کنید، شرایط جدیدی برای‌تان ایجاد می‌شود که کمبود پول را از بین می‌برد و به صورت شگفت‌انگیزی آن را با پول بیشتری جایگزین می‌کند.

👈هر احساس بدی درباره‌ی پول، آن را از شما دورتر می‌کند و میزان پول را در زندگی‌تان کاهش می‌دهد و هر بار که این احساس را داشته باشید، مقدار پول را کمتر می‌کنید. اگر درخصوص پول احساساتی مانند حسادت، نارضایتی، نگرانی و ترس داشته باشید، هیچ‌وقت نمی‌توانید پول بیشتری به دست آورید. قانون جذب می‌گوید هر چیزی مشابه خود را جذب می‌کند، بنابراین اگر شما از نداشتن پول احساس نارضایتی کنید، با به دست نیاوردن پول کافی، نارضایتی‌تان بیشتر می‌شود. اگر نسبت به پولی که دریافت می‌کنید، نگران باشید، شرایط‌تان به سمت  افزایش نگرانی تغییر جهت می‌دهد. اگر نسبت به پولی که دریافت می‌کنید، بیمناک باشید، شرایط‌تان به جانب افزایش بیمناکی تغییر جهت خواهد داد.

📌هر چه قدر هم که سخت به نظر برسد، شما باید شرایط پولیِ فعلی یا کمبود مالیِ خود را فراموش کنید و شکرگزاری، راه تضمین شده‌ای برای آن است. شما نمی‌توانید برای پول، شکرگزار و در عین حال ناراضی هم باشید. همچنین نمی‌توانید با داشتن افکار شکرگزارانه نسبت به پول و در عین حال نسبت به آن نگران هم باشید، و نیز نمی‌توانید با داشتن افکار شکرگزارانه در عین حال نسبت به آن بیمناک هم باشید. هنگام شکرگزاری و قدرشناس بودن برای پول، نه تنها روند احساسات و افکار منفی‌ای را که پول را از شما دور می‌سازد متوقف می‌کنید، بلکه کاری انجام می‌دهید که پول بیشتری به سوی‌تان می‌آورد.

شما تاکنون قدرشناسی را برای پولی که گرفته‌اید و دریافت می‌کنید و خواهید گرفت، تمرین کرده‌اید. بنابراین، پیش از استفاده از نیروی شگفت شکرگزاری برای پولی که می‌خواهید، باید راه‌ها و مسیرهایی را بررسی کنید که به زندگیِ شما پول و ثروت می‌آورد. در حقیقت هنگامی که، پول و ثروت‌تان افزایش می‌یابد، اگر شکرگزاری نکنید، در روند روی آوردن جریان نعمت به سوی خویشتن سنگ انداخته‌اید.

💵پول می‌تواند به شکل دریافت غیرمنتظره‌ی یک چک، افزایش حقوق، برنده شدن در قرعه کشیِ بانک‌ها،  یا رسیدن غیرمنتظره به صورت هدیه از کسی به سوی شما بیاید. همچنین زمانی که می‌خواهید غذا یا قهوه یا چای بخرید و کس دیگری صورتحساب را می‌پردازد، یا وقتی که می‌خواهید چیزی بخرید و متوجه می‌شوید که به آن تخفیف تعلق گرفته است و یا هنگامی که کسی به شما هدیه‌ای می‌دهد که آن را لازم داشتید، پول‌تان افزایش می‌یابد. نتیجه‌ی پایانیِ هر کدام از این موارد و رخدادها، داشتن پول بیشتر است. پس هرگاه که چنین شرایطی پیش می‌آید از خودتان بپرسید: آیا این جریان به آن معناست که من پول بیشتری دارم؟ چراکه اگر این چنین باشد، شما باید نسبت به آن احساس قدرشناسی داشته باشید.

💠اگر قصد خرید وسیله‌ای را دارید و در این‌باره با دوستی صحبت می‌کنید و او به شما پیشنهاد استفاده از همان وسیله را می‌دهد که خودش به هر دلیلی از آن استفاده نمی‌کند، و یا وقتی قصد رفتن به سفر دارید و تسهیلات سفر و یا تخفیف دریافت می‌کنید، یا مؤسسه‌ی وام‌دهنده نرخ بهره‌ی خود را کاهش می‌دهد، یا سرویس‌دهنده‌تان به شما بسته‌ی خدماتیِ بهتری را پیشنهاد می‌دهد، پول شما در اثر ذخیره‌سازیِ داشته‌تان افزایش یافته است. 👌فهمیدید که راه‌های دریافت پول چقدر نامحدود است؟

🔆بی‌تردید شما پیشتر بعضی از آنها را تجربه کرده‌اید، اگر که همان زمان، متوجه آن شده یا نشده باشید، به هر حال اتفاق افتاده چراکه آنها را به سوی خود جلب کرده‌اید. اما زمانی که شکرگزاری راه و روش شما در زندگی باشد، بیشتر در موقعیت‌های مناسب قرار می‌گیرید. بسیاری افراد آن را خوش شانسی قلمداد می‌کنند، ولی این به هیچ وجه خوش‌شانسی نیست، این یک قانون جهانی است.

هر شرایطی که منجر به دریافت پول بیشتری یا آمدن چیزی که پولی برای آن خرج شده، به سوی‌تان می‌شود، نتیجه‌ی قدرشناسیِ شماست. شما بی‌تردید احساس خوبی خواهید داشت اگر بدانید که این خودتان بودید که این کار را انجام دادید، و وقتی شادی‌تان را با قدرشناسی همراه می‌کنید، آن وقت یک نیروی مغناطیسیِ واقعی را در اختیار خواهید داشت که باعث می‌شود هر لحظه فراوانیِ بیشتری به سوی شما جذب شود.

============

خبرهای خوبی در راه است

🎯بخش دوم

چندین سال پیش هنگامی که من به آمریکا رسیدم، دو چمدان داشتم. بنابراین با کامپیوترم در یک آپارتمان تقریبا خالی کار می‌کردم. از آنجاکه اتومبیل نداشتم، پیاده، این طرف و آن طرف می‌رفتم. ولی برای همه چیز شکرگزار بودم. برای بودنم در آمریکا، برای کاری که انجام می‌دادم، برای آپارتمان خالی‌یی که در آن زندگی می‌کردم و با همان چهار بشقاب و قاشق و چنگالی که در آن داشتم، شکرگزار بودم. خوشحال بودم که می‌توانستم پیاده به این طرف و آن طرف بروم و اینکه از خدمات تاکسی‌ها در خیابان استفاده کنم. سپس اتفاق عجیبی رُخ داد، یک نفر که او را می‌شناختم، تصمیم گرفت تا برای مدت چند ماه به من یک ماشین و یک راننده هدیه بدهد. به غیر از کامپیوترم، تنها با چند وسیله‌ی لازم برای زنده ماندن زندگی می‌کردم ولی اکنون، به طور غیرمنتظره‌ای یک اتومبیل و یک راننده داشتم. از آنجاکه من بسیار قدرشناس ‌بودم، پس به من بیشتر داده شد و این دقیقاً همانطور است که معجزه با شکرگزاری اتفاق می‌افتد.

🔴تمرین امروز برای پولی که می‌خواهید داشته باشید، برای کسان زیادی نتایج بسیار خوبی به بار آورده است. در پایان این تمرین شما یک چک سفید امضا از بانک قدرشناسیِ‌ جهانی دریافت خواهید کرد و آن چک را به نام خود خواهید نوشت. میزان پولی را که می‌خواهید دریافت کنید به همراه اسم و تاریخ امروز را در آن وارد کنید. برای پولی که می‌خواهید کاری با آن انجام دهید یک مقدار خاص بنویسید، زیرا در صورتی که بدانید پول را برای چه می‌خواهید بیشتر برای آن احساس قدرشناسی خواهید کرد. پول وسیله‌ای است برای آنچه که می‌خواهید، ولی هدف نهایی نیست، بنابراین اگر که فقط به پول فکر کنید نمی‌توانید به اندازه‌ی کافی قدرشناس باشید. وقتی شما آنچه را که به راستی می‌خواهید تصور کنید، یا کاری را که واقعاً می‌خواهید انجام دهید درنظر بگیرید، بی‌شک احساس قدرشناسیِ بیشتری خواهید داشت تا اینکه تنها برای پول سپاسگزار

اگر تمایل داشته باشید، می‌توانید در آغاز برای چک اول‌تان مبلغ کمتری بنویسید و وقتی آن را دریافت کردید، می‌توانید برای چک‌های بعدی مقادیر بیشتری بنویسید. فایده‌ی شروع با مقادیر کمتر آن است که هنگام دریافت آن، خواهید دانست که شما این کار را انجام دادید و دقیقاً درخواهید یافت که شکرگزاری کار خودش را کرده است و قدرشناسی و شادی‌ای که در اثر آن احساس می‌کنید، باعث می‌شودکه برای مبالغ بیشتر هم به این کار ایمان بیاورید.

وقتی جزییات را در چک نوشتید، آن را در دست خود بگیرید و به چیز به‌خصوصی فکر کنید که پول را برای آن می‌خواهید. تصویری در ذهن خود بسازید و خود را در حالی تصور کنید که با استفاده از آن پول در حال تهیه‌ی آن هستید و تا آنجا که می‌توانید برای آن هیجان‌زده و شکرگزار شوید.

👠شاید شما پول را برای خرید یک جفت کفش جدید، یک کامپیوتر یا یک تخت تازه بخواهید، بنابراین خود را در حالی تصور کنید که توی مغازه در حال خرید آن هستید. در صورت خریداریِ آن به صورت آنلاین، لحظه‌ی دریافت جنس را دَرِ خانه‌ی خود تصور کنید، و تا آنجا که می‌توانید شاد شوید و شکرگزاری کنید. شاید این پول را برای سفر به خارج بخواهید، یا برای پرداخت شهریه‌ی تحصیلات دانشگاهیِ فرزندتان، در این صورت خود را در حال خرید بلیت هواپیما یا در حال واریز پول به حساب بانکیِ کالج موردنظر فرض کنید و تا آنجاکه می‌توانید برای آنکه آن پول را داشته باشید، خوشحال شوید و شکرگزاری کنید.

✔️بعد از اینکه این مراحل را پشت سر گذاشتید، چک را امروز با خود به همراه ببرید، یا جایی بگذاریدش که پیش چشم باشد و پیوسته بتوانید آن را ببینید. دست کم امروز در دو موقعیت چک‌تان را در دست بگیرید وخود را در حال استفاده از وجه چک برای آنچه که می‌خواهید تصور کنید و تا آنجا که می‌‌توانید شاد و خوشحال و قدرشناس شوید. اگر تمایل دارید می‌توانید امروز این کار را، برای دفعات بیشتری تکرار کنید. همانند هر تمرین دیگر نمی‌توانید این تمرین را بیش از حد تکرار کنید.

در پایان امروز، چک‌تان را جایی که هست نگه دارید یا آن را در جای مهم دیگری بگذارید، که بتوانید روزانه آن را ببینید. می‌توانید آن را روی آینه‌ی حمام‌تان بگذارید، یا روی یخچال، روی داشبورد اتومبیل یا توی کیف پول‌تان بگذارید یا حتی آن را پیش‌زمینه‌ی کامپیوترتان بکنید و برای آنکه اکنون دیگر می‌توانید آنچه را که می‌خواهیدداشته باشید یا کاری را که می‌خواستید، انجام دهید، خوشحال و قدرشناس باشید.

=================

🍏تمرین شکرگزاری روز هجدهم🍏

🎯بخش اول

📝لیست کارهای انجام دادنی

🔮دنیا پر از چیزهای شگفت‌انگیز است و منتظر شعور و سرعت انتقال ما مانده تا هوشمندانه رشد کند.

اِدن فیلپوتی (۱۸۶۲-۱۹۶۰)

رمان نویس و شاعر

🤔وقتی به درستی به قدرشناسی فکر می‌کنید، درمی‌یابید که بهترین دوست‌تان است. او همیشه در کنار شماست، همیشه آماده است تا به شما کمک کند، هیچ‌وقت تنهاتان نمی‌گذارد و به شما پشت نمی‌کند و هرچه محکم‌تر به او تکیه دهید، بیشتر به شما کمک خواهد کرد و زندگی‌تان را از مواهب بیشتر سرشار می‌کند. تمرین امروز به شما می‌آموزد که بیشتر به قدرشناسی تکیه کنید، تا بتواند کارهای ارزنده‌ی بیشتری برای‌تان انجام دهد.

📌هر روز، در زندگی مشکلات کوچکی چهره نشان می‌دهد و نیاز است که آنها را حل کنید. گاهی اوقات اگر چگونگیِ راه حل مشکل را ندانیم ممکن است احساس درماندگی کنیم. شاید مشکل شما این باشد که برای انجام تمام کارهاتان وقتِ لازم را ندارید و به این خاطر متضرر می‌شوید چراکه در شبانه روز ۲۴ ساعت بیشتر وقت نداریم وبه این خاطر شما احساس می‌کنید که سرتان بسیار شلوغ است و یا به اصطلاح وقت سر خاراندن هم ندارید و به اندازه‌ی لازم اوقات فراغت ندارید. شاید در خانه باشید و مشغول مراقبت از فرزندان هستید و احساس خستگی و کلافگی می‌کنید ولی وسیله‌ای برای کمک به شما وجود ندارد. شاید با مشکلی روبرو هستید که نیاز به حل فوری دارد ولی شما راه‌حلی سراغ ندارید. شاید چیزی را گم کرده‌اید و تلاش‌تان را برای یافتن آن انجام داده‌اید ولی در این کار توفیقی نداشته‌اید. شاید چیزی یا کسی را لازم دارید مثل حیوان خانگی، پرستار خوب بچه، آرایشگر ماهر، یا دندانپزشک یا دکتری حاذق و برخلاف تلاش زیادتان نتوانسته‌اید آن را به دست آورید. شاید به خاطر آنکه کسی برای انجام کاری از شما درخواستی کرده ولی نمی‌دانید که چگونه به درخواست‌اش پاسخ دهید دچار مشکل هستید. شاید شما با کسی دشمنی و مشکل دارید ولی به جای یافتن راه‌حلی برای مشکل، شرایط رو به وخامت گذارده است.

✔️این جاست که تمرین لیست کارهای انجام دادنی، برای رفع هر مشکل کوچک روزانه که نمی‌دانید در مورد آن چه کار کنید، یا اینکه می‌خواهید کاری در این باره برای‌تان انجام شود، به شما کمک می‌کند. شما درباره‌ی نتایج آن شگفت‌زده خواهید شد! هنگامی که قدرت قدرشناسی را با قانون جذب ترکیب کنید، آنگاه افراد، شرایط و رخدادها به گونه‌ای بازآرایی می‌شوند تا کار دلخواه شما را برای‌تان انجام دهند. هرگز درک نمی‌کنید که این مسئله چگونه اتفاق می‌افتد، یا این کار چگونه برای شما انجام می‌شود. تنها وظیفه‌ی شما این است که برای آن کار به‌مانند این که انجام پذیرفته باشد، شکرگزار باشید و آنگاه منتظر بمانید تا کار روند طبیعی خود را طی کند.

📃امروز لیستی تهیه کنید از کارهایی که باید انجام دهید و یا کارهای مهمی که دوست دارید برای شما انجام شود و نام لیست را کارهای انجام دادنی بگذارید. شما می‌توانید، چیزهایی را در لیست بگنجانید که برای انجام‌شان وقت ندارید یا اینکه نمی‌خواهید آن کارها را انجام دهید، یا دیگر مشکلات‌تان از هر نوع – از کوچک‌ترین مشکلات روزانه گرفته تا بزرگترین موقعیت‌ها – در هر زمینه از زندگی‌تان بیندیشید که فکر می‌کنید چیزی در آن باید اصلاح شود یا انجام بگیرد.

وقتی نوشتن لیست را به پایان رساندید، سه مورد از لیست خود را برای آنکه امروز بر آن متمرکز شوید انتخاب کنید و یکی پس از دیگری به این بیندیشید که کارها به صورت فوق‌العاده برای شما انجام شود. تصور کنید که همه‌ی افراد، شرایط و رخدادها به سمتی در حرکت‌اند که کار شما انجام شود و این‌که کارِ شما اکنون انجام شده است!‌ همه چیز حل شده، دسته‌بندی شده، انجام شده و اکنون شما در حال شکرگزاریِ زیاد برای به سامان رسیدن آنها هستید. دست کم برای هر کدام از سه مورد یک دقیقه وقت بگذارید، و باور کنید که این کار انجام شده است، و در ازای آن به شدت شکرگزار شوید. می‌توانید همین کار را برای سایر موارد نوشته شده در لیست در زمان دیگری انجام دهید. ولی با قرار گرفتن کارها در لیستِ کارهای انجام دادنی، به راحتی می‌توانید نیروی لازم را ایجاد کنید.

❌به یاد داشته باشیدکه براساس قانون جذب «هر چیزی،‌ مشابه خود را جذب می‌کند». و این یعنی آنکه وقتی شما برای یافتن راه‌حل‌ها شکرگزار می‌شوید، بنابراین آنچه برای حل مشکلات لازم است به شما جذب می‌شود. تمرکز بر مشکلات و نارسایی‌ها باعث تشدید آنها می‌شود. شما باید جذب کننده‌ی راه‌حل باشید، نه جاذب مشکلات. خوشحال بودن و شادمانی برای به دست آوردن راه حل باعث می‌شود که به راستی راه‌حل را به دست آورید.

===========

خبرهای خوبی در راه است

🎯بخش دوم

⁉️برای اثبات اندازه و مؤثربودن و قدرت این تمرین شگفت‌انگیز، می‌خواهم برای شما داستانی درباره‌ی دخترم بگویم که به وسیله‌ی این تمرین توانست کیف پول گمشده‌اش را به خودش جذب کند و آن را بیابد.

☀️صبح فردای آن شبی که دخترم بیرون از خانه بود، متوجه شد که

نمی‌تواند کیف پولش را پیداکند و نمی‌دانست آن را گم کرده یا این‌که به سرقت رفته است. به رستورانی که شب پیش آنجا شام خورد، 🚕شرکت تاکسیرانی که با ماشین آنها به منزل بازگشته بود و به اداره‌ی پلیس محلی، تلفن زد و حتی خیابان را جستجو کرد و دَرِ خانه‌های محل را زد تا از کیف خود نشانی پیدا کند، ولی هیچ‌کس کیف او را ندیده بود.

💳به غیر از چیزهای ارزشمندی که توی کیف داشت، مثل کارت‌های بانکی و اعتباری، پول نقد، در آن کیف هیچ نام و نشانی از آشناها وجود نداشت که بتوان آن کیف را به او رساند، چراکه دخترم مدت‌ها خارج از کشور بود و همین بزرگترین نگرانی‌اش بود. او شماره‌ی تلفنی نیز نداشت که به اطلاع عموم برساند به این خاطر هیچ امیدی برای یافتن کیف وجود نداشت.

‼️ولی برخلاف این تصور که به نظر می‌رسید همه چیز از دست رفته، دخترم در جایی نشست و چشمانش را بست و تصویری از کیف پولش را توی ذهن‌اش مجسم کرد. او درنظر آورد که کیف پولش را در دست گرفته، آن را باز کرد، و بعد از بررسیِ محتویات آن، شکرگزاری کرد که کیف را با همه محتویاتش بدون کم و کسری در دست‌اش دارد.

💢در ادامه‌ی روز، هر زمان که به کیف‌اش می‌اندیشید، تصور می‌کرد که آن را در دست‌اش دارد و از این بابت احساس شادی و شکرگزاری بی‌نهایتی می‌کرد.

🌃شب هنگام به او تلفن شد و کسی که خود را کشاورزی معرفی می‌کرد که صد مایل دورتر خانه داشت، گفت که کیف را پیدا کرده است. مسئله‌ی قابل توجه این داستان آن بودکه آن مرد کیف رادر خیابانی بیرون از محدوده‌ی خانه‌ی دخترم و در ساعات اولیه‌ی صبح پیدا کرده بود و بلافاصله به دنبال نام و نشانیِ صاحب آن برای تماس گشته بود. مرد کشاورز برای پیدا کردن صاحب کیف چند تماس تلفنی گرفت که فایده‌ای نداشت، به ناچار تسلیم شدو با کیف پول به مزرعه‌اش بازگشت.

🚶ولی هنگام قدم زدن در مزرعه‌اش، کیف فکر او را به شدت به خود مشغول کرده بود و تصمیم گرفت برای آخرین بار محتویات آن را بررسی کند. توی کیف تکه کاغذ کوچکی پیدا کرد که به مردی به نام کریستین اشاره داشت، پس اسم کریستین را در کنار نام فامیلیِ دخترم گذاشت و با مرکز اطلاعات شرکت مخابرات تماس گرفت. تنها یک نفر با آن نام و فامیل پیدا شد. مرد کشاورز با آن شماره تماس گرفت؛ آن‌جا در واقع خانه‌ی پدر دخترم بود. تا امروز ما نمی‌دانیم که مرد کشاورز چگونه توانست به آن شماره‌ی تلفن دست یابد چراکه در حقیقت یک شماره‌ی لیست نشده بود. ما پس از آن چندین بار با مرکز اطلاعات تماس گرفتیم و این مسئله را پیگیری کردیم ولی هر بار با یک پیام مواجه شدیم:

«متأسفانه برای نام مورد درخواست شماره‌ای ثبت نشده است.»

❗️از صد مایل دورتر و به طریقی بسیار غیرمعمول و براثر رخدادی غیرممکن، کیف دخترم به صورت دست نخورده به دست‌اش رسید. در این راه نقش او این بود که برای دریافت کیف‌اش سپاسگزار باشد و شکرگزاری، نیروی خود را به کار انداخت تا همه‌ی افراد و شرایط و رخدادها را به طریقی رقم بزند و کیف دخترم به او بازگردد.

🌀قدرت قدرشناسی برای استفاده‌ی شما نیز میسر است و همیشه نیز میسر بوده، شما فقط باید آن را برای خودتان کشف کنید و بیاموزید که چگونه به کار بگیریدش !

تمرین شماره ۱۸

📝لیست کارهای انجام دادنی

۱⃣موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت‌تان تهیه کنید و بنویسید که چرا برای داشتن آنها سپاسگزارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، واژه‌ی سپاسگزارم را سه بار بگویید و تا آنجاکه می‌توانید برای موهبت‌هایی که دارید قدرشناس باشید.

۲⃣لیستی تهیه کنید از مهمترین کارهایی که می‌خواهید انجام دهید یا مشکلاتی که می‌خواهید حل شود. لیست خود را لیست کارهای انجام دادنی نام‌گذاری کنید.

۳⃣سه تا از مهم‌ترین موارد را از لیست خود برگزینید و یکی پس از دیگری تصور کنید که کار برای شما انجام شده است.

۴⃣دست کم برای هر مورد یک دقیقه وقت بگذارید و باور کنید که کار انجام شده است و در مقابل بسیار شکرگزار باشید.

۵⃣پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنیدو واژه‌ی سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در روز برای شما رُخ داده است بر زبان آورید

==========

🍏تمرین شکرگزاری روز نوزدهم🍏

🐾رد پاهای مثبت

🌞هر روز صدها بار به خودم یادآوری می‌کنم که زندگیِ‌ درونی و بیرونی‌ام به کارکردِ افراد بسیاری وابسته است، چه مرده و چه زنده. باید تلاش کنم که ظرفیت آنچه را که به من ارزانی می‌شود، داشته باشم.

آلبرت اینشتین (۱۸۷۹-۱۹۵۵)

فیزیکدان و برنده‌ی جایزه‌ی نوبل

انیشتین با این جمله‌ها به ما هدیه‌ای داده است که با اکتشافات علمیِ او برابری می‌کند. او یکی از رازهای مهم موفقیت‌اش را به ما معرفی کرده است. شکرگزاریِ هر روزه !

💥انیشتین الهام‌بخش تمرین امروز ماست و قرار است شما رد پای او را دنبال کنید تا موفقیت را به زندگیِ خود بیاورید. امروز شما مانند انیشتین واژه‌ی سپاسگزارم را صدبار خواهید گفت و این کار را با برداشتن یک صد گام انجام خواهیدداد. در حالی که ممکن است به نظر شما اینگونه باشد که برداشتن این صد قدم باعث تغییر در زندگیِ شما نخواهد شد، شما درخواهید یافت که این کار یکی از قدرتمندترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید.

🌄خداوند امروز ۸۶۴۰۰ ثانیه به شما هدیه داده است. برای استفاده از هریک از این ثانیه‌ها باید بگویی: سپاسگزارم!

💎ویلیام اِی وارد (۱۹۲۱-۱۹۹۴) نویسنده

برای ایجاد رد پای مثبت، یک گام برمی‌دارید و همین که پاتان دوباره به زمین می‌رسد، در ذهن‌تان کلمه‌ی سپاسگزارم را می‌گویید و همین که پای دیگرتان به زمین می‌رسد بازهم می‌گویید سپاسگزارم. یک پا، سپاسگزارم، پای بعدی، سپاسگزارم، وبه همین ترتیب شما با برداشتن هر گام سپاسگزارم را می‌گویید.

🔑بهترین چیز درباره‌ی رد پای مثبت آن است که شما می‌توانید در هر زمان و در هر مکان که دوست می‌دارید هر تعداد گام بردارید؛ توی خانه و هنگام رفتن از یک اتاق به اتاق دیگر، وقتی برای برداشتن ناهار یا قهوه‌تان می‌روید، هنگام بیرون گذاشتن کیسه‌ی آشغال‌ها، وقتی به یک ملاقات کاری می‌روید، وقتی برای سوار تاکسی یا اتوبوس یا مترو شدن از خانه بیرون می‌روید. می‌توانید وقتی به سوی هر چیزی که برای شما مهم است گام برمی‌دارید جا پاهای مثبت را تکرار کنید، مثلاً امتحان، قرار ملاقات، مصاحبه‌ی کاری، رفتن برای ملاقات با مشتری، رفتن برای انجام تست صدا، رفتن به بانک، استفاده از عابر بانک، دندانپزشک، دکتر،‌ آرایشگاه، برای تماشای یک مسابقه‌ی ورزشی، در ترمینال فرودگاه یا در پارک یا از یک بلوک به بلوک دیگر می‌روید.

من رد پاهای مثبت را اطراف خانه‌ام برجا می‌گذارم، از تخت تا حمام، از آشپزخانه تا اتاق خواب، و هنگام رفتن به سوی اتومبیل و یا صندوق پستی‌ام. هرگاه به خیابان یا هر جای دیگر می‌روم، محلی را به عنوان مقصد انتخاب می‌کنم و با هر گام زبان به شکرگزاری می‌گشایم.

🔍اگر به حالت‌تان پیش از شروع توجه کنید، تفاوت حال خود را پس از اتمام تمرین رد پاها درخواهید یافت. مهم نیست که هنگام گام برداشتن نمی‌توانید حس شکرگزاریِ عمیقی داشته باشید، من به شما قول می‌دهم که بعد از پایان تمرین حال‌تان بسیار خوب باشد.

❌اگر حال‌تان گرفته، این تمرین به شما کمک می‌کند که احساس بهتری پیدا کنید و حتی اگر احساس خوبی دارید، این تمرین به شما شور و هیجان و نیروی بیشتری می‌دهد.

✳️برای آنکه مؤثرترین رد پاهای مثبت را ایجاد کنید، زمانی معادل ۹۰ ثانیه را برای این‌کار درنظر بگیرید؛ این زمانی است که انسان در حالتی با آسودگیِ خاطر ۱۰۰ گام برمی‌دارد. این تمرین برای آن نیست که شما حتماً صد گام بردارید بلکه برای آن است که دست کم این تعداد گام را بردارید. چراکه این تعداد گام لازم است که احساس شما را متحول کند. شما می‌توانید صد گام شکرگزاریِ خود را در طول امروز و هر زمانی بردارید که برای شما مناسب‌تر است. هنگام انجام تمرین تعداد گام‌های خود را نشمارید، چراکه در این صورت به جای گفتن سپاسگزارم شما سرگرم شمردن خواهید شد.

🌀وقتی تمرین امروز را به انجام رساندید، شما کلمه‌ی ‌سپاسگزارم را صدبار به زبان رانده‌اید ! در کدام روز از زندگی‌تان شما صد بار سپاسگزارم یا سپاسگزارم گفته‌‌اید؟

‼️و انیشتین هر روز این کار را انجام می‌داد!

تمرین شماره ۱۹

🐾رد پاهای مثبت

۱⃣موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت‌تان تهیه کنید و بنویسید که چرا برای داشتن آنها سپاسگزارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، واژه‌ی سپاسگزارم را سه بار بگویید و تا آنجاکه می‌توانید برای موهبت‌ها‌یی که دارید قدرشناس باشید.

۲⃣امروز هر گاه توانستید در حالی که شکرگزاری می‌کنید، صد گام سپاسگزارانه بردارید. (در حدود ۹۰ ثانیه

۳⃣با هر گام‌تان کلمه‌ی سپاسگزارم را بگویید و آن را احساس کنید.

۴⃣پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و واژه‌ی سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در روز برای شما رُخ داده بر زبان آورید

========

خبرهای خوبی در راه است

🍏تمرین شکرگزاری روز بیستم 🍏

🎯بخش اول

💓باورهای قلبی

🙏سپاسگزاری، یادآوریِ قلبی است.

ژان باپتیست ماسیو (۱۷۴۳-۱۸۱۸)

انقلابیِ فرانسوی

🎯شما باید تا به حال دریافته باشید که در هر تمرین شکرگزاری، هدف آن است که تا آنجایی که می‌توانید شکرگزاری را تمرین کنید. این بدان خاطر است که وقتی احساس شکرگزاری را درون خود  افزایش می‌دهید، چیزهای بیرونی هم که باید برای آن‌ها قدرشناس باشید، افزایش می‌یابند.

👌بالاخره، بعد از تمرین شکرگزاری در مدت زمان طولانی، به صورت خودکار آن را در قلب خود احساس خواهید کرد. هرچند که تمرین امروز زمان دسترسی را به این سطح از قدرشناسی کاهش می‌دهد.

❣تمرین باورهای قلبی به این منظور طراحی شده تا شما عمق احساس قدرشناسی را با تمرکز ذهن‌ خود بر قلب‌تان در هنگام گفتن سپاسگزارم افزایش دهید.

📉پژوهش‌های علمی نشان می‌دهد که وقتی شما احساس قدرشناسی می‌کنید، با تمرکز بر قلب‌تان، ضرباهنگ تپش قلب به گونه‌ای به سرعت یکنواخت می‌شود که سبب بهبود رفتار سیستم ایمنیِ بدن و سلامتی‌تان خواهد شد. این به شما می‌فهماند که قدرت ایمان قلبی چگونه عمل می‌کند. زمانی که برای اولین بار این کار را تمرین می‌کنید، اندکی از وقت‌تان را می‌گیرد ولی این تلاش ارزشش را دارد. پس از تجرای چندین باره‌ی تمرین، این مسئله را بهتر درخواهید یافت. زیرا با هر بار تکرار کار، احساس شکرگزاریِ شما همچون یک نمودار افزایش خواهد یافت.

💗برای تمرین معجزه‌ی قلب، ذهن و توجه خود را بر محدوده‌ی قلب‌تان متمرکز کنید. این مهم نیست که تمرکزتان را بر درون یا بیرون از بدن خود بگذارید. 🙈چشمان‌تان را ببندید، چراکه این عمل کار را راحت‌تر می‌کند، و وقتی چشم‌ها را بسته‌اید تمرکزتان را بر قلب❤️ خود بگذارید و توی ذهن‌تان واژه‌ی سپاسگزارم را بگویید. وقتی این کار را چندبار تکرار کردید، دیگر نیازی نیست که چشم‌هاتان را ببندید، ولی به عنوان یک قانون کلی وقتی که چشمان خود را ببندید، بیشتر احساس شکرگزاری خواهید کرد.

🖍چند کار است که شما می‌توانید با انجام آنها با سرعت بیشتری قلب‌تان را آرام کنید. می‌توانید دست راست خود را روی ناحیه‌ی قلب‌تان بگذارید و ذهن‌تان را در هنگام گفتن واژه‌ی سپاسگزارم بر این ناحیه متمرکز سازید. یا اینکه می‌توانید تصور کنید که کلمه‌ی سپاسگزارم بیشتر از قلب شما بیرون می‌آید تا از ذهن‌تان.

📌به عنوان بخشی از تمرین امروز، لیست مربوط به ده آرزوی اول خود را بردارید و تمرین باورهای قلبی را برای هر کدام از آنها تکرار کنید. هر آرزو را در ذهن‌تان و یا با صدای بلند بخوانید و وقتی به انتهای هر مورد رسیدید، چشمان خود را ببندید، ذهن خود را بر قلب‌تان متمرکز کنید و کلمه‌ی سپاسگزارم را به آرامی بگویید. یک بار دیگر می‌توانید از دستورالعملی استفاده کنید که پیشتر به شما ارایه دادم. بعد از آنکه معجزه‌ی قلب را برای هر کدام از آرزوها‌تان اجرا کردید، شما نه تنها می‌توانید عمق قدرشناسی‌ای را که می‌توانید به آن دست یابید افزایش دهید، بلکه قدرشناسیِ خود را نسبت به ده آرزوی اول‌تان نیز افزایش می‌دهید.

💥اگر می‌خواهید با سرعت بیشتری به آرزوهاتان برسید، می‌توانید تمرین باورهای قلبی را برای آرزوهاتان به صورت منظم تکرار کنید و یا این تمرین‌ها را هر موقع که کلمه‌ی سپاسگزارم را به زبان می‌آورید تکرار کنید. حتی استفاده از تکنیک باورهای قلبی، دوبار در هر روز تأثیر بزرگی بر شادی در زندگیِ شما خواهد داشت.

💟وقتی همه‌ی موارد را چند بار تمرین کردید، در اندک زمانی متوجه عمیق‌تر شدن احساسات خود می‌شوید. قدرشناسی به عمق احساس‌تان بستگی دارد، چراکه هر چه احساس شما عمیق‌تر باشد فراوانیِ بیشتری را دریافت می‌کنید. اولین نشانه‌های فیزیکیِ افزایش یافتن عمق احساسات شما آن است که احساس خاصی در ناحیه‌ی قلب خود خواهید داشت یا اینکه، موجی از شادی و شعف از بدن‌تان عبور خواهد کرد.

☺️چشمان‌تان پُر از اشک می‌شود و دچار لرزشی خفیف می‌شوید. ولی بدون استثناء شما حس عمیقی از آرامش، صلح و شادی خواهیدداشت که پیشتر هیچگاه آن را نداشته‌اید.

تمرین شماره ۲۰

❣باورهای قلبی❣

۱⃣موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت‌تان تهیه کنید و بنویسید که چرا احساس می‌کنید به خاطر آنها سپاسگزارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد واژه‌ی سپاسگزارم را سه بار بگویید و تا آنجاکه می‌توانید برای موهبت‌ها‌یی که دارید قدرشناس باشید.

۲⃣ذهن و توجه خود را بر ناحیه‌ی اطراف قلب‌تان متمرکز کنید.

۳⃣چشمان خود را ببندید، و در حالی که افکارتان را بر قلب خود متمرکز کرده‌اید، در ذهن‌تان واژه‌ی سپاسگزارم را بگویید.

۴⃣لیست ده آرزوی اول‌تان را بردارید و با خواندن هر آرزو و سپس بستن چشمان‌تان و متمرکز کردن ذهن بر ناحیه‌ی اطراف قلب‌تان و گفتن واژه‌ی سپاسگزارم، تمرین باورهای قلبی را تکرار کنید.

۵⃣پیش از خواب افکارتان را متمرکز کنید و واژه‌ی سپاسگزارم را به خاطر بهترین اتفاقی در طول روز برایتان افتاده بگویید.

================

🍏شکرگزاری روزبیست ویکم🍏

نتایج با شکوه

🌮شماپیش ازخوردن غذا شُکر می‌کنید؟

🏆ولی من پیش ازهرکنسرت، اُپرا، بازیِ پانتومیم، گشودن هر کتاب، تماشای هر قطعه‌ی کمدی، نقاشی و هر بار فروبردن قلم درشیشه‌ی دوات، شکرمی‌کنم

(جی. ک. چسترنون ۱۸۷۴-۱۹۳۶)

همه‌ی مابرای کارهایی که انجام می‌دهیم انتظارنتایج خیره‌کننده و عالی را داریم.

(گیلبرت کیت چسترستون)

🍢 پیش ازانجام هرکاری باتشکر کردن وبااستفاده ازقدرشناسی نتایج دلخواهش راتضمین می‌کرد.

بی‌تردیدزمان‌هایی بوده است که پیش خودتان فکر می‌کنید: «امیدوارم که این کاربخوبی پیش رود»یااینکه«امیدوارم وضعیت بهترشود» یااینکه«امیدوارم که به اندازه‌ی کافی خوش‌شانس باشم». تمام این افکاربه بیان امیدواری برای دستیابی به نتیجه‌ی خوب در یک موقعیت ویژه است.

⛔️ولی زندگی اتفاقی و یابراساس شانس نیست.

عملکردتمامیِ قوانین جهان بر نظمی ریاضی‌واراستوارشده این چیزی است که می‌توانیدروی آن حساب کنید.

✈️یک خلبان هیچ‌گاه دعانمی‌کند که قوانین فیزیک،در حین پروازاو کار کنند،زیرا می‌داند که قوانین فیزیک هیچ‌گاه از کار بازنمی‌ایستند.

⏯شما روزتان رابااین آرزوآغاز نمی‌کنید نیروی جاذبه شمارابر زمین نگه داردتادرهوامعلق نشوید، چراکه می‌دانیدهیچ شانسی وجود نداردقوانین جاذبه هیچ‌گاه ازکار نمی‌افتند

👏اگربرای هرکاری که انجام می‌دهیدخواستارنتایج باشکوه هستید،پس بایدقانون کنترل خروجی‌هارابشناسید،قانون جذب! این بدان معناست که شماباید، افکاراحساسات‌تان رابرای جذب نتایج باشکوه برای خودتان متمرکز کنیددرحقیقت قدرشناس بودن برای خروجی‌های باشکوه یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای این کاراست.👍

✍تمرین نتایج باشکوه عبارت است ازشکرگزاری پیش ازانجام کاری که می‌خواهید نتیجه‌ای خوب دربرداشته باشد.شما می‌توانید برای نتیجه‌ی خوبی که در ملاقات کاری‌تان،آزمون،نتیجه‌ی مناسب برای بازیِ ورزشی،تماس تلفنی،ملاقات یک دوست، دیدن مادر زن یا مادر شوهرتان، انتظارش را دارید، شکرگزار باشید. می‌توانید برای نتیجه‌ی خوب تمرینات‌تان، ملاقات با پزشک حیوان خانگی‌تان، چکاپ پزشکی یا دندان پزشکی، شکرگزار باشید. 👌می‌توانید برای نتایج رضایت‌بخش کار یک برقکار یا لوله‌کش یا هر نیروی خدماتی که کاری را در خانه‌ی شما انجام می‌دهد شکر گذار باشید

👌تفرج خانوادگی‌تان، گفتگو با فرزندان‌تان درباره‌ی رفتارشان، شکرگزار و قدرشناس باشید. 👌می‌توانید برای رسیدن به نتیجه‌ی دلخواه درباره‌ی خرید مثلاً یک هدیه‌ی تولد، حلقه‌ی نامزدی، لباس عروسی، یا نتایج بسیار خوب انتخاب یک تلفن همراه جدید، فرش جدید، یا اجرای اصلاحات در شرکت‌تان قدرشناس و سپاسگزار باشید.

👌برای رزرو میز شام در یک رستوران، یا به دست آوردن جایی خوب در یک کنسرت یا نتایج خوب برای ایمیل‌های روزانه‌تان یا 👌بهره‌مندی از تخفیف مالیات سالانه می‌توانید قدرشناس باشید.

☝️اگر اینکار به شما کمک می‌کند تا نیروی قدرشناسی را برای دستیابی به نتایج باشکوه باور کنید

🗯می‌توانید انگشت‌تان را در آسمان حرکت دهید و فرض کنید در حال افشاندن غبار انرژی مثبت بر رخدادی هستید که می‌خواهید به صورت خارق‌العاده آن را تغییر دهید.

🕗زمانِ دیگر استفاده از انرژی مثبت برای به دست آوردن نتایج موردنظر، هنگامی است که اتفاقی ناخواسته در طول روز برای شما رخ می‌دهد. وقتی اتفاق غیرمنتظره‌ای می‌افتد، بلافاصله نتیجه‌گیری می‌کنیم که بی‌تردید خطایی رخ داده است. برای مثال، وقتی سَرِ کارتان حاضر می‌شوید به شما می‌گویند که رئیس خیلی فوری می‌خواهد ببیندتان. اگر به فوریت نتیجه‌گیری کنید که بی‌تردید اتفاقی ناگوار افتاده که رئیس می‌خواهد شما را ببیند، ✔️براساس قانون جذب آنچه که می‌پندارید و احساس می‌کنید به سوی شما جذب می‌شود. پس به جای نتیجه‌گیریِ فوری درباره‌ی این‌که بی‌تردید مشکلی برای‌تان پیش خواهد آمد، از این فرصت سود ببرید، و فکر کنید و فرصت را برای به حرکت درآوردن انرژی مثبت باارزش بشمارید و برای یک نتیجه‌ی دلخواه در این موقعیت شکرگزار باشید.

👌اگر اتوبوس یا مترو را برای رفتن به سَرِ کار از دست دادید یا از پروازتان جا ماندید، به جای آنکه فکر کنید که اتفاق بدی رُخ داده، به خاطر نتیجه‌ی عالیِ این رویداد که در انتظار شما خواهد بود شادمان باشید تا انرژی مثبت را به حرکت درآورید و نتیجه‌ی دلخواهی را به دست آورید.

👌اگر از طرف مدرسه‌ی فرزندتان برای گفتگویی دعوت می‌شوید، به جای فکر کردن به اینکه بی‌شک اتفاق ناگواری افتاده، به نتایج عالیِ‌ این ملاقات بیندیشید.

===============

خبرهای خوبی در راه است

بخش دوم

🍏قانون شکر گزاری 🍏

👌بسیاری اوقات نتایج عالی‌ای را که منتظرشان بودید،‌ می‌بینید و تجربه می‌کنیدیا حتی متوجه نمی‌شوید که چگونه از نتایج یک اتفاق غیرمنتظره بهره می‌برید. ولی وقتی شما منتظر نتیجه‌ای عالی هستید و برای آن صمیمانه و با تمام وجود شکرگزارید، در حقیقت قانون ریاضیِ جذب را به کار گرفته‌اید و بر این اساس باید در یک زمان یا یک جایی به یک نتیجه‌ی فوق‌العاده دست یابید.

هرگاه خودرا در شرایطی می‌بینید که فکر می‌کنید شانس در زندگیِ شما دخیل است یا بر این گمان‌اید که بر چیزی کنترل نداریدیا خود را نسبت به تغییر شرایط به سمت حالت ایده‌آل امیدوار می‌بینید، به خاطر بیاورید که برای قانون جذب شانس معنایی ندارد. شما آن چیزی را به دست می‌آورید که به آن می‌اندیشید یا آن را احساس می‌کنید.

👌قدرشناسی شمارا از جذب آنچه که نمی‌خواهید – نتایج ناگوار – باز می‌دارد و به شما کمک می‌کند تا آنچه را که می‌خواهیدبه دست آورید – نتایج شگفت انگیز !

وقتی برای نتایج عالی و باشکوه قدرشناس باشید، براساس قانون دنیوی، شما امیدواری و شانس را به ایمان و یقین تبدیل می‌کنید.👍 ✔️هنگامی که قدرشناسی به راه و روش زندگی‌تان تبدیل می‌شود، شما با علم به اینکه قدرشناسی نتایجی عالی برای‌تان به بار می‌آورد، به سمت آن چیزی می‌روید که با قدرشناسی‌تان برای خود مهیا کرده‌اید.

✍با تکرار هرچه بیشتر تمرین نتایج باشکوه و تبدیل آن به عادت روزانه‌ی خویش، نتایج بهتری را به سوی خود و زندگی‌تان جذب می‌کنید و خویشتن را بسیار کمتر در شرایط ناخواسته تصور خواهید کرد. شما خود را در زمان و مکان نامناسب نخواهید یافت. مهم نیست که در روزتان چه اتفاقی می‌افتد، چون یقین خواهیدداشت که نتایجی باشکوه در انتظارتان خواهد بود.

🆗در شروع امروز، سه موقعیتی را برگزینید که برای آنها انتظار نتایج باشکوهی دارید. شما می‌توانید مهم‌ترین رخدادهای جاریِ زندگی‌تان را انتخاب کنید، مثل مصاحبه‌ی کاری که در پیش رو دارید،‌ تقاضای وام، آزمون‌، ملاقات با پزشک‌تان. می‌توانید برخی فعالیت‌هایی را نیز انتخاب کنید که برای‌تان ملال‌آور است. زیرا وقتی انرژی مثبت را برای نتایج این کارها به جریان می‌اندازید، به زودی درمی‌یابید که دستاوردهای بسیار درخشانی را کسب خواهید کرد. برای مثال می‌توانید رانندگی تا محل کارتان، اتوکشیِ لباس، رفتن به بانک یا اداره‌ی پست، رفت و آمد بچه‌ها، پرداخت قبض‌ها، یا چک کردن ایمیل‌ها را برگزینید.

از سه موقعیت برای رسیدن به نتایج عالی، لیستی انتخاب و آماده کنید. از نیروی قدرشناسی سود ببریدو هرکدام از موارد را که می‌نویسید فرض کنید که پس از انجام گرفتن آن مشغول نوشتن هستید:

برای نتیجه‌ی فوق‌العاده‌ی ———— سپاسگزارم !

به عنوان گام دوم تمرین، شما باید سه رُخداد غیرمنتظره‌ی امروز را برگزینید و نیروی قدرشناسی را برای نتایج باشکوه آنها به کار گیرید. می‌توانید این کار را پیش از برقراریِ سه تماس تلفنی یا قبل از بازکردن سه نامه‌ی الکترونیکی یا پیش از خواندن مضمون یک پیغام دور از انتظار یا هر چیز غیرمنتظره‌ای انجام دهید که امروز به سوی شما می‌آید. این بخش از تمرین برای آن نیست که شما چه اتفاق غیرمنتظره‌ای را انتخاب می‌کنید بلکه به این منظور است که برای به دست آوردن نتایج باورنکردنی درباره‌ی برخی چیزهای غیرمنتظره، قدرشناسی را تمرین کنید. هربار که یک رویداد غیرمنتظره رُخ می‌دهد، چشمان‌تان را ببندید و به صورت ذهنی کلمات را بگویید و احساس کنید:

برای نتیجه‌ی فوق‌العاده ———- سپاسگزارم !

شما می‌توانید این تمرین را زیاد تکرار کنید، زیرا با تکرار هرچه بیشتر این کار، نتایج باشکوه بیشتری به دست می‌آورید، که این به شرایط شما بستگی دارد. اما تمرین این مسئله برای امروز باعث می‌شود که این مسئله در ضمیر ناخودآگاه‌‌تان نقش ببندد و ملکه‌ی ذهن‌تان شود و در آینده اگر در موقعیتی قرار گرفتید که امیدوار هستید نتایج خوبی به دست آورید و یا منتظر هستید که شانس به شما روی آورد، به سرعت به نیروی قدرشناسی روی آورید و از نتایج عالیِ آن در زندگی‌تان مطمئن شوید.

تمرین شماره ۲۱

نتایج باشکوه

۱⃣:موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت‌تان تهیه کنید و بنویسید که چرا احساس می‌کنید که برای آنها سپاسگزارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، واژه‌ی سپاسگزارم را سه بار بگویید و تا آنجاکه می‌توانید برای موهبت‌هایی که دارید قدرشناس باشید.

۲⃣:در ابتدای امروز، سه چیز یا موقعیتی را انتخاب کنید که برای‌ شما مهم است یا می‌خواهید در آنها نتایجی خیره‌کننده به دست آورید.

۳⃣:سه مورد را لیست کنید و در باره‌ی آنها با فرض اینکه برای‌تان اتفاق افتاده و نتایج خوبی به دست آورده‌اید بنویسید:

از نتایج عالی برای ——— سپاسگزارم !

برای نتایج درخشان ———- سپاسگزارم !

============

خبرهای خوبی در راه است

🍏تمرین شکرگزاری روز بیست و دوم🍏

🎯بخش اول

👀در مقابل چشمان شما

🌍این جهان، با تمامیِ دانشی که کسب کرده‌ایم، هنوز یک معجزه است و برای کسی که به آن بیندیشد هنوز شگفت‌انگیز، مرموز، افسون‌کننده و فراتر از هر چیز است.

توماس کارلایل (۱۷۹۵-۱۸۸۱)

نویسنده و تاریخ‌نگار

🕸هفت سال پیش، هنگامی که اولین بار به راز نیروی قدرشناسی پی بردم، لیستی از تمام آرزوهایم تهیه کردم. لیستی بسیار طولانی و بلندبالا ! آن موقع، هیچ راهی برای به حقیقت پیوستن خواسته‌هایم به نظرم نمی‌رسید. با این همه من ده ‌آرزوی برترم را روی کاغذی نوشتم و آنها را هر روز با خودم همراه داشتم. هر موقع که فرصتی دست می‌داد‌، 📜لیست را بیرون می‌آوردم و تک تک خواسته‌ها را می‌خواندم و برای هر مورد آن‌گونه قدرشناسی می‌کردم که انگار پیشتر آن را دریافت کرده بودم. همواره آرزوی شماره‌ی یک‌ام را که در سر می‌پروراندم و بیش از هر چیز به آن نیاز داشتم توی ذهن‌ام مرور می‌کردم و هر روز با احساس اینکه این آرزو برآورده شده است، کلمات شکرگزاری را تکرار می‌کردم. تک تک مواردی که در لیست‌ام نوشته بودم به صورت معجزه‌واری در مقابل چشمانم برآورده می‌شد. با برآورده شدن هر کدام از آرزوهایم، آن را از لیست‌ خط می‌زدم و هرگاه آرزوی جدیدی داشتم آن را به لیست می‌افزودم.

✈️یکی از آرزوهایم که در لیست بالا بلندم نوشته بودم، سفر به «بورا بورا» در نزدیکیِ تاهیتی بود. بعد از آنکه این آرزو برآورده شد و من یک هفته‌ی زیبا را در بورا بورا و در موقعیت دلخواهم سپری کردم، اتفاق زیبای دیگری رُخ داد. در حال سفر به سرزمین اصلیِ تاهیتی بودم که در میانه‌ی راه هواپیما برای سوارکردن مسافر فرود آمد. هواپیما خالی بود و افراد بسیاری از بومیان تاهیتی سوار هواپیما شدند و موجی از خنده‌ی شادمانه و چهره‌‌های خندان‌‌شان من را در خود گرفت.

✈️همانطور که از این پرواز کوتاه در کنار این افراد لذت می‌بردم، علت شادی‌شان مثل روز برایم روشن بود و آن چیزی نبود جز اینکه همگی قدرشناس و شکرگزار بودند. بومی‌ها برای زنده بودن‌شان در هواپیما، برای با هم بودن‌شان، برای آنجایی که می‌رفتند و برای همه چیز شاد و خوشحال بودند. دوست داشتم تا در آن هواپیما می‌ماندم و همراه آنها به سراسر دنیا سفر می‌کردم، بودن در کنار بومیان بسیار خوشایند بود. ناگهان متوجه شدم که بورا بورا آخرین آرزوی من در لیست اصلی‌ام بوده و علت حضورم در آن هواپیما در پیش چشمانم قرار داشت:

🙏 شکرگزاری!

من این داستان را عنوان کردم تا الهام‌بخش شما باشد، زیرا تا چه اندازه بزرگ بودن آرزوی شما چندان مهم نیست، شما می‌توانید با قدرشناسی به همه‌ی آنها جامه‌ی واقعیت بپوشانید و به دست‌شان آورید. حتی بیشتر از این،

😊قدرشناسی باعث شادی و شعف شما می‌شود، به گونه‌ای که پیشتر هرگز این احساس را نداشته‌اید و این موهبتی به راستی رایگان است. از زمانی که به استفاده از قدرشناسی و استفاده از قانون جذب پرداختم، تا زمان برآورده شدن واپسین آرزویم، چهار سال طول کشید. برای این‌که متوجه شوید که چه آرزوهای زیادی از من در آن مدت برآورده شد، آنها را برای‌تان بازگو می‌کنم: وقتی لیست آرزوهایم را تهیه کردم، شرکت‌ام دو میلیون دلار بدهی داشت و من تنها دو ماه فرصت داشتم که کار و خانه‌ و دارایی‌ام را از دست ندهم. پولی که در کارت اعتباریِ شخصی‌ام داشتم بسیار کم بود و در لیست آرزوهایم خانه‌ای قرار داشت با چشم‌اندازی به اقیانوس، سفر به مناطق گرمسیری و استوایی، پرداخت تمام بدهی‌هایم، گسترش شرکت، بهبود تمامیِ روابط‌ام به بهترین شکل ممکن، بهبود شرایط زندگیِ خانوادگی، به دست آوردن صد در صد سلامتی‌ام، داشتن انرژیِ زیاد و نامحدود برای زندگی و چند چیز معمولیِ دیگر. آرزوی اول من که همواره به آن می‌اندیشیدم و برای بسیاری همچون یک رخداد بسیار غیرممکن می‌نمود، آن بود تا با کارم بتوانم شادی و سرور را به زندگیِ افراد بسیاری بیاورم.

💟نخستین آرزویی که برآورده شد همان بود که توانستم با کارم شادی را به زندگیِ میلیون‌ها نفر بیاورم. باقیِ آرزوهایم به صورت فوق‌العاده‌ای در پیِ این آرزو می‌آمد و یک به یک شکل واقعیت به خود می‌گرفت و در برابر چشمانم ظاهر می‌شد و بعد من آنها را از لیست خط می‌زدم.

=============

🎯بخش دوم

♻️بنابراین اکنون نوبت شماست که از نیروی خلاقه‌ی قدرشناسی استفاده کنید چون با این کار آرزوهاتان در برابر چشم‌تان ظاهر می‌شود. در ابتدای روز، لیست ده آرزوی برترتان را بردارید که پیشتر تهیه کرده‌اید. هر مورد از آرزوها را بخوانید و برای یک دقیقه به آن بیندیشید و در ذهن‌تان مجسم کنید که آرزوتان برآورده شده است. سپس درست مانند اینکه آن خواسته برآورده شده باشد، خوشحال و شکرگزار شوید.

📜امروز هر کجا می‌روید لیست آرزوها‌تان را با خودتان ببرید. دست کم در دو موقعیت، لیست را بیرون آورید و آن را مورد به مورد بخوانید و تا آنجاکه می‌توانید برای هر مورد و با فرض اینکه برآورده شده، خوشحال شوید.

✨اگر می‌خواهید آرزوهایتان سریع‌تر برآورده شود، توصیه می‌کنم که لیست آرزوهایتان را از امروز با خود و توی کیف پول‌تان همراه داشته باشید و هر موقع که وقت داشتید آن را باز کنید و بخوانیدش و برای هر مورد تا آنجاکه می‌توانید شکرگزاری کنید.

⭐️وقتی آرزو‌تان در برابرتان ظاهر شد، آن را از لیست‌ خط بزنید و یک مورد جدید به آن بیفزایید. اگر شما مثل من هستید، هربار که موردی را از لیست خود کنار می‌گذارید اشک شادی بریزید، چراکه با استفاده از نیروی شگفت قدرشناسی، چیزی که برای‌تان غیرممکن به نظر می‌رسید اکنون برآورده شده است.

تمرین شماره ۲۲

👀در برابر چشمان شما

۱⃣موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت‌تان تهیه کنید و بنویسید چرا احساس می‌کنید که به خاطر آنها سپاسگزارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، واژه‌ی سپاسگزارم را سه بار بگویید و تا آنجا که می‌توانید برای موهبت‌ها‌یی که دارید قدرشناس باشید.

۲⃣در ابتدای روز، لیستی از ده‌آرزوی برترتان تهیه کنید. یا لیستی را بردارید که پیشتر‌ تهیه کرده‌اید

۳⃣هر جمله و هر مورد از لیست را بخوانید و خود را برای یک دقیقه در شرایطی تصور کنید که انگار آرزو‌تان برآورده شده باشد. تا آنجا که می‌توانید برای این مسأله شادمان و شکرگزار شوید.

۴⃣لیست آرزوهاتان را امروز با خود داشته باشید و دست کم در دو موقعیت آن را بیرون آورید و بخوانیدش و تا آنجا که می‌توانید احساس شکرگزاری داشته باشید.

۵⃣پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنیدو واژه‌ی سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در روز برای شما رخ داده بر زبان آورید

============

🍏تمرین شکرگزاری روز بیست و سوم🍏

🎯بخش اول

💨هوای دلپذیری که تنفس می‌کنید

☀️این مسأله کاملاً حقیقت دارد که یک روز برای قدم زدن در هوای فرحبخش صبحگاهی از خانه بیرون بیایید و هنگام بازگشت آدم دیگری باشید، افسون شده و مجذوب!

مری اِلن چیس (۱۸۸۷ – ۱۹۷۳)

آموزشگر و نویسنده

 

🌬چند سال پیش اگر کسی به من می‌گفت برای هوایی که تنفس می‌کنم، قدرشناس باشم، بی‌ هیچ تردیدی فکر می‌کردم آن شخص دیوانه شده است. این موضوع هیچ حسی را در من برنمی‌انگیخت؛ چرا بر روی زمین کسی باید برای هوایی که تنفس می‌کند، شکرگزار باشد؟

💎ولی همین که زندگی‌ام به خاطر شکرگزاری پوست انداخت و تغییر کرد، چیزهایی که وجودشان را همیشه تضمینی می‌دانستم یا یک دقیقه هم درباره‌ی آنها فکر نمی‌کردم، برای من به صورت معجزه درآمد. آنگاه از روزمرگی جدا شدم و چشمانم را باز کردم و به تصاویر بزرگتر و شگفتی‌های جهان هستی اندیشیدم.

💢 همانطور که دانشمند بزرگ، نیوتن گفته است:

هنگامی که به منظومه‌ی شمسی فکر می‌کنم، می‌بینم که فاصله‌ی زمین از خورشید به گونه‌ای چنان دقیق تنظیم شده که مقدار مناسب و کافی از گرمای آن را دریافت می‌کند. این برحسب شانس و از سر اتفاق نیست.

⁉️این کلمات سبب شد که بیشتر و بیشتر به این تصویر بزرگتر افکار کنم. این برحسب اتفاق نیست که یک اتمسفر محافظ ما را احاطه کرده است و فراتر از آن هیچ اکسیژنی یا هوایی نیست. این از سر اتفاق نیست که درختان اکسیژن آزاد می‌کنند تا بار دیگر اتمسفر ما پُر شود. این یک اتفاق نیست که منظومه‌ی شمسی به شکلی کاملاً بی‌نقص در محل خود قرار گرفته، چراکه اگر در جایی دیگر از این کهکشان قرار می‌داشت، بی‌هیچ شک و شبهه‌ای زندگیِ ما در اثر تشعشعات کیهانی از بین می‌رفت. پارامترها و نسبت‌های زیادی وجود دارد که هستی و زندگیِ ما را بر کره‌ی زمین تحت تأثیر قرار می‌دهند؛ تمام این عوامل به گونه‌ای هستند که بر لبه‌ی تیغ قرار دارند و تنظیم مناسب آنها چنان است که اگر در این پارامترها و نسبت‌ها اندکی دیگرگونگی پدید آید، زندگی را بر روی کره‌ی زمین غیرممکن می‌سازد.

❌ اتفاقی بودن هریک از این موارد، باورنکردنی است. به نظر می‌رسد که همه‌چیز به خوبی طراحی و تنظیم شده و سر جای خود قرار گرفته است، فقط برای ما!

✳️وقتی به واقعیت این امر پی ببرید که هیچ کدام از این وقایع اتفاقی نیست و تنظیم عامل‌های میکروسکوپیک در اطراف زمین و بر روی زمین به بهترین نظم و هماهنگی، برای حمایت ماست، آنگاه درخواهید یافت که حس قدرشناسیِ شدیدی برای زندگی شما را فرا می‌گیرد زیرا می‌فهمید که تمامیِ این کارها برای پایداریِ شما انجام گرفته است.

💨هوای دلپذیری که شما تنفس می‌کنید یک اتفاق و یا یک پیش فرض طبیعت نیست. وقتی به کثرت وقایعی بیندیشید که در طبیعت اتفاق می‌افتد تا ما برای تنفس‌مان هوا داشته باشیم و یک نفس عمیق بگیریم، آنگاه از اهمیت تنفس و هوایی که تنفس می‌کنید آگاهی خواهید یافت.

☯ما پی در پی در حال تنفس هستیم و هوا را به درون ریه‌ها و بدن‌مان می‌بریم و فکر نمی‌کنیم که همیشه هوایی برای تنفس وجوددارد. اکسیژن یکی از فراوان‌ترین عناصر موجود در بدن ماست و تنفس هوا را به تمام سلول‌های موجود در بدن‌مان می‌رساند تا بتوانیم به زندگی ادامه دهیم. هوا ارزشمندترین هدیه در زندگیِ ماست، چراکه بدون آن هیچ‌یک از ما بیش از چند دقیقه دوام نخواهیم آورد.

💟هنگامی که نخستین بار استفاده از نیروی قدرشناسی را آغاز کردم، آن را برای بسیاری از خواسته‌های شخصی‌ام به کار بستم و از آن بهره بردم. ولی زمانی نیروی نهاییِ قدرشناسی را تجربه کردم که برای هدیه‌ی واقعیِ زندگی قدرشناسی کردم.

⛅️هرچه قدر بیشتر برای غروب خورشید،

🌳 سرسبزیِ یک درخت،

🌊 اقیانوس،

💧 شبنم نشسته روی علف‌ها، 👨‍👩‍👧‍👦زندگی‌ام و افرادی که در آن هستند، قدرشناسی کردم، دور و اطرافم با چیزهایی پُرتر می‌شد که همیشه رؤیاشان را در سر می‌پروراندم. حالا می‌فهمم که چرا این اتفاق رُخ داد. وقتی می‌توانیم برای هدایای ارزشمند زندگی و طبیعت، نظیر هوای پاکیزه‌ای که تنفس می‌کنیم، قدرشناس باشیم، در حقیقت به عمیق‌ترین ارزش‌های ممکن قدرشناسی دست یافته‌ایم و هر کس که به ژرفای قدرشناسی برسد، به فراوانیِ مطلق دست خواهد یافت.

========

خبرهای خوبی در راه است

🎯بخش دوم

🌀امروز، اندکی شکیبایی به خرج دهید و به هوای ارزشمندی بیندیشید که تنفس می‌کنید.

✅ پنج نفس عمیق بکشید و ورود جریان هوا را به درون بینی‌تان احساس کنید، لذت بازدمِ آن را احساس کنید. امروز در پنج زمان مختلف، پنج نفس عمیق بکشید و جمله‌ی برای هوایی که تنفس می‌کنم سپاسگزارم را بگویید و خالصانه برای هوای ارزشمند و زندگی‌بخشی که با هر نفس به شُش‌هاتان فرو می‌دهید، قدرشناسی کنید.

🍃توصیه می‌شود که این کار را در محیط آزاد انجام دهید تا بتوانید به اهمیت هوای تازه‌ای که تنفس می‌کنید پی ببرید و برای آن شکرگزار شوید ولی اگر این کار برای‌تان مقدور نیست، آن را در محیط بسته یا اتاق نیز می‌توانید انجام دهید. می‌توانید وقتی نفس می‌کشید چشمان‌تان را ببندید.

تمرین شماره ۲۳

💨هوای دلپذیری که تنفس می‌کنید

۱⃣موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت‌تان تهیه کنید و بنویسید که چرا برای داشتن آنها سپاسگزارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، کلمه‌ی سپاسگزارم را سه بار بگویید و تا آنجاکه می‌توانید برای موهبت‌هایی که دارید قدرشناس باشید.

۲⃣امروز پنج بار، اندکی توقف کنید و به هوای باشکوهی بیندیشید که تنفس می‌کنید. پنج نفس عمیق بکشید و حرکت جریان هوا را به درون ریه‌هاتان و لذت بیرون دادن آن را احساس کنید.

۳⃣پس از آنکه پنج بار نفس کشیدید، این کلمات را بگویید: برای هوایی که تنفس می‌کنم، سپاسگزارم. تا آنجاکه می‌توانید برای هوای گرانبها و زندگی‌بخشی که تنفس می‌کنید احساس قدرشناسی کنید.

۴⃣پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و واژه‌ی سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در روز برای شما رخ داده بر زبان آورید.

==========

🍏تمرین شکرگزاری روز بیست و ششم🍏

🎯بخش اول

❌اشتباهات را به موهبت تبدیل کنید

‼️هر اشتباه موهبتی است که تغییر شکل داده است. تمرین امروز این مسئله را روشن خواهد کرد زیرا می‌خواهید موهبت‌های گفته نشده و پنهان مانده را در پس هر اشتباه کشف کنید !

🚲یک بچه هنگامی دوچرخه سواری یا نوشتن را فرامی‌گیرد که بارها مرتکب اشتباه شده باشد و ما حتی یک ثانیه هم به آنها فکر نمی‌کنیم، زیرا می‌دانیم که بالاخره در کاری که برای انجام آن سعی و تلاش می‌کند، خبره می‌شود. ❗️بنابراین چرا بزرگترها وقتی کار اشتباهی انجام می‌دهند، این قدر مسئله را بر خود سخت می‌کنند؟ همین قانون که درباره‌ی کودکان صادق است در مورد شما هم صدق می‌کند. همه‌ی ما مرتکب اشتباه می‌شویم و اگر اشتباه نکنیم هیچ چیزی را نخواهیم آموخت و با هوشتر نمی‌شویم و در کارمان هرگز به خبرگی نخواهیم رسید.

✅ما آزادیم تا هر چه را که می‌خواهیم، خود برگزینیم و این یعنی آنکه آزادیم تا اشتباه کنیم. ممکن است اشتباهات سبب بروز آسیب شود، ولی اگر از اشتباه‌های خود درس نگیریم، رنجی که کشیده‌ایم پوچ بوده است. در حقیقت با استفاده از قانون جذب، ما اشتباهات را بارها تکرار می‌کنیم تا آنجاکه از انجام آن متضرر شویم و از آن درس بگیریم! بنابراین به همین دلیل است که اشتباه‌ها دردآورند تا از آنها بیاموزیم و دیگر آنها را مرتکب نشویم.

✳️برای درس گرفتن از یک اشتباه، ابتدا باید مسئولیت‌اش را برعهده بگیریم و این درست همان جایی است که بسیاری کسان از عهده‌ی آن برنمی‌آیند چراکه، معمولاً همه دیگری را برای اشتباه‌‌شان سرزنش می‌کنند.

🚨بیایید فرض کنیم که پلیس ما را به دلیل سرعت غیرمجاز به هنگام رانندگی بازداشت و جریمه کرده است. به جای آنکه خودمان را سرزنش کنیم و از این اشتباه درس بگیریم، شروع به سرزنش پلیس می‌کنیم که چرا در لابلای بوته‌ها یا پشت پیچ وخم جاده پنهان شده و یا از تجهیزات راداری استفاده می‌کند و فرصتی برای گریز به ما نداده است. ولی اشتباه از ما بوده زیرا این ما بودیم که با سرعت رانندگی کردیم.

مشکل اساسی که در سرزنش افراد دیگر برای اشتباه‌مان وجوددارد آن است که برای اشتباه‌ خود به سرزنش دیگری می‌پردازیم، ولی به رغم تحمل درد و رنج ناشی از آن بازهم از اشتباه درس نمی‌گیریم. پس دوباره و چندباره همان کارها را تکرار می‌کنیم و خلاص!

✔️شما انسان هستید، پس اشتباه می‌کنید و این یکی از زیباترین مسایل و جنبه‌های انسان بودن است. ولی باید از اشتباه‌تان درس بگیرید، در غیر این‌صورت زندگی‌تان سرشار از اشتباه و درد و رنج‌های غیرلازم خواهد بود.

🔴چگونه از یک اشتباه درس می‌آموزید؟ با قدرشناسی!

مهم نیست که یک چیز تا چه اندازه می‌تواند بد باشد، همیشه چیزهای زیادی برای شکرگزار بودن وجود داد. وقتی شما در مشکلات به دنبال عللی برای قدرشناس بودن می‌گردید، مشکل را به گونه‌ای شگفت‌انگیز به موهبت تبدیل می‌کنید. هر اشتباه، اشتباه‌های بیشتری را به همراه می‌آورد و موهبت، موهبت‌های بیشتری را در پی دارد. شما کدام را ترجیح می‌دهید؟

🤔امروز به یکی از اشتباه‌هایی بیندیشید که در طول زندگی‌تان مرتکب شده‌اید. مهم نیست که اشتباه کوچکی باشد یا بزرگ. بلکه مهم این است که وقتی به آن فکر می‌کنید‌آزارتان می‌دهد. شاید کنترل‌تان را در مقابل کسی از دست داده‌اید و رفتاری از شما سر زده است که باعث شده بر روابط شما با آن شخص تأثیر بگذارد. شاید کورکورانه به کسی ایمان داشته‌اید که اکنون باعث آزار شماست. شاید یک دروغ مصلحتی گفته‌اید که شرایط را به شدت بدتر کرده است. شاید هنگام انجام یک خرید، گزینه‌ی ارزان‌تر را انتخاب کرده‌ باشید و این باعث زیان شما شده است. شاید زمانی تصمیم‌تان را درست می‌انگاشته‌اید و اکنون متوجه پیامدهای ناخوشایند آن تصمیم شده باشید.

👈هنگام برگزیدن یک اشتباه برای تبدیل آن به موهبت، به چیزهایی نگاه کنید که در ازای آنها قدرشناس باشید. برای آنکه به شماکمک شود، می‌توانید دو سؤال از خودتان بپرسید:

❓چه چیزی از این اشتباه آموختم؟

❓چه چیزهای خوبی از اشتباه نصیب‌ام شد؟

مهم‌ترین چیزهایی که شما می‌توانید بابت یک اشتباه از آنها قدرشناس باشید، زمانی آشکار می‌شود که به درس‌هایی فکر کنید که از آن گرفته اید. و مهم این نیست که اشتباه‌تان چه باشد و چه نتایجی به همراه داشته که آینده‌ی شما را تغییر داده است. به این مسئله به دقت فکر کنید که آیا می‌توانید ده موهبت را بیابید و برای آنها قدرشناسی کنید.

📒لیست‌تان را در دفتر و یا کامپیوترتان بنویسید.

بیایید همان مثال رانندگی با سرعت زیاد را درنظر بگیرید که در اثر آن پلیس به شما ایست داده و جریمه‌تان کرده است.

۱⃣از پلیس به این خاطر که می‌خواهد مرا از آسیب رساندن به خودم بازدارد، سپاسگزارم، چرا که همه سعی و تلاش آنها برای من است.

🎯بخش دوم

۲⃣اگر با خودم صادق باشم، باید از پلیس سپاسگزاری کنم چراکه داشتم به چیزهای دیگری فکر می‌کردم و تمرکزم را از را

نندگی برداشته بودم.

۳⃣از پلیس سپاسگزارم زیرا رانندگی با سرعت زیاد آنهم با لاستیکی که باید عوض می‌شد کاری نابخردانه بود.

۴⃣از پلیس برای هشدارش سپاسگزارم. بازداشت من توسط او باعث شد که در آینده هنگام رانندگی به سرعت‌ام توجه داشته باشم و با دقت بیشتری رانندگی کنم.

۵⃣از پلیس سپاسگزارم، زیرا من را از شر تفکر ناهنجارم نجات داد. چون می‌پنداشتم می‌توانم بدون آنکه کسی به گَردَم برسد و بی‌آنکه به خودم آسیب برسانم رانندگی کنم. جدیت پلیس مرا به این حقیقت آگاه کرد که با این نوع رانندگی خودم و دیگران را با خطر درگیر می‌کنم.

۶⃣از پلیس سپاسگزارم زیرا وقتی خودم را راننده‌ای تصور می‌کنم که با حرکات خطرسازش زندگیِ عزیزانم را به خطر می‌اندازد، از پلیس توقع دارم که راننده‌ی خاطی را متوقف کند.

۷⃣از پلیس‌ها به خاطر تلاش‌شان برای تضمین سلامتی و امنیت افراد و خانواده‌ها در راه‌ها، سپاسگزارم.

۸⃣از پلیس سپاسگزارم. آنها هر روز با صحنه‌های دلخراشی روبرو هستند و به این خاطر قصد دارند از زندگیِ من و خانواده‌ام حفاظت کنند.

۹⃣از پلیس سپاسگزارم به این خاطر که باعث شد تا من سالم و تندرست به خانه برسم و دوباره در جمع گرم خانواده قرار بگیرم.

🔟از پلیس سپاسگزارم که از میان همه‌ی روش‌های ممکن برای بازداشتن من از رانندگی با سرعت زیاد، کم ضررترین‌اش را انتخاب کرد یعنی متوقف ساختن من و این می‌تواند، بزرگترین موهبت در زندگی‌ام باشد.

خیلی جدی از شما می‌خواهم که اشتباهی را انتخاب کنید که تاکنون انجام داده‌اید و درباره‌ی آن احساس خوشایندی ندارید و در مواقعی که وقت دارید، این تمرین عالی را در مورد آن تکرار کنید. به آن بیندیشید که می‌توانید از یک اشتباه موهبت‌های بسیاری را کشف کنید. چه چیز دیگری چنین سود تضمین شده‌ای را در خود نهفته دارد؟

تمرین شماره ۲۶

❌اشتباهات را به موهبت تبدیل کنید.

۱⃣موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت‌تان تهیه کنید و بنویسید که چرا احساس می‌کنید که برای آنها سپاسگزارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، کلمه‌ی سپاسگزارم را سه بار بگویید و تا آنجاکه می‌توانید برای موهبت‌هایی که دارید قدرشناس باشید.

۲⃣یکی از اشتباه‌‌های زندگی‌تان را برگزینید

۳⃣ده موهبت را که در نتیجه‌ی این اشتباه به شما روی‌ آورده پیداکنید و بنویسید.

۴⃣برای آن‌که بتوانید موهبت‌ها را پیدا کنید، می‌توانید این سؤال را از خود بپرسید: چه چیزی از این اشتباه آموختم؟ و چه دستاوردهای خوبی از این اشتباه نصیب من شد؟

۵⃣پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمه‌ی سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در روز برای شما رخ داده بر زبان آورید

🍏معجزه شکر گزاری روز بیست و هفتم🍏

🎯بخش اول

💥 آیینه‌ی شگفت‌انگیز

👌ظاهر موجودات هماهنگ با احساسات‌شان دچار دیگرگونی می‌شود و از این روست که ما افسون و زیبایی را در آنها می‌بینیم، حال آن که در حقیقت افسون و زیبایی در درون ماست.

جبران خلیل جبران (۱۸۸۳ – ۱۹۳۱)

شاعر و هنرمند

✅شما می‌توانید بقیه‌ی عمرتان را در شرایطی بگذرانید که برای دیگرگونیِ دنیای اطراف‌تان تلاش داشته باشید و آن را به همان شکلی که دوست دارید تغییر دهید، مشکلات را یکی پس از دیگری پی بگیرید و آنها را سامان ببخشید، از افراد یا شرایط شکایت کنید و هیچ‌گاه در زندگی‌تان به موفقیت نرسید و آرزوهاتان برآورده نشده است. ولی وقتی قدرشناسی را سرمشق زندگی قرار می‌دهید، همه چیز در زندگی‌تان به صورت شگفت‌انگیزی تغییر می‌کند. دنیای شما به صورت فوق‌العاده‌ای دیگرگون خواهدشد چراکه شما تغییر کرده‌اید و چیزی هم که جذب می‌کنید عوض می‌شود.

📝در واژه‌های الهام‌بخش گاندی و در شعرهای ترانه‌های مایکل جکسون به ما الهام می‌شود که بخش «مردی در آینه» که صدها میلیون نفر را تحت تأثیر قرار داد، یکی از پیام‌های قدرتمند در تمام دوران دریافت می‌شد:

کسی را که در آینه است عوض کنید و دنیای شما عوض می‌شود.

💠اگر تاکنون ۲۶ تمرین را دنبال کرده‌اید، شما تغییر یافته‌اید! ولی با این حال گاهی اوقات کشف تغییرات در خودتان سخت است، لابد پیش از رفتن جلو آیینه، این تغییرات را در شادی‌تان احساس کرده‌اید، یا بهبود شرایط زندگی‌تان و یا دیگرگون شدن دنیای اطراف‌تان را دیده‌اید.

🌀شما تاکنون نیروی قدرشناسی را برای خانواده‌تان یا دوستان، کار، پول، سلامتی،‌ آرزوها یا افرادی که روزانه در کنارشان قرار می‌گیرید به کار گرفته‌اید. ولی کسی که بیش از هر شخص دیگری به قدرشناسیِ شما نیازدارد خودتان هستید.

⚜وقتی برای انسانی که در آیینه‌ی مقابل‌تان است، شکرگزاری می‌کنید، احساس قدرناشناسی، ناخشنودی، یا اینکه من به اندازه‌ی کافی خوب نیستم به تمامی از بین می‌رود و با اینها هرگونه نارضایتی، ناخشنودی و شرایط ناامید کننده به صورت شگفت‌آوری از زندگیِ شما رخت برمی‌بندد.

⛔️داشتن احساس بد درباره‌ی خودتان سبب بروز بزرگترین مشکلات در زندگی‌تان می‌شود، چراکه از احساس شما راجع به هر چیز یا هر کس دیگر قوی‌تراست. هرکجا که می‌روید یا هر کاری که می‌کنید این احساس منفی را در تمام لحظه‌ها به همراه دارید و این احساسات بر هر آنچه که لمس می‌کنید تأثیر می‌گذارد. آنها به مانند یک آهن‌ربا عمل می‌کنند که باعث جذب نارضایتی، ناخشنودی و ناامیدیِ بیشتر در هر کاری می‌شود که به آن دست می‌زنید.

وقتی از آنچه که هستید شادمان باشید، شرایطی را به دست می‌آورید که نسبت به خودتان احساس بهتری داشته باشید. شما باید نسبت به خودتان سرشار از احساسات مثبت باشید تا از این نوع احساسات سرشارتر شوید. قدرشناسی نسبت به آنچه که هستید، شما را از احساسات سرشار می‌کند.

✳️«هرکس برای آنچه که هست قدرشناس باشد، بیشتر و در حد فراوانی به او ارزانی می‌شود. کسی که برای آنچه که هست شاکر نباشد، حتی هر آنچه که دارد از او بازستانیده خواهد شد.»

⬅️برای تمرین آینه‌ی شگفت‌انگیز، همین الان بروید جلو آینه. به کسی که توی‌ آینه می‌بینید چشم در چشم نگاه کنید، با صدای بلند و از صمیم قلب به او بگویید، سپاسگزارم. این را بیش از هر زمان دیگری احساس کنید. برای آن چیزی که هستید، بگویید سپاسگزارم. این تشکر را دست کم با همان احساسی انجام دهید که در سایر موارد و برای دیگران انجام دادید. از خودتان همانگونه که هستید، قدرشناس باشید.

==============

🎯بخش دوم

🔵تمرین آینه را با تشکر کردن برای فرد زیبایی که در آینه می‌بینید، ادامه دهید و هر بار که چشم‌تان در آیینه به خودتان می‌افتد، از خودتان متشکر باشید. اگر در شرایطی نیستید که سپاسگزارم را بلند بگویید، اشکالی ندارد آن را در ذهن‌تان بگویید. اگر به راستی شجاع هستید، می‌توانید در آینه‌ی شگفت‌انگیز بنگرید و سه چیزی را بگویید که درباره‌ی آن از خودتان متشکرید.

🔹اگر در آینده به هر دلیل، با خودتان مهربان نبودید، درخواهید یافت که باید نسبت به کسی که بیش از همه لیاقت قدرشناسی را دارد بهای بیشتری بدهیدو او کسی نیست جز همان کسی که توی آینه می‌بینید، یعنی خودتان!

🔸وقتی قدرشناس باشید، هنگام مرتکب اشتباه شدن، خود را سرزنش نمی‌کنید و وقتی به اندازه‌ی کافی کامل نباشید، از خود انتقاد نمی‌کنید. وقتی برای آنچه که هستید قدرشناس باشید، شاد خواهید بود و جذب کننده‌ی انسان‌های شاد، موقعیت‌های شاد، دارای شرایط فوق‌العاده خواهید بود که این‌ها در هر زمان و در هر مکانی که بروید شما را احاطه خواهند کرد. وقتی قدرشناسی را در آن شخصی که در آینه است می‌بینید، تمام دنیای شما تغییر می‌کند!

تمرین شماره ۲۷

💥آینه‌ی شگفت‌انگیز

۱⃣موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت‌تان تهیه کنید و بنویسید که چرا احساس می‌کنید که بر

ای آنها سپاسگزارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، سه بار کلمه‌ی سپاسگزارم را بگویید و تا آنجا که می‌توانید برای موهبت‌هایی که دارید قدرشناس باشید.

۲⃣هر زمان که در آیینه به خودتان نگاه می‌کنید، بگویید سپاسگزارم، و آن را عمیق‌تر از هر زمان دیگری بر زبان آورید.

۳⃣اگر به راستی شجاع هستید، هنگام نگاه کردن به آیینه، سه خصوصیتی را که به دلیل آن از خود متشکرید نیز بگویید.

۴⃣پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمه‌ی سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در آن روز برای شما رخ داده، بر زبان آورید

🍏معجزه شکرگزاری روز بیست و هشتم🍏

🎯بخش اول:

🙏قدرشناسی را به خاطر بسپارید

💠در قدرشناسی رازی نهفته است. شما باید بدانید که مواهب همواره اینجاست، پیرامون ما، یا تنها برای شما نادیدنی‌ست.

چارلز دولنیت (متولد ۱۹۵۱)

شاعر و استاد موسیقی فولکلورسلتی

🔆هر روز یگانه است؛ هیچ روزی مثل روز دیگر نیست. چیزهای خوبی که هر روز اتفاق می‌افتد برای همیشه متغیر و متفاوت است. از این روی هنگامی که شما قدرشناسی را با شمارش موهبت‌های دیروزتان به یاد می‌آورید، گذشته از اینکه این کار را چند بار انجام می‌دهید، هر بار متفاوت خواهد بود. این یکی از همان دلایلی است که همواره شکرگزار باشید و قدرشناسی را به یاد بیاورید. این تمرین یکی از قدرتمندترین تمرین‌های جاری است برای آنکه نیروی عظیم قدرشناسی را در زندگی‌تان حفظ کنید.مهم نیست که آرزوهای شما اکنون چه هستند یا در آینده چه آرزوهایی خواهید داشت، این تمرین قدرتمندترین تمرین برای تمام زندگیِ ‌شماست.

☀️آسان‌‌ترین راه برای به یاد آوردن موهبت‌های روز گذشته آن است که با آغاز روز، شروع کنید. زمانی که از خواب برخاستید، در ذهن‌تان رخدادهای روزتان را مرور کنید و رخدادهای اصلی و عمده‌ی صبح، ظهر، عصر تا وقت خواب را به یاد‌آورید. به خاطر آوردن موهبت‌های روز گذشته به تلاش چندانی نیاز ندارد؛ تنها لازم است که رخدادهای دیروز را به صورت سطحی مرور کنیم، در حین این کار، موهبت‌ها به صورت حباب به سطح خاطره‌های ذهن شما می‌آید.

❓می‌توانید این تمرین را با این پرسش آغاز کنید:

❔دیروز چه چیزهای خوبی اتفاق افتاد؟

❓❓هرگاه شما سؤالی می‌پرسید، ذهن‌تان به صورت خودکار و سریع به دنبال جواب می‌گردد. آیا به شما خبر خوبی رسید؟ آیا یکی از آرزوهاتان به صورت فوق‌العاده برآورده شد؟ آیا به طرز خاصی خوشحال شدید؟ آیا از یک دوست قدیمی که مدت‌ها بود چیزی از او نشنیده بودید خبری به شما رسید؟ آیا اتفاق بسیار خوشایندی برای شما رُخ داد؟ آیا یک ایمیل یا تماس تلفنیِ عالی دریافت کردید؟ آیا درجایی مورد تفقد قرار گرفتید و یا کسی از شما تشکر ویژه‌ای کرد؟ آیا کسی در حل مشکلی یاری‌تان داد؟ آیا شما به کسی کمک کردید؟ آیا پروژه‌ای را به اتمام رساندید و کار هیجان‌انگیز جدیدی را آغاز کردید؟ آیا غذای مورد علاقه‌تان را خوردید یا به تماشای یک فیلم عالیِ تماشایی نشستید؟ آیا یک هدیه گرفتید؟ گره‌ی مشکلی را گشودید یا یک ملاقات خوب یا اوقات دلچسبی را کنار دیگران گذراندید یا یک مکالمه عالی داشتید و یا برای چیزی که به راستی موردنظرتان است و می‌خواهیدش برنامه‌ریزی کردید؟

📃همه‌چیز را به یاد آورید و لیستی از موهبت‌های روز گذشته تهیه کنید. رخدادهای روز گذشته را بکاوید تا این که متقاعد شوید که به اندازه‌ی کافی موهبت‌های آن روز را بررسی کرده‌اید. ممکن است اینها چیزهای بزرگ یا کوچک باشند، چراکه این تمرین به دنبال بزرگی یا کوچکیِ موهبت‌ها نیست؛ این تمرین در این باره است که شما چند موهبت را می‌یابیدو چه قدر برای هر مورد شادمان و شکرگزار می‌شوید. همین‌گونه که هر مورد را به یاد می‌آورید و یادداشت برداری می‌کنید، خیلی ساده قدرشناس باشید و به خاطرش، آن کلمه‌ی معجزه‌آسا را بگویید: سپاسگزارم!

📌از امروز به بعد وقتی می‌خواهید این تمرین را انجام دهید، می‌توانید آن را ترکیب کنید. بنابراین بعضی از روزها موهبت‌ها را می‌نویسید و روزهای دیگر آنها را به یاد می‌آورید و آنها را بلند می‌گویید و یا در ذهن‌تان می‌گویید. می‌توانید یک لیست کوتاه از موهبت‌ها تهیه کنید یا می‌توانید با ذکر علت شکرگزاری‌تان نسبت به آن مورد لیست‌تان را طولانی‌تر کنید.

تعداد مشخصی موهبت برای پیداکردن در روز گذشته وجود ندارد چرا که هر روز وقایع مختلف و متفاوتی رخ می‌دهد. اما من به شما اطمینان می‌دهم که تک تک روزهاتان سرشار از موهبت است، و هنگامی که شما چشمان‌ خود را باز کنید تا این حقیقت را ببینید، آن‌گاه دریچه‌ی قلب‌تان را بر روی انرژیِ‌ مثبت زندگی گشوده‌اید و زندگی‌تان سرشار از موهبت و عالی می‌شود.

🔱«هرکس که قدرشناس باشد به او بیشتر و در اندازه‌ی فراوانی داده می‌شود. هرکس که قدرشناس نباشد هر آنچه که دارد نیز از او بازستانده خواهد شد.»

قدرشناسی را به خاطر بسپارید زیرا برای شما ساخته شده است❗️

=============

🎯بخش دوم:

تمرین شماره ۲۸

🙏قدرشناسی را به خاطر بسپارید.

۱⃣موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت‌تان تهیه کنید و بنویسید که چرا احساس می‌کنید که برای آنها سپاسگزارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، سه بار کلمه‌ی سپاسگزارم را بگویید و تا آنجاکه می‌توانید برای موهبت‌هایی که دارید قدرشناس باشید.

۲⃣با برشمردن موهبت‌های روز گذشته‌ تک تک آنها را به یاد آورید و همه را در جایی بنویسید. این سؤال را از خودتان بپرسید: چیزهای خوبی که دیروز اتفاق افتاد چه بود؟ در سطح رخدادهای روز گذشته جستجو کنید تا به مرز رضایت خاطر برسید که تمام موهبت‌های روز را نوشته‌اید و شمارش کرده‌اید.

۳⃣هر مورد را که به یاد می‌آورید، خیلی ساده کلمه‌ی سپاسگزارم، ‌را برای آن بگویید.

۴⃣از امروز به بعد می‌توانید این تمرین را به عنوان یک لیست نوشتاری، با بلندخواندن یا بازگفتنِ آن در ذهن تکرار کنید. می‌توانید لیستی از چیزهایی تهیه ببینید که در برنامه‌ی دیروز رُخ داده و درباره‌ی آنها احساس شکرگزاری می‌کنید. این لیست می‌تواند لیستی کوتاه باشد یا لیستی طولانی‌تر با ذکر جزییات درباره‌ی چیزی که نسبت به آن قدرشناس و شکرگزار هستید.

۵⃣پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمه‌ی سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در روز برای شما رخ داده بر زبان آورید.